Nedostatek jídla

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od Ulfhednar »

Mrkněte na ten odkazovaných článek. Jsem teď na vandru a nemám čas to hledat. Link tu je.
Óðinn á yðr alla
SkritekP
Příspěvky: 191
Registrován: 14.07.2015 15:45
Pohlaví: muž

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od SkritekP »

Rýsuje se něco opravdu velkého. Totiž nedostatek přenice Ukrajina a Rusko zajišťují čtvrtinu celosvětové produkce. K tomu přidejte plyn na výrobu hnojiv a máme celkem nechutný koktejl nedostatku a výrazného zdražení. Na burzách pšenice za tento týden zdražila cca o 40%.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od Serža »

no...
Přílohy
image.png
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
drigon
VIP
Příspěvky: 2983
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od drigon »

Megadluhy mohou vyřešit měnovou reformou. Ale co dál?
Koukej tak, aby jsi viděl.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od Maximus »

Nastava čas, kdy se dostaneme zase k meritu veci, kvuli ktere jsme v roce 2010 zalozili toto forum "kolik pozemku uzivi rodinu".
Tento rok zacne byt samozasobovani potravinami ekonomicky velmi zajímavé i pro střední třídu :devil
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od Serža »

už to lítá....
Přílohy
Screenshot 2022-03-07 114611.jpg
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
pepaf
Příspěvky: 542
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od pepaf »

To Ulfhednar:
od pepaf » 05 bře 2022, 12:32

od Ulfhednar » 05.03.2022 8:46
...
Zásoby na 3 měsíce jsou počítány na provoz v nouzovém režimu. Omezena výroba a na civily zapomeňte. Nemalá vaše našich zásob je navíc chytře v Německu. Otázka za deset bludišťáků: je to náhoda?...

Jaký objem nouzových zásob, čeho (ropa, nafta, benzin?) a kde má ČR v současné době uloženo v Německu?
Stále čekám na odpověď...
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od Argonaut »

největší problém, na který jsem narazil je, že sám nemám zemědělskou techniku a potřeboval bych někoho, kdo mi to za penize zoře. Ale pod Prahou jsou všude koně (lidi z Prahy) a malí kolchozníci odpadli. Nikdo dneska doma nemá techniku a velká se mi sem nedostane...

Další věc jsou hnojiva- když jsme sháněli hnůj, bojovka hrozná. Většina zrušila živočišnou výrobu, takže není. A pod koně perou kde co, to není dobré hnojivo.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od Ulfhednar »

pepaf píše: 08.03.2022 9:58 To Ulfhednar:
od pepaf » 05 bře 2022, 12:32

od Ulfhednar » 05.03.2022 8:46
...
Zásoby na 3 měsíce jsou počítány na provoz v nouzovém režimu. Omezena výroba a na civily zapomeňte. Nemalá vaše našich zásob je navíc chytře v Německu. Otázka za deset bludišťáků: je to náhoda?...

Jaký objem nouzových zásob, čeho (ropa, nafta, benzin?) a kde má ČR v současné době uloženo v Německu?
Stále čekám na odpověď...
Tak čekejte dál, když si neumíte přečíst Zákon č. 189/1999, popř. odkaz na článek. Při vší úctě nejsem váš zaměstnanec, abyste mě úkoloval něčím, na co zde byly odkazy a zbytek lze snadno zjistit během chvíle.
Óðinn á yðr alla
d-s
Příspěvky: 810
Registrován: 18.10.2015 22:40

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od d-s »

Argonaut píše: 08.03.2022 10:08 největší problém, na který jsem narazil je, že sám nemám zemědělskou techniku a potřeboval bych někoho, kdo mi to za penize zoře. Ale pod Prahou jsou všude koně (lidi z Prahy) a malí kolchozníci odpadli. Nikdo dneska doma nemá techniku a velká se mi sem nedostane...
Kupit malotraktor? ;)
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od Serža »

nebo...
Přílohy
1f456c8ba328557c8958f00c34bfe457--vintage-photo-album-vintage-photos.jpg
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
grg
Příspěvky: 147
Registrován: 04.06.2021 15:06
Pohlaví: muž

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od grg »

Serža píše: 08.03.2022 11:00nebo...
A čo majú tie vehementy spoločné s oraním?
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od gravedigger »

Stejnej výsledek, uděláš tím brázdu :D

Další lidská síla bývá zapřažená za provaz a táhne.
pepaf
Příspěvky: 542
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od pepaf »

od Ulfhednar » 08 bře 2022, 11:40

pepaf píše: ↑08 bře 2022, 10:58
To Ulfhednar:
od pepaf » 05 bře 2022, 12:32

od Ulfhednar » 05.03.2022 8:46
...
Zásoby na 3 měsíce jsou počítány na provoz v nouzovém režimu. Omezena výroba a na civily zapomeňte. Nemalá vaše našich zásob je navíc chytře v Německu. Otázka za deset bludišťáků: je to náhoda?...

Jaký objem nouzových zásob, čeho (ropa, nafta, benzin?) a kde má ČR v současné době uloženo v Německu?
Stále čekám na odpověď...
Tak čekejte dál, když si neumíte přečíst Zákon č. 189/1999, popř. odkaz na článek. Při vší úctě nejsem váš zaměstnanec, abyste mě úkoloval něčím, na co zde byly odkazy a zbytek lze snadno zjistit během chvíle.
Takže opět jenom plky a plky. Napíšete nesmysl a neumíte si ho obhájit
dako
Příspěvky: 230
Registrován: 02.10.2012 9:43
Pohlaví: muž
Bydliště: RTD

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od dako »

Mám pozemek v poli, kde jsem měl možnost několik sezón odsledovat, jak asi funguje drobné zemědělství u nás, resp. v našem kraji, když pominu skladbu za posledních 10let (řepka, .... , řepka, ....), jsem se ptal traktoristy na nějaký plán obdělávání půdy, bylo mi řečeno, že to vůbec nezáleží na něm, že kromě počasí mu do toho mluví jeho "společnost" kterou si najímají jednotliví zemědělci. "Zemědělci", kteří si pronajímají půdu (od devadesátkových restituentů) a pronajímají si techniku. Zemědělské techniky je málo, což se pak projeví v sezóně, kdy pronajímatelé nestíhají a tak, když se k tomu ještě ozve počasí, tak se holt občas nesklidí, obilí, řepka se stihne vždy. Důležité je, že se zaselo, a sklidila se dotace z EU. Tady jsem pochopil, že to asi nebude zrovna ukázkové hospodaření.
Něco se zde bude muset změnit, jestli budeme chtít být soběstační.
http://casopisargument.cz/?p=41162
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od Ulfhednar »

Pepo, neumohu za to, že si nejste schopen přečíst odkazovaný článek, zákon a zadat do Googlu tak dvě, tři klíčová slova. Svědčí to něco o vás, ne o mně.
Óðinn á yðr alla
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od Martysedlak »

dako píše: 08.03.2022 13:13 Mám pozemek v poli, kde jsem měl možnost několik sezón odsledovat, jak asi funguje drobné zemědělství u nás, resp. v našem kraji, když pominu skladbu za posledních 10let (řepka, .... , řepka, ....), jsem se ptal traktoristy na nějaký plán obdělávání půdy, bylo mi řečeno, že to vůbec nezáleží na něm, že kromě počasí mu do toho mluví jeho "společnost" kterou si najímají jednotliví zemědělci. "Zemědělci", kteří si pronajímají půdu (od devadesátkových restituentů) a pronajímají si techniku. Zemědělské techniky je málo, což se pak projeví v sezóně, kdy pronajímatelé nestíhají a tak, když se k tomu ještě ozve počasí, tak se holt občas nesklidí, obilí, řepka se stihne vždy. Důležité je, že se zaselo, a sklidila se dotace z EU. Tady jsem pochopil, že to asi nebude zrovna ukázkové hospodaření.
Něco se zde bude muset změnit, jestli budeme chtít být soběstační.
http://casopisargument.cz/?p=41162
Z prominutím to co píšeš je slušné řečeno kravina. A něco o tom vím. Drtivá většina zemědělců vlastní zemědělskou techniku. Kde je výjimka jsou kombajny tam dochází k přesunům v rámci Jih Slovenska - Morava - Vysočina. A to proto že na jihu je sklizeň dříve a tak se posunují i stroje a to se dělo i v minulostí (viz železná kavalérie). A ano někteří zemědělci si nechávají sklízet službou. Malá výměra - nevyplatí se jim koupit stroj vám řádech milionů 5 a více). Velká výměra - drží jeden dva kombajny a pak přijede pomoc ze Slovenska atd.
dako
Příspěvky: 230
Registrován: 02.10.2012 9:43
Pohlaví: muž
Bydliště: RTD

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od dako »

Martysedlak píše: 08.03.2022 13:36 Z prominutím to co píšeš je slušné řečeno kravina.
Tak jo, no :), je to kravina :head . Je vidět, že někteří už ztratili poslední zbytky soudnosti.
Imho: tou "plechovou kalvárii", to jste pobavil
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od jerry.mysak »

Tak Fiala prohlásil, že se nemáme obávat nedostatku obilí. Jen jsem to slyšel, objednal jsem dalěí půl tuny zrní.

Kalousek v 2008 taky říkal že jsme ostrůvek v moři krize, že nám nic nehrozí. Soudružka Jourová taky tvrdila, že nám sem migranty nikdo nebude chtít nasáčkovat.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Nedostatek jídla

Příspěvek od Ulfhednar »

Kde kupujete ve velkém zemědělské produkty?
Óðinn á yðr alla
Odpovědět