Ukrajina x Russko 2022-2024

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Russáci jsou:

Svině
5
7%
Zloději a vrazi
2
3%
Obojí
60
90%
 
Celkem hlasů: 67
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Serža »

gonzo23 píše: 03.04.2022 15:56 Lidi jsou nasraný, že ukrajinská armáda postavila tanky přímo k mateřské školce a že vojáci zabírají školy. To jsou pak zprávičky, že rusi zaútočili na školku a školy, že?
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_jhr
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 288
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

Takže to tvrdí HRW, kteří tak nějak radí Ukrajincům, aby nebránili svá města a nechali ruský dobytek vyvražďovat spoutané civilisty koukajíce na to zpovzdálí z polí.
Jen tak mimochodem, stavěli by Ukrjainci nějakou bojovou techniku do blízkosti školky, když by rusáckej tank zůstal v zasranym Rusku a necpal se kam nemá?
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od tom384 »

PeFi píše: 03.04.2022 16:20 ...
Spousta rusů byla vychována tak, že se na ukrajince dlouhodobě dívají jako na podlidi. Aniž bych si chtěl ukrajinu (nebo další velmoci) nějak idealizovat, tak dívat se na rusko jako na říši zla s expanzivními choutkami není chyba. ...
Chyba to neni. Na druhou stranu, Evropa by mela mit nejakou exit strategii co by chtela dosahnout, az Rusko prohraje tuhle specialni operaci. Jsem pro dohodu, ale az ve chvili kdy nas Rusko zacne brat jako partnera a ne jako potencionalni kolonii. Mozna bude stacit nechat sankce o trochu dyl aby si Rusko uvedomilo, ze potrebuje zapadni svet vic, nez zapadni svet potrebuje Rusko.
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od tom384 »

Serža píše: 03.04.2022 17:04
gonzo23 píše: 03.04.2022 15:56 Lidi jsou nasraný, že ukrajinská armáda postavila tanky přímo k mateřské školce a že vojáci zabírají školy. To jsou pak zprávičky, že rusi zaútočili na školku a školy, že?
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_jhr
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/le ... 021947_vtk
gonzo23
Příspěvky: 155
Registrován: 22.02.2012 17:22

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od gonzo23 »

Řekl bych, že teď by další státy zabrat nezkoušely, spíš by si lízaly rány a snažili se nějak vzpamatovat z toho fiaska. A pokud ne a útočily by dál, tak jsme stejně v prdeli. Takhle by byla alespoň naděje a čas na přípravu a změnu.
Naštěstí já o tom nerozhoduju a nezávidím těm, co ano. A co pak uvidí důsledky svých rozhodnutí a budou s nimi žít. Já bych si jen přál, aby se používal rozum místo emocí a bylo co nejméně mrtvých a co nejmenší důsledky do budoucna.
pavel131
Příspěvky: 116
Registrován: 08.05.2013 14:14
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od pavel131 »

Rusko tvrdí že není ve válce.
Podle toho co je vidět na posledních záběrech ze všech oblastí kde Rusové provádějí svou speciální operaci co není válka se jedná o mezinárodní terorismus s vydíráním sousední země a zabráním území.
Všichni by měli toto přepadení a vraždění občanů sousedního státu nazvat pravým jménem terorismus.
Celý svět by se měl sjednotit proti mezinárodnímu terorismu vedenému Ruskem na Ukrajině.
Proti teroristům neplatí žádné konvence vedení války. S teroristy se nevyjednává a teroristy je třeba zlikvidovat.
Proba
Příspěvky: 169
Registrován: 22.01.2020 19:47

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Proba »

Jasně souhlasím, ale má to háček. tenhle terorista má bombu a to dost velkou a já bych byl moc nerad kdyby zařval alahu akbar nebo jak to je a zmáčknul tlačítko, když bude zahnaný do kouta a nebude mít co ztratit.
pepaf
Příspěvky: 542
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od pepaf »

Televize, klimatizace i skútr. Ruští vojáci posílají z běloruské pošty lup z Ukrajiny

https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... .seznam.cz

Běloruští novináři získali a následně zveřejnili video z bezpečnostních kamer, které ukazuje, jak ruští vojáci na poště v běloruském Mazyru registrují zásilky s ukradenými věcmi z Ukrajiny. Ty následně pošta odesílá do Ruska.
Podle serveru Ukrajinska pravda na více než tříhodinovém videu nahraném na serveru YouTube registrují ruští vojáci na poště doslova všechno možné. Do Ruska odesílali ukradené televizory, klimatizace, alkohol, grafické karty, autobaterie, ale také například elektrický skútr.

Server uvedl, že se jedná o vojáky 56. gardového útočného pluku ruských ozbrojených sil.
...
3 hodiny záznamu...
gonzo23
Příspěvky: 155
Registrován: 22.02.2012 17:22

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od gonzo23 »

To je davové šílenství. :tmi
Dobře, tak nařiďme mobilizaci a všichni mladí češi od 18ti do třeba 35ti let půjdou bojovat na Ukrajinu. Posílat tam zbraně, aby umírali ukrajinci a prodloužila se tím válka je srabárna. Pošleme tam umírat naše děti. Jste pro?
Já ne.
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 288
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

Proč srabárna? Ukrajinci si ty zbraně vyžádali, aby mohli bránit svůj stát, není důvod jim nevyhovět. Uděláme tak pro ně víc, než když budeme jen plkat u skla a hledat tu "pravdu co je uprostřed" a jen se bát o své pohodlí. Nic se nezměnilo, ovečky stále potřebují bezpečnou ohrádku, jedno kdo je hlídá a jakým způsobem. Hlavně když se nemusí bát vlků.
pavel131
Příspěvky: 116
Registrován: 08.05.2013 14:14
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od pavel131 »

Pokud by nás napadli Rusáci tak by jsi se nechal raději střílet do týla, nebo by jsi se bránil.
Nevykládej že je to srabárna. Pokud se Ukrajinci chtějí bránit a nechtějí se jako ovce nechat podřezávat a střílet tak to je to nejmenší co pro ně můžeme udělat, dodat zbraně a náboje.
BlackList
Příspěvky: 135
Registrován: 08.04.2013 21:48
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od BlackList »

gonzo23 píše: 03.04.2022 21:47 To je davové šílenství. :tmi
Dobře, tak nařiďme mobilizaci a všichni mladí češi od 18ti do třeba 35ti let půjdou bojovat na Ukrajinu. Posílat tam zbraně, aby umírali ukrajinci a prodloužila se tím válka je srabárna. Pošleme tam umírat naše děti. Jste pro?
Já ne.
Já taky ne, ale ta otázka není namístě.
Stavíš to do té pozice, že buď tam pošleme naše mladé, nebo uděláme srabárnu. Tak radši nedělat nic.

Otázka ale spíš stojí tak, že jim zbraně buď pošleme, nebo ne.
A bude to mít nějaké pozitivní i negativní dopady. Ale naši mladí s tím nesouvisí.
gonzo23
Příspěvky: 155
Registrován: 22.02.2012 17:22

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od gonzo23 »

Pokud tam nepošleme i evropské armády a nepomůžeme jim vyhrát, tak jen umře víc lidí, než přijde nevyhnutelný konec. A myslím, že tohle pro Ukrajinu nikdo nebude chtít udělat. Budou se uvalovat sankce a rozdmýchavat nenávist, ale do světové války kvůli nim nikdo nepůjde. Proto srabárna. A proto jsem pro co nejrychlejší konec války.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Nicotinick »

pepaf píše: 03.04.2022 21:26 Televize, klimatizace i skútr. Ruští vojáci posílají z běloruské pošty lup z Ukrajiny

https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... .seznam.cz

Běloruští novináři získali a následně zveřejnili video z bezpečnostních kamer, které ukazuje, jak ruští vojáci na poště v běloruském Mazyru registrují zásilky s ukradenými věcmi z Ukrajiny. Ty následně pošta odesílá do Ruska.
Podle serveru Ukrajinska pravda na více než tříhodinovém videu nahraném na serveru YouTube registrují ruští vojáci na poště doslova všechno možné. Do Ruska odesílali ukradené televizory, klimatizace, alkohol, grafické karty, autobaterie, ale také například elektrický skútr.

Server uvedl, že se jedná o vojáky 56. gardového útočného pluku ruských ozbrojených sil.
...
3 hodiny záznamu...

Jo a ještě se ti ruští vojáci před tím stihli převlíct do běloruských maskáčů. Zmrdi jedni zákeřní. :head
Naposledy upravil(a) Nicotinick dne 03.04.2022 22:42, celkem upraveno 1 x.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od cipis »

Jaký nevyhnutelný konec? To tak věříš rudé armádě, že to převálcuje? A nevěříš Ukrajincům?

Hele, kde bydlíš, že bychom k tobě vlítli, trochu ti to tam rozmlátili, trochu si nakradli, pošpásovali s ženou/dcerou, no a radši pušku/pistoli dobrovolně vydej, souseda nevolej a na policajty také ne, to by jen zdržovalo. Užijeme si a zase pojedeme dál ...
Anebo také ne, třeba se zdržíme, ještě prubneme souseda a sousedku, no a i naproti se stavíme ...
pavel131
Příspěvky: 116
Registrován: 08.05.2013 14:14
Pohlaví: muž

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od pavel131 »

Nenávist proti sobě rozdmýchávají sami Rusáci a to zvládnou dokonale tím co dělají. Snad to otevře oči co nejvíce lidem a možná i více lidem v Rusku.
Rusáci už nemohou vyhrát, ani když použijí atomovku. Bojují totiž proti lidem se stejnou náturou jako jsou oni, Ukrajinci se dokážou také ztvrdit a bránit se stejnou zarputilostí. Důležité je aby měli čím se bránit a budou bojovat za celou Evropu a možná i za celý svět. Rusku rostla chuť dlouho a vnímalo slabost celé Evropy. To už dnes nebude pravda to už dnes dokázali Ukrajinci a tím už dnes v podstatě vyhráli. To že se nechtějí nechat zotročit od Rusů a budou bojovat dále je jejich rozhodnutí a to nejmenší co můžeme udělat je v tom podpořit, proto by byla totální srabárna nedělat nic!
gonzo23
Příspěvky: 155
Registrován: 22.02.2012 17:22

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od gonzo23 »

Myslím si, že Putin nemůže prohrát za žádnou cenu. Jako že by v ruské televizi řekl, že válku prohráli? Že by stáhl armádu a dopustil, že by Ruskovy vypadalo jako slaboch? Že by neměl žádné trumfy k vyjednávání o další spolupráci s evropou a sankcích? Já se obávám, že udělá cokoliv, aby vyhrál. Cokoliv. Chápeš to? Bombardování měst. Vakuovky na města. I atom na města. Zničíš jedno a dáš den na kapitulaci. Pak další a další. I Japonsko se vzdalo, že?... A nepleť si přání brzkého konce války se slabostí. A kdyby jsi mě znal, tak bys na rabování šel raději jinam. Nebo mě zastřelil z dálky a neriskoval, že se mi dostaneš do rukou. ;)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8793
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Fabulous »

Sarkafarka.Loupeznik píše: 03.04.2022 15:03 Jdi do prdele
14 dní ban. Fab
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Serža »

gonzo23 píše: 03.04.2022 22:58 Myslím si, že Putin nemůže prohrát za žádnou cenu. Jako že by v ruské televizi řekl, že válku prohráli? Že by stáhl armádu a dopustil, že by Ruskovy vypadalo jako slaboch? Že by neměl žádné trumfy k vyjednávání o další spolupráci s evropou a sankcích? Já se obávám, že udělá cokoliv, aby vyhrál. Cokoliv. Chápeš to? Bombardování měst. Vakuovky na města. I atom na města. Zničíš jedno a dáš den na kapitulaci. Pak další a další. I Japonsko se vzdalo, že?... A nepleť si přání brzkého konce války se slabostí. A kdyby jsi mě znal, tak bys na rabování šel raději jinam. Nebo mě zastřelil z dálky a neriskoval, že se mi dostaneš do rukou. ;)
jaké byly cíle? rozbít UA a dostat Eu do hospodářské krize? Získat Mariupol a odebrat UA přístup do Azovského moře?
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
gonzo23
Příspěvky: 155
Registrován: 22.02.2012 17:22

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od gonzo23 »

Vůbec netuším. Nevěřil bych, že zaútočí na Ukrajinu. Pak jsem si myslel, že za pár dní bude konec. Snad se pletu i v tom, že zvítězí za každou cenu. Snad se nepletu v tom, že to nepřeroste ve světovou válku. Blbý je, že máme informace a dezinformace jen od jedné strany. Pak se těžko hledá pravda a příčiny toho, co se děje a může dít.
Odpovědět