Koronavirus v SR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
gabo
Příspěvky: 137
Registrován: 15.02.2015 17:24

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od gabo »

Ja teda neviem čo má Matovič so Sorosom..ale dík za link na ďaľší konšpirátorský web - tento ešte nepoznám..
Skôr som rozmýšlal smerom či by sa Matovičovi oplatil rozpad vlády kvôli pár tisíc Eur, ale pokiaľ to je v záujme Sorosa tak už mi to je jasné.
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od Vladimir »

JOBU píše: 14.11.2020 21:52 To áno, nezákonne by bolo, ak by uzavrela zmluvu a mala dlh v poisťovni. Pri podpise zmluvy bol dlh už uhradený, tak nerozumiem prečo to riešiš... Aj tak tam nič neporiešiš, a pokiaľ máš vedomosť o nejakom trestnom čine v tejto veci, ohlás ho.
Existuju netaké "solídne" firmy čo majú dlhy na poistnom a nič sa nedeje.
Nie som síce právnik, ale:
Priame rokovacie konanie, ktoré bolo použité na tento "nákup", je jedna z možností verejného obstarávania, možná len za určitých podmienok. OK, keďže je núdzový stav, tieto podmienky dajme tomu boli splnené, testy sa mohli nakúpiť mimo verejnej súťaže, cez priame rokovacie konanie, k čomu aj došlo.

Napriek tomu, citujem zákon 343/2015 Z.z.:
Podmienky účasti
§ 32

Osobné postavenie
(1) Verejného obstarávania sa môže zúčastniť len ten, kto spĺňa tieto podmienky účasti týkajúce sa osobného postavenia:

b) nemá evidované nedoplatky na poistnom na sociálne poistenie a zdravotná poisťovňa neeviduje voči nemu pohľadávky po splatnosti podľa osobitných predpisov46b) v Slovenskej republike alebo v štáte sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu,
Takže to, že v čase podpisu zmluvy už bola pohľadávka uhradená nič nemení na tom, že tento "subjekt" vôbec nemal byť zaradený do výberu možných dodávateľov (nakoniec sa nakúpili testy od troch rôznych dodávateľov, v drvivej väčšine ale od tejto firmy o ktorej sa bavíme).

Takže preto to riešim JOBU, nahlasovať nič nebudem, nemám žiadnu ilúziu v tom, že v dnešnej dobe, kedy Vláda porušuje ústavu ako sa jej zachce, by moje nahlásenie niečomu pomohlo. Navyše, tých ohlásení už iní poslali viac než dosť a nielen v tejto konkrétnej veci.

Keď už ale na mňa reaguješ JOBU, doteraz čakám na tvoju odpoveď - dôkaz k tvojim tvrdeniam, doteraz si mi ho ničím nedoložil ani si ho neodvolal - ohľadom toho viac-násobného testovania na celoplošnom:
viewtopic.php?p=228640#p228640
Vladimír
gabo
Příspěvky: 137
Registrován: 15.02.2015 17:24

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od gabo »

Tuším bol už podaný podnet na Úrad pre verejné obstarávanie, tak uvidíme ako to dopadne. Ale keďže firma bola uvedená v zozname hospodárskych subjektov, ktoré vedie práve ÚVO, asi bude všetko v poriadku.
Osobne to vidím tak, že zadanie bolo 13mil testov a to sa dalo splniť iba s pomocou tejto trnavskej firmy.
Čo sa týka Transparency international slovensko (okrem toho že ich ovláda Soros), tak majú prepojenia na PS/SPOLU (Bebalavý) a teda skôr by som očakával, že sa budú snažiť súčasnú vládu zdiskreditovať ako očistiť...
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od JOBU »

vladimír-Kedže pre teba ani oficiálne stránky či odkazy niesú relevantný dôkaz, nemám vôbec žiadny dôvod ti nato odpovedať, alebo s tebou o tom vôbec diskutovať. Napísal som ti jasne, čo a osoba ktorá je v karanténe smie a čo nesmie, tak si to vykladaj ako chceš. Osoby ktoré si tieto zákazy tiež hocijako vyložili a aj ich takto vlastne porušili, rieši polícia v spolupráci s regionálnimi hygienami. A nieje ich málo, zoznamy testovaných existujú a zoznamy osôb s nariadenou karanténou takisto, a nieje žiadny problém si tieto zoznamy porovnať. Nemysli si že sa to nerobí. A neboj sa, pokiaľ by na to nemali paragrafy, neriešili by. Plač tu aj naďalej ako niekto niečo porušil a ty sa nevieš dopátrať toho, prečo to takto bolo a prečo to takto urobil a neurobil. Nezmeníš tým vôbec, ale vôbec nič.
Ak to chceš vedieť silou mocou, podaj si oficiálnu žiadosť s tvojimi dotazmi na kompetentné miesta, odvolaj sa na zákon o slobodnom prístupe k informáciam a odpovede dostaneš.
Pripomínam ešte raz, pokiaľ máš vedomosť, že došlo k spáchaniu trestného činu, podaj trestné oznámenie alebo informuj kompetentné úrady.(Mimochodom je to povinnosť podať, resp. nahlásiť.) A pokiaľ si si taký istý (ako sa tu snažíš neustále presviedčať, no ako sám píšeš, že niesi právnik),ale nemáš na to odvahu či "ilúziu", tak sa na to doslova vyser a neplač už konečne nad rozliatym mliekom.
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od JOBU »

