Koronavirus - vakcíny

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Jste očkovaní?

Ano
116
54%
Ne
99
46%
 
Celkem hlasů: 215
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od bacil »

Pro mně je to skoro to samé, kus slova stejný, tak je to příbuzné - aspoň to takhle funguje v mém oboru. Já neříkám, že mám patent na rozum, ale informace sbírám, třídím a předávám. nikoho nenapadám za neznalost v oblasti, ve které naopak jsem odborníkem, ale pomáhám kde můžu. Pomáhejte taky. Takže jaká jsou rizika toho "fridexu" v žilách, nic jsem nenašel, jenom že to není tekutina a dává se to do jídla.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Taky v chemii plavu a netvrdím, že jsem sežrala všechnu moudrost. Proto se ptám.

Složení Pfizera:
Vakcína obsahuje nukleosidem modifikovanou messenger RNA (modRNA) kódující virový spike glykoprotein (S) SARS-CoV-2.
Vakcína také obsahuje následující složky:
lipidy ((4-hydroxybutyl) azandediyl) bis (hexan-6,1-diyl) bis (2-hexyldekanoát), 2 - [(polyethylenglykol) -2000] -N, N-ditetradecylacetamid , 1,2-distearoyl-snglycero-3-fosfocholin a cholesterol), chlorid draselný, jednosytný fosforečnan draselný, chlorid sodný, dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného a sacharóza.
je v dokumentu https://www.fda.gov/media/144245/downlo ... 92PPyHzFH0na straně 11

Takže fakt je tam polyethylenglykol a né ethylenglykol (=fridex). Je to něco jiného. Ale já těm 2bishexapoly moc nerozumím a potřebovala bych chemika na překlad.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Fabulous »

bacil píše: 01.01.2021 23:25 Pro mně je to skoro to samé, kus slova stejný, tak je to příbuzné - aspoň to takhle funguje v mém oboru. Já neříkám, že mám patent na rozum, ale informace sbírám, třídím a předávám. nikoho nenapadám za neznalost v oblasti, ve které naopak jsem odborníkem, ale pomáhám kde můžu. Pomáhejte taky. Takže jaká jsou rizika toho "fridexu" v žilách, nic jsem nenašel, jenom že to není tekutina a dává se to do jídla.
Takže protože jsi nevzdělaný a neochotný se něco doučit, tak raději hodíš hovnem po dobré práci vývojářů vakcíny? Bravo ty.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od bacil »

Dokud s ní nenaočkují svoje rodiny, nemám ji v úctě. Raději sinovac nebo sputnik než čeho se obávají vlastní vývojáři.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Tak jsem se nasrala a poslala mail Pfizerovi. Aby mi vysvětlil, co to ten polyblbec v té jejich vakcíně je.
Zároveň jsem požádala o povolení zveřejnit odpověď.
Budu informovat.
Uživatelský avatar
Equestrian
Příspěvky: 139
Registrován: 26.01.2020 15:55
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Equestrian »

bacil píše: 01.01.2021 23:25 Pro mně je to skoro to samé, kus slova stejný, tak je to příbuzné


"kus slova stejný" vždy neznamená podobnou látku, teda alespoň né v chemii. Sice nejsem chemik, ale občas se o tenhle obor zajimám.

Polyethylenglykol určitě není ta samá látka jako Ethylenglykol (Fridex), jak už řekl Biochemist, učivo ZŠ.

Polyethylenglykol (PEG) se neškodně vylučuje z těla močí velice rychle. Používá se např. jako nosič, protipěnící přísada, rozpouštědlo,zvlhčující látka nebo jako potahovaná součást tablet pro soudržnost látek. Kvůli těmto vlastnostem se právě používá i jako přísada právě v potravinářství viz. krmiva, aromata, dochucovadla atd..
Jediný, co asi stojí za zmíňku (pro šťouraly) je možná to, že by mohl obsahovat "toxické nečistoty" jako je právě toxická látka Ethylenoxid (látka z které se PEG vyrábí) a 1,4-dioxan (ta se taky vyrábí z Ethylenoxidu).
1,4-dioxan bych ve stopovým množství neviděl jako problém, ten se celkem rychle vyloučí ledvinama pryč, ač je taky mírně toxickej.
Ethylenoxid je pro tělo o dost víc karcinogenní a toxickej, ale při tom možným miniaturním množství, co by se potencionálně mohlo v PEGu objevit to pravděpodobně žádnej vliv mít nebude.
Už jenom z hlediska, jak rozšířeně a kde všude se PEG používá, to považuju za relativně bezpečnou látku. To bude to poslední, co mě ve vakcíně bude tížit :)

Když si vezmeme Ethylenglykol námi známý Fridex, z toho už bych strach měl, jelikož při jeho rozkladu v těle vzniká Kyselina glykolová a Kyselina šťavelová, kde k.glykolová metabolizuje znovu a to opět na šťavelovou, která je ve větší koncetraci velkej problém, jelikož může vést k selhání ledvin, zástavě srdce, nebo neurotoxickým účinkům.

