Chov ovcí, vlci a ovčáčtí psi

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Chov ovcí, vlci a ovčáčtí psi

Příspěvek od Tazi »

vrb píše: 11.02.2022 16:46 Když uvážím, jak si například divoká prasata navykla toulat se po obcích a vybírat odpadky, je jen otázkou času, kdy vllkům dojde, že pokud člověk není v lese v zeleném, netřeba se ho bát.
Když mě divočáci potkají v přírodě v zeleném, tak zdrhají co to dá. Přitom ve městech klidně ryjí v parku mezi lidmi.
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/divo ... domaci_mah

To zajištění pasteveckými psy je v ČR Sci-fi, jak už tu dříve zaznělo.
https://www.ultraviktorka.net/post/pastevecti-psi
Vlk si na člověka jen tak nezvykne. Stačí se zeptat chovatelů vlků v ZOO Praha.
Jsou zvyklí na návštěvníky, jsou zvyklí na chovatele, a přesto když jim do výběhu ten chovatel vleze, tak klidně opustí mladé v doupěti a zdrhnou.
Podle Radeqa je možné nechat žít jen ochočená, doma chovaná zvířata?
Jako že by se chovali vlci, srny, kanci,... a odpovědnost za chov by měl majitel?
Tak to je tedy síla názor. Je mi z této lidské nadřazenosti a vlády nad světem nějak blivno.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Chov ovcí, vlci a ovčáčtí psi

Příspěvek od Ulfhednar »

Tazi, on to bude spíš strach, než nadřazenost. Strach z vlka, z vakcíny, z covidu, z Rusáků, z Usáků, z mimozemšťanů...

Já se bojím vlka jen v létě, na dlouhých vandrech v parném počasí. Ale mám své techniky, jak se vlkem ubránit. Takže ano, jsem za vyhubení vlku v trenkách. V kulturní krajině nemá co dělat. Kde můžu podepsat petici? :lol:
Óðinn á yðr alla
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Chov ovcí, vlci a ovčáčtí psi

Příspěvek od Radeq »

Zapadlo píše: 11.02.2022 17:03 Ať si ovce chová každý na svém a je za ně zodpovědný.
Proč by někdo měl střílet vlky proto že si pasák nedovede ochránit ovce ?
Proč by měl pasák bránit ovce před vlky jiného chovatele?
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Chov ovcí, vlci a ovčáčtí psi

Příspěvek od Ulfhednar »

Protože vlky NIKDO nechová?
Zavlečené invazivní ovce jsou prostě likvidovány místní přírodou :D

Pošlyšte Radequ, vy si tím kompenzuje nějaké sexuální či emoční deficity? Tím lhaním, že vlky někdo chová a poštvává je na děti, a následným spamováním diskuze teoriemi, vycházejícími z těchto postulátů? Něco vám chybí?
Óðinn á yðr alla
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Chov ovcí, vlci a ovčáčtí psi

Příspěvek od Radeq »

Myslím, že mi nic nechybí. Po žádné stránce.
Jenom vím, že Broumovsko není tajga.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Chov ovcí, vlci a ovčáčtí psi

Příspěvek od devlop »

Škoda, že se s každé otázky v nějakém vlákně stane "bitka" a popichování mezi sebou. Asi se ten covid skutečně podepsal i na naší psychice, jinak si to nedokážu vysvětlit :)

Ono to skončí asi nějak takto:
V momentě, kdy se díky nákladům na zabezpečení stáda stane chovatelům jejich chov nerentabilní, vyserou se na to. Člověk je od přírody línej a jde cestou nejmenšího odporu. První větší problém a lidi jdou od toho. Pokud to někdo chová pro radost, tak ho sbírání vnitřností svých špatně zabezpečených milášků a neustálé doplňování nových kusů přestane za čas také bavit.

Zůstanou jen ti, kteří na to mají prostředky, čas a lidi (a psy)
Takže dejte sbohem cinkání a békání nezabezpečených oveček někde na malém políčku v Beskydech, které tam vyšle starý děda z dědiny, a vítejte vytí smeček vlků z nočních, tmavých lesů....aůůů, aůůů ;)

sorry, EDIT: dokud nevznikne nějaký nový, dotační EU titul na volný, nezabezpečený chov oveček v blízkosti výskytu vlků :lol: To pak nebude "chovatel" ale vedoucí ovčího supermarketu
Naposledy upravil(a) devlop dne 11.02.2022 18:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Chov ovcí, vlci a ovčáčtí psi

Příspěvek od Ulfhednar »

Devlop: myslím, že dědečkovi v Beskydech se o ovečky postarají stejně, jako dědečkovi v Rumunsku. Ostatně jsou příbuzní. Ovce v Beskydech byly i za vlacích časů. A bez dotací a kompenzací.
Ale dotační zlatokopové, co vyženounou ovce na pastvu a za týden s údivem zjistí, že je vlci "probrali" (konkrétní případ z Chřibské) by asi byli překvapení. Stejně mě nepřestává udivovat, že ovcí je všude mraky, ale v obchodech z nich nic. Teda kromě ovčích sýrů. Italských.

