Koronavirus v SR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od xgordon »

Ako sa ohybaju statistiky: :devil
image_2021-02-03_153113.png
image_2021-02-03_153113.png (53.82 KiB) Zobrazeno 3163 x
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od xgordon »

este k tym ich novym vymyslom a pseudorieseniam.... pocet aktivnych pripadov uz klesa od 8.1. Aaaale do lesa treba test. A tycka v nose kazdych 7 dni. :devil
image_2021-02-03_155008.png
lz1
Příspěvky: 65
Registrován: 10.02.2012 9:16

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od lz1 »

K regionálnym indikátorom a incidencii (prípad nad 65r. vrátane počítaný za 4) - kde si to našiel?
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od xgordon »

MvZdrav SR a ten ich slavny covid automat.
Covid-automat.pdf
(1.24 MiB) Staženo 75 x
lz1
Příspěvky: 65
Registrován: 10.02.2012 9:16

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od lz1 »

Ďakujem. rýchlo som si to zbehol, a hneď v ďalšom odstavci ma zarazila ďalšia vec - sumárny priemer jednotlivých skóre. Vzhľadom na to že najvyššie skóre má najviac "bodov", ten výsledný priemer sa len tak ľahko nepohne... Asi to naozaj zostavoval nejaký zručný "prispôsobovateľ" štatistík...
sigurd
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od sigurd »

Je to tam napísané jasne a priemerne inteligentnému človeku zrozumiteľne.Nevidím žiadny dôvod na fejsbúúkove vyplakávanie...
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
gabo
Příspěvky: 137
Registrován: 15.02.2015 17:24

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od gabo »

Na Slovensku treba očakávať predĺženie opatrení minimálne o 2 až 3 týždne, hovorí profesor Jarčuška. Britská mutácia vírusu zvyšuje úmrtnosť o 36 percent. V Košiciach má tento variant až 90 percent ležiacich pacientov.
https://www.aktuality.sk/clanok/862674/ ... -v-europe/
Niekde som zachytil , že britská mutácia v SR bola zistená cca v 70% vzoriek.
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od Vladimir »

Výnimku z testovania majú všetci tí, ktorí citujem z posledného uznesenia vlády: "ak táto osoba
prekonala ochorenie COVID-19 a má o jeho prekonaní doklad nie starší ako tri mesiace"

Posledne pri protilátkovom teste trebalo ísť k doktorovi a na základe protilátkového testu vypísal potvrdenie o prekonaní covid, teraz som od viacerých doktorov dostal informáciu, že už toto potvrdenie nevydávajú, vraj platí samotný doklad o protilátkach, že tým sa treba preukazovať v práci aj prípadnej kontrole policajtom. Viete mi to niekto potvrdiť, na základe čoho? Očakával by som nejaké usmernenie hygieny alebo podobne, ale neviem nič také nájsť.

Sledujem všetky vyhlásenia a usmernenia, ale už som sa v tom začal aj ja strácať.
Vladimír
gabo
Příspěvky: 137
Registrován: 15.02.2015 17:24

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od gabo »

No ktovie ako to je teraz (podľa mňa rovnako), takéto som tu minule posielal..:
gabo píše: 22.01.2021 14:31
Potvrdenie o prekonaní COVID-19 už podľa rezortu zdravotníctva nebudete potrebovať
Zdroj:https://www.topky.sk/cl/10/2044111/KORO ... potrebovat
Vychádza to z nariadenia/vyhlášky: https://www.uvzsr.sk/docs/info/ut/ciastka_8_2021.pdf
(2) Zákaz podľa § 1 ods. 1 sa nevzťahuje na:
..
d) osobu, ktorá sa preukáže, že jej bolo diagnostikované ochorenie COVID-19 v období od 2. novembra 2020 do 17. januára 2021.
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od xgordon »

Nas stat ludom sabotuje moznost "samoliecby" covidu s ivermektinom objednanym zo zahranicia.

