Ukrajina x Russko 2022-2024

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Russáci jsou:

Svině
5
7%
Zloději a vrazi
2
3%
Obojí
60
90%
 
Celkem hlasů: 67
honzasl
Příspěvky: 323
Registrován: 10.03.2016 10:13

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od honzasl »

Existuje nějaké srovnání, kolik vojenského materiálu bylo v posledních 10 letech dodáno z ČR a EU do Azerbajdžánu a na Ukrajinu?
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od JOBU »

https://twitter.com/AltcoinFGI/status/1 ... 4976282624 údajne protivzdušná ukrajiny. A nakoniec sa ukázalo, že je to z nejakej hry. Klasika, stačí pustiť video do éteru a už to ide samo.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Maximus »

To Axiom: Ano postaral jsem se, aby tu mohlo pracovat nekolik ukrajinskych pecovatelek a pecovatelu. Ano, jeden pecovatel (ukrajinsky zdravotní bratr) uz je na frontě. Ano znamym na Ukrajině jsem napsal, že budou vitani, když budou muset utect do ČR. Ano, poslal jsem nejakou protistrepinovku a balisticke prilby, bohužel munice legálně nelze.Ano, pokud rusky vojak zaútočí na CR, SR ci jineho spojence tak bude pro mne legitimní cil. Tecka.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od vratnikp »

proforma píše: 24.02.2022 13:04 @vratnikp: to je jiste vsechno pravda, ale rozdeleni Ukrajiny u Dnepru by vytvorilo ze zapadni casti stat prakticky bez prumyslu a surovin, tedy jen dalsi ohnisko napeti. Protoze by nemelo na to financovat svou armadu, tedy za par let by se stalo koristi stejne. To neni dobre reseni.
to neni dobré pro nás, pro lidi. Otázka je, jestli to geopol. hráčům stojí za případný zisk. Myslím si, že ano. Ale to je názor laika pohledem z okna.

Utopická myšlenka: nejlepší sankcí by bylo, postupně povolávat třeba na dvoutýdenní výcvik všechny záložáky (ne AZ, záložáky) a na 6ti týdenní KZP do Vyškova povolávat všechny muže, prozatím 18-24 schopné služby. Na podzim pak ukázat, že umíme mít do týdne milion mužů na hranici. Minimálně podle množství UK vlajek na sociálních sítích by to neměl být problém.

Moc by se toho nenaučili, ale minimálně by stát věděl kdo je schopen a kdo ne a byl by to vzkaz, že jsme se z 38mého poučili
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 288
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

DeadMan píše: 24.02.2022 13:05 Nepochybně se v těch zemích lidem žilo lépe, než se jim tam žije nyní, nebo jsi opačného názoru?

Pokud se podívám na konflikty z posledních několika let, kde se angažoval západ, tak kde se nyní mají lidé lépe, než se měli před jejich intervencí?

Dle mého je to prašť jako uhoď.....
Tak během občanské války se nikomu nežije dobře nikde na světě, ovšem v Sýrii tu válku protahovalo nejdéle právě Rusko. Libyi po relativním uklidnění situace opět pomohlo rozeštvat.
Z posledních válek si mohu vzpomenout kupříkladu státy jako Slovinsko, Chorvatsko a dokonce i to Srbsko. Mají tam nejen relativní prosperitu, ale především demokracii a svobodu. Iráčanům byly svobodné volby umožněny, jak s nabídkou naložili, je už jejich věc. V delším časovém horizontu kupříkladu Korea(viz. patrný rozdíl mezi Severní komunistickou a Jižní , stejně na tom předválečné Německo bylo víc než mizerně, po válce i jako poražený stát Západem(myšlena příslušná oblast), stala výkladní skříní Evropy. Ach ano, druhá část, pod správou Ruska už takové štěstí nezažila. A tím se zase vracím oklikou k původní otázce, kterou mi stále nejste schopen zodpovědět. Které země, kam vkročila ruská osvobozovací, rozuměj okupační vojska, to může o sobě prohlásit? Už se to podaří mi sdělit?
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 288
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

Maximus píše: 24.02.2022 13:39 To Axiom: Ano postaral jsem se, aby tu mohlo pracovat nekolik ukrajinskych pecovatelek a pecovatelu. Ano, jeden pecovatel uz je na frontě. Ano znamym na Ukrajině jsem napsal, že budou vitani, když budou muset utect do ČR. Ano, poslal jsem nejakou protistrepinovku a balisticke prilby, bohužel munice legálně nelze.Ano, pokud rusky vojak zaútočí na CR, SR ci jineho spojence tak bude pro mne legitimní cil. Tecka.
Děkuji a palec nahoru.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Germanik1 »

To Sarkafarka. Kdybys tohle řekl Srbovi do očí, půjdeš v lepším případě na zubní. Přesně tohle uvažování, že se mají dobře atd. nás přivedlo k téhle válce. Kde bereš odvahu něco takového říct? Celé generace Srbů nám to neodpustí. A podle tebe v pohodě...
Udělám co musím
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od DeadMan »

Loupežníku, jsi dobrý demagog a to je asi tak všechno.

