Ukrajina x Russko 2022-2024

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Russáci jsou:

Svině
5
8%
Zloději a vrazi
2
3%
Obojí
58
89%
 
Celkem hlasů: 65
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

viktor píše: 19.08.2022 10:12 ale Cipis, to neni jen zeleny udel ci velky rezet to je proste kvalita a znalost ci kompetentnost vedeni. Nic vic nic min. Sankce jsou v jistem rozmeru funkcni, ale jen v jistem rozmeru. Pokud budes stat co dela jen banany dusit tim ze porestanes odebirat banany a zabranic jim vyvyzet banany tak je problem. No jo jenze rf je trosku vetsi a tak ma i jine moznosti. Navic ma sve zdroje. Takze to ze jim treba nedodame lizatka je sice asi tak jeden den mrzi a za taden maji vlastni lizatka z vlastni tovarny, takze jsou v pohode a my mame po kseftu. Takle to nejak funguje porad. Takze sankce maji v dlouhodobejsim intervalu spise stimulacni efekt k rozvoji RF nez neco opacneho, jasne ze zacatku to boli, alr to konec koncu nastevna posilovny take.
Máš pravdu :lol: .
Proto bylo rusko i bez těch sankcí vzkvétající země. ;) A s těmi sankcemi se vyhoupne mezi supervelmoci.
Samozřejmě za pomoci Sýrie a Severní Korei. ;)
Spíš bych se obával co se stane se zemí která má jaderné zbraně a pomalu se stává zemí rozvojovou kterou spolkne Čína.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

Fabulous píše: 19.08.2022 10:11 Musím se pochlubit, ať švábům praskne žilka :) Tohle nedostane úplně každý. Vlajka s osobním poděkováním velitele brigády za významnou pomoc. A to jsem teprve začal :)

3084E359-F957-4C8E-99A4-80A56B24C6F7.jpeg
Gratuluji, jen tak dál :yes
Wdog
Příspěvky: 513
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Wdog »

Made in Mordor ... dost dobrý, myslím, že to ocenili.

Sankce, suroviny ... ony ty sankce budou nějak rozvíjet obě strany, Rusko směrem k náhradě vyspělých technologií za primitivní, a dále k orientaci an Čínu, a Evropu tobude rozvíjet směrem k nezávislosti na ruských surovinách, k alternativním zdrojům, a k jiným vývozcům.

Také se přikláním k tomu, že hlavních zdrojem současné energetické cenové mizérie je green deal a válka na UA to jen urychlila. Ty ceny energií by šly v Evropě na pětinásobek třeba v průběhu deseti let, a nyní je to šokem za půl roku. Poděkování pošlete do Berlína a do Moskvy. Dokážu si představit, že určité části německých zelených komunistů ta energetická krize kvůli válce velmi vyhovuje, protože podle nich urychlý německý přechod na "čisté" zdroje. To, jestli jim zhebne pár set tisíc východoněmeckých panelákových důchodců přes zimu mrazem je netrápí.

Každá pomoc pro UA je vítaná, kromě materiálního rozměru to má velký význam organizační a psychologický.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Maximus »

Nikdo si nemůže stav na Ukrajině idealizovat, korupce tam byla, je a bude. Nicméně vyšetřování a stíhání korupce je vidět a je vůle ze strany ukrajinského vedení tuto situaci resit.

Bohužel tato korupční hydra zde rozkvétající už od dob carského impéria a ani v dobách po SSSR či po osamostatnění Ukrajiny za prezidentů od Kučery po Janukoviče se měla stále dobře.

Hodně Ukrajinců, kteří pracovali na západě zjistilo, že to jde i jinak a chtělo a stále chce změnu.
Mysli si nekdo z proruskych dezolatů, ze Ukrajina by i přes vojenskou a ekonomickou pomoc zapadu vzdorovala víc než půl roku kdysi druhé nejsilnější armádě světa, pokud by sami občane Ukrajiny nechtěli sami bojovat za svůj stát, za svoji svobodu a za lepší budoucnost pro svoje deti?

Jak diametrálně se liší vůle změnit svůj svět mezi Afghanci a Ukrajinci. Jedni se i přes větší ekonomickou a vojenskou pomoc s klidem vrátili nazpět do středověku s Tálibánem a ti druzí úspěšně proti všem původním očekáváním úspěšně vzdorují pohrobkum Zlaté hordy, která chce jen dobývat, okupovat a vraždit.

V článku na iděsu se ovsem píše také - „Mám velmi, velmi, velmi příjemnou zkušenost se všemi v ukrajinské armádě mimo Sašu a Tarase,“ řekl například k aktuální situaci jeden z amerických vojáků.

Dulezitá je především všeobecná idea a duch Ukrajinců obhájit svoji suverenitu budoucnost bez rusackeho samoderžaví.Selhani jednotlivců bude vždy a všude, důležitý je trend a snaha tyto selhání potírat a trestat.

Velice moc doporučuji si přečíst nektere diskuse na rusackem No1 ohledně rusacka, armády a jejich “speciální vojenské operace” - topwar.ru.
Super vhled pro neznalé “široké ruské duše” v rusackych “uráá vlastencich” a snaha najít rozdíl od duše v hitlerovske opici, co tak mávala rada pravici, je velice obtížná. Stále mají pocit, ze jsou nejlepší a nadřazeni všem a to zejména zapadu a mají právo vládnout nejen na Ukrajině, ale i v dříve dobytých a jimi okupovanymi územích (podobnost s plany ISIL je čisté náhodná :devil) ve střední a východní Evropě. Takže milí podporovatele rusacka, jako příslušníkům páté kolony bych vám doporučil fakultativni zájezd za Ural, ať vidíte na vlastní oči, co si přejete a za co tu bojujete.

Na závěr bych vložil Churchilluv citát - "Demokracie není dokonalá a rozhodně není bez chyb, ale je to nejlepší co máme"
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od dracekvo »

Jo za uralem je krásně. Doporučil bych všem co nadávají na ČR Jet se tam podívat, aby pak člověk ocenil to, co tu máme.
Po návštěvě RU už jsem nikdy nenadával na naší birokracii, na stav silnic, na stav záchodů i na sebezapomenutějším místě v čr.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Hohepa »

Za Uralem už mají záchody ? Wau to je pokrok.
Strejc tam byl jen na otočku v sedmdesátkách a říkal, že před maštalí na dvorku hnojník a chodili si ulevit si na něj.
Kadibudky prý neměli.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od PeFi »

dracekvo píše: 19.08.2022 11:08 Jo za uralem je krásně. Doporučil bych všem co nadávají na ČR Jet se tam podívat, aby pak člověk ocenil to, co tu máme.
Po návštěvě RU už jsem nikdy nenadával na naší birokracii, na stav silnic, na stav záchodů i na sebezapomenutějším místě v čr.
Sorry jako, já poměry v ČR nadávám, protože nás srovnávám s těmi lepšími a ne s těmi horšími. Dobré srovnání nabízí země kde se lidem dobře žije a lidé jsou tam šťastní.
Zajímavé je, že v indexu štěstí z roku 2021 byla ČR je na 18 místě, Rusko na 74 místě a Ukrajina na 108 místě. Tak snad až válka skončí tak se pořadí UA a RUS se otočí :lol:
https://worldpopulationreview.com/count ... -the-world
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Maximus »

Dracekvo a o tom to je, vetsina zarytych podporovatelu v rusacku nikdy nebyla nebo si maximálně zaleteli na poznávací zájezd do Moskvy ci Petrohradu. To ale neni rusacko, ale dve nejvetsi Potemkinovy vesnice, které bezostyšně vysavaji zbytek země a behem toho "vysavaní" se spousta zlatych červonců odkloni do kapes nejen te nejvyšší oligarchie, ale i ke spoustě ozubenych kolecek systému v celem zkorumpovanem rusacku.

Evropu zachranili nejen Ukrajinci, ale i nepotismus, imperialni nabubřelost a kolosalni korupce na vsech urovnich rusackeho statu včetně armady.

Pro zajímavost vyznamni představitelé konsktrukcnich kancelari jejich wunderwaffen včetně vykladni skříně v podobě hypersonickych zbrani jsou vyšetrovani ruskymi urady - asi proto, že je vsechno v poradku a vse funguje podle planu :devil

Nekteri uz to maji i za sebou:
Dmitrij Konopljov (46), šéf „přístrojové“ Konstrukční kanceláře akademika Šipunova (ma na svedomi PLRS Pancir S1), údajně zemřel po léčbě depresí a úzkostných stavů, které se podle některých zdrojů od ruského vpádu na Ukrajinu zhoršovaly a přidaly se k nim kruté bolesti hlavy. To se v rusacku stava celkem casto, nekdo si někdo významný prostrelí kebuli - asi také kvuli bolestem hlavy. Take je v rusacku oblibena lecba bolesti hlavy skokem z okna, kdy predtim dotyčný povraždi brutálně celou rodinu.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
d-s
Příspěvky: 810
Registrován: 18.10.2015 22:40

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od d-s »

Fabulous píše: 19.08.2022 10:11 Musím se pochlubit, ať švábům praskne žilka :) Tohle nedostane úplně každý. Vlajka s osobním poděkováním velitele brigády za významnou pomoc. A to jsem teprve začal :)

3084E359-F957-4C8E-99A4-80A56B24C6F7.jpeg
:yes
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Maximus »

To PeFi:

To je dost subjektivni hodnocení - pokud te budou desetiletí systematicky masirovat media, jak zijes v uzasnem a mocnem state a jak je vsechno super, tak vetsina stada bude mit dobrou naladu i v reálně mizerné ekonomické situaci. Pokud reknes lidem pravdu a ze to zmeni jen jejich krev, pot a slzy, tak občané úplně jasat nebudou.
Realnou ekonomickou situaci a skutecny stav svobody a demokracie ve spolecnosti toto hodnocení vubec neodrazi.
Mezi subjektivně nejšťastnější komunity patri jihoamericti Indiani zijici v džungli svym tradičním způsobem s doslova holou zadnicí :D
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od PeFi »

Maximus: Ano, je to subjektivní, nicméně korelace s objektivnějšími žebříčky, kde se detailněji hodnotí konkrétní svobody (občanské, ekonomické, náboženské) je poměrně vysoká. V tomto subjektivním proto taky Rusko dopadlo "nezaslouženě" dobře, podobně jako třeba Švýcarsko, ve kterém bych taky asi žít nechtěl.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Maximus »

Kolik let je na Ukrajině od svržení Janukovice - cca 8 let. Jak vypadalo byvale Ceskoslovensko 8 let po predani moci v roce 1989? Oznaceni "divoké devadesatky" je docela výstižné a rozkradaní statu si nezadalo s tim ukrajinskym. Nasi vyhodou bylo, že jsme meli na co navazovat a na zapad jsme meli nejen z hlediska geografie ponekud blíž než Ukrajina.

Pro mne se naplňují vize George Friedmana o "Velkopolskem bloku" jako budouciho nositele civilizacniho a ekonomickeho odkazu skutečné zapadni Evropy, kolapsu EU jako ideje "Spojenych statu evropskych" a o rusacku jako bezvýznamné geopoliticke periferii.

Nelze se na tyto trendy divat jen z hlediska pristiho volebniho období, ale nekolila dekad.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

Jsou národy, jejichž obyvatelé se cítí chudí protože nemohou jet 2x ročně na dovolenou, a nešťastní protože pořád není dovoleno homosexuální manželství,...
A jsou národy, jejichž obyvatelé jsou bohatí protože furt je alespoň na ten chleba a vodku, a šťastní že mohou jejich synové položit život za jejich tyranského vůdce.
Takže ano. Pocit bohatství a štěstí je dost subjektivní.
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od vrb »

Jirka K:
Škoda, že jsi tu citaci nějak neuvedl, takhle to asi působilo protiukrajinsky. Bylo by dobré napsat proč to cituješ a v jakých souvislostech.
Je pro mě značně znepokojující, že The Kyiv Independent už je také proruský. Už se v těch médiích nevyznám. Máme někde seznam co je co?

Fab, Hagen:
Je to sice vaše věc, ale s tou pomocí bych se veřejně tolik nechlubil.
Mohlo by to mít nějaké nezamýšlené důsledky. Lidi dokáží být strašné svině a tohle fórum Rozpad.cz a vás mám rád.

Maximus: Já se za ten Ural snad pojedu podívat osobně, jestli to teda bude ještě někdy vůbec možné. Ty zkazky co slýchávám se mi zdají fakt neuvěřitelné.
Pokud se udržíme v nějakém použitelném stavu tak V4 + okolí může zůstat poslední enklávou civilizace na tomto kontinentě. Bohužel tahle válka je opotřebovávací. Když si tu za 2-3 zimy budeme moct napsat jak to dopadlo, tak to bude možné považovat za výhru.

Wdog: To je fakt, já jsem FVE tak odkládal roky až do letoška. A doma se kecy změnili, z " Je to k ničemu nikdy se ti ty prachy nevrátí" na " Koukej to rychle dodělat a rozšířit "
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od dracekvo »

PeFi píše: 19.08.2022 11:33 Sorry jako, já poměry v ČR nadávám, protože nás srovnávám s těmi lepšími a ne s těmi horšími. Dobré srovnání nabízí země kde se lidem dobře žije a lidé jsou tam šťastní.
Zajímavé je, že v indexu štěstí z roku 2021 byla ČR je na 18 místě, Rusko na 74 místě a Ukrajina na 108 místě. Tak snad až válka skončí tak se pořadí UA a RUS se otočí :lol:
https://worldpopulationreview.com/count ... -the-world
No já nevím. V těch top zemích bych taky žít nechtěl. Jednak geografická poloha hic, nebo zima. Prostě naše klima mi vyhovuje. V zimně je nějaký ten sníh a v létě přiměřené teplo.
A pak svoboda. Někde dotáhli rovnost pohlaví (všech 56) ad absurdum. Stejně tak jako protěžování nepřizpůsobivých na úkor normálních lidí. Pokud nemáš správný názor, tak dostaneš v práci padáka a pod.
To jsme u nás už zažili. Oni ne, tak si to evidentně musí vyzkoušet na vlastní kůži.
Ale jako chápu. Oni nepoznali nic jiného, tak se jim to líbí. Mají co jíst. Můžou si zaletět na dovolenou. Nový mobil a automobil je pro ně za pakatel.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Hagen »

vrb píše: 19.08.2022 13:11
Fab, Hagen:
Je to sice vaše věc, ale s tou pomocí bych se veřejně tolik nechlubil.
Mohlo by to mít nějaké nezamýšlené důsledky. Lidi dokáží být strašné svině a tohle fórum Rozpad.cz a vás mám rád.
Naopak Vrbe, na výsledku rusácké války s Ukrajinou je míra pomoci docela zásadní, a jsem rád, že jsou lidé ochotni a schopni pomáhat, a že se nebojí to veřejně přiznat.
Před válkou pro mě Ukrajinci nic zvláštního neznamenali. Dalo by se říct, že jsem je nemusel.
Ale to co dokázali a dokazují teď,... Klobouk dolů, nesmírně u mě stoupli v ceně, a začal jsem si jich vážit.
Opovrhovaný národ, který ukázal celému světu jak si dokáže bránit svou svobodu.
Západní rozmazlený svět, kde důležitější než vlastní svoboda je nacpanej bachor by se měl stydět. A učit se.
A hlavně s pomocí Ukrajině nepřestávat.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Maximus »

Rusacka vojenská technika zaparkovaném v budovách Zaporozske jaderné elektrárny:
https://twitter.com/HeliosRunner/status ... 0voFQ&s=19

Jak toto porušení mezinárodního práva i cynické riskovani jaderné bezpečnosti v Evropě chtějí okecat prorusti dezolati opravdu netuším. Od rusackeho nacistanu už nic rozumného neočekavam. Civilizovaný svět by měl s Rosatomem zarazit jakýkoliv budoucí projekt a vyvinout maximální tlak na ostatní země, ze s takovými hovady se o nějakých novych jaderných elektrárnách proste ani jednat nebude.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
vvitty
Příspěvky: 122
Registrován: 26.01.2021 10:18

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od vvitty »

vrb píše: 19.08.2022 13:11 Fab, Hagen:
Je to sice vaše věc, ale s tou pomocí bych se veřejně tolik nechlubil.
Mohlo by to mít nějaké nezamýšlené důsledky. Lidi dokáží být strašné svině a tohle fórum Rozpad.cz a vás mám rád.
Nesouhlasim. Pomahat je treba a nevidim duvod se s tim tajit. Taky jsem prispel ne uplne malou pomoci, kdyz vidim ze Ukrajinci jsou ochotni a schopni za svoji zemi jit do zakopu.
JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od JOBU »

No rozprával som so zopár ukrajincami, čo v tých zákopoch ležali pár týždňov... Bohužiaľ to tu publikovať nebudem, nemám chuť na banány...
sigurd
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od sigurd »

Tiež mám za sebou pár debát s normálnymi ukrajinskými chlapmi- bude zaujímavé, ako dopadnú prvé ukrajinské voľby po konflikte...
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Odpovědět