To asi mluví za vše, k rozdílům těch látek ;)

BTW: upřímě na mě mRNA vakcíny zatím taky nedělají úplně dobrej dojem. Jsem trochu skeptickej k procesu, jakým vlastně funguje, ač se to tady výše probírá, tak mi vadí, že se defakto "obejde" přirozenej proces reakce naprogramování imunitní reakce při oslabeném nebo mrtvém viru ve vakcíně, oproti genetické mRNA, kde je program napsanej už z laborky a tělo nemusí procházet celým tím procesem. Třeba to je jen pocit a bude to šlapat dobře, ale dělá to na mě dojem nabourávání nějaké běžně tělem naprogramované reakce. Proto jsem spíš nakloněnej AstraZenece tím pádem i Sputnikovi.
"Je lépe být připraven na příležitost a nemít ji, než příležitost mít a nebýt na ni připraven"
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Ivana »

Pokud šťouráš do chemie, mohl bys prosím pro nás (tedy takové chemické ignoranty jako já) okomentovat i ty ostatní bispolyNhexaatakdál v té vakcíně?
Tedy toto:
((4-hydroxybutyl) azandediyl) bis (hexan-6,1-diyl) bis (2-hexyldekanoát), 2 - [(polyethylenglykol) -2000] -N, N-ditetradecylacetamid , 1,2-distearoyl-snglycero-3-fosfocholin a cholesterol), chlorid draselný, jednosytný fosforečnan draselný, chlorid sodný, dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného
Předem dík
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od bacil »

Stanovisko České společnosti alergologie a klinické imunologie ČLS JEP k očkování proti coronaviru SARS-COV-2

Očkování jako takové obecně podporujeme jako jeden z možných způsobů, jak se vypořádat se současnou epidemií SARS-COV-2. Ale velmi důrazně doporučujeme respektovat obecné kontraindikace očkování, včetně konkrétních týkajících se SARS-COV-2. Pokud se očkování bude individualizovat, nebudeme čelit případným nežádoucím účinkům, které jinak velmi nahrávají odmítačům očkování.

1. Neočkovat zatím osoby, které prokazatelně onemocnění COVID-19 prodělaly v minulosti (potvrzené PCR
testem), pokud byly stanoveny a detekovány specifické IgG/IgA protilátky v období více než 3 měsíce po
onemocnění.
2. Neočkovat osoby, které prodělávají akutní infekční onemocnění jakéhokoliv původu (tj. příznakové osoby
– teplota, kašel, rýma, pneumonie, průjmy atd.) , a to a nejméně 2 týdny po odeznění příznaků.
3. U osob, které jsou ve velkém riziku infekce SARS-COV-2, doporučujeme před případným očkováním
provést: aspoň orientační test na protilátky z kapky krve (nebo ELISA test na protilátky ze séra): pokud
vyjde pozitivní, není třeba zatím očkovat.
Pokud vyjde negativní, doporučujeme provést antigenní test z výtěru z nosohltanu: pokud vyjde pozitivní,
tak ověřit PCR, pokud i tak vyjde pozitivní, zatím neočkovat (viz bod 1). Tento postup doporučujeme i
jinak zdravým osobám, které váhají, zda se mají nechat očkovat proti coronaviru. Je třeba vzít v úvahu
senzitivitu a specifitu testů i možnost laboratorních chyb.

pokračování tady: https://www.csaki.cz/dokumenty/stanovsi ... kovani.pdf
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Mrkva »

Ivana: ty veci s nejsilenejsim nazvem budou ty lipidy obalujici tu samotnou mRNA. Polyethylenglykol a ditetradecylacetamid budou podle me pomahat drzet ty lipidove kapicky v suspenzi a oddelene (ale tady varim z vody). Tech par anorganickych molekul asi nestoji za komentar.

Ja do toho pujdu, jakmile budu moct. A nechapu, proc je tu proti tomu odpor jak na mimibazaru... Tech par proteinu, ktere bunka vyrobi podle te RNA je nic proti tomu, co vyrobi, kdyz do bunky vlitne covid. To vam (pritomnym odpiracum) tak strasne vadi, ze je na tom napsane, ze to "obsahuje geny"?
Biochemist
Příspěvky: 91
Registrován: 02.01.2015 9:15

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Biochemist »

bacil píše: 01.01.2021 23:25 Pro mně je to skoro to samé, kus slova stejný, tak je to příbuzné - aspoň to takhle funguje v mém oboru. Já neříkám, že mám patent na rozum, ale informace sbírám, třídím a předávám. nikoho nenapadám za neznalost v oblasti, ve které naopak jsem odborníkem, ale pomáhám kde můžu. Pomáhejte taky. Takže jaká jsou rizika toho "fridexu" v žilách, nic jsem nenašel, jenom že to není tekutina a dává se to do jídla.
No a dokonce je tam chlorid sodný, který je sloučenina chlóru, který je bojová otravná látka!!!!! A v obchodech se prodává pod zavádějícím názvem kuchyňská sůl, sdílejte než to smažou! Sry, na tohle doktorát z chemie opravdu nepotřebuješ.

2 Ivana: Proč píšeš do Pfizeru, můžeš začít googlem. Dnes najdeš o každé chemikálii hromadu informací po internetu, včetně MSD (bezpečnostní list látky s toxikologickými informacemi). Jen často je to v angličtině. Všechny ty dlouhé názvy v závorce lipidy jsou opravdu lipidy - látky podobné tukům, které tvoří obal té RNA. Pokud tě některá ze složek zajmá konkrétně, tak si o ní informace můžeš dohledat. Pokud jim nerozumíš, tak trochu nechápu, proč ti přijde komentář nějakého anonymního nicku na fóru hodnověrnější, než stanovisko x regulačních úřadů, kde je aspoň pod hodnocením rizik někdo podepsaný. Já tam nic závadného nevidím.

2 Equesterian: PEG pro intravenózní užití nebude mít detekovatelné množství dioxanu ani ethylen oxidu. Navíc samotného PEGU je injektováno hodně malé množství, takže nečistoty jsou opravdu nezajímavé.
K tomu co je a není přirozené, tak já si myslím, že mRNA vakcína proti viru aktivuje imunitní systém daleko přirozeněji, než adjuvovaná mrtvá nebo rekombinantní vakcína. Defakto je to podobné jako umělý atenuovaný virus. Ale co o tom můžu vědět, profesně se virologií zabíýám jen 15 let....
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

Nevite nekdo, kterymi vakcinami ted ockuji v Izraeli? Netusim, jak se jmenuje jejich schvalovaxi irad, tedy co mam hledat. Nepotkali jste pri svych toulkach netem nekde hodnoverne info?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Equestrian
Příspěvky: 139
Registrován: 26.01.2020 15:55
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Equestrian »

Biochemist: díky za odpověď :yes

Mrkva: s tím souhlasím, když vezmu přímo odpírače vakcíny, vůbec nechápu to, že lidem vadí např. zrovna ta mRNA vakcína, která v sobě má pouze "část" již neškodné informace viru, která je pro buňky jasně naprogramovaná a tudíž to je nějaký bezpečně řízený proces s jasným požadavkem a to tvorbou protilátek, na což jim vůbec nevadí, že se nakazí přímo virem (s plnou genetickou informací), kde je tenhle proces naprosto neřízený a pro tělo tisíckrát víc stresující a namáhavý s vůbec nejasným a destruktivním výsledkem pro buňky, oproti vakcíně. To mi fakt hlava nebere..
Sice furt váhám, jestli jít do Pfizeru, nebo později do Astry, až bude, ale stejnak pravděpodobně vyhraje čas a vakcína, která bude na dostupnosti dříve, jelikož přímo vir, vidím jako o dost větší problém pro tělo, než vakcína.
"Je lépe být připraven na příležitost a nemít ji, než příležitost mít a nebýt na ni připraven"
Indy
Příspěvky: 191
Registrován: 01.09.2017 21:50

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Indy »

Leky s PEG jsem celkem bezne vyuzival uz pred ca. 20 lety.
Spontanne mne napadaji PEGylovane Interferony u lecby hepatitid a roztrousene sklerosy.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od bacil »

Děkuji za kvalitní informace. Bohužel, moje ochota k Pfizeru zůstala nezměněná. Jak se "očkovala" Kamala Harrisová - jehlou ve futrálu - https://youtu.be/TnLTEDVAVqs
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Fantozzi
Příspěvky: 117
Registrován: 13.03.2016 17:27

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Fantozzi »

A co je na tom videu špatně???? Jehla ktera se používá pro očkování a ma odklapovaci kryt.

https://static.novydenik.com/2020/12/P2 ... 013901.jpg
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Fabulous »

bacil píše: 02.01.2021 13:13 Děkuji za kvalitní informace. Bohužel, moje ochota k Pfizeru zůstala nezměněná. Jak se "očkovala" Kamala Harrisová - jehlou ve futrálu - https://youtu.be/TnLTEDVAVqs
Opět neznalost a naskočení na vlnu hoaxu :ne
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od Mrkva »

Ono je to tezke, pokud nemas duveru, tak ani verejnym ockovanim ji neziskas - viz spousta komentaru o zasunovacich jehlach, fyzaku/vitaminum misto vakciny, apod.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od viktor »

co vim Proformo tak Izrael pouziva snad vesechny dostupne vakciny vcetne Sputniku V.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

Viktore, a nemas nejaky odkaz? Dik :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus - vakcíny

Příspěvek od proforma »

Tak uz to mam. Zatim tam ockuji Pfizerem a pristi tyden by jim mel dorazit 1 mil. davek Moderny. Zidi jsou chytrejsi nez my vsichni tady dohromady, takze cim ockuji oni, bude OK. I kdyz jsou to obe mRNA, vuci kterym jsem jeste trochu neduveriva, ale tohle je pro mne argument (kdyz moje znalosti jsou tak derave, ze to odborne nedokazu posoudit sama) :-)

https://www.timesofisrael.com/israel-sa ... -shortage/
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět