Kdo bude příští prezident?

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Zamčeno

Kdo bude prezident?

Anketa končí za 12.10.2021 12:59

Babiš, Hrabiš a Bureš
31
34%
Petr Pavel
53
58%
Danuše Nerudová
8
9%
 
Celkem hlasů: 92
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Královák »

To u nás dostane prověrku NBÚ už skutečně každý, i když za komárů mlátil studenty? https://cs.wikipedia.org/wiki/Zden%C4%9 ... A1%C4%8Dek
Samotář
Příspěvky: 350
Registrován: 07.07.2016 10:58
Pohlaví: muž

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Samotář »

Tohle je zajímavý pohled na prezidentské volby
https://www.youtube.com/watch?v=NtFRPJvWhI8

Komentátor sám žije na vesnici a předpovídá, že lidé na venkově budou volit Babiše už jen proto, aby nasrali intelektuály z měst. Podle něj to podobně zafungovalo i při minulé volbě Zemana.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Liqid »

Královák píše: 17.01.2023 7:52 To u nás dostane prověrku NBÚ už skutečně každý, i když za komárů mlátil studenty? https://cs.wikipedia.org/wiki/Zden%C4%9 ... A1%C4%8Dek
Co má mlácení studentů společného s prověrkou NBÚ? :lol:
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Královák »

No docela hodně - asi jsem naivní, ale myslel jsem si, že někdo s jeho minulostí může dělat u policie tak maximálně vrátného a on to dotáhl docela daleko ve služebním postupu - zmínil jsem to v té souvislosti, že prověrka NBÚ, kterou se někteří zaklínají, nevypovídá o jejich morálce vůbec nic.
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od PeFi »

Stejně jako psychotesty (třeba u policie) i prověrka NBU prověřuje pouze to, zda zkoumaná osoba nějakým způsobem odpovídá profilu podle zadání těch testů a kritérií.

Pokud zadáním psychotestů bude "hledáme člověka, který nemá problém splnit rozkaz a střelit svého příbuzného do zad", tak bude platit současně, že člověk prošel úspěšně psychotesty a že je to totální magor a má nejspíš nárok na nějakou hezkou diagnózu z kategorie "psychoporuch".

Ochota plnit rozkazy, jejichž smysl neznám, a tedy nad nimi moc nespekuluji, je nutně asi u všech silových složek docela zásadní požadavek, protože ve většině situací, které tyto složky řeší nebo mají řešit, není čas na diskuse a demokracii.

Scéna "Muž s koženou brašnou nesmí za žádnou cenu projet" je velmi dobrá a slušně ilustruje hloubku problému. A trefné je i vysvětlení Nebyl čas ptát se "Kdo je kdo?". Roznak zněl jasně!

A přesně to je důvod proč tyhle složky mají být pod civilním a nezávislým dozorema proč je systémově špatně, pokud je ten dozor řízen lidmi jako jsou "oni", tedy lidmi, kteří ochotně plní více-méně jakýkoliv rozkaz a vyšším principem mravním si spánek příliš nekazí.

Proto je v podstatě systémová chyba, že nám na prezidenta kandiduje generál a právě proto že je generál, tak má s vysokou pravděpodobností ke svobodám poněkud nešťastný (utilitární) vztah - má pocit, že jsou postradatelné a lze se jich vzdát, když je to v zájmu vyšší věci momentálně vnímané jako dobro.

Bohužel to, že definice dobra se každých pár let dost zásadně změní a bývalé zlo je dobrem a dobro je zlem, většina lidi nepostřehla. Přitom je to opakovaná historická zkušenost, ze které je potřeba vyvodit především to, že máme být hodně opatrní, když chceme ve jméneu monetálníého dobra nebo boje proti zlu někomu šlapat po svobodách.

