Koronavirus - vakcíny

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Jste očkovaní?

Ano
116
54%
Ne
99
46%
 
Celkem hlasů: 215
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Nightmare »

Za mne je to vše o nohách na zemi. Tohle vychvalování stojí za pichu... Jsem sice 3x očkován, ale... Manželku to první málem zabilo (Astra) a druhé absolvovala z donucení (Pfizer) - šikana vlády a zaměstnavatele... Nic jí nebylo platný to, že měla na testech protilátky pro tři lidi, že měla papír od nějaký docentky, která přepočítávala jednotky, se kterýma se pořád manipulovalo, že je mimo měřitelný limity, prostě neměla druhý očkování, tak teror...

Takže nejsem ani vaxer, ani antivaxer, jen mě serou zaslepenci, který tomu nerozumí a terorizují ostatní...

P.S. Na čtvrtou rozhodně nepůjdu, třeba ať mě sežerou
EDIT: P.S.S. Zabilo ve smyslu přehnané neurologické reakce, příšerný bolesti, nekontrolovaný záškuby a co já vím, co ještě...
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Hagen »

Přesně tak.
Ve skutečnosti mě nechával Covid i vakcíny lhostejným i v době kdy to tady řádilo.
V práci to po mě chtěli, tak jsem si to nechal šlehnout, a nikdy jsem to neřešil ;) .
Upřímně na přemýšlení o takových hovadinách jsem neměl čas a chuť.
Takže obhajování, nebo hanění vakcín jde mimo mě. :lol:
Spíš se divím, že to dnes ještě někoho zajímá.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Nightmare »

Hagen: Amen
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od JIP »

Hagen píše: 16.10.2022 15:18 Přesně tak. Na vakcíny musí být člověk opatrný. ;)
Já (a celá moje rodina) jsme si proto vybrali vakcínu Pfizer, a dobře jsme udělali.
Nikomu nic nebylo, a není (vlastně neznám nikoho kdo by měl s Pfizerem problém), jsme zdraví, a pokud někdo z nás chytil Covid, tak bezpříznakový, a ani o tom nevíme.
Je škoda, že spousta lidí uvěřilo báchorkám o nebezpečnosti vakcín, a způsobili si Covidem zdravotní problémy.
Věřím, že spousta z nich mohla díky vakcinaci žít.
Dnes už naštěstí nikoho z nás Covid ani vakcíny nezajímají.
Jsem rád, že v Tvém případě vše dopadlo dobře a upřímně Ti přeju, aby to tak bylo i dál nehledě na dlouhodobá rizika první várky a nebo Tvého dalšího pokračování z mého pohledu v krátkozrakém a rizikovém chování.

V mé rodině to tak bohužel není. V prvním případě se ještě zdálo, že tyhle vakcíny jsou dobrá věc, protože ještě nebylo dost dostupných dat a “vypadalo to že benefity převýší rizika” a v druhém to bohužel asi způsobila média a část rodiny, která z toho stále “nedělala vědu”, takže došlo i na zcela zbytečný booster.
Připomínám, že v prvním případě došlo k úmrtí necelých pět týdnů po první dávce po každodenních horečkách od očkování až do smrti. Risk&benefit analýzu lékařky jsem po samostudiu v domácích podmínkách tehdy schválil i já, což beru i jako své pochybení a snažím se to alespoň malinko napravit osvětou a sdílením své reality ve svých sociálních bublinách včetně celého místního osazenstva a dalších ctěných čtenářů.

To, že se Tě to (momentálně) netýká, neznamená, že to tak musí zůstat napořád.
Nechal by sis to píchnout znovu, abys měl zase klid? A máš nějaký limit kolikrát i když je prokázáno, že to imunitě v čase rozhodně neprospívá?
Co třeba svému 12-ti letému dítěti? Nebo pětiletému?

Protože z rozvinutých zemí to například náš vzor a země zaslibená - USA stále vyžaduje.
Zatím stačí základní schéma bez boosterů, ale bez něj se tam reálně ani v dnešní nedostaneš (děti pod 12 let ano).
Jsou lidi, kteří v dnešní situaci toto “očkování” považují z různých důvodů v dnešní situaci minimálně za zbytné a jediný důvod proč se tím musí aktivně zabývat je zaměstnání. Jasněže do USA potřebuje málokdo, ale jsou takové profese a stačí málo a tyhle podmínky se mohou aplikovat na kterýkoliv stát i občana. Základní schéma nemusí brzy stačit. Na tohle bylo reálně nakročeno po celém světě, ČR nevyjímaje a mám za to, že to není zcela zažehnáno. Minimálně legislativu už “opravenou” máme, takže omezováni skupiny bude příště pro změnu i dle litery zákona. Když to bude potřeba kvůli práci kterou děláš, dáš si booster třeba každého půl roku?
Dej pozor co si přeješ nebo byť z nevědomosti schvaluješ.
Já Ti přeji hlavně pevné zdraví!
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Hagen »

Drahý JIPE, přes 35let si do těla cpu nikotin, baštím bůhvíjaký sračky, ... Vážně bych se měl nějakým očkováním, nebo Covidem zabývat?
Vážně bych se ho měl bát???
Srdeční choroby, rakoviny, ... je tolik mnohem pravděpodobnějších věcí co mě zabije. ;)
Mé děti už jsou dospělé, o mých vnucích nerozhoduji, takže už jen sám za sebe, a strach vážně nemám.
Je jedno, jestli budu vystrašený nebo ne, nakonec stejně jednou zaklepu bačkorama :lol: .
A nějaké studie o škodlivosti vakcín?
Nejméně na polovinu léků co do sebe všichni cpeme se takové studie dají udělat také.
Pokud se nehodlám léčit pampeliškama a březovou kůrou, a mám jít do chemie, riskuju svůj drahocenný život neustále. Jsem s tím smířený, a neřeším to. Howgh.
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od vrb »

V Bostonu mají uměle upravený Covid s 80% smrtnosti.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... i-40412009

Údajně pro výzkumné účely léčby, vakcíny a tak...

Myslím že pod plachetkou formanskeho vozu nebude těsno...

Já dostal covid 2 měsíce po booster dávce Pfizeru. Tak asi tak chrání to očkování...
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Hagen »

Očkování ale nechrání proti nákaze Covidem.
Očkování chrání proti těžkému průběhu.
Ale to už se psalo všude stokrát, tisíckrát, a pořád to lidi nechápou. ;)
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Alstratt »

Nechci kazit radost, uz jsme to jinde na netu rozebiraly. Ten clanek je jen prekopirovany odjinud, a ty to zase okopirovaly zas odjinud. Je uz celkem dobre znamo odkud. Ten clanek to cele prekroutil, siri dezinformace. Puvodni zdroj tvrdi neco jine. A spousta lidi v diskuzi na to zase skocila. Mlatit po hlave moderatory na ruznych webech co to kopiruji. Ale dejme tomu, ze by v realite takovyto virus byl a to rizikem a dostal by se ven mezi lidi. Byla by to takova katatsrofa? Ne. Takoveto veci jsou vazne jen pro vyzkum. Realne mnohe vysoce nebezpecne laboratorni nakazy nejsou tak nebezpecne jak verejne media tvrdi. A to je problem tech medii, ze jen kopirujou co nekde nekdo napsal, a ani si to neoverujou.

Zde si prectete:

https://www.bu.edu/articles/2022/neidl- ... id-strain/
https://www.biorxiv.org/content/10.1101 ... 1.full.pdf

---------------

K vakcinaci, jsem pro klidne i pro nase deti, pokud to ma byt vakcina proverena, a pokud se ukazuje jako mensi riziko nez nakaza. Furt to ma lepsi kontrolu, a mensi rizika nez nakaza samotna. A da se snadneji vystopovat kde ten problem vznikl a nasledne resit ten problem s tema co to maji na svedomi. Lidi do sebe bezne cpou kde co, co uz ted jim skodi zdravi a presto si mysli ze jim nic nehrozi z toho co ji, a je jedno jestli to koupily v obchode nebo si to vychovaly/vypestovaly k jidlu na svem pozemku. Kvalita dobra a spatna lze nalezt u obojeho. Tolik faktoru co lidi muze zabit a deje se to den co den cim si lide nici zdravi daleko vice nez vakcinou. Ovsem muzeme rici, nac pridavat dalsi riziko ktere bude v podobe vakciny, no jo ale to riziko bez ni by nasledky byly este horsi kdyby se nevakcinovalo. A tak pokud nekdo by chtel bojovat proti vakcinam, tak at bojuje tim padem i za osvetu spravneho stravovani, kvalitu potravin, dostatek pohybu atd. A to na odborne urovni aby to aspon nekam vedlo. Tez jsem radsi kdyz sobe a detem vakcinu dat nemusim, ale pokud nekdy prijde neco dost spatneho a vakcina bude vychaet jako mensi riziko, tak logicky pujdu cestou mensiho rizika. Kdyz pojedete autem a mate na vyber rozpadly stary most a vedle most ktery je udrzovany v lepsim stavu po kterem pojedete? :) Snad vsichni chapou co tim myslim. Samozrejme ze je potreba pocitat i s tim kdo vakcinu opravdu potrebuje a kdo ne. To uz ale neni problem vakciny samotne. Pokud lidi chteji neoc kritizovat tak at kritizuji ty media co siri nesmysly. To kvuli nim je velmi casto spousta problemu, kdyz se podivate pokazde na puvodni zdroj a peclive pozorne si ho cely prectete, tak zjistite velmi casto ze tvrdi dost neco jineho. :) A to je to na prd, ze v dnesni dobe tak verejne hodne znama media pisou (okopirovavaj) neco cemu se neda verit a spousta lidi na to pokazde naleti. A tim rozviri pokazde lidi v diskuzi nenavist k tomu necemu, k vede, k nejake zemi,k nejake vakcine, k nejakemu vyzkumu, k necemu jinemu. Tolik let se resil covid a stale jsou lidi co nepochopily k cemu vakcina slouzi? Jako vazne? :) Lidi co nepochopily ani za takovou dobu jak si overovat informace? Media chteji byt senzacechtivy, ctivy, tak bezne delaji z blechy slona, pokazde neco moc nafouknou.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od vrb »

Díky za originální Link. Po práci to přečtu.

Jestli je to dezinfo tak hanba Novinkám.
Aspoň rámcově by na Seznamu měly být pravdivé zprávy.

Mě bylo po boosteru když jsem dostal covid stejně blbě jako antivaxerum a mám kolem sebe i lidi s dlouhodobými následky. Ale taky je možné, že bez Pfizeru bych už nežil.

Hagen: Je tvoje věc, že na to kašles a zatím máš štěstí. Ale ostatní na to nekaslou. Protože mají větší smůlu a byli b už mrtví.
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od JIP »

Vzhledem k rizikům COVIDu (těžkého průběhu či smrti) především pro kategorii 70+ by se měl každý pozastavit nad snahami očkovat tím děti.

Navíc přistoupení k hromadnému očkování bez řádného testování v čase, systematického sledování vedlejších účinků, kontrolní skupiny…atd. Jakékoliv srovnání s jinými chemickými výrobky, léky či vakcínami, které prošly řádným testováním je tedy mimo.

Připomínám, že kolektivní imunitu těmito vakcínami navodit nelze (nechrání proti nákaze), takže tento argument je rovněž pasé.

Odhlédnu-li od všech zdravotních rizik, tak už samotné drancování zdravotnictví tímto tunelem je morálně neobhajitelné. Víte kolik stále, v době kdy to neřešíte, za tyhle nasmlouvané vakcíny všichni platíme a ještě dlouho budeme platit ze společného rozpočtu? Zvyšující se náklady za likvidaci nespotřebovaných vakcín beru jako požehnání - čím větší jsou, tím víc lidí dostalo rozum. Což ale zase opět může změnit propaganda ehm. vlastně komunikace s veřejností formou další dobře vymyšlené kampaně. Je fascinující jak bezmyšlenkovitě to přebírá i část zdejšího osazenstva kde jsem automaticky předpokládal vyšší míru imunity vůči tomu co nám předkládají massmédia.

BTW: Ano propagaci zdravého životního stylu bych podepsal, ale to je off-topic.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Hagen »

Špatně jsi mě Vrbe pochopil. Mám v sobě 3. dávky pfizera, a doporučuju to i ostatním.
Já kašlu na tu hysterii kolem. Nehodlám se zabývat všelijakými teoriemi, různými výsledky všech možných následků, důsledků,...často vycucaných z prstu,... Kašlu na to žít ve strachu že mi narostou dvě hlavy, že mi vakcíny změní DNA,...
Podstoupil jsem hromadu očkování, sežral jsem hromadu léků, podstoupil řadu lékařských zákroků,.... a žiju.
Udivujou mě lidi, kteří se v tom Covidu a vakcínách furt se zalíbením rochní.
Nejspíš jsme to už všichni prodělali, kdo chtěl (nebo musel) se naočkoval, kdo nechtěl, tak se na to vyprdnul.
Nikdo nikoho k ničemu nenutí, dávno už nejsou žádné šaškárny povinné,...
A furt se najdou lidi kteří tím žijou, kteří to mají jako svůj koníček, smysl života, a mají potřebu někoho o něčem přesvědčovat, strašit,...
A na tohle já kašlu, tohle mi přijde směšný, smutný, zbytečný,...
d-s
Příspěvky: 810
Registrován: 18.10.2015 22:40

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od d-s »

Hagen píše: 19.10.2022 9:28 Nikdo nikoho k ničemu nenutí, dávno už nejsou žádné šaškárny povinné,...
Bohuzial to nie je pravda.
(Mimo SK) Niekde stale platia obmedzenia pre neockovanych resp. iba 2x ockovanych.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od JOBU »

Kde? Nejak som tú šaškáreň prestal sledovať a nemám prehľad ..
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Hagen »

d-s píše: 19.10.2022 11:33
Hagen píše: 19.10.2022 9:28 Nikdo nikoho k ničemu nenutí, dávno už nejsou žádné šaškárny povinné,...
Bohuzial to nie je pravda.
(Mimo SK) Niekde stale platia obmedzenia pre neockovanych resp. iba 2x ockovanych.
Tak to mě překvapuje. Už jsem dávno vyhodil očkovací certifikát, chodím všude možně, a nikoho to už nezajímá.
Jestli to není jen u vás na Slováči.
Kdyby tady pan JIP 15.10. tak provokativně nepsal, že už je snad všem vaxerům jasné jak mocc vakcíny škodí
(NE NENÍ TA BLBOST VŠEM JASNÁ :lol:), tak už jsem o Covidu a vakcínách slyšel naposled loni ;) .
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od cipis »

Na SK také už nikdo nic nechce ...
Teda, byl jsem tam třikrát v létě a nikdo nic nechtěl :D
kuny
Příspěvky: 279
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od kuny »

Mne sa zasa páči ta buzerácia a kam sa ňou ľudia dali dotlačiť ( okrem tých ktorí tomu naozaj verili, alebo si aspoň mysleli, že tomu veria). By som si myslel, že v 21. storočí také niečo ani nemôže byť možné. Pred ani nie rokom mňa nechceli poslať bez buzer pasu najlepšie s tečkou ani do obchodu alebo do práce a teraz keď možno mám kovid, tak to už ani nikoho nezaujíma. Som rád, že boli ľudia ako Pekova, Bukovský a že sa nedali zlomiť, ale naopak pomohli zlomiť vládu mrské lúzy :-).
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Hagen »

