Ukrajina x Russko 2022-2024

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Russáci jsou:

Svině
5
7%
Zloději a vrazi
2
3%
Obojí
60
90%
 
Celkem hlasů: 67
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Grunt »

A vylodí se na plťkách nebo tam přijedou trajektem? Jako vylodění někde za Sevastopolem, hluboko v týlu by byl celkem zásah, ale to by museli mít jistotu že se probijou až k frontě a vojáky tam nenechají.
A proč zrovna teď? Však válka trvá už rok, ne? Že by se fakt chystalo nějaké vylodění?
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od GOD »

priznam sa, že o opevnovaní pobrežia neviem absolutne nič.

neni to mlynek na maso? pešiak v zakope na plaži je efektivny snad proti nafukovacim člnom? Podľa mna to je strašne blízko k vode.
no asi uvidim ešte čo som nevidel.
Informácia je v časopriestore.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od bacil »

Znesnadnění výsadku NATO
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Hagen
Příspěvky: 1359
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

Je to komedie pro obyvatele Krymu.
Většina toho co dělá putin je jen komedie pro občany.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Grunt »

bacil: Taky mě to napadlo. Den co den létají dopravní letouny US Army/RAF/NATO z Brize Nortonu, Rammsteinu a jiných základen směrem na řecko (Krétu)/Kypr no a prostě směrem na jihovýchod tak mě napadlo, že tam můžou něco kuchtit.

Ale to je přece blbost, ne? Proč by NATO útočilo směrem na Krym? O ten polostov má celkem zájem jedna jediná země, nehledě na to že by museli plout přes Bospor a nehledě na to, že by to byl Casus belli pro Putina. Ale je dost možné, že na tom něco bude když tam kopou 200km zákopů podél pobřeží a na rychlo je opevňují dřevěnýma deskama.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Grunt »

No tak oni v tom jedou údajně od prosince, ale tak nějak mi není jasné proti čemu se tam zakopávají:
Obrázek
Jako úplně jak Atlantický val to nevypadá. Nejsou tyhle dračí zuby náhodou určené proti mechanizované pěchotě? Zatím mi to připomíná fakt nějaké divadlo.
Hagen
Příspěvky: 1359
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

Desetitisíce Slováků napsali že nechtějí být mobilizovaní, u nás v Čechách taky spousta lidí panikaří, že nás prezident Pavel zatáhne do války,... a to nám reálně nic nehrozí.
Nedivím se, že na Krymu panikaří, když tam je reálné, že se ho Ukrajina pokusí dobýt zpět.
Na druhou stranu mi to přijde celkem zbytečné. Krym stačí odříznout, a nechat "vyhladovět" a vystřílet zdálky.
Dobývat ho vyloděním by Ukrajincům způsobilo obrovské ztráty.
Každopádně otázka Krymu je ještě daleko. Ukrajina má co dělat, aby jakž-takž udržela současné pozice.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Grunt »

Hagen: No jenže kopáním těch zákopů a okopů obyvatele Krymu znervózňují ještě víc něž jsou. A právě mi přijde, že zcela zbytečně. Taky si nedovedu představit, že by Ukrajina v současné situaci byla schopna zorganizovat nějaký D-Day a vylodění na Krymu.

Zákopy by se měly kopat kolem Jevpatorije (konkrétní řeč je o Molochne) což je nad Sevastopolem ale otočeno směrem do moře. Což mi dává smysl ještě míň. Ale co já vím, že?
Hagen
Příspěvky: 1359
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

A já si zase myslím, že nervózní jsou už dost.
Nic nedělat, a čekat je naopak horší než budovat obranu, a věřit že to zvládnou.
Taky je to sdělení, že je putin nenechá na holičkách.
Ale nemá to asi nejspíš smysl. Sice Ukrajinci už dokázali překvapit, a ještě nás určitě překvapí, ale vylodění hlavních sil mi nepřijde jako pravděpodobné.
Leda malé diverzní skupiny na člunech:)
Uživatelský avatar
Ludo
Příspěvky: 133
Registrován: 22.07.2012 0:09

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Ludo »

Fascinuje ma ako tu nikoho nenapadlo, ze bezcenne zakopy na pobrezi Krymu su fantasticka prilezitost ako sa obohatit.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Serža »

Grunt píše: 04.03.2023 22:35 bacil: Taky mě to napadlo. Den co den létají dopravní letouny US Army/RAF/NATO z Brize Nortonu, Rammsteinu a jiných základen směrem na řecko (Krétu)/Kypr no a prostě směrem na jihovýchod tak mě napadlo, že tam můžou něco kuchtit.

