Lék na koronavirus / COVID-19

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od Maximus »

Ano, je tady doslova paralelní medicina, ktera je dle meho nazoru mnohem vice lege artis, než to co je prezentovano mainstreamem. Jsou samozřejmě stateční lekari, kteří dokáží jit proti proudu, ale většina nejich kolegů raději zbytečně "nedělá vlny".
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od guntroll »

Ja si prisadim svou osobni zkusenost. Takze ne nejake odkazy, nebo dojmy. Nedavno jsem covid prodelal, krom horecky 39,2 a rymy mi noc nebylo, tak jsem to chtel prve vylezet, ale s horeckou jsem nemohl usnout, tak jsem sahl po "odcervovadle", chtel jsem setrit, tak jen 1x6mg tabletku. Do hodinky jsem spal jak nemluvne. Rano byla teplota uz jen 37,5 - v nasledujicich dvou dnech jsem si dal jeste 4 odcervovadla a byl jsem uz ok. No a den na to to mela zena - opet stejny vyvoj. Tak ja nevim jestli je to placebo, ale funguje to!
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od Maximus »

Ja bych radeji bral ten ivermectin doporucenych 5 dní, prece jen funguje dle vseho jako antivirotikum. Antibiotika take nebereme jen do vymizeni prvnich příznaků, protože je to nejlepší cesta k vyselektovani resistentnich kmenů :head
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
sonor
Příspěvky: 40
Registrován: 20.07.2021 13:20

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od sonor »

nemyslel jsi isoprinosin? Já ho bral tři dny po tom, co mi švagr po chlastačce volal, že mu vyšel pozitivně test a čtyři dny po tom, co vyšel pozitivně mě. Štíhlý nejsem, hulím. Měl jsem jenom rýmu a vlhký kašel. Jinak nic.
https://www.orthodont-cz.cz/data/files/ ... 3%ADky.pdf
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od Maximus »

Isoprinosin je imunomodulans. Tj. úplně neco jineho než Ivermectin.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od PeFi »

Výhodou isoprinosinu je, že se nemusí "dobrat", protože resistence nehrozí. Isoprinosin nepůsobí přímo proti viru, ale funguje tak, že tělo produkuje více NK buněk, které pak likvidují vše na co narazí a co nevypadá jako tělu vlastní tháň. Virem napadená buňka zvenčí nevypadá stejně jako zdravá buňka a proto takovou pozměněnou buňku NK buňky zničí.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od proforma »

https://m.jpost.com/health-and-wellness ... FLRmk&s=09

Izraelci maji novy lek na koronavirus, udajne se 100% ucinnosti.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od Ivana »

Ta 100% účinnost je zatím na 18 pacientech.

Je to amorfní uhličitan vápenatý - třeba by zdejší chemici věděli, jak to vyrobit.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od proforma »

Proto pisu udajne, vim, ze je to prilis maly vzorek, ale zase ne tak maly, aby to nebyl zajimavy (pozoru hodny :-) ) vysledek. Uvidime, s cim prijdou za par tydnu, az rozjedou testovani ve vetsim meritku. Sice netusim, co je to "amorfni kalcium" (z hlediska jeho funkcnich odlisnosti od normalniho), ale Izraelci a jejich sede kury mozkove jsou pro mne celkem kvalitni zarukou, ze by na tom mohlo neco byt :-) A pokud by to opravdu fungovalo, rozhodne bych preferovala lek na bazi nejake pochopitelne chemicke slouceniny nez neco, co s virem bojuje tak, ze nuti telo vyrabet defektni bilkoviny.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od PeFi »

Amorphous Calcium Carbonate (ACC) appears in the form of sub-micron particles, which results in a much higher absorption rate. It is called ‘amorphic’ due to the geometrical abstract form of the particles, in contrast to the crystalline form and small surface area of other minerals. The molecular form and size induce improved absorption and evident results.

https://amorphous-calcium.com/

Naši alternativci už nějakou dobou jako podpůrný prvek podávají jedlou sodu a jejich cílem je posunout pH v organismu, čemuž se zastánci "vědy" vysmívají, protože opět nepochopili. O pH už jsem už tady na rozpadu ve vlákně o posilování imunity kdysi psal:
PeFi píše: 16.04.2020 17:13 Pan doktor taky píše:
V uvedeném článku pak naleznete tato tvrzení: “Keeping our pH in the slightly alkaline range of 6.8-7.2 can reduce the risk and lessen the severity of colds, sore throats and bouts of influenza.” Ehm, pH naší krve se ve skutečnosti pohybuje v rozmezí 7,36-7,44, je tedy přirozeně daleko více alkalické než doporučené rozmezí 6,8-7,2, přičemž pH krve nižší než 7 již není slučitelné se životem.

Ehm, původní text píše o pH moči a pan doktor vesele jako argument používá pH krve. :yes Straw man jako z učebnice o argumentačních klamech. (Pana doktora mělo když tak aspoň trknout, že text se dále zmiňuje o měření pH pomocí papírku. Jsme si poměrně jistý, že normální je pomocí papírku měřit pH moči).