Nebýt Ruska, tak Sýrie už s největší pravděpodobností neexistuje a hlavně Rusko tam vstoupilo legálně, na rozdíl od západních operativců.

Pak jsi zapomněl zmínit, kdo ty občanské války podněcoval, to je taky velice důležitá věc.

Ony by s největší pravděpodobnosti buď vůbec nevznikly, nebo by se nerozvinuly do takových rozměrů, jako za přispění z venčí (tohle vměšování je OK?)

Životní úroveň států spolupracujících s Ruskem odpovídá plus mínus životní úrovni samotného Ruska, to je jasné, ale to je dáno situací, v jaké se nacházejí a jaké interakce dosahují se zbytkem světa. Myslím, že Ulf a jiní to tu již dostatečně popsali.

Každopádně z tvé rétoriky jsem pochopil, že když si budeš žít jako prase v žitě, tak agrese tvého chlebodárce je v pořádku, chápu to správně?
You cannot kill me as I am already dead!
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 288
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

Tak i mezi Srby se může najít pitomec co neví, že jeho ekonomika od pádu Miloševiče jen roste a že se Srbsku přezdívá "balkánský tygr". Pokud si tam vymkli z kloubu legislativu v poslední době a není u nich demokracie, tak se jim omlouvám, ale nic jsem o tom neslyšel. Jistě spousta Němců po válce nemohla přijít na chuť Američanům poté, co je porazili, ale nemohou nijak okecat ten fakt, že jim po válce pomohli a že díky nim je jejich ekonomika nejsilnější v Evropě. Ale jistě si pár starých nácků v sobě křivdu nese, nějaký ten Srb by možná ještě rád vyvraždil sousední vesnici, jako v devadesátkách. Každopádně jakoukoli racionální optikou, jsou na tom balkánské státy lépe, než byly.
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 288
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

DeadMan píše: 24.02.2022 13:58 Loupežníku, jsi dobrý demagog a to je asi tak všechno.

Nebýt Ruska, tak Sýrie už s největší pravděpodobností neexistuje a hlavně Rusko tam vstoupilo legálně, na rozdíl od západních operativců.

Pak jsi zapomněl zmínit, kdo ty občanské války podněcoval, to je taky velice důležitá věc.

Ony by s největší pravděpodobnosti buď vůbec nevznikly, nebo by se nerozvinuly do takových rozměrů, jako za přispění z venčí (tohle vměšování je OK?)

Životní úroveň států spolupracujících s Ruskem odpovídá plus mínus životní úrovni samotného Ruska, to je jasné, ale to je dáno situací, v jaké se nacházejí a jaké interakce dosahují se zbytkem světa. Myslím, že Ulf a jiní to tu již dostatečně popsali.

Každopádně z tvé rétoriky jsem pochopil, že když si budeš žít jako prase v žitě, tak agrese tvého chlebodárce je v pořádku, chápu to správně?
Co se Sýrie a její neexistence týče, je to jen tvá fantazie, těžko takový cobykdybismus podložíš relevantní informací.
Kdo co podněcoval je otázka informací z jedné, nebo druhé strany. Proruský Bašár bude tvrdit, že Západ, povstalci budou vinit Bašára a Rusko. Pokud jsi tak naivní, že sis ještě nevšiml kde a jak Rusko tahalo a tahá za nitky, neměl by ses veřejných debat na tato témata raději účastnit.
Co se vzniku občanských válek týče, opět cobykdybismus, nebudu komentovat.
Takže si vezmeme Rusko jako příklad maxima možného pro jím "osvobozená" území, děkuji. Takže nikde nemají skutečnou demokracii(tj. možnost svobodných voleb bez potírání opozice), a nikde nepatří mezi hospodářsky vyspělé země. Děkuji konečně za srozumitelnou odpověď. Tak si nejsem jistej, kdo by se měl těšit z přítomnosti ruských vojsk na svém území, s takovými vyhlídkami? :D :D
A asi jsi mou rétoriku nepochopil. Psal jsem, že máme jasně zdokumentované případy zemí, které ač zažily vojenskou přítomnost západních spojenců, dnes žijí svobodně a prosperují. To byla poznámka k tomu už trapnému whataboutismu okolo USA v tématu dneška, tj. napadení svrchovaného státu Ukrajina bandity z Ruska.
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od JOBU »

Platí to aj o Afganistane?
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od DeadMan »

Moje fantazie, aha :lol:

Kdežto tvoje informace jsou samozřejmě pravdivé a žádné coby kdyby :mrgreen:

OK, to mi stačí, dál to nemá smysl vůbec komentovat (to je jak Bruselu) ;)
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Serža »

„Uvnitř Ukrajiny nejsou žádné bojové jednotky NATO, vůbec žádné jednotky NATO. Dali jsme jasně najevo, že nemáme žádné plány a záměr vyslat na Ukrajinu vojáky NATO,“ řekl Stoltenberg.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/nato/nato-u ... r_nato_inc
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Quido »

@JOBU: Prosím o nápovědu, jak Pohřebiště říší souvisí s ohrožením zemí býv.vých.bloku ruským imperialismem?

Jakože mám emigrovat do Afghánistánu, pokud se bojím Ruské invaze? Takhle to asi nebylo myšleno...

Nebo snad že se USA navrtaly do Afghánistánu a to legitimuje Ruskou (a případně i Čínskou) agresi?
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od JOBU »

Otázka bola určená pre Loupežníka v reakcii na jeho: "Psal jsem, že máme jasně zdokumentované případy zemí, které ač zažily vojenskou přítomnost západních spojenců, dnes žijí svobodně a prosperují."
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Andy Glock »

devlop píše: 24.02.2022 9:44 Ach jo, když ne covid, kde jsme se dělili na odmítače, antivax a procovidové svědky a očkované ovce a hádali se mezi sebou, tak zas tady vedeme agresivní debatu kvůli válce na Ukrajině. Vůbec si už nejsem jistý, že by zdejší členové byli schopni někdy při větším průseru vytvořit nějakou PA komunitu, to bychom se tam asi spíše nazvájem pozabíjeli kvůli názorům na Rusko.
Souhlasím s tebou. Ze zdejší rozhádané společnosti mi není nijak veselo.
Chlapi asi mají v povaze donekonečna nad sklenicí piva debatovat a debatovat,...
Já mám strach o tátu. Už ho nebavilo jen vztekle sedět, a vyrazil s partou veteránů přiložit "ruku" k dílu.
Chce to vidět a zažít na vlastní kůži, a udělat si představu co nás může jednou potkat.
( a možná si ulovit svého Ivana)
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Matěj »

Serža píše: 24.02.2022 14:17 „Uvnitř Ukrajiny nejsou žádné bojové jednotky NATO, vůbec žádné jednotky NATO. Dali jsme jasně najevo, že nemáme žádné plány a záměr vyslat na Ukrajinu vojáky NATO,“ řekl Stoltenberg.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/nato/nato-u ... r_nato_inc
Toto mě také zaujalo, když jsem to četl. Holt je to pěkně domluveno, ostatně jako obvykle.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Nicotinick »

Andy Glock píše: 24.02.2022 14:35
Já mám strach o tátu. Už ho nebavilo jen vztekle sedět, a vyrazil s partou veteránů přiložit "ruku" k dílu.

( a možná si ulovit svého Ivana)
Tu poslední větu fakt myslíš vážně ? :shock:
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Andy Glock »

Jsem jen "blbá blondýna" a do hlavy mu nevidím. 22.2. se prý nasral, sbalil polní, a někam odfrčel. Mobil nechal doma.
Třeba sedí v hospodě a nadává, co já vím. Ale už pár měsíců sedí doma, nudí se, a je to pořádnej blázen aby tam fakt jel, a nechal se zabít.
Ale třeba je vše jinak ;) .
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Ukrajina x Rusko 2022/2023

Příspěvek od Germanik1 »

U Kijeva za Prahu... Nebo nám to bolševici říkali jinak? Aha, už vím. To bylo u Madridu. Ale to jsme zrovna bojovali na špatné straně...
Bolševici jsou dneska na západ od Ukrajiny, snad to táta nesplete.
Udělám co musím
Odpovědět