Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Lunochod
Příspěvky: 78
Registrován: 27.08.2012 3:11

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od Lunochod »

Co třeba takové " The Birth of a Nation" - https://www.csfd.cz/film/3439-zrozeni-naroda/prehled/.

Možno shlédnout zde:
https://youtu.be/nGQaAddwjxg?t=7225
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od Rafael »

Už i některé stolní hry vadí.
LOS ANGELES Severoamerická asociace hráčů Scrabble (NASPA) odstraní ze seznamu povolených slov výrazy s rasistickými konotacemi.
Rozhodnutí schvaluje i autorizovaný výrobce hry,
společnost Hasbro, která kvůli těmto změnám mění pravidla.
NASPA zveřejnila na svých stránkách obsáhlé vyjádření jejího výkonného ředitele Johna Chewa, ve kterém oznamuje, že zákaz rasistických výrazů bude platit nejspíše už od září.
„Již dlouhou dobu cítím, že v našem slovníku jsou slova, o kterých jsme jako hráči přesvědčeni, že je jejich vyhláskováním na hrací ploše zbavíme schopnosti ubližovat,“ napsal Chew, který se zapřísahal, že se o odstranění závadných slov osobně postará...
https://www.lidovky.cz/kultura/particka ... ultura_jto
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od vrbodol »

Dneska jsem v autě zaslechl píseň mého mládí a upřímně jsem se zhrozil co obsahuje zla !!!
Né pětku né
Ten ubohý zpívající chlapec byl snad týrán ze všech možných stran. Rodina- Otec ho mlátí za špatné známky, matka asi někde furt flámuje protože za ní musí nejen konat domácí práce, ale starat se i o svoje sourozence. Dále je při cestách z nákupu takřka zotročován důchodkyní, které musí nosit domů nákupy což má za příčinu hned úraz. No a ve škole pro něj taky nemají pochopení a jenom pro to že neumí mu chtějí dát pětku. Jasnej případ pro odebrání z naprosto nefunkčního prostředí. Tomu chlapci by nejvíce prospělo, kdyby si ho odebral Banevetr a dal ho do rodiny nějakejch buzerantů nebo lezeb rodiny to naprosto normální,která se liší od tuctový přežitý rodiny jen v tom že nemůže mít svoje děti.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od Bill Masen »

Nedávno jsem dočetl Dobrá znamení od Terry Pratchetta a Neila Gaimana. Jsou tam narážky jako "Jižanský buzík" a další narážky na teplouše. nebo věta "Newt se v přítomnosti amerických černochů vždycky cítil mírně provinile pro případ, že by mu přičítali vinu za dvě stě let trvající obchod s otroky."
Teď jsem zvědavej, jak se s tím poprali v seriálu.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od Rafael »

J. Foglar s novými ilustracemi:
(Šikovná a pokroková výtvarnice).
recenze-hosi-od-bobri-reky_3_20200719165318988.jpg
....Přidanou hodnotou tohoto vydání jsou zejména velmi zdařilé komiksové ilustrace Ester Kuchynkové, stylově čisté grafické provedení obálky a textu a....
https://magazin.aktualne.cz/hosi-od-bob ... f6b220ee8/
apod...
*
A co bude následovat? Něco takového?
109635511_3631431936885680_5612085015878310981_n_20200718172651269.jpg
109635511_3631431936885680_5612085015878310981_n_20200718172651269.jpg (142.34 KiB) Zobrazeno 6056 x
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od Zapadlo »

No a ? Sám Foglar za Protektorátu v Mladém hlasateli nechal rychlé šípy doučovat děti němčinu (obr. je z r.1939). Skauti ještě předtím než je zrušili rozšiřovali ve svých oddílech přiručky Hitlerjugend a vylučovali ze svých řad židy. Po válce v jedné z epizod vyslal autor svůj klub na budovatelskou stavbu, v jiné bojují se šmelináři. I dnes je bohužel u nás skauting beznadějně zpolitizovaný a kdyby Foglar žil, možná bychom se všichni divili, jaké epizody by Marko Čermák kreslil.
foglar - malý hlasatel 1939.jpg
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od golem »

Rafael: také přidám něco pozitivního a pokrokového, ať je to tady takové víc sluníčkově veselé a ne jenom samé nářky zpátečníků a odpůrců cesty k lepším zítřkům.
Nová a lepší verze Winnetoua, na snímku vidíme supertemně rudého bratra Winnetoua s jeho světle černým bratrem Old Shatterhandem a líbeznou a oduševnělou sestrou Nšoči.
WINNETOU-2020-Das-neuer-Deutscher-film.jpg
WINNETOU-2020-Das-neuer-Deutscher-film.jpg (185.64 KiB) Zobrazeno 5946 x
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od Rafael »

