Ukrajina x Russko 2022-2024

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Russáci jsou:

Svině
5
7%
Zloději a vrazi
2
3%
Obojí
60
90%
 
Celkem hlasů: 67
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

JOBU píše: 19.08.2022 15:47 No rozprával som so zopár ukrajincami, čo v tých zákopoch ležali pár týždňov... Bohužiaľ to tu publikovať nebudem, nemám chuť na banány...
Klidně se poděl o zkušenosti.
Asi nikdo si nemyslí, že válet se v zákopech je stejné žůžorůžo jako válet se na pláži v Karibiku.
Ale pár týdnů v těch zákopech byli viď?
Kolik lidí zde by do toho šlo? A kolik lidí zde by radši políbilo ruskou vlajku?
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od JOBU »

Nemyslím si že je to tu vhodné rozpisovať. Ale chvála to nebola ani na Zelenského, a ani na Putina... Majú toho všetkého plné zuby... Bývam na východe republiky a Ukrajincov sa tu pohybuje dosť... Neviem prečo, ale hovoria trošku niečo iné, čo sa tvrdí v médiách... To je k tomu všetko.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Trace »

Musím říct, že také slyším zprávy podobného typu.
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od cipis »

A uvědomujete si, že slyšíte názory možná desítky, možná stovky lidí, z miliónu? Či miliónů?
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od JOBU »

To isté ale platí na všetky politické a iné prieskumy. V každej krajine, v každej ankete. Asi tak.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

JOBU píše: 19.08.2022 16:59 Nemyslím si že je to tu vhodné rozpisovať. Ale chvála to nebola ani na Zelenského, a ani na Putina... Majú toho všetkého plné zuby... Bývam na východe republiky a Ukrajincov sa tu pohybuje dosť... Neviem prečo, ale hovoria trošku niečo iné, čo sa tvrdí v médiách... To je k tomu všetko.
V mém okolí všichni nadávají. Na vládu, na opozici, na zaměstnavatele, na kolegy, sousedy,...
Co je na tom k divení.
Jasně že někdo, kdo se válí v blátě v zákopu, na koho se střílí, ...bude nadávat na celý svět, a mít toho plné zuby.
Pokud by ten voják tvrdil, že se má fajn, že je šťastný tam kde je, místo doma se svou rodinou,... Asi by byl blázen.
Nebo co čekáš že budou povídat?
Byl jsi na vojně? Já jo, a nadávali jsme úplně na všechno. A to byla vojna, nikoliv válka.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Maximus »

Nepovazuji za padne argumenty názory lidi, kteří se zašli pěkně v zázemí na západě, jehož výhody využívají, ale aby si svoji vlast prebudovali k tomuto obrazu, tak na to nemají koule. Byl jsem před úrazem v kvetnu na střelnici s Ukrajincem zde už delší dobu žijícím - inteligentní borec, ale věříl tomu, ze Zelensky je někde v Polsku, všechno jsou fejky a za svoji zemi by nedal ani par kapek potu, natož krve. Bylo mi z něho smutno.

Pro mě jsou naopak zasadni názory těch, co jsou na frontě a stále statečně bojují či snaží se udržet zemi sužovanou válkou v chodu. Ostatní jsou pro mě povětšinou jen klasičtí vyčuranci alias prospěcháři a pokrytci.

Nemohou se potom divit, až bude po válce a budou se rozdávat funkce za zásluhy, tak se lidé budou ptát, co jsi dělal ve válce pro svoji zemi. Ti co jen blbě kecaji a dávají knížecí rady v tom mohou pokračovat, protože se sami dobrovolně vysachovali v možnosti ovlivnit budoucí směrování své země.

Navic by mě zajímalo, jak se ukrajinsti vojáci, co byli udajně v zákopech, dostali legálně do ČR. Pohádkáře, co dokonce prošli Cizineckou legií a SPECNAZ tu známe - proti tomu je “par týdnu v zákopech” ještě slabý odvar.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

Maximus píše: 19.08.2022 19:13 Navic by mě zajímalo, jak se ukrajinsti vojáci, co byli udajně v zákopech, dostali legálně do ČR. Pohádkáře, co dokonce prošli Cizineckou legií a SPECNAZ tu známe - proti tomu je “par týdnu v zákopech” ještě slabý odvar.
Jako nováček jsem si netroufl rozpoutat nekončící debatu o důvěryhodnosti "Ukrajinských veteránů na Slovensku" ;) .
Ale je pravda, že dobrá polovina Ukrajinců co tady pracuje na stavbách by mi byla schopná tvrdit, že jsou členové Luhanské brigády :lol: . (a jako krytí pracují na stavbě).
Lidi prostě věří tomu, čemu věřit chtějí.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od JOBU »

Presne kvôli takým rečiam to rozpisovať nebudem... Prezentoval som iba náznakmi to, čo mi bolo povedané a nikde som netvrdil, že sú to veteráni...
Legálne? Maxi, čudoval by si sa, ale úplne normálne, prešli si "frontom" xy dní a padla, môžeš ísť domov, pendlujú naďalej do EU hore dole, na pracovný turnus na dva tri týždňe, či už niekde zo stavby, alebo z kamióna a pak naspäť k rodine na UA. V ich systéme vojenskej správy na hranici im vyhodí, že už odvedení boli a hotovo. Až budú potrební, odchytia si ich a pošlú rovno na front z hranice zase. Ale toto sa v médiach a na česko slovenskej hranici nedozvieš. ;)
A keď máte pocit, že mi všetci klamali, tak asi ich musel niekto systematicky a nezávisle podplácať, aby každý druhý ukrajinec, prechádzajúci legálne cez hranicu tvrdil takmer to isté. A robí tak už niekoľko týždňov.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

Je celkem podružné co kdo tvrdí. Fakt je ten, že Ukrajinští vojáci (ať s úsměvem, nebo nasraně) už půl roku celkem úspěšně vzdorují ruskému útoku.
Z Evropských zemí bych něco podobného čekal asi jen od Poláků. (o Švýcarech nemluvě, ti jsou nedobytní).
A přesto že se mnozí ohánějí že bez západní pomoci by to nezvládli,... ve finále jsou to Ukrajinci kteří bojují, kteří se nevzdávají, umírají,...a patří jim uznání, dík, a naše pomoc.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od proforma »

Takovy napad:

Na nedeli 21. 8. jsem zadala platbu daru pro UA velvyslanectvi ve vysi 1968 Kc. Takove symbolicke. :-) Nechcete se nekdo pridat?

https://czechia.mfa.gov.ua/cs/news/sbir ... ske-armady
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Ibex »

Proforma: :yes
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od viktor »

pro valecne stvace vseho druhu :
kratke shrnuti situace s kterym se da co si myslim souhlasit, https://www.foreignaffairs.com/ukraine/ ... re-ukraine
strucneji ....."Mearsheimer poukázal na důvody, proč všechny strany konfliktu lpí na svých pozicích. Rusko vnímá možnost vstupu Ukrajiny do NATO jako “přímou hrozbu” pro svou národní bezpečnost, zatímco Spojené státy usilují o “oslabení Ruska do té míry, aby nemohlo dělat to, co dělalo, když napadlo Ukrajinu”, jak uvedl ve svém dřívějším prohlášení americký ministr obrany Lloyd Austin.

Co se týče Ukrajiny – a to stále mluvíme o Mearsheimerovi, má stejné cíle jako Bidenova administrativa, a to, že Ukrajinci hodlají získat zpět území, o které přišli a kterého se zmocnilo Rusko, včetně Krymu. Dále uvedl, že Kyjev, Washington i Moskva jsou pevně odhodlány dosáhnout vítězství na úkor svého protivníka, což ponechává jen malý prostor pro kompromis. Dodal, že Ukrajina se snaží uzavřít své vztahy se Západem v době, kdy se nepřátelství, které v posledních osmi letech podněcuje konflikt v oblasti Donbasu mezi proruskými separatisty a ukrajinskou vládou, stalo intenzivnějším než kdy jindy."

dale ...Americký akademik ve svém článku poukázal na to, že střet zájmů mezi stranami konfliktu je důvodem, proč se pozorovatelé domnívají, že v nejbližší době nedojde k vyjednanému urovnání, ale podceňují možnost “katastrofické” eskalace v důsledku dlouhodobé války na Ukrajině. Zdůraznil, že existují 3 základní způsoby, které jsou vlastní průběhu války:

Jedna, nebo obě strany hodlají dosáhnout vítězství
Jedna či obě strany uchýlí k eskalaci, aby se vyhnuly porážce
Boje zintenzivnily nikoli záměrně, ale neúmyslně
Podle jeho názoru však kterýkoli z těchto způsobů má potenciál zapojit Spojené státy do boje nebo dotlačit Rusko k použití jaderných zbraní, a možná i obojí. Americká armáda se může do bojů zapojit několika způsoby, včetně předpokladu, že válka bude pokračovat rok nebo déle, aniž by se na obzoru rýsovalo nějaké diplomatické řešení, přičemž situace postrádá jakoukoli cestu, která by umožnila Ukrajině zvítězit, zatímco Washington se snaží – současně – válku ukončit.

Protože se musí soustředit na zadržování Číny, nebo protože ekonomické náklady na podporu Ukrajiny způsobují politické problémy doma i v Evropě. Za takových okolností by měli američtí politici důvod uvažovat o riskantnějších krocích – například o zavedení bezletové zóny nad Ukrajinou nebo o nasazení malých jednotek amerických pozemních sil, aby pomohli Ukrajině porazit Rusko. Mearsheimer si případné zapojení USA do války představoval tak, že nejpravděpodobnější scénář by nastal, pokud by se ukrajinská armáda začala hroutit a ukázalo by se, že Rusko dosáhne významného vítězství.

dale ...Situace na Ukrajině je nebezpečná v tom, že dvě jaderné velmoci spojily s výsledkem války vlastní osud a budoucnost. Rusko nemůže dovolit svoji porážku, protože další na řadě by byla porážka samotného Ruska a pád současného ruského politického režimu budovaného od konce roku 1999. Rusko do vítězství vrhne všechno, včetně jaderných zbraní, pokud by hrozila porážka a neúspěch speciální vojenské operace na Ukrajině.

Tohle není Afghánistán, kde porážka Sovětů v 80. letech a porážka Američanů minulý rok nic neznamenala ve vztahu k vlastní bezpečnosti. Tohle je existenční otázka. Rusko nemůže dovolit vítězství Ukrajiny, a to ani vlastními silami ukrajinské armády, ani s pomocí vojsk NATO, protože by to znamenalo připojení Ukrajiny do NATO a pád ruské moci. Ani Američané si nemohou dovolit porážku.

Když Ukrajina prohraje, Američané dostanou nálepku slabé země, která už nemá právo na to, aby určovala bezpečnostní politiku v Evropě v rámci NATO. Washington by ztratil po II. sv. válce kontrolu nad západní Evropou, byla by to jeho první porážka v Evropě od konce II. sv. války. Proto pozor, válka na Ukrajině je skutečně zástupnou válkou dvou jaderných velmocí a žádná z nich si nemůže dovolit ustoupit.

A proto Pentagon včera oznámil, že už nebude Ukrajině bránit v používání amerických zbraní a raket proti Krymu, proti Kerčskému mostu mezi Krymem a Ruskem atd. Informaci přinesl server Politico https://www.politico.com/newsletters/na ... a-00052364. Takové prohlášení je důkazem, že Pentagon tuší porážku Ukrajiny, a proto nemá jinou možnost, než povolit Ukrajině údery hlouběji do ruského území, tedy na Krym. To je jen další důkaz této bezpečnostní eskalace.

respektive zjednoduseno .... relativne "lokalni" konflikt, pisi to schvalne v uvozovkavch protoze od samaho zacatku se jednalo podle meho nazoru za "zastupnou" valku ve skryte forme ktera se dioky zcela otevrene us pomoci stava zcela zrejmou, tj usa vz rf na uzemi ua. vyse uvedene svedci o tom ze se konflikt rozrusta do cim dal tim vetsi podoby kde aj jedna strana nema prilis moznosti z konfliktu vycovat bez silneho vlastniho poskozeni, respektive je vazne zadelano na hodne velky pruser. Takze valecni stvaci na vsech stranach by si meli uvedomit z tady konci sranda...
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

Biden pošle na Ukrajinu vojenskou pomoc v hodnotě 775 milionů dolarů.
Jediný válečný štváč je putin a jemu naklonění rusofilové. Nebojuje se v rusku, ale na Ukrajině.
Pokud to Ukrajina vzdá, jako stát skončila. Pokud to vzdá rusko, jeho vojáci se vrátí domů.
Co na tom Viktore nechápeš???
Doufám, že pomoc Ukrajině neskončí, a rusák bude zahnán zpět do ruska. To znamená že se vrátí domů.
Kam se mají vrátit Ukrajinci když to vzdají???
Článek hezkej, takovej prokremelskej,...A odpověděl bych mu NASRAT pane Maersheimere.
Až se Vám bude někdo roztahovat v obýváku, jsem zvědavej jak dlouho s takovými kecy vydržíte ;) .
Fuj, takoví chcípáci mě dokáží vytočit :evil: .
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Yeah »

Ehm ehm ehm ehm jasně. A řešením je? Ano... přeci nebudeme válční štváči, akceptujme že má rus jadernou zbran a podvolme se všemu co udělá a řekne... Pak bude sluníčkově, nikde se nebude válčit, a bude krásně. Hurá Rusobuzny to mají za 5 bludištáků. Odpověď je jasná. Hlavně neudělat něco, by't jen náznakem, co by mohl rus považovat za vzdor. Boha ta logika. Vlastně i ty 3letý děti co rusově vošukávaj , kteří se při tom snaží bránit jsou váleční štváči protože se brání. Vždy't rus řek že má atomovku...

Buzny rusofilský, už jste byly lavrovovi vykouřit se všema místníma rusobuznama prdel jak jsem vam kdysi psal, abyste byly v centru dění a nemusely se chytat každýho chorýho pamfletu kterej nakej rusodebil napíše z gauče v obýváku 10 000km od ukrajiny.. A ano, každej dement kterej napíše že válku začla amerika, stupnuje ji amerika, za mrtvy ukrajince může amerika a za nblíženýho putina může taky amerika je rusodementní rusodement. Žádný nálekování.

Já chápu že nechceš atomovku do prdele, nikdo ji nechce, jen ten tvuj milovanej RUS je strašně nadrbanej ji použít.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

Yeah klíííd :D .
O Viktorovi tady každý ví že je (jak to říct slušně) srdcem v rusku.
Ale nenech se těmi jeho rusofilskými provokacemi vytáčet. Dostaneš banána.
Vždyť je to když se nad tím zamyslíš úplně mimo. Rusák začal válku, vtrhnul na území svrchovaného státu, kde začal bořit, vraždit,... ale může za to západ, a putinovi by jsme se měli omluvit.
Co k tomu dodat... :puke .
Uživatelský avatar
Redneck
Příspěvky: 222
Registrován: 18.01.2016 21:28
Pohlaví: muž
Bydliště: Městecko

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Redneck »

proforma píše: 19.08.2022 21:02 Takovy napad:

Na nedeli 21. 8. jsem zadala platbu daru pro UA velvyslanectvi ve vysi 1968 Kc. Takove symbolicke. :-) Nechcete se nekdo pridat?

https://czechia.mfa.gov.ua/cs/news/sbir ... ske-armady
Aby nezapomněli, že byli součástí invazních vojsk ? Dobrý nápad.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od viktor »

aha Hagene tak jeste jednou... viz zmineny clanek ,,,,,
dale ...Situace na Ukrajině je nebezpečná v tom, že dvě jaderné velmoci spojily s výsledkem války vlastní osud a budoucnost. Rusko nemůže dovolit svoji porážku, protože další na řadě by byla porážka samotného Ruska a pád současného ruského politického režimu budovaného od konce roku 1999. Rusko do vítězství vrhne všechno, včetně jaderných zbraní, pokud by hrozila porážka a neúspěch speciální vojenské operace na Ukrajině.

takze jeste pro tebe jednou...jak pises Hagene .. Pokud to vzdá rusko, jeho vojáci se vrátí domů.
Co na tom Viktore nechápeš??? :? :cry: :head

a Hagene, mylis se i dasich vecech, napriklad v tom ze jsem srdcem v rusku..:-) nemiluji je ani je nanavidim jak je dnes skoro povinne. Protoze je nenavist k rusku v podstatet normou je jakykoliv jiny postoj ktery neni plny nenavisti bran jako prorusky. Za komancu jsme proznemu meli nenavidet usa a milovat sssr. Ted je tomu obracene, Me to bylo vzdy tak nejak jedno, takze jsem z vnejsiho pohledu valecnych stvacu vzdy na opacne strane.
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

Rusko nemůže dovolit svoji porážku, protože další na řadě by byla porážka samotného ruska...
Tvl. to mě poser. Na to jsi přišel jak? Na poradě v kremlu???
Nevím jak ostatní, ale já ti na takovou blbost neskočím.
Pokud nekopeš za rusáka, což bych ale dokázal akceptovat, tak jsi jen obyčejný zbabělec postrádající morálku.
A tím končím, protože je mi nějak na nic.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od proforma »

Koukam, ze asi trpis ztratou pameti. Tak chronologicky:

1) UA nikdy o vstup do NATO nepozadala.
2) Rusko napadlo UA.
3) Teprve pote pozadala UA o vstup, ale nikoli do NATO, ale do EU.

Uz mne fakt prestava bavit porad dokola cist ty stejny lzi.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět