Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od jerry.mysak »

rafael
ty jsi fakt uchyl :-)
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od Rafael »

Asi jsem fact úchyl protože na toto jsem se vydržel koukat až do konce
Není čas zemřít
Není čas zemřít.jpg
A vůbec nemůžu napsat, že by se mi to líbilo.
Tak ještě tu Grétu a příděl masochismu bude na delší dobu vyčerpán.
Kdoví co by na ten skvost řekl Ian Lancaster Fleming?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od dr78 »

Souhlasím s Rafaelem, jeden z nejhorších dílů série. :puke Ani jsme to s ženou nedokoukali, skončili jsme zhruba na 70%. Těch 30% ani už dokoukávat nebudeme, ztráta času. Osobně bych "přežil" i ženskou podobu agenta, ale ten film je strašně nudný, vlečící se, minimum akcí, a ty retrospektivní záběry ... ach jo, no prostě nuda, málem jsem u toho usnul. :sleep První tři díly s Craigem byly super. Ten kontrast je viditelný na první pohled, stačí si pustit prvních 60 sekund z obou filmů.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od MrPorter »

To zní hodně podobně jako poslední Matrix....viděl jsem to před týdnem a už ani pořádně nevím o čem to bylo, jen vím, že to byla nuda, slaboučký efekty, akce skoro žádná a jedinej náznak originality v tom, jak si to dělá srandu samo ze sebe. Keanu měl zůstat u Johna Wicka.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od bivoj »

MrPorter píše: 05.01.2022 18:30 ...Keanu měl zůstat u Johna Wicka...
A to nejlépe jen u jedničky. Další díly Honzy Knota jsou jen horší a horší patlanina...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od Matěj »

Na posledním "Bondovi" jsem byl v kině a ztráta času. Možná by bylo lepší, kdyby další díl prostě radši ani nebyl, když už je jakože mrtvý.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od Kapo »

Bond má aspon dobré hodnotenie na čsfd.

Včera som pozrel už len z povinnosti nový film: "The Survivalist 2021"
https://www.csfd.cz/film/1089994-the-su ... t/prehled/

A napriek mizernému hodnoteniu to bol fakt mizerný film. Dopozeral som to hlavne preto, že som pri tom dva krát zaspal. :lol:
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od Zapadlo »

Proti ledu (Against the Ice)
Dobrodružný / Drama / Historický / Island / Dánsko, 2022, 102 min
V roce 1909 se dánská arktická expedice pod vedením kapitána Einara Mickelsena pokusila popřít nárok Spojených států na severovýchodní Grónsko. Toto tvrzení bylo založeno na předpokladu, že Grónsko bylo rozděleno na dvě různé části země. Mickelsen opustí svou posádku na lodi a vydá se na cestu po ledu se svým nezkušeným členem posádky Iverem Iversenem (PS : Nikolai Coster-Waldau je dán).
against-the-ice-netflix-image-1-2022.jpg
trailer : https://newsofcanada.net/the-trailer-ag ... -elements/
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od Ulfhednar »

Co je špatně na tom Proti ledu? Podle obrázku to vypadá dobře? Diky
Óðinn á yðr alla
Barmalej
Příspěvky: 37
Registrován: 12.02.2019 15:51

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od Barmalej »

ETERNALS
https://www.csfd.cz/film/671808-eternals/recenze/

Asi nejvýstižnější recenze je od Verbala.

Největší školní jídelna pro lobotomy nepřekvapivě uklohnila další furtdokolovou univerzální hnědou omáčku dle osvědčeného receptu: Hoďte do hrnce genderově vyváženou a řádně multukulti partičku oelasťákovaných svištivých Superbukev, zalijte třemi prdelemi patosu, přihoďte tunu wykydpedické filosofie pro přitroublé slabikovače povrchních existenciálních mouder, důkladně promíchejte neomarxistickým mentorováním a tři hodiny duste až do úplného znudění s pár škaredými anemickými animáky a hlavně s tím „strašlivým“ instantním kosmickým bubuzlem, tentokrát opět v podobě Disepšnů z planety Nekulturního potrata v galaxii Neurovegetativních vymaštěnců. Finální břečku přibarvěte hovnem, ozdobte nadšeně uslintaným downím hýkáním a podávejte se zaujatě přikousnutým jazykem. Nutriční hodnota – nula, kalorická hodnota – naprosto vyvážená pro vyžrané slaboduché děti, vedlejší účinky – rakovina vkusu a mentální degenerace. Ale u výdejního okýnka lačná fronta a všichni jedlíci blaženě hlasitě pomlaskávají, až jim to cáká ven přes rozštěpy, a těší se na nášup. Bude zase UHO.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od Rafael »