Definice elementárních negativně vymezených (!) svobod se totiž příliš nemění a dá se toho při turbulentním posuzování toho jestli momentálně hezky vypadající "opatření" zavádí dobro nebo zlo docela slušně držet. Ale když tak učiníte, tak vám hrozí, že nebudete v kolektivu oblíbeni a karierního postupu se taky asi nedočkáte.
Hagen
Příspěvky: 1367
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Hagen »

Samotář píše: 17.01.2023 10:01 Tohle je zajímavý pohled na prezidentské volby
https://www.youtube.com/watch?v=NtFRPJvWhI8

Komentátor sám žije na vesnici a předpovídá, že lidé na venkově budou volit Babiše už jen proto, aby nasrali intelektuály z měst. Podle něj to podobně zafungovalo i při minulé volbě Zemana.
To je ten problém demokracie.
Kdejaký idiot může z idiotských důvodů volit idiota.
Ale je to zajímavý fenomén s tou Prahou a vesnicí. Neumím si představit, že by Pražák volil Pavla proto, aby nasral nějakého důchodce z Horní-dolní. Kde se bere ta zášť vesničanů vúči Pražákům.
A s tou prověrkou NBÚ toho Ondráčka,... o jaký stupeň prověrky šlo?
Nikde jsem to neobjevil.
Permonik
Příspěvky: 499
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Permonik »

To je asi jako si myslet, že o víkendu je hnusné počasí, protože se příroda snaží nasrat lidi, co chodí do práce. Někdo nedokáže pochopit důvod a místo, aby se snažil ho pochopit, tak přijde s hotovým řešením "jsou nevzdělaní", "žerou hoaxy", "snaží se nás nasrat",... V Americe taky venkov a velkoměsta volí jinak, ale s tím, že je to snaha nasrat pražáky, tak to je fakt unikátní úvaha :roll: To mělo jít buď do absurdit nebo do vtipů. Posledních pár let bydlím na vesnici, před tím ve velkoměstě. Důvody jsem slyšel různé pro různé kandidáty, ale že by to bylo nasrat někoho, to teda ani jednou. Prostě žasnu, co někdo dokáže vymyslet jako důvod, aby vyřešil problém, měl hotovo a nemusel hledat reálný důvod a ještě víc žasnu, že někdo jiný tomu taky věří...
Samotář
Příspěvky: 350
Registrován: 07.07.2016 10:58
Pohlaví: muž

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Samotář »

PeFi píše: 17.01.2023 11:39 Ochota plnit rozkazy, jejichž smysl neznám, a tedy nad nimi moc nespekuluji, je nutně asi u všech silových složek docela zásadní požadavek, protože ve většině situací, které tyto složky řeší nebo mají řešit, není čas na diskuse a demokracii.
...
Proto je v podstatě systémová chyba, že nám na prezidenta kandiduje generál a právě proto že je generál, tak má s vysokou pravděpodobností ke svobodám poněkud nešťastný (utilitární) vztah - má pocit, že jsou postradatelné a lze se jich vzdát, když je to v zájmu vyšší věci momentálně vnímané jako dobro.
S tímto asi nesouhlasím.

Zde je rozhovor s Alexandrem Vondrou, který generála Pavla jmenoval do funkce náčelníka generálního štábu (a tím nastartoval jeho politickou kariéru) a v rozhovoru říká, že během jejich spolupráce byl generál Pavel poněkud svéhlavý voják.
https://www.novinky.cz/clanek/volby-pre ... yd_AIjQCyQ

Cituji z článku:

Podle Vondry Pavel ve své funkci obstál, exministr ale poznamenal, že oproti dřívějším náčelníkům vedl Pavel jiný způsob spolupráce s ministrem obrany a kolikrát ho nechával čekat.

„Z minulosti jsem byl zvyklý, že když jsem někde sháněl Vlastimila Picka, tak byl hned za pět minut za dveřmi anebo hned telefonoval zpátky. Když jsem sháněl nově jmenovaného náčelníka Pavla, on telefon nebral, tak jsem si říkal, že ministrovi zavolá zpět za pět deset minut. A tak jsem čekal. Jednou jsem čekal až do rána druhého dne,“ uvedl Vondra.