Zapadlo:
Nevím, ale je mi těžko uvěřit, že by se Jestřáb k něčemu takovému snižil.
Zkrátka tomu nevěřím!
*
Máš nějaké zdroje?
*
Ale v každém případě je tahat, cpát dětem násilně do hlav nějakou ideologii je sfiňárna nejhrubšího zrna. A myslím si, že J.Foglar je učil úplně něčemu jinému.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od Zapadlo »

Jestřáb se především snažil udržet kluby. Doslova za každou cenu. Ohledně činnosti Foglara za Protektorátu je asi nejpřínosnější knížka "Klub zvídavých dětí - Jaroslav Foglar a Protektorát", je tam docela dobře popsána spolupráce p.Foglara s Národním souručenstvím nebo s Kuratoriem pro výchovu mládeže. Ohledně poválečné Foglarovy snahy udržet kluby i za cenu ideové kolaborace s komunisty není problém příslušné epizody dohledat, názvy těch nejpitomějších epizod : Rychlé šípy na stavbě mládeže, Rychlé šípy zlepšují odvoz hlíny, Rychlé šípy bojují se šmelináři. (hledej od pořadového čísla 220.) Většina současných vydání z pochopitelných důvodů tyhle epizody vynechává, z Foglara se časem stala posvátná kráva, ale dohledat se dají, v sešitech vyšly (za komunistů v časopise Vpřed!).
RS-odvoz-hliny.jpg
RS-odvoz-hliny.jpg (116.04 KiB) Zobrazeno 5823 x
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od Cep »

Na známém ukládacím serveru se dá najít v rar v pdf nascanovaný první ročník časopisu Vpřed.
Doporučuji shlédnout pro doplnění představ.
Někde jsem viděl Mladého Hlasatele z 1939 (1940??). Tam se šlo taky s dobou a, protože tehdy ještě Amerika nebyla nepřítel, tak tam bylo něco od Disneyho...
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od Joe Azbest »

Česká soda - asi komplet celá. I Čtvrtníček řekl, že dneska by to už nikdo nenatočil.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od Bill Masen »

Jestlipak by Žilková byla ochotná v dnešní době natočit reklamu na prací prášek. :rock
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od Rafael »

No, tak to musí být dodnes její noční můra. Zvlášť co se relativně nedávno přiznala k fascinaci k černým ocasům...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od Pez »

Tak tyto komedie, by dnes už taky těžko natočili.
Co jsme komu udělali?
https://www.csfd.cz/film/370681-co-jsme ... i/prehled/

Jednička super, dvojka trochu slabší.

Edit: Ještě zajímavost:
Kvůli politické nekorektnosti se film nedostal do distribuce v USA a Velké Británii.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od Rafael »

Hádej, kdo přijde na večeři

Ač už několik let ze mě dělá mainstram a politická situace a nejrůznější celosvětové blbnutí čím dál většího "rasistu a nepřátele černochů a arabů"....
(Já za to nemůžu, ale jak se to horem dolem furt cpe lidem, kteří mají s propagandami jisté zkušenosti...).
Stal se ze mě možná úplně čítankový a ukázkový příklad zavilého rasisty....
*
Ale ten film jsem viděl skoro nedávno a vícekrát a líbil, líbí se mi furt..

https://www.csfd.cz/film/5303-hadej-kdo ... i/prehled/
Je to taková konverzační komedie, žádné drama, mě hodně zaujal a zkouknul jsem ho i vícekrát. Líbí se mi hodně pořád.
Spencer Tracy a Katharine Hepburnová se nemohou smířit s nečekaným partnerem své dcery. Přitažlivá, sympatická intelektuálka Joey Draytonová jednoho dne oznámí svým liberálně uvažujícím rodičům, že má poměr s lékařem Johnem Prenticem, černochem, za něhož se také hodlá provdat. Je to pro ně pořádný šok, který ustupuje pouze velmi pomalu, i když charakter a vědecká erudice nápadníka jim imponují...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od Rafael »

:mrgreen:
Screenshot_2020-07-08-20-00-12_20200729153410455.jpg
Screenshot_2020-07-08-20-00-12_20200729153410455.jpg (37.78 KiB) Zobrazeno 5139 x
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Varování před filmy, seriály, hudbou a literaturou se závadným obsahem

Příspěvek od Cep »

Bratr 2 (Брат 2) je taky politicky nekorektní. A z více hledisek.
Odpovědět