"Pri takýchto liekoch, ktoré sú neznámeho pôvodu, štátny ústav nemôže zaručiť kvalitu, účinnosť a bezpečnosť. Tieto zásielky sú následne zadržané a lieky sa k dovozcovi – fyzickej osobe nedostanú,“ priblížil ŠÚKL."

Ked som nedavno objednaval zo zahranicia ine lieky, ktore su u nas na predpis, tak to prislo bez najmensieho problemu. S Ivermektinom je ale problem.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... i-zadrzia/
gabo
Příspěvky: 137
Registrován: 15.02.2015 17:24

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od gabo »

Lieky sa kontrolovali vždy, možno len teraz chodí neúmerne viac takých zásielok- tak sa aj viac odchytí, nehľadal by som za tým žiadnu senzáciu. Tuším z DE sa dá ivermektín doviezť, alebo sa popýtať veterinárov :)
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od xgordon »

Vyzera,ze sa im neda verit ani nos medzi ocami.

" Ministerstvo zdravotníctva vydalo informáciu, že v okrese Kežmarok sa nachádza 95 hospitalizo­vaných s potvrdeným ochorením COVID-19, všetky ostatné údaje hovoria o stabilnej situácií."
....
"Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku k 11. februáru uvádza jedenásť hospitalizovaných s potvrdeným ochorením COVID-19. Pre samosprávu ostávajú preto čísla hospitalizovaných otázne, keďže v kežmarskom okrese sa nachádza len jedna nemocnica."

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... ci-nie-su/

To im este vobec niekto nieco veri?
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od xgordon »

Tu je este vyjadrenie nemocnice z 9.2.

,Aktuálne poskytujeme zdravotnú starostlivosť štyrom pacientom s potvrdeným ochorením COVID-19, u ďalších dvoch čakáme na výsledky vyšetrenia, ktoré potvrdí alebo vylúči toto ochorenie. Zdravotný stav troch pacientov na OAIM si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu.“ uviedol riaditeľ Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok Ing. Viktor Halíř.

https://nemocnicakezmarok.agel.sk/o-nem ... uacia.html
gabo
Příspěvky: 137
Registrován: 15.02.2015 17:24

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od gabo »

No keby ich bolo 88 tak by sa to dalo vysveliť + údajne môžu by hospitalizovaný v inom okrese:
REGIONÁLNE INDIKÁTORY
(1) Epidemiologická situácia
Vyjadruje dynamiku ochorenia na danom území. Štandardné ukazovatele, ktoré sa používajú na takýto účel, sú (a) kumulatívna vekovo vážená denná incidencia za 14 dní (prípad nad a vrátane 65 rokov sa počíta za 4 prípady),
V podstate mi to je ale jedno, situácia je dosť zlá a Kežmarok ďaleko.
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od xgordon »

Podla coho usudzujes, ze je situacia zla?
gabo
Příspěvky: 137
Registrován: 15.02.2015 17:24

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od gabo »

Ľudia vcelku kašlú na opatrenia, tie sa už hádam ani nedajú sprísniť (no možno zase zavrieť ZŠ). V nemocniciach končia stále mladšie ročníky a tiež nie sú nafukovacie. Počet covidových mŕtvych bude čochvíľa 200 denne.. No a vakcinácia takisto moc nepokročila a ani to nevyzerá, že by sa zrýchlila.
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od xgordon »

Ano, to je pravda, ze ludia kaslu na opatrenia. Bodaj by nie ked si tu vsetci pobehuju s papierikom akoby sa nechumelilo.

S tymi cislami...je to v podstate neoveritelne. Da sa tomu verit, ze sktuacia js skutocne taka ako sa nam prezentuje? To co zverejni duch svaty a manager je takmer vzdy poprekrucane. Metodiky a vyjadrenia UVZ su nejasne a casto aj protichodne (vid Ag testy a rozhodovanie i ludoch).Plno opatreni je uplne nezmyselnych s nulovym, mozno aj negativnym dopadom na sirenie. Kolateralne skody su enormne. Hlavne tie dlhodobe.

Ta vakcinacia je vysmech. Totalne nezvladnuta organizacia riadenia a krizovy manazment. Bohuzial nikto za to nenesie zodpovednost, ale dosledky budeme niest vsetci. Hlavne tie psychicke a ekonomicke. Od toho je manazment aby to riadil, nie na promenady, placovky, dovolenky so sekretarkami a bocne biznisy zo statnej kasy. Ked to nevedia tak nech idu do pr..ec.

Ked je vsade plno sprav a vyskumov o uspesnych liekoch a postupoch preco sa to nezavadza a neskuma aj u nas? Aha, nikto nechce niest zodpovednost. Tak budeme len merat teplotu a strkat palicky do nosa, podla WHO tym nic nepokazime tak naco zbytocne riskovat. Toto iste plati aj napriklad v detskej ORL ci alergoimun (mam s tym skusenosti).

Ako hovorili isti lekari, kto sa dostane na UPV je vysoka sanca, ze sa uz nevrati domov po vlastnych. Bezne (v necovidovej dobe) sa z plucneho nevrati kazdy piaty clovek. A riesi sa to? Nevsimol som si.

Ake proaktivne opatrenia spravili aby sa do toho stavu (byt na UPV) ludia nedostavali? Zakazu vychadzanie? Keby som chcel chranit firmu pred utokom hackerov tak odpojim pocitace od siete, alebo rovno aj zo zasuvky. Parada. Riesenie jak prasa.

Suma sumarum.... ta banda nevie komunikovat opatrenia smerom k obyvatelstvu, statistiky su ucelovo manipulovane. Riesia sa reaktivne opatrenia a nie proaktivne, nikto nich pnema zodpovednost, su nedotknutelni. Myslim, ze ak by skutocne chceli chranit zivoty tak to vyzera uplne inac.
gabo
Příspěvky: 137
Registrován: 15.02.2015 17:24

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od gabo »

Vakcinácia u nás funguje viacmenej bezproblémovo, akurát nie sú vakcíny..Čo sa týka nových liekov neviem, minimálne sa dočasne schválil ivermectin.
Všetko ostatné je iba na ľuďoch, ale keď 40% slovákov verí že koronavírus je vymyslený, 31% učiteľov verí že očkovanie je čipovanie, tak čo vlastne môžme očakávať?
Riadenie je chaotické, ale nato som si už zvykol a vlastne to ani nemáš ako zmeniť, v SR nemáš žiadnu alternatívu - resp. možno hej ale nidy nebude pri moci, muselo by sa najprv vymeniť obyvateľstvo.
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od xgordon »

Tu vakcinaciu ako vysmech som myslel organizaciu, pofidernu propagaciu (tie ich slogany a hesla na mna posobia cisto manipulativne), vyhadzovanie vakcin kvoli striekackam, predbiehanie, zmena strategie, dnes tak, zajtra inac, a este vynimka taka-onaka.

Je pravda, ze volby su u nas stylom "vyber si mensie zlo". Chces rakovinu alebo AIDS? Preco to u nas nemoze byt ako vo svajci(?), referendum pri kazdom vyznamnom rozhodunti, zakone. IT infrastruktura na to je. A ked kazdy tyzden mozeme pchat palicky do nosa, tak mozme mat aj urny pre dochodcov a to malo ludi bez internetu. Dnes uz kadejaky spoluobcan nakupuje a predava na bazosi, takze to musia vediet obsluhovat.

Ano, ale to by trebalo chciet a nie sa len zmierit s udelom a cakat, ze stat sa postara. Nie nepostara. Zmena musi prist zdola, lebo zhora ocividne nie je ani najmensi zaujem.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od Venet »

Tak jest...
Cogito, ergo armatum sum.
Odpovědět