Ukrajina x Russko 2022-2024

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Russáci jsou:

Svině
5
7%
Zloději a vrazi
2
3%
Obojí
60
90%
 
Celkem hlasů: 67
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od vrabi »

V příloze obrázek českého protidronového vozidla. Na Ukrajinu jich údajně bude dodáno více jak 100 kusů.
Použitelné podle mě pouze na pomalé iránské drony a neobrněné cíle.
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-ka ... u-40416373
toyota.jpg
Samotář
Příspěvky: 350
Registrován: 07.07.2016 10:58
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Samotář »

Ukrajinci možná získali novou zbraň s delším dosahem. Mluví se o kamikaze dronu (potulné munici) a doletem až tisíc kilometrů.

V každém případě v poslední době úspěšně zaútočili na ruská letiště vzdálená několik stovek kilometrů a sklady pohonných hmot na Ruském území. A ruská protivzdušná obrana útokům nezabránila.
vrb
VIP
Příspěvky: 899
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od vrb »

Vrabi: Psal jsem tu o tom 5 listů zpátky. Je v tom zapojen Dědek z Jablotronu. Je to ostuda. Těmahle krámama se dostáváme na technickou úroveň Islámského státu, nebo afrických kmenových bojůvek.
Čína mezitím vyvíjí a prodává automatické lasery v řádech desítek kW.

Nevíte jestli někdo nemá akustickou lokalizaci dronů? Ty krámy vrčí většinou na nepříliš proměnné frekvenci dost nahlas. Šlo by to použít možná místo klasického radaru, který je nezachytí. Kdyby si dal někdo práci na sw s rozpoznáním zvuku, tak by šlo i určit o co se jedná a co od toho čekat.
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

Tyhle krámy pomáhají chránit Ukrajinské nebe.
Tyhle krámy zachraňují životy a infrastrukturu před ruskými (íranskými) drony.
Tyhle krámy se dají použít i na vrtulníky a omezeně na letadla,... a vše co je ve vzduchu.
Ostuda je sedět u klávesnice, a smát se někomu kdo je ochoten nějak pomáhat :evil: .
Co takhle počkat s pomocí až se rozjede sériová výroba tohoto zázraku...
Přílohy
star wars.png
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Yeah »

Ale tak já teda nevim, nicméně když přijde středověk (což letající sekačka je) asi je nejlepší z pohledu ekonomického použít "středověk" a ony hi tech technologie si ponechat na nestředověké cíle. Čína evidentně ukrajině jejich vyvíjené MW lasery poskytnout ani prodat nechce tak si musí poradit jinak. Vzhledem k tomu že ručníkářský sekačky sestřeluje policajt s AKčkem, tak myslím, že 115x 2x14,5mm toytoyek svoji práci odvede asi tak desettisíckrát lépe než jeden čínský či USA MW laser jež by se dal za stejnou cenu pořídit.

Navíc až se naučej na lítací sekačky nalepit zrcátka, tak ten MW laser je stejně nesestřelí..

A nakonec ono to dvjče dokáže narozdíl od vysněných LSU technologií taky docela efektivně likvidovat tu předstředověkou hordu co se valí z mrdoru do normálního světa. Sekačky za čas dojdou.
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od mhi »

Hagene, skoro mi prijde, ze nevidete jak se vrb (a nekteri dalsi) se porad snazi manipulativne posunovat diskusi k tomu, aby z toho RF (pripadne CN apod.) vysli tak nejak lepe, kdyz uz neni mozne byt na jejich strane otevrene, aby se prekroutila fakta, vzneslo se smitko pochybnosti i u lidi, kteri jsou zatim pevne zakotveni ve sve realite?

Tohle je presne postup popsany ... no treba tady https://www.youtube.com/watch?v=0Ol0M6P9LLY (jsou ale hromady dalsich zdroju). Nemyslim, ze by vrb byl nejaky agent, spousta lidi to dela i ve svem beznem zivote na nevedome urovni, jen Rusaci to dokazali uchopit tak nejak vedecteji a vyuzivat toho. A je to presne to, co delaji po dlouha leta.

Otazkou je jak s tim bojovat - protoze tenhle boj se na stejne urovni neda vyhrat. Mozna jenom se nezapletat do argumentace, a jen ukazat na svoji realitu - treba rict, ze to je sprosta manipulace. Nekdo tu linkoval video nejakeho "dobrovolnika, ktery cvicil vojaky" a byl z UA zklaman (volne interpretuji svuj dojem). To video bylo taky plne ruznych manipulativnich technik.

Za mne je uplne jedno jak UA porazi RF, jestli bude posilat granaty po postovnich holubech. Je to primitivni technologie, ale ukaze-li se ucinna, proc ne. Co by mi asi vadilo je to, kdyz by Ukrajinci systematicky pachali valecne zlociny, jako to cini mnohokrat prokazatelne RF.
vvitty
Příspěvky: 122
Registrován: 26.01.2021 10:18

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od vvitty »

vrb píše: 06.12.2022 12:34 Vrabi: Psal jsem tu o tom 5 listů zpátky. Je v tom zapojen Dědek z Jablotronu. Je to ostuda. Těmahle krámama se dostáváme na technickou úroveň Islámského státu, nebo afrických kmenových bojůvek.
Čína mezitím vyvíjí a prodává automatické lasery v řádech desítek kW.
Prodava komu?

Mimochodem, vis ze i za druhe svetove valky, v ere tanku, osmaosmdesatek, letadlovych lodi, obdobi nastupu prvnich proudovych letounu a atomovych zbrani spolehaly armady vsech zucastnenych zemi na tak zaostalou vec jako konsky potah?
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

mhi píše: 06.12.2022 14:39 Hagene, skoro mi prijde, ze nevidete jak se vrb (a nekteri dalsi) se porad snazi manipulativne posunovat diskusi k tomu, aby z toho RF (pripadne CN apod.) vysli tak nejak lepe, kdyz uz neni mozne byt na jejich strane otevrene, aby se prekroutila fakta, vzneslo se smitko pochybnosti i u lidi, kteri jsou zatim pevne zakotveni ve sve realite?

Tohle je presne postup popsany ... no treba tady https://www.youtube.com/watch?v=0Ol0M6P9LLY (jsou ale hromady dalsich zdroju). Nemyslim, ze by vrb byl nejaky agent, spousta lidi to dela i ve svem beznem zivote na nevedome urovni, jen Rusaci to dokazali uchopit tak nejak vedecteji a vyuzivat toho. A je to presne to, co delaji po dlouha leta.

Otazkou je jak s tim bojovat - protoze tenhle boj se na stejne urovni neda vyhrat. Mozna jenom se nezapletat do argumentace, a jen ukazat na svoji realitu - treba rict, ze to je sprosta manipulace. Nekdo tu linkoval video nejakeho "dobrovolnika, ktery cvicil vojaky" a byl z UA zklaman (volne interpretuji svuj dojem). To video bylo taky plne ruznych manipulativnich technik.

Za mne je uplne jedno jak UA porazi RF, jestli bude posilat granaty po postovnich holubech. Je to primitivni technologie, ale ukaze-li se ucinna, proc ne. Co by mi asi vadilo je to, kdyz by Ukrajinci systematicky pachali valecne zlociny, jako to cini mnohokrat prokazatelne RF.
Já to samozřejmě vím že Vrb je proruský člověk. Ale tím, že to maskuje, a otevřeně nepřizná, nemůžu ho ani já otevřeně nazvat Kremlobotem.
Takže se tu takto navzájem "pošťuchujem".
Vrb na straně rusů, a já na straně Ukrajiny ;) .
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od TomSmith »

vvitty píše: 06.12.2022 15:02 Prodava komu?
Například Saudům:
Saudi Arabia is said to have deployed Chinese-made Silent Hunter laser air defense systems. The Silent Hunter is an anti-drone laser weapon developed in China by Poly Technologies.
https://militaryleak.com/2022/10/26/sau ... rones/?amp
vrb
VIP
Příspěvky: 899
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od vrb »

Čína už to prodává Saudům. ( edit - viz výše )
A ne, nechci aby se to kupovalo od Číňanů. Jen poukazuju na to, že jako součást západu začínáme poněkud zaostávat. Chci aby se tady vyráběly super věci technologicky pokročilé a na světové špičce.
Zbrojení se bohužel nevyhneme, protože na světě je příliš mnoho lidí, co si myslí, že jsou něco víc než ostatní. Ale alespoň se můžeme snažit vyhýbat se konfliktům a používání zbraní.

Ad: Jestli jsem na straně Ruska, ne nejsem. Ale zároveň nejsem ani na straně Ukrajiny nebo západních mocností.
Nechci aby kdokoliv naši krásnou malou zemičku aktivně zatahoval do oboustranných vražedných svinstev ať už vraždí Rusové, NATO nebo Ukrajinci. Vděčím ČR za hodně a chci abychom prosperovali dále.
Západ i Rusko mají své důvody k tomu co se na UA děje, já nesouhlasím ani s jedním z nich.
Spíš se tu "pošťuchujem" Pro UA válečníci vs neutrální survival pacifisti. Nedělám si iluze, že kdyby sem vtrhli Rusové, že by někdo z Rozpadu mohl být ušetřen ani já ani Hagen.

Příliš často vidím, že se lže vždy, všem a všude.
Klamat nepřátele je víceméně v pořádku, pokud to nezničí naši čest.
Ale lhát spojencům v pořádku není, je to hrubá neslušnost a může vést k rozkolům.
Lhát sami sobě a vlastním lžím se snažit věřit - to už je šílenství.

Co bych chtěl - aby se lidi nevraždili a spolupracovali. Kdo umí High-tech, ať dělá technický pokrok, kdo má úrodnou půdu, ať pro ostatní pěstuje jídlo. Kdo umí efektivně masově vyrábět, ať vyrábí dost výrobků pro všechny. Kdo má dost surovin, tak je dodává ostatním.
Je to trochu utopie, ale pokud odmyslíme Islámské války, tak takto svět víceméně fungoval. Teď máme válku za humny, sankce, a ekonomický marasmus.
Stále si myslím, že se tomu dalo předejít pomocí lepší diplomacie.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od cipis »

Všechny neukecáš ...
vrb píše: 06.12.2022 16:12 Stále si myslím, že se tomu dalo předejít pomocí lepší diplomacie.
vrb
VIP
Příspěvky: 899
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od vrb »

vvitty:

Sám jsem byl překvapen, že dodnes se testuje použití koňské síly pro armádu:
USMC https://www.youtube.com/watch?v=GfpxZO7JVgc
Bundeswehr https://www.youtube.com/watch?v=g2qdeGzASFY

Nevrčí to, má to autonomní řízení, pro pohon lze použít lokální zdroje. Není to závislé na bateriích a GPS. Lze to použít jako nouzový zdroj potravy pro vojáky.
Na druhou stranu to nelze skladovat měsíce v lodním kontejneru na lodi nebo na letišti a může to snadno onemocnět. Denní výkon je fyziologicky omezen a při překročení dojde k nevratnému poškození.

V dnešním světě je to spíše taková zajímavost do nepřístupného terénu pro jednotky operující bez možnosti zásobování :-) Použítí na UA pláních moc nepřipadá v úvahu.

Cipis: To je jen můj názor, co jsem si na to zatím udělal. Je možné, že se mýlím.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od PeFi »

vrb píše: 06.12.2022 16:12 Chci aby se tady vyráběly super věci technologicky pokročilé a na světové špičce.
...
Stále si myslím, že se tomu dalo předejít pomocí lepší diplomacie.
Jedna věc je umět vyrábět, druhá věc je umět prodávat. Já mám pocit, že my příliš neumíme high tech věci prodávat a tím pádem postupně ztrácíme i schopnost je vyrábět. Bohužel, dlouhodobě je podpora všech malých firem mimořádně mizerná.

Jo, pomocí lepší diplomacie se tomu předejít dalo. Ukrajina to mj. podělala tím, že se vzdala jaderných zbraní a uvěřila zárukám, západ to podělal tím, že nechal Německo budovat evropskou závislost na ruském plynu. A východní evropa (kromě Poláků) to podělala tím, že málo zbrojila a že nemá skoro žádné PVO kapacity, ani schopnost ničit cíle vzdálené více než 100 km.
A my občané jsme to podělali tím, že si volíme takové politiky, jaké si tady volíme.
d-s
Příspěvky: 810
Registrován: 18.10.2015 22:40

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od d-s »

PeFi, vystizne a pravdive. :yes
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od mhi »

Hagen píše: 06.12.2022 15:13 Já to samozřejmě vím že Vrb je proruský člověk. Ale tím, že to maskuje, a otevřeně nepřizná, nemůžu ho ani já otevřeně nazvat Kremlobotem.
Takže se tu takto navzájem "pošťuchujem".
Vrb na straně rusů, a já na straně Ukrajiny ;) .
1) proc neni mozne neci chovani nejak oznacit, kdyz to sam nepriznava? [Myslim si, ze Vrb manipuluje a nelibi se mi to.] Je to hloupe prirovnani, ale to je jako kdyby zlodej, ktery se sam neprizna, nesel odsoudit.

2) Jaky ma smysl "postuchovani" ? Opravdu mne to zajima. Myslim si, ze to jen zivi pudu pro tyhle manipulace. Proto to vlastne nechapu.
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

vrb píše: 06.12.2022 16:12 Ad: Jestli jsem na straně Ruska, ne nejsem. Ale zároveň nejsem ani na straně Ukrajiny nebo západních mocností.
Nechci aby kdokoliv naši krásnou malou zemičku aktivně zatahoval do oboustranných vražedných svinstev ať už vraždí Rusové, NATO nebo Ukrajinci. Vděčím ČR za hodně a chci abychom prosperovali dále.
Západ i Rusko mají své důvody k tomu co se na UA děje, já nesouhlasím ani s jedním z nich.
Spíš se tu "pošťuchujem" Pro UA válečníci vs neutrální survival pacifisti. Nedělám si iluze, že kdyby sem vtrhli Rusové, že by někdo z Rozpadu mohl být ušetřen ani já ani Hagen.
Vrbe, co svět světem stojí (a nikdy se to nezmění) tak jediné co určuje vítěze je síla. Na pravdu kálí pes ;) .
V tom se nelišíme od zvířat.
Proto platí rčení že "kdo přetaví zbraně v pluhy, bude nakonec orat pro ty co to neudělali".
Pacifismus je stejná utopie jako komunismus. Sebevražedná utopie.
Velká zvířata požírají ta malá, a jen Alfa samec si vrzne. Tak to prostě je.
Naše malá zemička není silná velmoc, a proto se musíme s někým o naši bezpečnost podělit.
Abychom přežili, tak jsme v NATO. (díky bohu) Finsko a Švédsko taky nechtějí do NATO jen tak z nudy a rozmaru.
Umím si představit, jak by se rusku líbilo na našem území postavit své základny. Pěkně v srdci Evropy.
A umím si představit nebýt v NATO, že by rusové rádi zopakovali rok 1968. Ale Česky už by se tu asi nemluvilo :( .
Takže je životně důležité, abychom se postavili při těch vražedných svinstvech na tu správnou stranu!
Válka na Ukrajině bohužel je i NAŠE VÁLKA,( to není Afghánistán, Vietnam,... to je za dveřmi)a nemůžeme prostě zavřít oči, dělat že se nás to netýká, a čekat že se o naše bezpečí postará Ukrajinská krev a Americké zbraně a peníze.
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

mhi píše: 06.12.2022 17:55
Hagen píše: 06.12.2022 15:13 Já to samozřejmě vím že Vrb je proruský člověk. Ale tím, že to maskuje, a otevřeně nepřizná, nemůžu ho ani já otevřeně nazvat Kremlobotem.
Takže se tu takto navzájem "pošťuchujem".
Vrb na straně rusů, a já na straně Ukrajiny ;) .
1) proc neni mozne neci chovani nejak oznacit, kdyz to sam nepriznava? [Myslim si, ze Vrb manipuluje a nelibi se mi to.] Je to hloupe prirovnani, ale to je jako kdyby zlodej, ktery se sam neprizna, nesel odsoudit.

2) Jaky ma smysl "postuchovani" ? Opravdu mne to zajima. Myslim si, ze to jen zivi pudu pro tyhle manipulace. Proto to vlastne nechapu.
Vrb je neškodnej. (stejně jako já)
To, že stojí na straně rusů mi dává možnost zkoušet mu ty pacifistický (chci říct proruský) názory vyvracet.
A každý kdo to čte, ať si dělá svůj názor.
Jsme v diskuzích, a pořád doufám ve slušných. ;)
Při diskuzi z oka do oka bych se ho asi pokusil zavraždit, ale tady je to jen plky-plky :lol: .
d-s
Příspěvky: 810
Registrován: 18.10.2015 22:40

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od d-s »

Vrb nie je neskodny.
Z tunajsich prokremelskych ... (napisal som tam niekolko nazvov, bud sa mi nepacili alebo by ma stali ban) je prave jeden z tych nebezpecnejsich.

Mnohi kremloboti su proste hlupi, su kremloboti z hluposti a dokazu presvedcit iba hlupakov. Ti su relativne neskodni.
Ale vrb-ove prispevky su sofistikovane, nepise priamo klamstva, skor iba podsuva, zneistuje a manipuluje a robi to "dobre". Jeho manipulacie mozu mat vplyv aj na beznych ludi, nie iba na hlupakov.
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

Ale možná je lepší mu tu jeho sofistikovanou propagandu vyvracet a bořit, než ho umlčet.
To by se někdo zase ozval že se tu prezentuje jen ten jediný názor, že tu není svoboda slova,...
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od mhi »

d-s: pod tohle bych se podepsal.

Myslim, ze je dobre o tom mluvit, otevrene veci oznacovat jak si myslim, ze jsou. Je to zatim jedina obrana proti temto manipulacim, kdyz nekdo kdo by na to skocil, si kousek pod manipulaci precte sdeleni ze ktereho vyplyne "POZOR, MOZNA MANIPULUJE". Nazor si pak kazdy muze udelat sam.

Myslim, ze je cela rada ruznych nazoru, ktere se postupne snazi prorusti manipulatori dostat mezi nas. Patri mezi ne dle meho nazoru zejmena:

- S Rusy se bude nutne po valce domluvit (aktualne perlil v tomto Macron). Ne, nebude. S clovekem, o kterem vite, ze Vas pri prvni prilezitosti bodne do zad se take kamaradit nebudete.

- Obycejnu Rusove za valku nemuzou, alternativne Ne vsichni Rusove jsou pro valku. Oni z ani primo z vetsi casti skutecne asi nemuzou, ale jsou za ni odpovedni neprimo- jednak se vzdali ("delegovali") sva obcanska prava na jine, a potom proti tomu nic nedelaji.

Abych uz nebyl uplne offtopic, Znejistovani, to je presne jedna z taktik Rusu. Oni celkem bezne vypousti dokonce protichudne zpravy, jen aby vznikla ta atmosfera nejistoty, do ktere se potom da "vnest jednoducha jistota" (samozrejme ta Ruska :) ).

Hagen: nemyslim, ze ma cenu cokoliv vyvracet - staci to jednoduse oznacit za minupulaci, idealne s oduvodnenim (priznam, ze to nedelam, nemam na to silu). Tohle neni o umlceni, ale zdurazneni, ze ne vsechna trvrzeni nekoho mohou byt takova, jakymi se mohou na prvni pohled zdat byti. Naopak "diskuse" (s nekym kdo treba vubec nechce diskutovat?) muze snadno prinest tu nejistotu. Do uz i tak sloziteho problemu.
Odpovědět