„Odnesl jsem si z toho, že je to více autonomní bytost schopná vlastní míry sebevědomí a samostatného jednání. Řekl bych, že nikdy nepřekročil rámec, kdy by z toho vyústil nesoulad nebo disharmonie. Každopádně jsem byl rád, že jsem ho jmenoval, přestože to byl jiný typ spolupráce,“ dodal k Pavlovi.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Hdm »

Parafrázuji jeden text od Kabátů:
"Nejsem tak chytrý jak poslední dobou všichni jsou, tak si to zkusím":
https://www.youtube.com/watch?v=3O_x8OLyRLc

Podle mě by prezident (kromě prezidentování) měl lidi spojovat. Být jim morálním vzorem. Zvedat morálku v dobách těžkých a inspirovat lidi k osobnímu a společenskému rozvoji v dobách dobrých. Moje dcera považuje prezidenta za něco jako moudrého a spravedlivého pana krále.

Bohužel od obou kandidátů jsem se dočkal urážek na adresu svého soka. Trochu mi to připomíná děti na hřišti, co se hádají kdo z nich je menší grázl. To je u nás už taková politická tradice, mít jako volební program plivání na druhé.

Opět zvažuji co je pro mě menší zlo a je mi z toho smutno...
Hagen
Příspěvky: 1367
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Hagen »

PeFi píše: 17.01.2023 11:39 A přesně to je důvod proč tyhle složky mají být pod civilním a nezávislým dozorema proč je systémově špatně, pokud je ten dozor řízen lidmi jako jsou "oni", tedy lidmi, kteří ochotně plní více-méně jakýkoliv rozkaz a vyšším principem mravním si spánek příliš nekazí.

Proto je v podstatě systémová chyba, že nám na prezidenta kandiduje generál a právě proto že je generál, tak má s vysokou pravděpodobností ke svobodám poněkud nešťastný (utilitární) vztah - má pocit, že jsou postradatelné a lze se jich vzdát, když je to v zájmu vyšší věci momentálně vnímané jako dobro.
A pod jakým (pokud to není jen populistický výkřik) spolehlivým civilním a nezávislým dozorem by měli ozbrojené složky být???
A kdo má mít ke svobodě lepší vztah než voják (ochotný položit život za vlast) ???
Nějaký vyčůraný podnikatel je záruka svobody???
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Královák »

Hagen - přísně tajné - je to v tom odkazu, přišel o to až po jeho výletu na okupované území Ukrajiny, což považuji vzhledem k jeho minulosti za dost dlouho.
K tomu co píšeš mám drobet výhrady ty výkřiky o svobodě jsou jak z učebnice z 50. let a nějaký vyčůraný podnikatel - doufám, že myslíš jen a pouze Hrabiše, pokud ne, tak nezapomeň, že řada vyčůraných podnikatelů plní státní rozpočet a zaměstnává lidi.
Hagen
Příspěvky: 1367
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Hagen »

To, že takový hnus dostal prověrku PT je fakt tragické :( .
A ty výkřiky o svobodě? Popravdě řečeno už mám docela srandu z těch zdejších ubulených stížností na zachování svobody. Takže ano, je to jak výkřik z 50.let ;) .
Na druhou stranu každý tu poukazuje na Pavlovu minulost.
A v jeho minulosti je také to, že riskoval svůj život (dobrovolně, nikoliv rozkazem) aby zachránil 50. bezejmených obyčejných Francouzských vojáků.
Ukvíkaný, hysterický, čobolský, vychcaný pan podnikatel by to nejspíš neudělal ani kdyby šlo o jeho syna ;)
Ale jinak je celkem jedno kdo je jaký hrdina.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Liqid »

Co je srandovního na tom, že chce někdo svobodu? Pokud ty o ní nestojíš, užij si co nejsilnější stát, chápu, že to někomu může vyhovovat, ale nenuť svůj životní styl násilím ostatním.
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Královák »

čobolský - to jako myslíš vážně (s tím ostatním souhlasím) - to je přesně ten pojem, který jsem myslel, že už od vojny neuslyším a ani nebudu číst stejně jako od Slováků - čehůňský. Myslím, že tady na foru jsme na jiné úrovni (vždyť je tady spousta kluků ze Slovenska, tak už kvůli nim) a tohle nebudeme používat.
Hagen
Příspěvky: 1367
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Hagen »