Opravdu se mi nechce založit vlákno "Doporučené a moderní progresivistické" filmy".
*

Proto jsem si to dovolil znegovat tady a doporučit některým aktivistům, utlačovaným menšinám & toto:
Vybrali jsme nejlepší filmy, které za zabývají problematikou sexuálních menšin. LGBT+ zahrnuje lesby, gaye, bisexuály a transgender, ale i queer, intersexuální, asexuální a další osoby. V našem výběru najdete výborné komedie, dramata, ale také skvělé dokumenty.
https://avmania.zive.cz/nejlepsi-lgbt-filmy#part=33
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od Joe Azbest »

Takovy seznamy jsou fajn. Normální člověk pak ví čemu se má vyhnout ...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od Rafael »

To já ne, to Jack London:
Jerry z ostrovů-J.London.jpg
....Byla to honba na negry. Jerry se narodil, aby ne­náviděl negry. Jeho první zkušenost na světě, jako vinícího ještě štěněte, poučila ho o tom, že Bďddy, jeho matka, a jeho otec Terrence nenáviděli negry. Negr byl něco, nač bylo třeba vrčeti. Negr, nebyl-li to právě domácí sluha, byl něco, nač bylo třeba dorážeti a kou- sati a trhati, vnikl-li do ohrady. Biddy si tak počínala, Terrence tak činil, a činíce tak sloužili svému Bohu — panu Hagginovi. Negrové byli dvounozí nižší tvorové, otročící a plahočící se pro své dvounohé, bílé pány, žili daleko odtud v dělnických barákách a byli tím nižšími a nepatrnějšími, že nesměli se odvážiti, aby se přiblížili příbytkům svých pánů. A honba na černochy byla událostí. Nedlouho po­ tom, kdy naučil se vrčeti, erry se tomu přiučil. K aždý použil své příležitosti. Pokud pan Haggin nebo Derby nebo Bob byli kolem, negři byli honěni. Avšak přiho­ dilo se také, že bílí páni nebyli poblíže. Tu platilo pak: »Pozor před negry!« Pak bylo lze odvážiti se honby jen s náležitou opatrností, neboť pak, když bílí páni to neviděli, negři měli svůj způsob nejen šklebiti se a bručeti, nýbrž také útočiti na čtyřnohé psy kameny a klacky. Jerry viděl, jak jeho matka byla...
*
Jak úvod té knihy vypadá dnes netuším. Čtu teď to staré vydání.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od Serža »

vtipný...na webu jsem novější vydání nenašel :-)
btw pro knihomoly
https://pdfknihy.maxzone.eu/index.html
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od Rafael »

Joe Azbest píše: 30.07.2022 6:24 Takovy seznamy jsou fajn. Normální člověk pak ví čemu se má vyhnout ...
Právě naopak!
Normální člověk by se tomu neměl vyhýbat, spíš naopak aby pochopil tu stále vzrůstajíci degeneraci a úpadek tradičních hodnot!
Aby věděl, pokud se nebude všemožně bránit, co ho, nebo jeho potomky v blízké budoucnosti čeká...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od vrbodol »

Mám vydání z nějakejch 80-90? krásný obrázky od Buriana a úvod to samé.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od Rafael »

Možná je to tím, že 80-90 léta si v mnoha směrech na nějaké opičárny nehrála.
Třeba Česká soda, Kartinki a spousta dalších projektů za které by dnes jejich tvůrci měli velké problémy...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od vrbodol »

Tak jsem to dohledal vydání z 91 text z roku 1938 schválně jsem to porovnal s tvojim textem a je tam o 2 negry míň jinak to samé. Takže 23-38 negři začali pomalu ubejvat, nicméně furt se to ještě mohlo nazývat s vystihujícím názvem.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od Rafael »

Neskutečně mě ta knížka baví. Až tak, že ji čtu velmi pomalu a s přestávkami aby mi dlouho vydržela.
*
Akorát celkem nechápu proč jsem na ni nenarazil daleko dřív. V době kdy jsem byl mladý a knihomol.
Jako milovník psů.
(Teď už čtu jen pdf a audio knihy. Blbě vidím i na křížovky).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od Rafael »

S nadšením dočteno.
*
A při čenichání po pokračování jsem objevil knížku o Jerryho bratrovi Michalovi - Michal, bratr Jerryho.
Michal-bratr Jerryho.jpg
Michal-bratr Jerryho.jpg (104.86 KiB) Zobrazeno 1339 x
A taky objevil na úložišti tu první knihu v audioverzi. Ale neposlouchal jsem ji.
Vůdčí myšlenka tohoto románu je láska ke zvířatům.Vypravování je zpestřeno vzrušujícími příhodami: lov na vorvaně, zkáza lodi a podobně....
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Odpovědět