Tlačit někoho do očkování byla pitomost. Kdyby se tomu udělala patřičná reklama, vláda u toho nelhala, ...
Nejspíš by tolik lidí neuvěřilo všemožným konspiracím, nechali by se dobrovolně a s chutí naočkovat, a mohl být klid.
Násilím někoho nutit i do dobré věci samozřejmě vyvolá odpor.
Takže ve finále nejsou škodlivé vakcíny, škodila vláda. Ale tak je to u nás běžné :cry: .
d-s
Příspěvky: 810
Registrován: 18.10.2015 22:40

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od d-s »

JOBU píše: 19.10.2022 13:43 Kde? Nejak som tú šaškáreň prestal sledovať a nemám prehľad ..
Mimo SK a nie vzdy su to narodne pravidla, niekedy su to vnutorne pravidla "organizacie".

V ramci prace musim obcas cestovat a naposledy som potreboval ockovanie do USA.
A tiez sme sa tam mnohi stali "blizkym kontaktom" pozitivneho.
Kto mal booster nie starsi ako nejaky ten mesiac tak mohol dalej normalne fungovat.
Ja ako "iba" 2x ockovany som musel opustit event, nepomohlo ani prekonanie covidu menej nez 2 mesiace predtym.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od JOBU »

Zaujimave no.
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od JIP »

Covidové vakcíny škodlivé byly a jsou. K tomu je dost dat i v oficiálních zdrojích. Stačí nebýt líný a projít si i tento thread. I když z ČT, iDnes nebo Seznamu se o nich nedozví…že? Proč komentovat aktuální úroveň vědění, když můžeme dokola opakovat vyvrácené nesmysly, že?

Těch, co se podřídili, bylo z různých důvodů většina a z nich i v mém okolí bylo takových “co to neřešili” poměrně dost.
Co by řešili? Hrdinsky pak do jednoho neměli problém osobní údaj o zdravotním stavu sdílet a mnohdy si dokonce nainstalovali do mobilu pochybnou appku ministrerstva vnitra(!?) a přes QR kódy sdíleli na požádání množinu dalších osobních údajů s kýmkoliv kdo na ně z žádného důvodu neměl nárok.
Jistě. Tak na tyto “hrdiny” se z počátku nevztahovala žádná, později jen symbolická ze všech těch, většinou nezákonných, omezení.
Mnoho z nich štěstí nemělo. Masmédia a dokonce i někteří lékaři tyhle vakcínami poškozené ignorovali a ignorují. Asociální sítě, s Facebookem v čele, dokonce mazaly i uzavřené skupiny kde si tihle lidi vyměňovali rady.

Hrdinské tehdy bylo, nehledě na status, zkusit fungovat normálně zcela bez sdílení informací o zdravotním stavu jako si z institucí dovolil u nás snad jen nejvyšší soud. Ukázat QR byla mezi opravdovými hrdiny veliká ostuda.
Vláda dělá jen to co ji umožníme. Manipulaci mysli nevyjímaje.

Odkaz na zde párkrát zmiňované aktuální možnosti cestování neočkovaných do US:
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc ... ation.html

Předtím sice věcné otázky ignoroval, tak zkusím poslední dvě na Hagena a jeho bratry “hrdiny”.
Jeden příklad. Nemít ten papír, znaje rizika a muset jet do US brzy nutně, třeba s hypotetickou neočkovanou dvanáctiletou vnučkou.
1) Nechal bys to zítra píchnout sobě i jí?
2) Pokud ano, myslíš, že by tato “vakcína”, kromě možnosti cesty, měla dnes pro ni nějaké zdravotní benefity?

Pár upřímných odpovědí bych velice ocenil.
Odpovědět