Liqid píše: 17.01.2023 14:33 Co je srandovního na tom, že chce někdo svobodu? Pokud ty o ní nestojíš, užij si co nejsilnější stát, chápu, že to někomu může vyhovovat, ale nenuť svůj životní styl násilím ostatním.
Srandovní na tom vidím to, že se ta svoboda tak omílá u prezidenta.
Svobodu nám nezajistí ani nezaručí ani Pavel, ani Babiš,... ani Marek Eben kdyby kandidoval.
Mě stačí v tomto případě, aby vyhrál slušnější člověk.
To čobolský jsem přehnal, to uznávám, a zdejším Slovenským se omlouvám. Nechal jsem se unést Babišem.
Velmi mě zklamalo, že ho neodsoudili. I kdyby udělal jen zlomek toho co na něj "hází", běžný občan by dostal trest.
A člověk trochu soudný se špetkou morálky by někam zalezl, a nekandidoval na prezidenta.
Pavel není dokonalý, je škoda, že se nenašel někdo vhodnější, ale představa vítězství Babiše mi nahání husí kůži.
Volil bych snad i blázna, nebo bezdomovce, jen aby tam nebyl Bureš.
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od PeFi »

Hagen píše: 17.01.2023 12:35 A pod jakým (pokud to není jen populistický výkřik) spolehlivým civilním a nezávislým dozorem by měli ozbrojené složky být???
Protože moc korumpuje, tak se evolučně dospělo k relativně stabilnímu uspořádání, kde je realizována dělba moci tak, aby jedna složka státního aparátu neměla té moci příliš mnoho.

Že to je velmi reálný problém si můžeš všimnout po každých parlamentních volbách, kde se strany perou o silová ministerstva (a ministerstva kde se rozhazují velké peníze) a ministerstva, kde jde hlavně o práci a rozpočet teče do mezd desítek tisíc lidí, ty vždycky na někoho zbydou. Jde o moc (a o peníze). A proto, abvy nebylo jednoduché moc zneužít ve velkém měřítku, musí být složky moci drženy odděleně.

Vládneš-li angličtinou, pak doporučuji heslo "checks and balances".

V každé slušné zemi ozbrojené složky pouze plní politické zadání a v žádném případě si netvoří zadání vlastní. Prezident je politická funkce a to, že armáda plní politické zadání souvisí s tím, že vrchním velitelem je prezident. Pokud se prezidentem stane vysoce postavený a armádou respektovaný voják, který byl dlouhá léta a ještě velmi nedávno součástí armádních struktur, tak se nám nějak ztrácí jedna ze systémových pojistek toho, že armáda neprovede v zemi pod velením prezidenta-generála vojenský puč tak jak je to obvyklé v banánových republikách.

To není o generálu Pavlovi, tohle je systémová záležitost. Stejně jako je systémová záležitost to, že jízdní kolo má mít dvě nezávislé brzdy, což je opět pouze naplnění vyššího proncipu, že selhání jednoho prvku nesmí vést ke katastrofě. Instalací vojáka na pozici prezidenta z jízdního kola demontovalujeme jednu brzdu a tváříme se, že je to v cajku, protože ta druhá brzda je v perfektním stavu.
Hagen píše: 17.01.2023 12:35 A kdo má mít ke svobodě lepší vztah než voják (ochotný položit život za vlast) ???
Tak nějak se dívám na dějiny lidstva a marně přemýšlím jak ochota zemřít - často klidně za různé diktátory či režimy hlásající nadřazenost jedné skupiny lidí nad jinou a stojící na potlačování svobod - souvisí se svobodou.
Hagen píše: 17.01.2023 12:35 Nějaký vyčůraný podnikatel je záruka svobody???
Vyčůraný podnikatel klidně může být záruka svobody - jde o to čemu věří, čí zájmy bude hájit, jaké názory bude prosazovat a hlavně jaké lidi bude dosazovat do funkcí.

Z posledního období mi nejsympatičtější kandidát na prezidenta byl jednoznačně Jiří Hynek. V těchto volbách, kdyby to bylo možné, bych to asi byl býval hodil asi Janečkovi, což asi dost svědčí o tom jak málo jsem nadšený z ostatních letošních kandidátů.

Naprostou katastrofou jsou pak kandidáti, kteří se jako králící z klobouku objevují z akademické sféry (Drahoš, Nerudová, Zíma), což svědčí o tom, že jeden z pilířů demokracie (vzdělávací systém) je v totálním a dlouhodobém rozkladu.

Samotář: Já doufám, že to PP ve druhém kole vyhraje a že ve funkci nenapáchá příliš mnoho škod jemnováním nevhodných soudců ÚS. Doufám, že to co padlo v rozhovoru s Vondrou je pravda a že má PP vlastní hlavu a nebude váhat ji používat. I kdyby PP příjemně nepřekvapil, tak aspoň budeme mít prezidenta, za kterého se nemusíme stydět a který na obrazech i ve skutečnosti vypadá výborně - i to bude značný pokrok. Nicméně hryzá ve mě červ pochybností ohledně toho, kdo asi jsou struktury v pozadí u kandidátů jako Pavel a Nerudová, protože úspěšná a rozsáhlá politická kampaň není o penězích, ale především o konexích. Jak dopadne běžný kandidát "z lidu", který má dost peněz, ale nemá ty správné konexe, vidíme u Diviše a Janečka. Drahoš, Nerudová i Pavel vypadají jako poměrně profesionální produkty a právě na Drahošovi bylo vidět, jakých úžasných výsledků dokáže profesionální tým dosáhnout, ikdyž je kandidát názorově úplně prázdný.
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od PeFi »

Hagen píše: 17.01.2023 15:27 Srandovní na tom vidím to, že se ta svoboda tak omílá u prezidenta.
Prezident jmenuje ústavní soudce a to je bohužel naprosto zásadní z pohledu zachování svobod. Potřebujeme soudce s koulema, kteří budou kopat za tuto zemi a lid a budou hájit svobody, ne soudce-aktivisty, kteří budou páchat dobro.

https://dfens-cz.com/prezident-dosadi-v ... emokracie/

O těch mnou výše zmíněných "checks and balances" si můžeš počíst zde:
https://www.history.com/topics/us-gover ... d-balances.
Doporučuji si všimnout, že z poměrně krátkého textu je 5 odstavců věnováno presidentu Rooseveltovi, který se pokoušel ten systém zničit právě skrze jmenování soudců a částečně se mu to i povedlo. Škody, které Roosevelt touto cestou napáchal jsou jedním z důvodů, proč se v posledních 70 letech z USA postupně stává obr na hliněných nohách.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od proforma »

PeFi, PeFi, mas to nejaky pomotany, a to hodne...
PeFi píše: 17.01.2023 15:42 Prezident je politická funkce a to, že armáda plní politické zadání souvisí s tím, že vrchním velitelem je prezident.
Kdyby sis precetl ustavu a navazujici zakony, zjistil bys, ze hlvani velitelem je nacelnik GS. Titul "vrchni velitel", ktery prislusi prezidentovi, je jen formalni a de facto neveli ani sve Hradni strazi - ta podleha nacelnikovi Vojenske kancelare Hradu.

Uvedene ovsem nic nemeni na tom, ze budu sakra rada, kdyz v nastupujicich nejistych casech bude prezidentem vojak, ktery bude moci na profesionalni urovni s GS alespon KONZULTOVAT aktualni otazky a pripadne dalsi kroky VLADY.
PeFi píše: 17.01.2023 15:42Pokud se prezidentem stane vysoce postavený a armádou respektovaný voják, který byl dlouhá léta a ještě velmi nedávno součástí armádních struktur, tak se nám nějak ztrácí jedna ze systémových pojistek toho, že armáda neprovede v zemi pod velením prezidenta-generála vojenský puč tak jak je to obvyklé v banánových republikách.
Hitler byl profesionalni politik. Lepsi?
Churchill byl profesionalni vojak. Lepsi?
A kdyz pominu Tvoji obsesi bananovymi republikami, pak profesionalnimi vojaky byli mj.:
- Washington, Jackson, Harrison, Taylor, Lincoln, Johnson, Grant, Hayes, Garfield, Arthur, Truman, Eisenhower, Kennedy, Nixon, Ford, Carter, Bush st., Bush ml.;
- Napoleon, Mac-Mahon, de Gaulle;
- von Hindenburg, Scheel, von Weizsacker;
- Korner;
- Pilsudski, Zawadski, Spychalski, Jaruzelski;
- Svoboda.
PeFi píše: 17.01.2023 15:42
Instalací vojáka na pozici prezidenta z jízdního kola demontovalujeme jednu brzdu...
Blbost. Prezident ve vztahu k armade nema prakticky zadne SAMOSTATNE pravomoci. A to malo, ktere ma, jsou spise reprezentativni (jmenovani generalu apod.). Vojensky stav vyhlasuje vlada. Mobilizaci vyhlasuje vlada. Armade veli nacelnik GS (alespon toho jmenuje prezident, hura, neco jsme nasli!).
PeFi píše: 17.01.2023 15:42 Vyčůraný podnikatel klidně může být záruka svobody - jde o to čemu věří, čí zájmy bude hájit, jaké názory bude prosazovat a hlavně jaké lidi bude dosazovat do funkcí.
Jmenuj mi pls JEDNOHO vycuraneho podnikatele, ktery - byt se zastitoval idealem svobody - skutecne hajil svobodu a ne jen svoje vlastni zajmy? Jednoho jedineho? Protoze ani Trump fakt neni takovy idealista, za ktereho jej asi pokladas. On totiz privlastek "vycurany" je v primem rozporu s "hajit svobodu".

PeFi píše: 17.01.2023 15:42 Já doufám, že to PP ve druhém kole vyhraje a že ve funkci nenapáchá příliš mnoho škod jemnováním nevhodných soudců ÚS.
On jaksi ty soudce nevybira sam, jmenuje je na navrh Senatu. Takze si tam fakt nemuze dosadit Frantu Vopicku nebo sveho kone.

Shrnuto: Tvoje nejvetsi obavy vyplyvaji pouze ze spatne informovanosti nebo chybne interpretace informaci, ktere mas. A prave proto, ze v CR je funkce prezidenta fakticky pouze reprezentativni (na rozdil od poloprezidentskeho systemu Francie nebo prezidentskeho systemu USA), je nejdulezitejsi, aby post zastaval nekdo, kdo bude mit schopnost narod spojovat, ne rozdelovat; kdo nebude planovite svine, at uz z jakychkoli pohnutek a duvodu; kdo bude alespon nejakou moralni autoritou; kdo bude trochu repre v zahranici. To je vse. Nejsem uz moc narocna.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Joe Azbest
Příspěvky: 919
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Joe Azbest »

Tak toto nemá chybu :lol: :lol: :lol:
Filip slaví vítězství KSČ. „Ve finále prezidentských voleb máme 100 procent,“ říká
Bývalý předseda KSČM a politik Vojtěch Filip vyzdvihl „prozíravost kádrové politiky KSČ“ s odkazem na to, že její bývalí členové mohou po 33 letech usilovat o post prezidenta republiky. Šéf komunistů upozornil pár dní po prvním kole voleb na postup bývalého generála a vysoce postaveného činitele NATO Petra Pavla a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, kteří byli v komunistické straně a nyní se utkají v souboji o Hrad. „Ukazuje se jak prozíravá byla kádrová politika bývalé KSČ,“ podotýká Filip s tím, že v KSČ byl také třetí prezidentský kandidát Tomáš Zima.
https://echo24.cz/a/HeAKT/zpravy-domaci ... cent-filip
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Kdo bude příští prezident?

Příspěvek od Liqid »

proforma píše: 17.01.2023 18:08 Jmenuj mi pls JEDNOHO vycuraneho podnikatele, ktery - byt se zastitoval idealem svobody - skutecne hajil svobodu a ne jen svoje vlastni zajmy? Jednoho jedineho? Protoze ani Trump fakt neni takovy idealista, za ktereho jej asi pokladas. On totiz privlastek "vycurany" je v primem rozporu s "hajit svobodu".
Gabriela Ježková
Zamčeno