Ukrajina x Russko 2022-2024

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Russáci jsou:

Svině
5
7%
Zloději a vrazi
2
3%
Obojí
60
90%
 
Celkem hlasů: 67
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Russko 2022-2024

Příspěvek od Hagen »

sigurd píše: 29.04.2024 16:42 Je to jeho vec :) - neviem, čo tu stále riešite- väčšina z vás nebola na ZVS, ani nemá základný výcvik, a keby k niečomu došlo, tak budete zalezení s plnými gaťami. Viete len kádrovať a dehonestovať niekoho, čo sa nebojí isť jemne (inak dostane ban) do konfliktu s oficialnou jedinou pravdou. Len debil, ktorý nepozná bordel v Rusku (a na Ukrajine), by si mohol priať žiť pod ich vplyvom. To však neznamená, že slepé prozápadné vriťlezectvo je tiež ok. Až to skončí na UA, a vypláva aspoň časť špiny, to budú "pravoverní" kukať.
Nevím jakou většinu máš na mysli, a jestli máš plné gatě už teď, ale...já mám odslouženy poctivý 2. roky ZVS, a poté jsem byl celý život v ozbrojených složkách. Osobně jsem zažil válku v Jugoslávii, a i na té Ukrajině jsem byl blíž než většina z vás, a blíž než je zdrávo.
A jak píše Haluziak, je to zákonná i morální povinnost bránit svůj stát, takže je debata jestli jít či nejít celkem zbytečná.
Je jedno kolik na Ukrajinu vyplave špíny, rusko je agresor, a slušný člověk na straně agresora nestojí.
Hohepu nekádruju, ani nedehonestuju. Je mi totiž ukradenej.
Pouze si nemyslím, že by člověk, který má rusko rád před ním utíkal, nebo proti němu bojoval.
A to byla má odpověď. Nic víc, a nic míň, tak tu neplkej blbosti.
cipis
Příspěvky: 4848
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Ukrajina x Russko 2022-2024

Příspěvek od cipis »

Tohle je pěkný kec ...Ono stačí si přečíst, co bylo v těch podmínkách, a hlavně, co si rusáci chystali dál, s čím pak dalším (a dalším a dalším přišli). Takže bych to viděl spíš tak, že zabránil tomu, aby byl někdo (opět) obelhán a podveden.
nettezaumanna píše: 29.04.2024 17:26 Obě strany měli ochotu se dohodnout, ale někdo si přál, aby se bojovalo dál. Nebýt Johnsona, už mohlo být po válce.
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Russko 2022-2024

Příspěvek od Hagen »

Jasně že je to kec. To nebyla dohoda, to bylo ultimátum. Buď budeš souhlasit, nebo ti rozbiju držku.
A ano, západ nabídl Ukrajině pomoc, takže Ukrajina pak nemusela souhlasit, protože dostala šanci přes tu držku nedostat, a nemusela souhlasit s takovými podmínkami.
Celkem jednoduché k pochopení.
Butch
Příspěvky: 780
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Ukrajina x Russko 2022-2024

Příspěvek od Butch »

S ohledem na ukrajinské snahy dostat zpět do země muže v bojeschopném věku se zda, ze jich nemají v současné době dostatek, jak to tady několikrát zaznělo, ze můžou válčit dalších několik let, jelikož mužů je dost.
V tomto ohledu by me zajímalo, zda se někdy dozvíme jaké měli ztráty a další věc, nejsem si jistý, zda existuje zákonný mechanismus, jak je ze zahraničí povolat do armády.
Pokud se nebudou chtit dobrovolne vrátit, tak si myslím, ze ma Ukrajina smůlu.
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Russko 2022-2024

Příspěvek od Hagen »