Ale to je přece blbost, ne? Proč by NATO útočilo směrem na Krym? O ten polostov má celkem zájem jedna jediná země, nehledě na to že by museli plout přes Bospor a nehledě na to, že by to byl Casus belli pro Putina. Ale je dost možné, že na tom něco bude když tam kopou 200km zákopů podél pobřeží a na rychlo je opevňují dřevěnýma deskama.
no...imho jeden z důvodů na pozadí byl, že UA po vypršení smlouvy s Ruskem na Krym chtěla pustit základnu NATO...
https://www.lidovky.cz/ceska-pozice/kry ... -tema_paja
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Serža »

\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
vrb
VIP
Příspěvky: 899
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od vrb »

Tak už se nám protiukrajinská propaganda dostává i na hlavní stránky Seznamu:

Ukrajinka Vikktoria po roce života v ČR: Mluví česky, pracuje a vdala se. Domů se ale vrátit nemůže
https://www.prozeny.cz/clanek/ukrajina- ... roce-86855

A to vysoce sofistikovaným manipulativním způsobem.
Naoko se tvářícím pozitivně. :-)
Doporučuju kouknout pod článkem na reakce čtenářů rozpálených do běla.

Bandera párty už jsou taky spíše potírány než podporovány.
Jsem zvědav kam se to dostane po delším čase.

Jen to sem dávám abychom měli zpětně po čase přehled jak se měnila situace, přístup a nálady.
Solo_Kameň
Příspěvky: 59
Registrován: 27.02.2021 12:28
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Solo_Kameň »

Sľúbil som si, že čítaním takýchto článkov, ktoré majú relevenaciu možno tak v regionálnom týždenníku nebudem strácať čas, ale nedalo mi to :lol:

V článku sa nespomína, či tá operácia bola v súkromnom alebo štátnom zariadení. Veľa operácii si človek vie vybaviť veľmi rýchlo, ak nejde cez zdravotnú poisťovňu značne limitovanú štátom a zákrok si priamo zaplatí v nemocnici.

EDIT: protiukrajinskú propagandu v tom nevidím, len nemakačenkovia v komentároch ako obvykle prd vedia o živote a rozčuľujú sa, že dostávajú málo vecí zadarmo. Na Slovensku úplne bežný jav v komentároch pod článkami, neviem, ako je to v Českej Republike.
Hagen
Příspěvky: 1359
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

U nás je to podobné.
Lidi co sedí v teple a bezpečí u televize těm Ukrajincům tu válku nejspíš závidí.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od guntroll »

Tak první vlaštovky, 15 VP odjede na ukrajinu. Je fuk, kolik jich je a že jsou to vyšetřovatelé - pořád jsou to uniformovaní vojáci NATO ve válečné zóně. Tak jsem zvědav jestli se to bude stupňovat a "dezolátské konspirace" o vzniku "Asistenčních misí EU" budou realitou. A taky bude veselé sledovat zda-li budou fungovat jak se předpokládá - zaplní linii a ta má být "safe" pro ukrajince, bo rusáci na NATO jednotky útočit nebudou. A když jo? Tak to bude zajímavé...
vrb
VIP
Příspěvky: 899
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od vrb »

Dávej sem linky pls. Takhle to vypadá jako tvoje osobní spekulace, co jsi si vycucal z prstu.

Kdo kam koho posílá a za jakým účelem?
Když Rusko tenkrát vybombardovalo teroristickou základnu v Sýrii, tak taky NATO naříkalo, že tam zařvalo desítky elitních poradců. Nakonec z toho nic nebylo.
Hagen
Příspěvky: 1359
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

Vyšetřovat válečné zločiny na Ukrajině bude moci až 15. příslušníků Vojenské policie.
Ve středu to schválila vláda, a ještě to budou muset povolit poslanci a senátoři.
Měl by to být Český příspěvěk do vyšetřovacího týmu Mezinárodního trestního soudu v Haagu (ICC).
Nic co by současnou situaci jakkoliv měnilo, či stupňovalo.
Guntroll prostě miluje dramata, toť vše. :lol:
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od mhi »

Dusledne ozdrojovavat by urcite pomohlo korektnejsimu textu, minimalne by to dost omezilo spekulace a poloinformace ci dezinformace :).

https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/a ... gu-203604/

V o/doku jsem usneseni nenasel :-(
vrb
VIP
Příspěvky: 899
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Ukrajina x Russko 2022/2023

Příspěvek od vrb »

Navzdory sankcím vykazuje Rusko přebytek zahraničního obchodu 300 MLD EUR

Hlavně díky špičkám v cenách ropy.

Trotz Krieg und Sanktionen – Russland erzielt Handelsüberschuss von 300 Milliarden Euro
https://www.merkur.de/wirtschaft/trotz- ... 42776.html
https://www.reuters.com/world/europe/ru ... 023-01-17/

To je asi tolik, co bylo zmrazeno z Ruského majetku v EU.

Za to se dá koupit 10 000 000 létajících sekaček typu Shahed 136
nebo 300 000 tanků typu Tomáš,
nebo spíše 150 000 tanků Type 99 z Číny.

Takže největší problém pro ně bude spíše sehnat dost lidí, co budou ochotni do těch sebevražedných krámů sednout a jet.
Odpovědět