Chlapi a nezdá sa vám že už to začínate prehánať? Ešte tu dajte iluminátov,nwo, jašterov, fašistov a bude to komplet.
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od Vladimir »

JOBU, ja som Ti to tu už písal, s týmto si začal Ty, aby som Ti doložil dôkazy k mojím tvrdeniam. K čomu som dôkazy dohľadal, to som Ti doložil - relevantné dôkazy. K jednej veci, ktorú som nevedel ja nijako dokázať a chápem, že moje slovo Ti stačiť nebude - ani mne by tvojo slovo nestačilo - tak to som odvolal a viac som to nešíril.

Na oplátku som Teba rovnako ako Ty mňa vyzval, aby si takisto doložil k svojim tvrdeniam relevantné dôkazy - to znamená v tomto prípade znova opakujem zákon, uznesenie, vyhlášku ... internetová stránka nie je žiadny dôkaz, pokiaľ sa neopiera o zákon (alebo uznesenie, vyhlášku, nariadenie vlády a pod.).

Takisto som ťa vyzval, aby pokiaľ Ty nemieniš dôkaz k svojim tvrdeniam doložiť a navyše odo mňa to požaduješ, tak v tom prípade na moje príspevky nereaguj.

Ty si napriek tomu znova zareagoval, ja som Ti znova doložil dôkazy - dôkazy, zákon! a Ty si stále melieš svoje. Ja nič nikde podávať nebudem, keďže aj ohľadom tohoto už bol podaný podnet, ako tu už aj bolo spomenuté, uvidíme ako sa to prešetrí.

Takže ja tu určite nevyplakávam, ale nehnevaj sa, Ty tu hodíš stanovisko neziskovej organizácie platenej od ktovie koho, ja Ti tu predložím platný zákon a Ty si budeš stále mlieť svoje.

Nuž nemám o čom a ešte raz Ťa poprosím, ak svoje tvrdenia nevieš doložiť relevantnými dôkazmi, opierajúcimi sa o platný zákon a pod. tak ich tu nešír a takisto na mňa nereaguj a ak chceš niekoho presvedčiť o svojich tvrdeniach, nauč sa ich dokladovať. Zákony aj všetky vyhlásenia, vyhlášky a pod. sú voľne dostupné na internete.
Vladimír
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od JOBU »

Kde som tu dal stanovisko nejakej neziskovej organizácie ? Stačí odkaz na môj príspevok.Dik.
Mimochodom, toto je diskusné forum, takže reagovať môže každý na každý príspevok, pokiaľ tým neporušuje pravidlá fora a dobré mravy.
Takže ma tak nejak zbytočne žiadaš, aby som na teba nereagoval, ak k tomu mám čo napísať.
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od Vladimir »

Pardon, áno nie ty si dával ten odkaz, pravda, ty si nedal odkaz žiaden, ty si len napísal, citujem:
JOBU píše:To áno, nezákonne by bolo, ak by uzavrela zmluvu a mala dlh v poisťovni. Pri podpise zmluvy bol dlh už uhradený, tak nerozumiem prečo to riešiš...
Čo si ničím nepodložil, ja som Ti ako protiargument doložil citáciu zákona.

Máš pravdu, reagovať môžeš na čo chceš, to Ti nezakážem, len podľa príslovia "vodu káže, víno pije" odo mňa chceš podložiť tvrdenia dôkazmi a Ty si zatiaľ svoje ničím nepodložil :clap
Vladimír
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od JOBU »

Nákup realizovala Správa štátnych hmotných rezerv, a to na základe firiem vedených pod agendou úradu pre verejné obstarávanie. Tento úrad vedie evidenciu firiem ktoré splňajú podmienky pre zaradenie do takýchto obchodov so štátnymi organizáciami.
Správa štátnych hmotných rezerv nieje povinná si overovať, či uchádzateľ o zákazku takéto podmienky splňa, od toho je úrad pre verejné obstarávanie, ktorý zoznamy neaktualizoval tak často ako by mal. Aj keď možno došlo k pochybeniu v evidencii, pri podpise zmluvy boli dlhy firmy uhradené, aký chceš k tomu zase dôkaz?
Proste obchod bol uzavretý s "čistými štítmi", papierovo v poriadku, dohodnuté testy boli dodané a suma už bola pravdepodobne vyplatená.Vrátiť sa to naspäť nedá, tak stále nechápem, čo tým tvojím neustálym vyťahovaním a plakaním, (ako keby tebe vyfúkli kšeft) chceš vlastne dosiahnuť. Spochybňuješ každý jeden zdroj, odkaz a informáciu a sám nakoniec priznávaš že niesi právnik, no neustále sa do toho montuješ a vyťahuješ veci z kontextu. Vážne veríš tomu, žeby štátne aparáty robili niečo tak, žeby to nemali podchytené nejakou vyhláškou, pargrafom, alebo zákonom? Bez porady ústavných právnikov?
Najprv tu dávaš aj na babské reči z facebooku, potom to odvoláš, že to asi pravda nieje (viacnásobne testovanie zdravotníkov), potom ma ešte obviníš, že tu dávam nejaké odkazy na neziskovky, a zase zistíš že je to blud.
Vykladáš si zákony ako chceš (aj o zbraniach, v inom vlákne) a neustále chceš nejaké paragrafy, a nakoniec ma ešte informuješ, že všetky sú na nete.
Ani je niesom právnik, ale nemontujem sa do veci, do ktorých ma nič nieje.A nedávam zapravu každej hlúposti z netu. Na plošnom testovaní som sa zúčastnil (nie ako testovaný) a veľmi dobre viem ako to fungovalo a čo nefungovalo, aké boli pokyny a čo sa dialo, deje a nedeje v pozadí niektorých vecí. (nemyslím tým teraz štátne zákazky). A zvysoka sa smejem rôznym hoaxom, drístom a polopravdám, ktoré sa okolo toho testovania, testov a organizovania okolo toho na nete vyskytli.
Ak nerozumieš zákonom a vyhláškam, naštuduj poriadne všetky vyhlášky a doplnky k zákonom ktoré k tomuto covid šialenstvu vyšli (a nieje ich málo), ale aj zákonník práce, ústavu, trestné právo, zákon o zdravotníctve, vypíš si k tomu otázky a zájdi za právnikom nech ti to vysvetlí. Samozrejme za poplatok. Pretože vyťahuješ len niektoré paragrafy a odseky, no zabúdaš na to, že niektoré sa menia v súvislosti práve s tými vyhláškami.
Podať podnet môžeš vždy, aj keby ich bolo podaných už aj 100. A keď nechceš, alebo nevieš, tak o tom toľko nebásni a počkaj si konečne na prešetrenie.

Mimochodom, internetové debaty boli na začiatku plné kecov, že certifikáty sú zdravotná dokumentácia- a predsa niesu. Že nemajú certifikát, - a predsa majú.Že zamestnávatelia či policajti ich nemôžu kontrolovať, a môžu, pretože stačí mať k tomu vyhlášku, alebo vedieť v ktorom zákone je to napísané. Že policajti ti nemožu dať pokutu-no ani nedávali, tí to postupovali regionálnym hygienam, a tie už pokuty v tejto súvislosti pokuty dávať môžu.
Tak si počkaj a dočkáš sa aj vysvetlenia, kto a začo dostal pokutu, prípadne sa to opýtaj následne tých, čo sa na nete chválili viacnásobným testovaním, tí budú mať na papieroch presné paragrafy a nariadenia, ktoré porušili. Ak sa samozrejme pochvália aj tým...
gabo
Příspěvky: 137
Registrován: 15.02.2015 17:24

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od gabo »

Odkaz na neziskovku som dával ja , sú tam uvedené fakty - tie by sa snáď spochybňovať nemali a tiež závery na základe tých faktov- tam už si každý môže spraviť svoj záver. Ale niekto si to ani neprečíta lebo Soros..
Nikdy som sa moc nezapájal do podobných diskusií, ale v poslednej dobe mi to už nedalo , samé konšpirácie Soros, nwo, čipovania, antivax a atď. Veľa kritiky a návrhy žiadne..
Myslel som že na tomto fóre sú ľudia s trochu lepším rozhľadom a aj nadhľadom, ale ako sa vraví: Gaussova krivka nepustí. :)
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od JOBU »