Ukrajina je ve válce s ruskem. Nikdy neměli dost zbraní, ani vojáků ;) .
Ale na hezkých pár let jim ještě vystačí. Vzhledem k tomu, že i rusácko je dost vyčerpané, tak vidím tři scénáře:
-Pokud se nepodaří zmobilizovat, a hlavně alespoň trochu vycvičit dostatek Ukrajinců, a pokud západ dál bude "chrnět", a pokud nepomůže ani těch 60. miliard co Ukrajina dostane,... bude ta válka trvat možná desetiletí.
-A nebo se podaří zmobilizovat dost Ukrajinců, západ neusne na vavřínech,..
a do roka-do dvou rusák stáhne vocas. :D
-A nebo to Ukrajina politicky zabalí (vojensky zdaleka není na kolenou), schramstne ji rusák, a získá statisíce bojem zocelených Ukrajinců. A pak teprve začne v Evropě veselo.
Butch
Příspěvky: 780
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Ukrajina x Russko 2022-2024

Příspěvek od Butch »

Vidíš, ač nerad, tak v tomto s Tebou nesouhlasím. Jelikož pokud Ukrajina neseženeš dost vojáků a techniky, tak nebude válka trvat desetiletí, ale za dva roky bude dobojovano.
Domnívám se, ze Ukrajina téměř výhradně spoléhá na dodávky munice ze zahraničí.Nebo snad se mýlím a sami i vyrábí, ideálně dělostřeleckou munici.
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Russko 2022-2024

Příspěvek od Hagen »

Od začátku války tvrdím, že záleží na západní pomoci jak to dopadne.
Pokud západ Ukrajinu "neprodá", tak rusko nemá šanci vyhrát.
Rusům nejde o přežití, to není velká vlastenecká válka. Ukrajincům o přežití jde. V tom mají smutnou "výhodu".
Rusáci to můžou kdykoliv "odpískat" když usoudí, že to ztrácí smysl.
Stejně jako to po 10. letech "odpískali" v Afghánistánu.
I odborníci a experti jen odhadují co je rusko ochotno a schopno pro pochybné vítězství obětovat.
Takže se nechci já jako amatér s tebou dohadovat ;) .
Ta válka trvá už třetí rok, na obou stranách jsou hromady mrtvých, obrovské materiální škody,... a výsledek?
Nic, nula,... Rusko marně útočí, Ukrajina se zoufale brání,... západ chrápe,...
Kdo to první vzdá je ve hvězdách.
Butch
Příspěvky: 780
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Ukrajina x Russko 2022-2024

Příspěvek od Butch »

Úplně si nemyslím, ze západ chrápe.
Podle me západ poslal techniku a munici, kterou měl v zalohach a resp. postradatelnou, jelikož to co bylo poslano je v podstatě odepsane. A už nezbylo moc co víc poslat z toho co bylo skladem a musí se vyrábět.
Navíc krásný příklad jsou diskutované F16, to je stroj naprosto odlišný od ruské techniky, kterou Ukrajina měla. F16 je první stroj systému fly by wire, ovládá se joystickem jednou rukou a z podstaty je ve vzduchu nestabilní, což mu dává úžasnou manevrovatelnost. Vycvičit piloty na naprosto jiný stroj proste trva hodně dlouho a otázka je, kolik vůbec PILOTŮ Ukrajině zůstalo, to proste nemůže byt jakýkoliv branec.
Takže se vůbec nedivim západním zemím, ze váhají letadla poskytnout. Stejne to je s tanky a další technikou i když ne tak výrazně. Jednak muže dojít k její rychle ztrátě bez většího přínosu a jednak je to špatná reklama.
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Russko 2022-2024

Příspěvek od Hagen »

Západ chrápe v tom smyslu, že stále uvažuje tak, že pomáhá Ukrajině v nějaké lokální vzdálené válce.
Je nejvyšší čas aby si především Evropa uvědomila, že tím pomáhá sama sobě. Ve skladech je spousty zbraní, které si drží, aby si udržela bojeschopnost, ...
Bojeschopnost proti komu???
Rusko je hrozba už celá desetiletí, ne-li staletí. To je odjakživa imperiální stát.
Dva se perou (rusák a Ukrajinec) a ostatní koukají jak to dopadne, občas hodí Ukrajině něco co nepotřebují, co je už zastaralé,... Hlouček dobře ozbrojených lidí stojí opodál, a fandí.
A až se rusák vypořádá s Ukrajincem, tak už nebude stačit jen přihazovat zbraně.
Z toho hloučku lidí si rusák vyhlédne další slabou oběť, a ostatní zas jen budou koukat, tleskat a fandit?
A pak si řekne Číňan, nebo jinej úžasně demokratickej stát... "Kurva, ona se ta válka vyplatí, jdem do toho".
Rusák je agresor, a nesmí se mu ustoupit. Nikdy, a nikdy za žádných okolností ať to stojí co to stojí.
Nikdy se to nesmí našim nepřátelům vyplatit pozvednout zbraň. A RUSKO JE NEPŘÍTEL.
Ty F-16 samozřejmě válku nevyhrají. To je jen taková psychologická vzpruha, které ale nikdo soudný nevěří.
Samotář
Příspěvky: 354
Registrován: 07.07.2016 10:58
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Russko 2022-2024

Příspěvek od Samotář »

Butch píše: 12.05.2024 7:56 Úplně si nemyslím, ze západ chrápe.
Podle me západ poslal techniku a munici, kterou měl v zalohach a resp. postradatelnou, jelikož to co bylo poslano je v podstatě odepsane. A už nezbylo moc co víc poslat z toho co bylo skladem a musí se vyrábět.
S tímhle názorem nesouhlasím.

Co jsem viděl, tak firma, která vyrábí protivzdušný systém Patriot se vyjádřila v tom smyslu, že má volné kapacity na výrobu jednoho systému měsíčně. Prezident Zelenský říkal, že na ochranu Ukrajiny by potřebovali asi 25 systému Patriot. Kdyby někdo na Západě včas objednal, už mohli být na Ukrajině.

Stejně tam jsem nedávno viděl vyjádření německého výrobce munice, který říkal, že mají volné kapacity na výrobu munice, jen ji dosud nikdo neobjednal.

Ano, stálo by to peníze, asi hodně peněz, ale jsou to jen peníze ve srovnání s válkou.
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Russko 2022-2024

Příspěvek od Hagen »

Janbates píše: 12.05.2024 16:42 Od té doby Rusko posílilo vojensky, ekonomicky a především geopoliticky, z Ruska se opět stala světová velmoc se kterou je potřeba počítat, což dokazují systematickým postupem na frontě, kde proti nim stojí to nejlepší co NATO může proti nim postavit.
Na to snad ani nemá smysl reagovat, protože pochybuju, že o tom tady někoho dokážeš přesvědčit :lol:
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Russko 2022-2024

Příspěvek od Hagen »

To: Janbates

Proč tak nehorázně lžeš???
Která média, nebo kdo tady tvrdil, že jsou tu jen ženy a děti??? Který bulvár čteš???
Kromě tebe všichni ví, že jsou tu ne desítky, ale stovky tisíc uprchlíků, a spousta je v bojovém věku.
Která média tvrdí že Ukrajina vítězí???
Ta tvá ruská supervelmoc se snaží už třetím rokem tu Ukrajinu dobýt. Ta tvá supervelmoc si už třetím rokem nedokáže poradit s mnohem slabší Ukrajinou.
To co píší naše média je podle tebe lež, propaganda a naivita, ale jen když se ti to hodí do krámu viď???
Netvrdí ta samá lživá média, kterým nevěříš, že uvažují o nasazení vojáků NATO???
Netvrdí ta samá média že se Ukrajině nedaří??? A ty tvrdíš že píší opak???
Nevrdím já od začátku, že Ukrajina se ubrání pokud ji západ a NATO pomůže??? (Což se pořád děje jen sporadicky.)
Lžeš až se ti od huby práší, vymýšlíš si věci, které nikdo netvrdil, ani nepsal...
Trochu uber, protože takovou snůšku lží ti nikdo neuvěří. Aby tomu někdo věřil, musíš ty lži prokládat pravdou, a polopravdou vytrženou z kontextu, atp.
Ještě se máš od soudruhů hodně co učit.
Butch
Příspěvky: 780
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Ukrajina x Russko 2022-2024

Příspěvek od Butch »

Samotář píše: 12.05.2024 17:13
S tímhle názorem nesouhlasím.

Co jsem viděl, tak firma, která vyrábí protivzdušný systém Patriot se vyjádřila v tom smyslu, že má volné kapacity na výrobu jednoho systému měsíčně. Prezident Zelenský říkal, že na ochranu Ukrajiny by potřebovali asi 25 systému Patriot. Kdyby někdo na Západě včas objednal, už mohli být na Ukrajině.

Stejně tam jsem nedávno viděl vyjádření německého výrobce munice, který říkal, že mají volné kapacity na výrobu munice, jen ji dosud nikdo neobjednal.

Ano, stálo by to peníze, asi hodně peněz, ale jsou to jen peníze ve srovnání s válkou.
A to je presne ono, Rusko, které by mělo podle některých zdejších členů nejpozději zítra ekonomicky zkolaboval, je schopné svým spojencům za munici a techniku něco nabídnout….penize/suroviny.
Ukrajina bohužel ne, ta doufá ze ji někdo podaruje, soukromá firma jim to zadarmo vyrábět nebude a žádný stát jim nezaplatí 25 Patriotů, jednak protože to je ranec peněz, jednak nevěří, ze Ukrajina ma dost vyskolenych lidi a obavám se ze ani nevěří, ze to zvládnou ustát, tedy by technika byla v lepším případě zničena. V tom horším případě by ji pak získalo Rusko, nebo by je nějaký velitel Rusům prodal, ač tedy korupce na Ukrajině určitě není.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Ukrajina x Russko 2022-2024

Příspěvek od Hohepa »

https://www.novinky.cz/clanek/valka-na- ... .seznam.cz
Kde je obranná linie? Kam se poděla nákladná obranná zařízení? ptá se Denys Jaroslavskij, velitel ukrajinské speciální průzkumné jednotky. Z postupu ruských jednotek v Charkovské oblasti je doslova omráčený. Sám se přitom účastnil ukrajinské ofenzivy v Charkově na podzim roku 2022, píše web BBC.

„Žádná první obranná linie neexistuje. Rusové prostě přišli, nenarazili na žádná minová pole,“ řekl BBC. Reportérům stanice ukázal video z dronu, které má ukazovat ruské jednotky, jak pochodují přes hranici bez jakéhokoliv odporu.

Ukrajinské úřady tvrdily, že se budují nákladná obranná zařízení. Ta však podle Jaroslavského nejsou k dispozici.

„Buď to byla nedbalost, nebo korupce. Nebyl to neúspěch. Byla to zrada,“ prohlásil. Obává se, že by se Charkov mohl brzy vrátit do ruských rukou.
„Jsem naštvaný. Když jsme v roce 2022 bojovali o toto území, ztratili jsme tisíce lidí. Riskovali jsme své životy. A teď, protože někdo nepostavil opevnění, zase ztrácíme lidi,“ rozčiluje se.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Ukrajina x Russko 2022-2024

Příspěvek od Hohepa »

Alzheimer sice nebolí, ale i tak je nepříjemnej....
Hagen píše: 13.05.2024 5:34 Proč tak nehorázně lžeš???
Která média, nebo kdo tady tvrdil, že jsou tu jen ženy a děti??? Který bulvár čteš???
UA.JPG
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina x Russko 2022-2024

Příspěvek od Fabulous »

Janbates píše: 12.05.2024 16:41
Tak se s vámi loučím u svého prvního a pravděpodobně posledního komentáře, protože budu cenzorem eliminován. 🤗
Ano, samozřejmě. Ban.
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Russko 2022-2024

Příspěvek od Hagen »

Hohepa píše: 13.05.2024 11:42 Alzheimer sice nebolí, ale i tak je nepříjemnej....
Hagen píše: 13.05.2024 5:34 Proč tak nehorázně lžeš???
Která média, nebo kdo tady tvrdil, že jsou tu jen ženy a děti??? Který bulvár čteš???
UA.JPG
To sem jako vážně dáváš 2.roky starou zprávu??? :lol:
Co takhle přidat spousty novějších, kde ta lživá propagandistická média píšou o spoustě mladých Ukrajinců v Čechách.
Tobě se taky hodí jen něco viď?
Ta samá média když se vám to nehodí tak lžou, a když se vám to hodí tak se k nim modlíte. :lol:
Já tady sice neustále prudím proruské filcky, ale alespoň "držím" stále stejný názor.
A jsem rád, že vás proruské filcky prudím. Proti zlu a hlouposti se nesmí přestat bojovat. ;)
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Russko 2022-2024

Příspěvek od Hagen »

Butch píše: 13.05.2024 9:10
Samotář píše: 12.05.2024 17:13
S tímhle názorem nesouhlasím.

Co jsem viděl, tak firma, která vyrábí protivzdušný systém Patriot se vyjádřila v tom smyslu, že má volné kapacity na výrobu jednoho systému měsíčně. Prezident Zelenský říkal, že na ochranu Ukrajiny by potřebovali asi 25 systému Patriot. Kdyby někdo na Západě včas objednal, už mohli být na Ukrajině.

Stejně tam jsem nedávno viděl vyjádření německého výrobce munice, který říkal, že mají volné kapacity na výrobu munice, jen ji dosud nikdo neobjednal.

Ano, stálo by to peníze, asi hodně peněz, ale jsou to jen peníze ve srovnání s válkou.
A to je presne ono, Rusko, které by mělo podle některých zdejších členů nejpozději zítra ekonomicky zkolaboval, je schopné svým spojencům za munici a techniku něco nabídnout….penize/suroviny.
Ukrajina bohužel ne, ta doufá ze ji někdo podaruje, soukromá firma jim to zadarmo vyrábět nebude a žádný stát jim nezaplatí 25 Patriotů, jednak protože to je ranec peněz, jednak nevěří, ze Ukrajina ma dost vyskolenych lidi a obavám se ze ani nevěří, ze to zvládnou ustát, tedy by technika byla v lepším případě zničena. V tom horším případě by ji pak získalo Rusko, nebo by je nějaký velitel Rusům prodal, ač tedy korupce na Ukrajině určitě není.
Můžeš mi prozradit kdo tu psal, že rusko nejpozději zítra ekonomicky zkolabuje???
Fascinuje mě, jakým stylem tu soudruzi vedou diskuze.
Nejdřív si vymyslí že někdo něco napsal (nejlépe stylem "zdejší členové", aby obsáhnul všechny diskutující), a pak jim to vyvrací, a snaží se je znevěrohodnit.
To fakt nevymyslíš. :shock:
JOBU
Příspěvky: 1827
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Ukrajina x Russko 2022-2024

Příspěvek od JOBU »

Ja tam vidím napísané "podle některých zdejších členů", čo je zásadný rozdiel...
Presne mi to pripomína niečo o trafenej husi ... :lol:
Hagen
Příspěvky: 1382
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Russko 2022-2024

Příspěvek od Hagen »

Vidíš to napsané dobře ;) . Samozřejmě tím nemyslí sebe, a další podobně smýšlející.
To není zásadní rozdíl, ale to asi chápeš viď :lol: .
Potrefenou husu to nepřipomíná. Já jsem ta potrefená husa, a proto se ozývám.
To také chápeš správně. :lol:
Odpovědět