Nechci rozhodně obhajovat předraženou "alkalickou" vodu, ale v souladu s oficiální doktrínou o tom, jak na pH moči vlastně vůbec nezáleží, se pan doktor ukázkově vůbec nezamýšlí nad tím, jakými mechanismy je v lidském těle oné přísné homostáze pH krve dosahováno a co k tomu tělo potřebuje za suroviny, aby bylo schopné homeostázi realizovat. Jde také o to, kde ty suroviny na udržování homeostáze tělo bere (na úkor čeho), pokud nejsou ve stravě k dispozici v dostatečném množství.

O změnách pH moči existuje podle mě poměrně racionální hypotéza, ze které vychází teze, že podle hodnot pH moči během dne se dá (u relativně zdravého člověka) usuzovat o tom, jaké má tělo rezervy z hlediska homeostáze pH krve a tedy jak snadno se tělu daří udržovat homeostázi. Pokud někdo jí skutečně vyváženou stravu, tak pH jeho moči nebude trvale poblíž "oficiálně stále ještě normální" hodnoty 4,5, ale bude spíš někde poblíž toho "nesmyslného" rozmezí 6,8 až 7,2. Samozřejmě jsou nemoci (např. infekce močových cest), které z pH moči udělají zcela nepoužitelné hausnumero.
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od TomSmith »

Látky obsažené v rostlinách konopí, z nějž se získává i marihuana, možná chrání před nákazou koronavirem. Vyplývá to ze studie vědců z univerzity v americkém státě Oregon. Podle nich se dva nepsychotropní kanabinoidy vážou na spike protein viru SARS-CoV-2, a brání mu tak proniknout do buňky.
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/latky ... nt=rundown
...
Tyto kanabinoidy nelze do těla dostat tradičními způsoby konzumace marihuany. Je třeba je z konopí získávat odděleně, a teprve pak z nich vytvořit příslušné léčivo. ;)
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od Germanik1 »

Ta poslední věta je nějaká divná... 😆👍
Udělám co musím
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od proforma »

https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/zd ... 131541_kth

Vedci pry objevili gen, ktery zdvojnasobuje riziko tezkeho prubehu u covidu. V ramci Evropy ho ma asi 10 % lidi. Identifikace tohoto genu u nemocneho by umoznila lepe a drive zacilit lecbu.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od Ivana »

TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od TomSmith »

Ivermektin vykazuje "antivirový účinek" proti COVIDu
Tokio, 31. ledna (Reuters) - Japonská obchodní a farmaceutická společnost Kowa Co Ltd (7807.T) v pondělí uvedla, že antiparazitární lék ivermektin vykazuje ve společném neklinickém výzkumu "antivirový účinek" proti viru Omicron a dalším variantám koronaviru.
Společnost, která spolupracuje s tokijskou univerzitou Kitasato na testování léku jako potenciální léčby COVID-19, neposkytla další podrobnosti. V původním článku agentury Reuters bylo chybně uvedeno, že ivermektin byl "účinný" proti omikronu ve fázi III klinických studií, které se provádějí na lidech.
https://rctportal.niph.go.jp/en/detail? ... 2031200120
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od Maximus »

Antivirové účinky Ivermectinu byly publikovány mám pocit už někdy mezi lety 2012 ci 2015. Mluvící hlavy, které něco mektají o "odčervovadle pro koně" jen prozrazují svoji nedostatečnou kvalifikaci i odborný rozhled.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od Grunt »

Prošel si někdo COVIDem? Doporučíte nějaké léky na zmírnění příznaků a nebo už se tohle téma přestalo řešit?
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od Radek07 »

https://plus.rozhlas.cz/spankova-apnoe- ... hu-8465454

Problém může být i neléčená spánková apnoe u obézních lidí. Tělo je v noci málo okysličené a dochází k zásadnímu rozvoji nemoci.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od PeFi »

Tak asi vše podstatné už tu bylo uvedeno a většinou víc než 1x.
K příznakům - jelikož jsi nenapsal, jaké příznaky řešíš, tak je těžké radit nějak adresně.

Příznaky jsem řešil takto:
vitamín C několikrát denně (já celkem cca 8g/den)
větší množství vitamínu B1 (50 až 100 mg/den)
několikrát denně zinek (octan zinečnatý) jako prevence/léčba ztráty čichu a chuti (40 až 60 mg/den)
bolest v krku - pár kapek lugolova roztoku do trošky vody; prý funguje výborně i kokosový olej s pár kapkami hřebíčkového oleje
rýma a kašel - Sinupret uživání dle příbalového letáku
podpora imunity: isoprinosin - dle příbalového létáku

Nejhorší byla asi ta bolest v krku a celková únava, jinak v pohodě. Že mám covid mi došlo až za dva dny od prvních příznaků. V mém okolí měl ty příznaky každý trochu jiné. Překvapivá byla pro mě hlavně ta únava - když už jsem měl pocit, že je to za mnou, tak se ukázalo, že reálně dokáži fungovat tak dvě hodiny denně.
Naposledy upravil(a) PeFi dne 14.03.2022 20:13, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Lék na koronavirus / COVID-19

Příspěvek od Grunt »

Myslel jsem jako třeba na kašel (jestli ředit a nebo radši ne) a třeba na teplotu. Je dost pravděpodobné, že jsem se nakazil a není to nic strašného, ale třeba kašel je fakt suchý, no tak nevim. A nebo to neřešit a jen pět dnů počkat.

Příznaky: Sopel, velmi sucho v krku (když hodně zakašlu, jde vykašlávat), mírně zvýšená teplota a samozřejmě únava a bolest hlavy.
Odpovědět