Radeq: pokud vám nic nechybí, tak proč ty lži o poštvávání vlků na děti a o chovatelích vlků? Takže jenom hloupost a hysterie?
Óðinn á yðr alla
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Chov ovcí, vlci a ovčáčtí psi

Příspěvek od Radeq »

...
Naposledy upravil(a) Radeq dne 11.02.2022 18:09, celkem upraveno 1 x.
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Chov ovcí, vlci a ovčáčtí psi

Příspěvek od Radeq »

...
Naposledy upravil(a) Radeq dne 11.02.2022 18:10, celkem upraveno 1 x.
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Chov ovcí, vlci a ovčáčtí psi

Příspěvek od Radeq »

To byl příměr. Děti nebudou moci do přírody. Matky (a nejen jihočeské) je tam nepustí.
A ten, kdo brání likvidaci škodné je její chovatel. A ještě k tomu dotační parazit. Krmení pro svůj chov si nechá proplácet státem.
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Chov ovcí, vlci a ovčáčtí psi

Příspěvek od Radeq »

...
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Chov ovcí, vlci a ovčáčtí psi

Příspěvek od Ulfhednar »

To, že se hysterické matky boji pustit děti do lesa, přeci není to, že někdo vlky na děti poštve. Chápete význam slova "poštvat"? To není příměr, to je hysterická demagogie.
Žiji v jedné z "nejzavlkovanějších" oblastí ČR. Moje děti do lesa běžně chodí. Jediné, čeho se bojím jsou lidé. 90% lidí děti samotné do lesa nepustí bez ohledu na vlky. Ona je řádově větší šance, že tam na ně něco spadne, nebo se napíchnou na větev.

Kdo brání likvidaci něčeho je chovatel? Takže pokud jsem proti lovu velryb, jsem chovatel velryb? Pokud jsem proti zabíjení dětí, jsem chovatel dětí? Máte asi dost problémů nejenom se strachem, ale s významem slov.

Komu stát proplácí krmivo pro vlky? Konkrétně.
Óðinn á yðr alla
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Chov ovcí, vlci a ovčáčtí psi

Příspěvek od Radeq »

Vlci se krmí ovcemi, které jsou propláceny státem.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Chov ovcí, vlci a ovčáčtí psi

Příspěvek od Ulfhednar »

Takže chovatelé ovcí jsou chovateli vlků. Řadu z nich to asi překvapí.
Pak ovšem nedává smysl vaše věta:
"Proč by měl pasák bránit ovce před vlky jiného chovatele"
Ani:
"A ten, kdo brání likvidaci škodné je její chovatel"

Vaše teze, že chovatel ovcí, který volá po likvidaci vlků, je zároveň chovatel vlků je pozoruhodná.
Každopádně stačí tedy, aby stát přestal proplácení škody na ovcích :lol:

Jinak samozřejmě jsem pro občasný odlov vlků, zejména tam, kde si "dovolují". Je to pro výchovné.
Ale řeči, že vlk do kulturní krajiny nepatří jsou hloupé.
Óðinn á yðr alla
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Chov ovcí, vlci a ovčáčtí psi

Příspěvek od Tazi »

Koukám, že už je tu z toho slušnej galamatyáš.
Radeq argumentům nepodlehne, kdo chce vlka být, kyj si prostě najde,...
Podobná debata tu bývá na téma psů, a je to nekončící story.
Můj názor je, že největší škodná je člověk. Nejméně do přírody, respektive na celou tuhle planetu patří člověk.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Chov ovcí, vlci a ovčáčtí psi

Příspěvek od devlop »

Tazi, dovolím si trochu oponovat. Člověk na tuto planetu patří, je to prostě jen jeden z mnoha živočišných druhů.
Co se zrodilo na této planetě, na tuto planetu prostě patří. Se vším svým zlým i dobrým. Leda že by jsi věřil v tezi, že člověk byl na tuto planetu dosazen a vyšlechtěn umělě, mimozemšťany. Ale i tato možnost není nereálná ;)

Pokud příroda dovolila Homo Sapiens vyvinout se v to, co jsem teď, tak ano, máme právo zde žít. A teprve tehdy, až příroda uzná, že lidé jsou jen škodná, tak věřím tomu, že zajistí, že půjdeme velmi rychle doprdele ;)
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Chov ovcí, vlci a ovčáčtí psi

Příspěvek od Radeq »

Zájemcům o etologii vlků doporučuji třeba Božanov.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Chov ovcí, vlci a ovčáčtí psi

Příspěvek od Tazi »

Devlope,já ti nevím. Příroda nám dovolila vzniknout, ale nějak jsme se vymkli "kontrole". Jak přemnožené hejno kobylek, které kam vlítnou, vše zničí, sežerou, pos...
Možná se nás už příroda dávno snaží zbavit. Všechny ty morové, ... Covidové epidemie.
Každý živočišný druh, který se nekontrolovatelně přemnoží buď zdecimujou nemoce, noví predátoři,... nebo zdegenerujou a vyhynou.
Lidi jsou chytří, a s tou přírodou "zatím" dokáží bojovat a vyhrávat. Ale všeho dočasu.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Chov ovcí, vlci a ovčáčtí psi

Příspěvek od Ulfhednar »

Lidi na Zemi patří a přírodu neporazí. Maximálně porazíme sebe.
Óðinn á yðr alla
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Chov ovcí, vlci a ovčáčtí psi

Příspěvek od Radeq »

Takové Broumovsko má nejnižší úroveň osídlení člověkem za mnoho, ale mnoho stovek let ..
Odpovědět