Ukrajina x Russko 2022-2024

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Russáci jsou:

Svině
5
7%
Zloději a vrazi
2
3%
Obojí
60
90%
 
Celkem hlasů: 67
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Trace »

vrb píše: 08.07.2022 17:27 Při dnešní úrovni techniky by nebyl problém si za pár tankerů ropy v Číně nakoupit elektroniku a serva a předělat skladové T-55 na drony.
To je pravda, ale nějakou dobu to trvá - vyvinout software který bude hýbat servama trvá řádově měsíce, pak potřebuješ nějakou zabezpečenou komunikační logiku a software pro dálkové ovládání, musíš to chránit před rušením a EMP, no prostě hafo času jen vývoj a řízení projektu na který potřebuješ sehnat hafo (drahejch) programátorů, manažerů, dohlédnout aby nekradli a zapůjčit jim Tčka a laboratoře na testování. A pak finální verze namontovat do těch Tček.

Snadno se to řekne, ale je za tím spousta práce. Vsadím se že už někde něco podobného montují pro použití v dalším konfliktu/další fázi...
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Trace »

vrb píše: 08.07.2022 17:50 A co na to šestá největší ekonomika světa?
https://www.youtube.com/watch?v=j2EdQD_Eag0
Ten chlap je chytrej a má pravdu. Navíc se stará o zájmy obyvatel své země a ne jako náš Fiala, který nemá ani ten plyn.
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
misojogi
Příspěvky: 12
Registrován: 19.05.2022 12:28
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od misojogi »

Víc než útoku Ruska na Vrbětice věřím úklidu po šmelení zbraní...
toto sa mi zda pravdepodobnejsie z hladiska laickeho zdraveho rozumu kedze viem ako su tieto kruhy skorumpovane na Slovensku - aj popis tej udajnej operacie mi pripada ako keby to robil Spejbl a Hurvinek
na druhej strane priznavam ze nemam informacie zvnutra ako pisu niektori ze maju takze som ochotny svoj nazor korigovat
i ked ... keby som takto "zametal stopy" tak by sa mi dost hodilo zvalit to na rusov a toto sirit aj vnutri organizacie aby tomu vsetci verili
tazko teda povedat - uvidime ze ktora hypoteza sa nakoniec potvrdi dokazmi
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od PeFi »

vrb píše: 08.07.2022 17:27 Vrbětice jsou pro mě těžko pochopitelná věc.
Pokud to vyhodili fakt ti dva agenti, tak je to pro Rusko tolik kontraproduktivní, že nedokážu najít smysl poměru zisku a ztrát, co by vysvětlilo motivaci Rusů to udělat.
Ledaže by si fakt mysleli, že se na to nepřijde, nebo jim to prostě bylo už úplně jedno, protože věděli, že mezi nás hodí vidle tak jako tak.
Ať to bylo jakkoliv, je to ostuda naše, a pokud v tom fakt mají prsty ti agenti tak i Ruska.
Psalo se o tom, že to nejspíš zpackali a že to mělo vybuchnout až prodaná munice dorazí do Bulharska. V Bulharsku mimochodem v těch letech bouchlo celkem asi 6 muničních skladů s municí o které se Rusko obávalo, že skončí buď na Ukrajině nebo v Sýrii. Minimálně jeden z té dvojce ruských operativců se tehdy pohyboval i v tom Bulharsku.

Ostuda Ruska? Ale vůbec ne. Jenom u nás škody minimálně za miliardu, v tom Bulharsku taky nejpíš škody jako hrom. Jediná škoda, kterou utrpělo Rusko, spočívala v tom, že západ dostal hmatatelnější důkazy o tom, že Ruští operativci neváhají diverzně působit na území členské země NATO. Na což hlavní evropská ekonomická velmoc (Německo) reagovalo snahou prohloubit svou závislost na ruském plynu.
Já bych tu akci na škále 1 až 5 oznámkoval tak "2-", tedy někde mezi "velmi dobré" a "dobré".
vvitty
Příspěvky: 122
Registrován: 26.01.2021 10:18

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od vvitty »

vrb píše: 08.07.2022 17:27 Při dnešní úrovni techniky by nebyl problém si za pár tankerů ropy v Číně nakoupit elektroniku a serva a předělat skladové T-55 na drony.
Krome toho ze to neni vec kterou udelas za tyden (pokud to ma fungovat) tak batalion Dagestancu vyjde levneji.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Grunt »

Huh, síla:
Obrázek
V žádném případě se nechci zastávat Rusáku či je obhajovat, ale kluků je i i celkem líto. Předpokládám, že všichni padlí nejsou profíci, ale zobáci povinné vojenské služby. Z tohoto jsem dospěl k dvěma názorům:
  • ZVS (především v případě reálné hrozby), nikdy více. To radši zdrhnout na Aljašku.
  • V případě branné povinnosti k obraně státu asi taky radši zdrhnout. Dá se to vůbec nějakým způsobem odmítnout?
Lepší dezertér než kanónfutr. Co si o tom myslíte? Skoro mii to připomíná první světovou.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Serža »

když se všichni zachovají stejně = nikdo nebude bránit = flawless victory
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Radek07 »

souhlas, viz. WWII atd.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Serža »

