Koronavirus - vakcíny

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Jste očkovaní?

Ano
116
54%
Ne
99
46%
 
Celkem hlasů: 215
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Woody Crafty »

Mrkva píše: 14.01.2021 14:13 Tys na to nekoukal, co? Odkazoval jsem na smlouvu EC-Pfizer, a objednavka je CR-Pfizer na zaklade te smlouvy.
Mě tam zmátlo že smluvní strana je uvedena MZ ČR. Že by byl europoslanec tak hloupý a nenašel si tu smlouvu na našem ministerstvu, když ji nechce poskytnout EU ?
Navíc si říkal že ta smlouva z oficiálních stránek zmizela.

Podle všeho to svědčí o tom, že EU jim to poskytnout nechtěla a z kocourkovského ministerstva to na veřejnost uniklo omylem. A nějaký ouřada za to dostane vyhazov.
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od PeFi »

Už jsem zažil, že se naši právníci handrkovali s evropskýma právníkama, protože ti ze západu nebyli schopní akceptovat, že u nás je zákonná povinnost zveřejnit smlouvu v registru smluv. A už jsem slyšel i o případu, kdy kvůli tomuto z obchodu úplně sešlo, případně taky nebyla poskytnuta významná sleva, protože prodejce nechtěl aby někdo věděl na jaké ceny se lze dostat.
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Woody Crafty »

To je pravda. Některé přežitky českého právního státu jsou trnem v oku EU.
No aspoň že nám zařízli plnou dvouletou záruku na zboží. Korporátní fašista se může radovat.
To nebylo nikde v EU povinná záruka 2 roky.
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od devlop »

tak po "úspěchu" s registrací 44 000 důchodců na očkování se únorové otevření pro ostatní pro jistotu odložilo

Původní plán vlády, že 1. února si budou moci všichni občané udělat rezervaci pro očkování proti covid-19 už neplatí. „Považuji za zbytečné otvírat rezervační systém pro všechny občany České republiky,“ řekl Babiš k původnímu datu, o němž mluvili spolu s ministrem zdravotnictví Janem Blatným naposledy ve čtvrtek.
Podle něj se v současné době uvažuje o rozdělení lidí do několika skupin. „Rozhodnutí ještě nepadlo, chceme ještě počkat. Je ale možné, že to bude skutečně ještě rozfázováno. V žádném případě by to ale neznamenalo zpomalení očkování,“ řekl Blatný s tím, že čeká velký nápor.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/prem ... domaci_kop

jako žil jsem v tom jen já, že očkovací plán UŽ JE? Ale ono se teprve nad něčím začíná uvažovat?
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Jak pan premiér řekl, registrace probíhá rychlostí 6000 za hodinu. Pokud bychom počítali všechny obyvatele ČR, trvala by jenom registrace 2,5 měsíce - za předpokladu, že se občané budou registrovat nonstop.
Když odečteme děti atd. a budeme počítat jen dospělé, bude registrace trvat jen necelé dva měsíce, opět za předpokladu, že se budou lidi ochotni registrovat i ve 3 ráno.
Pokud budu počítat z dospělých jen ty, kteří jsou rozhodnuti pro očkování (40%), bude to (při registraci nonstop) trvat tři týdny.
Pokud lidi nebudou ochotni registrovat se ve tři ráno, bude jenom registrace trvat měsíc.
Bravo.

Edit:
Možná by to mohli zrychlit. Ale i z jiných hledisek mi dává smysl, aby to třídili podle věku. To by (možná) mohlo fungovat. Zatím z toho "plánu" vychází, že 64letý člověk s nějakými menšími zdravotními problémy má stejnou prioritu jako dvacetiletý zdravý a záleží jen na tom, kdo z nich se zaregistruje dřív.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Jako bonus při registraci na očkování získá Facebook i Google všechna data o očkováníchtivé osobě. Rodné číslo, telefon, adresu.....
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/oc ... 151511_cib
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od PeFi »

Poměrně kompletní data o tom, kdo je a kdo není riziková skupina, mají zdravotní pojišťovny, očkování hradí zdravotní pojišťovny, zdravotní pojišťovny mají svoje vlastní IT oddělení. Já bych považoval za rozumné, že by zdravotní pojišťovny mohly aspoň jednou za 10 let udělat něco užitečného pro své pojištěnce a třeba vysortovat rizikovou skupinu a pro tu zajistit registraci na očkování.

Jo moment, ono to není zdravotní pojištění, ale zdravotní daň, no tak to se pak nelze divit, že to všechno funguje tak jako vždycky.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od mart0 »

Diskriminace podle věku je přeci zakázaná :shock:
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od PeFi »

Zakázaná není, všimni si že třeba na důchod máš nárok až od určitého věku, od jistého věku taky musí mít řidič papír o tom, že smí řídit auto, atd atd. :-)

Já se fakt bavím (Kuba z ODS vyzval k rezignaci ředitele nemocnice):
https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/z ... zpravy_jbr
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od mart0 »

Dávno jsem si všiml, že nárok na důchod daleko a naopak mladé holky o staré a chudobné nemají zájem :)

Norové varují před očkování starých a nemocných:
https://www.lidovky.cz/svet/velmi-stary ... ranici_sed
Tím neříkají, že očkování je k ničemu. Jen že nesmrtelnost nezajišťuje a u některých už to prostě nemá smysl.
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od pepaf »

Termínů bude týdně maximálně 10 000, vzkázal ministr zaregistrovaným seniorům

Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) mají po spuštění rezervačního systému pro nejstarší občany nad 80 let věku termín očkování tři tisíce z nich. Podle ministra by termínů mohlo být v dalších týdnech několik tisíc za týden, možná i 10 000....

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/te ... -internetu

10 tis. dávek/ týden = senioři věku + 80 budou mít všichni první dávku za 40 týdnů...
Ano, bude líp....
Naposledy upravil(a) pepaf dne 15.01.2021 18:43, celkem upraveno 1 x.
Jakubski
Příspěvky: 53
Registrován: 24.03.2020 23:09

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Jakubski »

Po vakcíně zemřelo 23 lidí v Norsku

https://cnn.iprima.cz/ockovani-proti-co ... edci-17177

Proto je možná najednou vakcíny “málo”
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od pepaf »

Pfizer omezí dodávky vakcíny do Evropy, země chtějí vysvětlení

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/pfize ... .sznhp.box

Oslo - Farmaceutická firma Pfizer dočasně omezí dodávky své vakcíny proti nemoci covid-19 do Evropy, zatímco bude pracovat na zvýšení výrobní kapacity. Uvedly to úřady několika evropských zemí. Ministři zdravotnictví skandinávských a pobaltských států odeslali Evropské komisi dopis, v němž dávají najevo znepokojení a požadují vysvětlení tohoto kroku. Šéfka komise Ursula von der Leyenová prohlásila, že objem nasmlouvaný pro první čtvrtletí firma doručí ve slíbeném období....
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od bivoj »

Jakubski píše: 15.01.2021 18:43 Po vakcíně zemřelo 23 lidí v Norsku. Proto je možná najednou vakcíny “málo”
Prozradím ti strašné tajemství - VŠICHNI LIDÉ PO VAKCÍNĚ ZEMŘOU!!! Někteří zemřou i před vakcínou! Dokonce i ti úplně bez vakcíny, všichni ti lidé zemřou! I ty zemřeš! Děsivé, co? :D
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od devlop »

bivoj, jj asi tak
„U osob, které jsou velmi oslabené, mohou mít i relativně mírné vedlejší účinky vakcíny vážné následky,“
toto je z postovaného článku, co k tomu řící? Hrozná novinka, u jiných vakcín se to asi neděje? :lol:
Snad jen, kdo chce psa bít, hůl si vždy najde ;)
Jakubski
Příspěvky: 53
Registrován: 24.03.2020 23:09

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Jakubski »

Bivoj, Devlop:

Tak sorry ale vaše připomínky jsou sarkastické až přihlouplé.

Můj příspěvek jsem dal proto, že je celkem na prd když chceme vakcínou chránit oslabené a staré a ona je to vlastně kontraindikace.

Pokud to berete tak, že ztráty jsou přípustné, tak by tato informace měla být těm staříkům sdělená před splikací. Sorry jako, jeden z tisíce vakcinaci neustojí.

Tolik na vysvětlenou.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od devlop »

ne, za mne je nesmysl upozorňovat na případy, kdy někdo podává vakcínu někomu, který je ve špatném zdravotním stavu, což by mělo znamenat, že vakcínu by neměl vůbec dostat, a brát to jako vztyčený prst že "po aplikaci vakcíny umřelo už XY lidí!" Pozor, po aplikaci vakcíny se umírá! To už pak hraničí s antivax maminami na mimibazaru. Na Hexavakcínu umírají děti, po očkování na TBC umřelo tolik lidí, na vakcínu proti žloutence upadlo do komatu tolik a tolik lidí na světě, atd. atd.
když přijdeš na očkování proti Horečce dengue, bude ti 80+ a budeš mít potíže s dechem a celkově špatný zdravotní stav, naočkují tě? ;) Podle mne ne, ale očkování proti covid ti tam naperou. To není ale problém té vakcíny.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Germanik1 »

Pokud se přete, jestli tažení proti COVID-19 je medicínské nebo úřednické, mám za to, že b) je správně. Tedy samozřejmě špatně.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od devlop »

jinak podle mne není se třeba bát, podle současného vývoje (zastavení dávek od Pfizer, problémy s AstryZeneca, nedostatek injekčních stříkaček, problémy s registrací atd. atd.) znamená, že koncem roku budeme rádi, když bude proočkováno těch pár tisích již zaregistrovaných důchodců, a my ostatní okusíme vakcínu a její smrtelné, nežádoucí účinky až někdy za rok, dva, tři...(optimisticky) Aneb, jak se obevilo na sociálních sítích "máme pro vás registrovaný termín očkování dne 12.7.2025, pokud do té doby zemřete, termín se automaticky ruší"
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od mart0 »

Hackeři zveřejnili ukradené dokumenty o vakcíně, pozměnili je, oznámil evropský úřad
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ha ... 47ab5f122/

Aneb pravé dokumenty Vám nedáme a to, co někdo zveřejnil, určitě neplatí.

Nevíte náhodou někdo, kde se to dá najít?
Odpovědět