Ukrajina x Russko 2022-2024

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Russáci jsou:

Svině
5
7%
Zloději a vrazi
2
3%
Obojí
60
90%
 
Celkem hlasů: 67
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od dracekvo »

Statisticky má vždy útočník vyšší ztráty jak obránce.
Pokud by útočník měl mít menší ztráty, to by znamentalo, že by musel mít nějakou totální výhodu před obráncem.
Ať kvalitou vojáků, nebo techniky, nebo velením/výzvědnou službou, leteckou podporou a podobně.

Vzhledem k tomu co jedna z nejlepších a největších armád světa předvádí na bojišti (a jakou techniku používá). Tak se mi moc nezdá, že by se statistika v téhle válce neplatila.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Fabulous »

"Generál" Pelz je echt ruská špína. Plátek, který jeho propagandu zveřejní, je na tom lautr stejně.

Ty jeho "názory" jsou jak z příručky KGB :evil:
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od mhi »

Zarazejici pro mne je, ze 1) tahle propaganda tady vubec funguje a 2) takovy clovek muze (mohl) zastavat nejakou fci ve statni sprave. Kolik takovych trojskych konu jeste nekde mame?

Zajimava je i otazka, jestli lide, kteri maji jiny nazor nez je ten demokraticky zvoleny (neumim to lepe formulovat), maji mit vubec moznost pracovat pro stat. To je asi jako kdyby automobilka zamestnavala nejakeho extremistickeho ekologa, jehoz pracovni naplni by bylo poskozovat auta (Ha ... dneska jsem si rypnul ostrym sroubovakem do 50ti valcu). Ono to asi neni o tom takove lidi nejak systematicky vyhazovat, ale spis sledovat top-down metodou vykonnost jednotlivych resortu, coz je scifi...

Pokud jde o rozdilne ztraty, obcas koukam na nejaka videa z UA - jsem odkazan na titulky nebo komentar k videu - a dost casto tam je slyset ze Rusu je jako much, zabiji jednoho, a hned misto nej jde dalsi, ktery se dostane o par metru dal a je zase zabit.
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Královák »

Je to prosté - kterých ministerstev se netýkala povinnost lustračního osvědčení?
vrb
VIP
Příspěvky: 899
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od vrb »

Ad ztráty:
Pokud je to pravda, a zatím nemám důvod nevěřit, tak to pěkně popisuje Marek Chlíbek:
https://www.youtube.com/watch?v=fnsDZyr7LVM

Podle toho, co říká, má RF byrokraticky řízený důstojnický sbor a tabulky očekávaných ztrát, které musí naplnit, jinak jsou podezření z liknavosti. Pokud nedojde k očekávaným ztrátám v daném úseku během bojové činnosti, pošlou prostě pár desítek lidí na smrt, aby splnili tabulkové počty.
To by i nějak vysvětlovalo, proč Ukrajinci někdy vidí nesmyslné sebevražedné útoky na nesmyslných místech bez naděje na úspěch.
Samozřejmě jsou i další důvody. Průzkum bojem, odhalování obsazenosti pozic, klamné útoky atd.

Prostě jak už bylo mnohokrát řečeno, naprostá neúcta k lidskému životu.
Se divím, že takto neefektivní systém může ještě vůbec nějak fungovat. Asi to bude indoktrinací od mládí.

mhi, Královák: Tady se právě dostáváme na hranice naší svobodné společnosti, kdy svoboda názorů naráží na základy bezpečnosti a struktury naší společnosti jako takové.
Podle mě to záleží na smyslu toho. A zastávám tento názor i na tomto fóru. Pokud se jedná o sběr dat a analýzu motivací druhé strany, odhalení vlastních slabých míst. Tak jsem pro téměř neomezenou svobodu slova a názoru.
Pokud se jedná o aktivní poškozování společnosti, tak už to má svoje zákonné meze.
( BTW, trefa. pracuji v automotive a mojí náplní práce je poškozování a ničení součástek do aut :-) )
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Ježura »

https://www.novinky.cz/clanek/valka-na- ... .seznam.cz

Jen jsem zvědav kdy dojde i na T-44 případně T-34 a těžké T-10 :lol: Zajímalo by mě co ještě ve skladech opravdu mají?
Spes non confunditur - naději nelze zničit
In vino veritas...in pivo taky..
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od dracekvo »

No dost T-34 stojí v rusku vystavených různě na ulici, tak jako to bylo dřív u nás. Vzhledem k velikosti ruska to pár desítek kusů bude :-D
Hagen
Příspěvky: 1358
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

Fabulous píše: 22.03.2023 12:08 "Generál" Pelz je echt ruská špína. Plátek, který jeho propagandu zveřejní, je na tom lautr stejně.

Ty jeho "názory" jsou jak z příručky KGB :evil:
Mě by zajímalo, jak se člověk, který absolvoval ČVUT a až do revoluce (do roku 1990) dělal geodeta pro pražské silniční a vodovodní stavby, najednou ocitne ve Federální bezpečnostní informační službě (předchůdce BIS).
Od roku 1993 pracuje už jako zástupce náčelníka vojenského zpravodajství.
V roce 1996-2001 už je ředitel vojenského zpravodajství, a v roce 1999 je povýšen na generálmajora.
Atakdále, atakdále.
Kdo mu umetl cestičku? Rudou stezičku?
Že by pan geodet, budoucí pan generál nebyl jen obyčejný geodet?
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od mhi »

vrb píše: 22.03.2023 13:48 mhi, Královák: Tady se právě dostáváme na hranice naší svobodné společnosti, kdy svoboda názorů naráží na základy bezpečnosti a struktury naší společnosti jako takové.
Podle mě to záleží na smyslu toho. A zastávám tento názor i na tomto fóru. Pokud se jedná o sběr dat a analýzu motivací druhé strany, odhalení vlastních slabých míst. Tak jsem pro téměř neomezenou svobodu slova a názoru.
Pokud se jedná o aktivní poškozování společnosti, tak už to má svoje zákonné meze.
To tema kde je ta hranice, resp. jak se k tomu postavit, je hodne zajimave. Osobne jsem toho nazoru, ze tam vlastne zadna hranice neni - neni problem aby propaganda pronikala na uzemi "nepritele" (obeti), pokud na to obet umi zareagovat. Treba tak, ze poskytne ucelenejsi informaci. Zde by stacilo clanek Pelze rozebrat kde jsou vsude lzi, kde polopravdy, jak manipuluje, jaka je jeho historie. A najednou to prestane fungovat. Problem je, ze na tohle musi byt spolecnost (na strane "obeti") dostatecne vyspela, aby ji to vubec zajimalo (motivace pro lepsi zivot v lepe vnimane realite), a aby neptrebovala se spolcovat s nepritelem pro nejake svoje vnitrne-psychicke motivace (najdu si vinika sveho nestesti a pak svoji bidu uz neumim resit).

Musim rict, ze tohle forum je hodne "excentricke", uz jen z pohledu formy - ze nekdo vubec ma chut chodit na nejaky web a nemasti si jen zpravy na FB/Instagramu/TikToku, a jeste k tomu diskuse nekam smeruje. Postupne s hruzou pozoruju, jak takovehle ostruvky postupne mizi v propadlisti dejin a jsou nahrazovany modernimi "rychlymi a prazdnymi" prostredky.

Takze ja jsem vlastne rad kdyz sem nekdo hodi link na disentni nazory, pokud bude oznacen "vyletem do paralelni reality".
vvitty
Příspěvky: 122
Registrován: 26.01.2021 10:18

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od vvitty »

Hagen píše: 22.03.2023 14:47 Mě by zajímalo, jak se člověk, který absolvoval ČVUT a až do revoluce (do roku 1990) dělal geodeta pro pražské silniční a vodovodní stavby, najednou ocitne ve Federální bezpečnostní informační službě (předchůdce BIS).
Po revoluci se dely zajimave veci. Napriklad doslo na vymenu vedeni silovych resortu a spolecne s tim i informacnich sluzeb. A vedeni samozrejme potrebovalo nekoho komu muze verit, takze pomerne rychle vymenili kadry s rudou knizkou za ty ktere tito kadri drive stihali - zhusta tedy za lidi kteri kvuli kadrovym profilum pracovali na pozicich topic a podobne, pripadne geodet nebo mistr v terenu.

Toto je pouze obecna poznamka, bez hodnoceni konretnich lidi. Detailnejsi informace se na verejne forum nehodi. Ale byly to zajimave casy a kariera mohla byt velmi rychla, jak uz to tak v porevolucnich casech byva.
vvitty
Příspěvky: 122
Registrován: 26.01.2021 10:18

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od vvitty »

Ježura píše: 22.03.2023 14:20 https://www.novinky.cz/clanek/valka-na- ... .seznam.cz

Jen jsem zvědav kdy dojde i na T-44 případně T-34 a těžké T-10 :lol: Zajímalo by mě co ještě ve skladech opravdu mají?
Neni to tak davno co jsem videl fotky ulozenych parnich lokomotiv zabavenych po konci velke valky Nemcum. Vypadaly i po tech 80 letech nerozkradene a nerozpadle...

A co se tyka tahani T-44, T-34 a podobneho srotu - jasne ze je to dnes prezita technika. Jeden Javelin to bez problemu zlikviduje. Otazkou je jestli stihnou rychleji rusove tahat zpoza Uralu historicke artefakty nebo Amici vyrabet Javeliny. Ja bych si v tomto pripade vsadil spis na ten Ural. Navic to muze ovladat i muzik ktereho seberou cestou.
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Ježura »

Tak na likvidaci podobného šrotu není nutno použít Javelin. Tady bude stačit i obyčejné RPG..
Spes non confunditur - naději nelze zničit
In vino veritas...in pivo taky..
grg
Příspěvky: 147
Registrován: 04.06.2021 15:06
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od grg »

vvitty píše: 22.03.2023 22:15Navic to muze ovladat i muzik ktereho seberou cestou.
To je značne optimistický pohľad, výcvik nových tankistov (aj keď sme v Rusku a nezaujímajú nás nejaké životy) do stavu, aby aj niečo trafili, a nezapadli v prvej jame, tiež nejaký čas trvá (a nezvládne to, na rozdiel od "ľudských vĺn" každý alkáč). Starých už veľká časť pošla v pretekoch vo vrhu vežou...
Krevel
Příspěvky: 131
Registrován: 03.02.2013 11:19

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Krevel »

Ze starší ruské techniky jsem viděl důkazy převozu pouze T55. Vzhledem k tomu, že tanky na sobě nemají reaktivní pancíř a mají starší typ děla 100mm, tak se spekuluje nad tím, že je použijí jako mobilní dělostřelectvo. To podporuje i fakt, že Irán vyrábí moderní výbušnou munici do tohoto typu děla.
Co mě nezabije...by mělo začít utíkat.
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Fraktál »

vvitty píše: 22.03.2023 22:07 ...takze pomerne rychle vymenili kadry s rudou knizkou za ty ktere tito kadri drive stihali - zhusta tedy za lidi kteri kvuli kadrovym profilum pracovali na pozicich topic a podobne, pripadne geodet nebo mistr v terenu.
...no a pak tu byla ještě jedna sorta lidí, "kádři v záloze". Ti se tvářili jako skupina B, ale byli to záložáci skupiny A.
Hagen
Příspěvky: 1358
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

Všude se srovnává moderní tank versus tento ruský "škopek".
Píše se, jak tento retro tank nemá proti západním tankům šanci,... To je pravda, to nemá.
Jenže na Ukrajině nedochází tak často k tankovým bitvám, takže jako podpora pěchoty, nebo jako mobilní dělostřelectvo má ten archaický tank na Ukrajině své použití.
Oni bohužel Ukrajinci dosud nemají o mnoho lepší tanky.
Výhodou pro Ukrajince je fakt, že se ten tank dá celkem snadno zničit.
A proto doufám, pokud budou na Ukrajině nasazeny, že z nich udělají Ukrajinci mobilní krematoria.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od JOBU »

Z tohto urobís krematórium ťažko. Náboj nieje delený, ale vcelku, narozdiel od 125mm polospáliteľnej kartónovej nábojky. Takže len tak jednoducho nezahorí.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Serža »

\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Hagen
Příspěvky: 1358
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

Říkám to už dlouho.
Ukrajinci jsou fakt dobří, a chápou naštěstí mnohem lépe než rusáci jak vypadá moderní válka.
Vyhrávají to na všech frontách :yes .
Hagen
Příspěvky: 1358
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

JOBU píše: 23.03.2023 11:23 Z tohto urobís krematórium ťažko. Náboj nieje delený, ale vcelku, narozdiel od 125mm polospáliteľnej kartónovej nábojky. Takže len tak jednoducho nezahorí.
Nesmíš to brát doslovně :lol:
Je vcelku jedno jestli to budou mobilní krematoria, nebo ocelové rakve, nebo ...
Důležité je, aby v těch tancích chcípli.
Odpovědět