Ukrajina bombardovala nemocnici v Chersonu:
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... u-40402504
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od cipis »

Kdáká ruSSko ... A sám sympatizant uvádí, že to mířilo na pozice ruSSké gardy.
A zase píšeš zavádějící popis ...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Serža »

vida, věděl jsem, že se někdo chytí
já jen že stejné je to obvykle na obou stranách = buď něco "uletí" a trefí se to jinam, nebo je cíl budova, která třeba původně byla nemocnice, ale aktuálně v ní byli vojáci = v ten moment je to legitimní cíl
stejné zavádějící titulky mohou být ke zprávám z obou stran...jen naše media prezentují poněkud jednostranné dezinformace
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Hagen
Příspěvky: 1367
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

Drobný rozdíl tam je.
Pokud si rozbiju SVÉ dveře, abych vyhnal ze SVÉHO bytu zloděje, není to to samé, jako když zloděj rozbije MÉ dveře aby vyhnal z MÉHO bytu mě.
A nejen naše média píší jednostranné informace o válce.
Už se to tu probíralo stokrát, a inteligentní člověk to chápe, a stále dokola se tomu nediví.
Říká se tomu propaganda, a propaganda je silná zbraň.
Bez ruské lživé propagandy by rusko už nejspíš dobojovalo. A bez lživé západní propagandy by pomoc Ukrajině nebyla tak veliká.
(ona i ta protiofenzíva na Cherson může být jen propagandistická lest, aby se tam stahovali ruské síly, a vše bude nakonec jinak a jinde)
Každopádně držím Ukrajině palce, ať se zadaří.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3471
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Hohepa »

Základní rozdíl je, že když na svém pozemku načapám souseda jak mi krade třeba benzín z auta a ve snaze krádeží zabránit, mi ujede ruka a omylem mu vyrazím zub, nebo když ta ruka ujede jemu a zub vyrazí mě.
Jednou je to obrana, byť možná klasifikovatelná jako nepřiměřená.
Podruhé to je loupežné přepadení s ublížením na těle.

Zjednodušeně kdo je doma, ten je v právu, jinak řečeno Můj dům, můj hrad.

edit Hagen je rychlejší...
gonzo23
Příspěvky: 155
Registrován: 22.02.2012 17:22

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od gonzo23 »

Nebo jinak... Snažíš se ze sousedem nějak vycházet a pak zjistíš, že za ním jezdí známej obchodník s chudobou a přemlouvá ho, aby tam udělal ubytovnu pro nepřizpůsobivé. Domluvy a výhružky nefungují, tak tam vletíš a doufáš, že po pár fackách dostane rozum. Nebudeš čekat, až tam bude 50 romáků a pak to teprve začneš řešit... Nemáš na to samozřejmě žádné právo, je to špatné, ale ani si nenecháš srát na hlavu...
Rád bych upozornil, že nejsem proruskej a spousta lidí taky ne. Jen je sere ten obchodník s chudobou, kterej rozjebává celý svět při šíření svého dobra...
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od vrabi »

Trace píše: 08.07.2022 18:02
vrb píše: 08.07.2022 17:27 Při dnešní úrovni techniky by nebyl problém si za pár tankerů ropy v Číně nakoupit elektroniku a serva a předělat skladové T-55 na drony.
To je pravda, ale nějakou dobu to trvá - vyvinout software který bude hýbat servama trvá řádově měsíce, pak potřebuješ nějakou zabezpečenou komunikační logiku a software pro dálkové ovládání, musíš to chránit před rušením a EMP, no prostě hafo času jen vývoj a řízení projektu na který potřebuješ sehnat hafo (drahejch) programátorů, manažerů, dohlédnout aby nekradli a zapůjčit jim Tčka a laboratoře na testování. A pak finální verze namontovat do těch Tček.

Snadno se to řekne, ale je za tím spousta práce. Vsadím se že už někde něco podobného montují pro použití v dalším konfliktu/další fázi...
Sehnat servo, co v T-55 zatáhne za rajčák, nebo přeřadí dá dost práce ;)
Síla potřebná na jakoukoli změnu polohy páky je obrovská, navíc mechanická, ručně řazená převodovka není moc vhodná k "dronizaci"
Rovněž tuším nemá T-55 nabíjecí automat, takže by vystřelil jednu ránu a pak by šel použít jedině jako kamikaze.
Předělat takto starou pozemní techniku na dálkové ovládání (včetně zbraňových systémů) je ekonomicky nesmyslné, levněji vyjde postavit něco nového.
Upravit starší letadlo na řízenou bombu je daleko jednodušší a lépe proveditelné.
Butch
Příspěvky: 774
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Butch »

gonzo23 píše: 11.07.2022 8:01 Nebo jinak... Snažíš se ze sousedem nějak vycházet a pak zjistíš, že za ním jezdí známej obchodník s chudobou a přemlouvá ho, aby tam udělal ubytovnu pro nepřizpůsobivé. Domluvy a výhružky nefungují, tak tam vletíš a doufáš, že po pár fackách dostane rozum. Nebudeš čekat, až tam bude 50 romáků a pak to teprve začneš řešit... Nemáš na to samozřejmě žádné právo, je to špatné, ale ani si nenecháš srát na hlavu...
Rád bych upozornil, že nejsem proruskej a spousta lidí taky ne. Jen je sere ten obchodník s chudobou, kterej rozjebává celý svět při šíření svého dobra...
Bohužel to co jsi popsal není jenom spatne, i když chápu tu pohnutku, ale je to trestný čin. Mimochodem už jen ty výhružky, nemusíš tam ani vletet.
A taky od te doby co tam začal působit “obchodník s chudobou, který šířil své dobro” až do teď, se běžným urajincum žilo lépe a Ukrajina se začala zvedat.

Všechny ty obhajoby ruských zájmu a jak dělají to co musí …. Kolik Rusů uteklo z Ruska a žije někde jinde po světě? A kolik Američanů to udělalo? To myslím krasne ukazuje, jak se lidem žije v jejich vlastní zemi.
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od cipis »

Ještěže ho nemáme za souseda ... Třeba by se mi přestal líbit a mohl bych mu něco udělat ... Nebo jeho rodině?
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od dracekvo »

Tak stačí se podívat kolik ukrajinců uteklo z UA než přišlo rusko pomáhat. A kolik jich uteklo když přišlo.
Navíc pokud tam byl nějaký problém s útiskem rusky mluvících.
Určitě by vyšlo daleko levněji jim nabídnou přesídlení na ruské území, jak tam rozpoutat válku. Vzhledem k rozloze ruska, toto nemůže být žádný problém.
Butch
Příspěvky: 774
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Butch »

Problém by to rozhodne byl, vyřešila by se tím ta situace a Rusové by přišli o zástupné důvod proč napadnout svého souseda.
vrb
VIP
Příspěvky: 899
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od vrb »

Vrabi:

Myslel jsem to jako kamikadze na spotřebování Javelinu. S tím, že jednu ránu by to dalo tak pro efekt. Na zastávce by to mohli zase nabít a jet dál.
Z mého pohledu je děsivé že někdo radši obětuje lidi ( třebaže moskaly ), místo serva s vysílačkou.
Tuhle kamikadze úlohu tam teď vykonávají chudáci Burjati a Dagestánci v BTR a jinejch šrotech.
Berte to jako salónní příklad.
USA třebas zase přestavují vyřazené stíhačky na drony nebo cvičné terče a létá jim to.

Dracekvo, Butch
Pokud by šlo jen o obchodní konkurenci v plynu, jak psal Maximus, nebo u šikanovanou ruskou menšinu, v Rusku je místa a zdrojů dost.

Tady jde primárně o území směr západ, protože vzdálenost znamená v případě útoku časovou rezervu na protiopatření.
Jako bonus přihodili ekonomickou devastaci Evropy, aby nekladla takový odpor.
Doufám, že nepotáhnou dále na západ.

Gonzo23, Butch
Jde o to, že když jeden chlápek vletěl k jinému, že má doma zřejmě jedy a drogy ( které mu předtím sám prodával ), celé mu to tam rozmlátil, zmlátil ho a znásilnil mu manželku, tak všichni drželi hubu. Protože je to magor a násilník, je prachatej a má doma bouchačku. Někteří z ulice mu dokonce pomáhali. Policajti sice něco mektali, ale neudělali vůbec nic.
Tak jinej chlápek nabyl dojmu, že i když je chudej horník a zemědělec, ale taky celkem silnej a má doma bouchačku. Tak si myslí, že může jen tak vletět k sousedovi a rozbít mu hubu a když se bude cukat tak mu i zapálit barák, protože u sebe chce ubytovávat problémové lidi, co ho můžou časem ohrožovat. Do toho ještě mlel, že ho viděl někde hajlovat a asi má doma hákenkrojc. Teda aspoň on si to myslí.
No a já říkám, že oba dva jsou parchanti a neměli by jen tak napadat ostatní. A někdo zase že ten první je prachatej a dělá konstruktéra ve fabrice, tak může jen tak mlátit lidi. A ten tupej horník naopak jen tak lidi mlátit nesmí.
Problém je, že si o sobě oba myslí, že jsou něco víc, že si můžou hrát na policajty a vyžadovat po ostatních co se jim zrovna zlíbí. A že jako policajti - jak si sami o sobě myslí, můžou někomu vyrazit dveře a rozbít hubu jen tak.
Podle mě se takhle chová spíš mafie.
Odpovědět