Vladimír si nepripustí nič iné, okrem vlastných argumentov. S tými hoax kecami, sorosom, čipmi a podobnými konšpiračnými bludmi máš bohužiaľ pravdu.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od bacil »

Přikládám obrázek, ze kterého lze vysledovat smyslnost či nesmyslnost testů v tom kterém stadui nákazy.
Průběh nakažení a možností testů.png
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
gabo
Příspěvky: 137
Registrován: 15.02.2015 17:24

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od gabo »

V grafe nie sú uvedené antigénové testy, alebo aspoň ja ich tam nevidím.
Každopádne tu cez víkend budeme mať štvrté kolo Ag testovania, bude dobrovoľné , tak som zvedavý koľko ľudí príde.
Ešte som počul, že sa budú trasovať aj kontakty z Ag testov, neviem či tieto plošné alebo iné.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od cipis »

Antibody ...
gabo
Příspěvky: 137
Registrován: 15.02.2015 17:24

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od gabo »

No tým som si práveže nie úplne istý že či antibody a anitigén je to isté. IgG aj IgM (protilátky-imunoglobulíny?) sa tuším zisťujú elisa testom z krvi- napr. borelióza.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od cipis »

Však je to vidět, podle těch dvou průběhů IgM, IgG, a ještě u toho máš také napsáno antibody.
Rychlotesty jsou z kapky krve.

Negativní rychlotest ukazuje stav před 3 týdny.
gabo
Příspěvky: 137
Registrován: 15.02.2015 17:24

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od gabo »

Trochu som googlil - https://www.technologynetworks.com/diag ... -19-336486. Rozdiel medzi antibody - antigen je tam popísaný. Pochopil som to tak, že antigén je prítomný len počas ochorenia , antibody aj po ochorení. Keď otvoria krčmy opýtam sa lekára :)
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od xgordon »

Minule ste sa natahovali na Transparency International a Sorosovi. TIS na Linkedine samo priznalo napojenie na jeho neziskovky. :D
TIS.png
Aby to nebolo uplne OT, pocet hospitalizacii zacina klesat.
hosp_per_milion.png
A potom tu mame pocet testov, ktory zacina klesat ale uroven pozitivnych testov je stale na priblizne rovnakej urovni. Co by mohlo znamenat, ze sa kvalita trasovania zvysila v porovnani s minulostou. (Test je mysleny PCR).
tests.png
Zdroj: https://ourworldindata.org/coronavirus-source-data
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od Vladimir »

Cestovať na sviatky nezakázali. Tri týždne budú zavreté obchody, podniky musia testovať a školáci byť doma
https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/201 ... i-byt-doma
Vladimír
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od xgordon »

UVZ zverejnili statistiku "Informácia o výskyte akútnych respiračných ochorení a chrípky a chrípke podobných ochorení v Slovenskej republike za 50. kalendárny týždeň 2020"

https://www.uvzsr.sk/index.php?option=c ... &Itemid=64

Poznatky ktore som si vsimol z grafov:
graf 1) Akutne respiracne ochorenie (ARO) - tato sezona ma pokles o cca 30 % oproti minulej sezone.
graf 1) Narast ARO pred sviatkami tento rok, nie je taky rychly ako minulu sezonu.
graf 1) Chripka (CHPO) ma velmi maly pokes oproti minulej sezone.
graf 2) ARO najviac siria deti vo veku 0-5. Osobne by som to videl vo veku 3-5 kedze, kedze pre vacsinu deti skolka zvykne zacinat od 3 rokov.
graf 2) ziaci ZS a SS su na tom rovnako, tam rozdiel nie je.
graf 2) studenti VS, zamestnanci su na tom o chlp chorsie so sirenim v porovnani s dochodcami.
textovy sumar) Nespominaju/nezohladnuju tie slavne zmanipulovane vysledky plosneho testovania.
textovy sumar) nesedia pocty hospitalizovanych s korona.gov.sk. neviem aky je rozdiel v definicii/klasifikacii medzi hospitalizovanym a hospitalizovanym s potvrdenym COVID.
mapa 1) tento graf mi pripada zmanipulovany ad 1) intervaly nie su rovnake, ad 2) kumulativne pocty? Ukazuje to akurat kde bolo najviac nakazenych za cely rok. Tato informacia nema podla mna ziadnu vypovednu hodnotu, kedze to nereflektuje zmenu v case. Okres SK/SP sa javia ako najhorsie, ale teraz to tam nemusi byt take zle v porovnani s inym okresom.
Odpovědět