Druhá vlna

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Druhá vlna

Příspěvek od Tonda »

Hohepa píše: 16.07.2020 6:39 Prostě aby byl signál čitelný na určitou vzdálenost musí vysílač nacpat do antény potřebné množství miliWatů a na to potřebuje zdroj energie.....
Já jsem se tomu nějak podrobně nevěnoval, ale co jsem pochopil, tak tam je požadavek opačný. Nikoliv aby ten člověk něco vysílal, ale aby ten jeho čip přijal signál (třeba z té 5G sítě) a potom něco udělal - třeba zničil obálku a vypustil do těla toho démona. Nebo jinak ovlivnil funkce těla.

Ale i kdybys chtěl dostat z člověka ta data ven, není to tak složité. Stačí k tomu využít princip NFC u mobilů a třeba právě ty mobily. Nebo rámy v obchodech. Jednoduše nějaké zařízení s anténou, ke kterému se ta obět dostane na vzdálenost pár desítek cm a jsi schopen ta data číst stejně, jako když veterinář snímá čip psa - tam je čip ve skleněné trubičce s namotanou cívkou, která funguje jako anténa současně zdroj napájení. Takový čip nemá žádnou vlastní baterii, je napájený jenom tou cívkou. Vysílač odešle signál, ten se indukuje, čip uvnitř psa ožije a stejnou anténou odešle data tomu vysílači.

Hned mě napadá jedno praktické využití. Pokud by takový nanočip nesl ID člověka, dá se tím ten člověk bezkontaktně identifikovat i když bude mít zahalené celé tělo. Využití si každý domyslí. Takové čipování zločinců by umožnilo nevpustit je třeba do obchodu. Změnit si identitu pomocí plastické operace by tak nepomohlo. Byla by to taková bezdrátově a kýmkoliv čitelná DNA.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Druhá vlna

Příspěvek od Maximus »

To Tonda: Napsal jsi to dobře, ale myslím si, že takto sofistikovaná technologie nedosáhla použitelné úrovně "nano", aby byl potřeba pro detekci elektronový mikroskop. S velikostí souvisí i otázka distribuce - pokud partikule s mikročipy nebudou "nano", tak neprojdou z trávícího traktu do krevního řečiště. Proto podání skrze injekci je jedinou cestou, jak takovýto "čip" dostat do těla - zatím :devil.

Protože potenciál hi-tech technologií je v tomto kontextu zajímavý, tak to tu nebylo smazáno, ale bude to přesunuto do samostatného vlákna.

V tomto vláknu se má řešit koronavirus a druhá vlna!
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Druhá vlna

Příspěvek od Maximus »

Funkční vakcína asi bude docela brzy:
https://www.osel.cz/11273-americka-expe ... poved.html
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
neilz
Příspěvky: 144
Registrován: 02.03.2016 12:24
Pohlaví: muž

Re: Druhá vlna

Příspěvek od neilz »

vakcina kterou si necha pichnout jen ten nejvystrasenejsi, ani za nic, kdyby to nebyl alespon tak pruhlednej podvod s timhle politickym "virem"
Zatvrzelej ANTIVAXAK :devil
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Druhá vlna

Příspěvek od Tonda »

Zhruba u poloviny osob vakcinace přivodila běžné vakcinační stavy, jako jsou únava, bolest hlavy, zimnice, nebo bolest v místě vpichu. Žádné závažné vedlejší účinky nebyly pozorovány.
Čili to samé, co se projeví u 99% nakažených :lol: A až vakcínu otestují nikoliv na 100 lidech, ale na 100 tisících lidí, zjistí se, že jeden z tisíce na vakcínu zemře, stejně jako je to v případě nákazy. Takže k čemu je to dobré? Jasně, způsob, jak vysát státní rozpočty.

Kdybych už byl tak připos... a bál se, že umřu na COVID, raději bych poctivě nosil respirátor, než si nechat píchat tohle.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Druhá vlna

Příspěvek od Tonda »

Ještě mě tak napadá, když se bavíme o druhé vlně.
Jak vědci ve zkoumání pokročili? Jsou už známy případy, kdy se někdo nakazil dvakrát? Nemyslím jeden případ v celém světě, ale jestli se to děje běžně? Že se člověk vyléčí a za měsíc to chytí zase? Já jsem o tom četl snad jen jednou a to bylo tím, že jej špatně testovali a ještě nebyl úplně zdravý.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Druhá vlna

Příspěvek od cipis »

1 z tisíce by byl dobrý výsledek na koronavirus, aktuálně z uzavřených případů jich je 70 z tisíce, tj. 70x více.

Nicméně ten test na 100 lidech, no, ehm, to se opravdu shodneme, že je těžce neprůkazný.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Druhá vlna

Příspěvek od proforma »

Jine druhy koronaviru zpusobuji treba bezna nachlazeni, ktera ma kazde jaro a podrim oulka naroda. Neni duvod pro to, proc by zrovna pro tenhle druh mela vznikat imunita trvala...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Druhá vlna

Příspěvek od L.C. »

Tonda: těch případů je zaznamenáno více. Co si jen pamatuji, tak byly zaznamenány v Japonsku, Jižní Koreji, Hongkongu a dokonce minimálně jeden i u nás.

Jedna z teorií je taková, že až u 1/3 nemocných s lehkými (nebo žádnými) příznaky se nevytvoří specifické obranné látky vůbec, takže to může klidně chytit znovu. Doživotní imunita na to nevzniká ani náhodou a pokud nějaká, tak v řádu maximálně měsíců.

Další průšvih je, že to napadá kdeco od mozku, přes srdce až po játra, ledviny a střeva. Americká lékařská asociace měla nějakou studii 416 případů, kde poškození srdce bylo zaznamenáno o pětiny případů a to je, odpusťte mou frančtinu, statisticky kurva signifikantní. Je tam dle všeho vyšší riziko mozkové mrtvice, nadměrné trombofilní reakce atd. atd.

Zkrátka samé lepší zprávy.

Otázka je, nakolik jsou tendenční, aby lidi vystrašili natolik, aby šli do vakcíny. Ono, pomineme-li konspirační stránku celé té legrace, musíme si uvědomit, že vakcíny jsou hlavně obrovský megakšeft. A proč nevydělat miliardy až biliony dolarů na provakcinování poloviny světa, že?
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Druhá vlna

Příspěvek od FarmářJan »

situace se stále zlepšuje... jen záchranky musí od středy nosit na pracovišti ústenku a na výjezdy respirátor...
https://mobile.twitter.com/Bazilis/stat ... 49/photo/1

tak hlavně k tomu moři a po Česku taky vyrazit a tak, že jo...
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Druhá vlna

Příspěvek od Koniáš »

Tak tady na Ostravsku právě "zakázali" Nefestival, to měly být takové miniColorsy. Vyhlásili opatření max 100 osob a platné je to okamžikem vyhlášení.
Takže je i Nefestival uzavřen.
Několik týdnů "chytré" karantény nás dokázalo dostat na počátek druhé vlny. Ta neschopnost obecně je neuvěřitelná.

Věty "vše je v pořádku nehrozí žádné šíření" a "Vše máme pod kontrolou" mne z úst Vojtěcha znějí jako když nějaký Baníkovec jde do Sparťanského kotle a řve Baník pičo! Jak asi dopadne? A jak dopadneme my pod ochranou Kena ze superstar?
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zrušena.
Koniáš
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Druhá vlna

Příspěvek od MarS »

anebo má instrukce neplašit veřejnost, když teď potřebujem zachránit tu ekonomiku..


Prof. Omar Šerý

Po výsledcích DNA testování COVID19 z tohoto týdne v naší laboratoři začínám být poněkud nervózní. Od 26.4. do minulého týdne jsme měli stejný počet pozitivních záchytů jako za celý tento týden. Více než jeden člověk ze sta je pozitivní - jedná se o nové případy.
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Druhá vlna

Příspěvek od Wdog »

Tak ono je to vše logické, pokud virus sám od sebe nezmutuje do nuly a to celosvětově, tak ta situace bude stále stejná. Virus se šíří kontaktem mezi lidmi, a cestuje spolu s lidmi. Takže (zatím) jediná známá efektivní metoda je izolace lidí a zabránění pohybu lidí.

Stačí se podívat, jak se k nám dostal virus na jaře a jak nyní. Na jaře - turisté a italští lyžaři, nyní - pendleři a dovolenkáři. Jak prosté.

Osobně si myslím, že není například nutné plošně zavírat firmy a obchody, ale zamezit tomuto pohybu lidí. Zamezit pokud možno blízkému kontaktu (roušky atd.), zavírat selektivně firmy hned, jak se tam virus objeví. Rychlé akce, co nejpodrobnější informace. Zavřít hranice (nebo izolovatelné větší lokality) pro pohyb osob. ... já vím, že to evokuje situaci jako byla za komančů, ale doufám jen dočasně s kratší jednotkou dočasnosti.

Očekávám explozi korona viru u nás cca srpen-září, až se vrátí všichni dovolenkáři a začne distribuce viru přes školy.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Druhá vlna

Příspěvek od Rafael »

Koniáš:
jsem vítkovický patriot a z toho důvodu se mi tzv. Dolní oblast nikdy nelíbila, nelíbí a ani nikdy líbit nebude.
(Násilné zrušení vysokých pecí nastartovalo totální rozklad našeho největšího hutnicko-strojírenského komplexu, dolů apod. A spousta úpadků se pak na to i postupně nabalovala...).
*
Takže je mi nějaký Colours Ostrava úplně u ... :moon
Nehledě k tomu, že je to těžké multi-kulti a černochů a jim podobných je už v OV dost tak proč tam tahat ještě další a oslavovat je tam zhuleným davem jako umělce?
*
p. Ministr, (teflonový) mi sympatický není, ale v brifingu mi promluvil od srdce. Něco ve smyslu:
Proč se někdo diví, že mu někdo zakáže, "na poslední chvíli", nějaký velký festival když už skoro půl roku žije v nějaké epidemiologické situaci a která se navíc poslední dobou v jeho regionu zhoršuje...
(To zas budou v médiích, už to vlastně začalo, že nemají co žrát a ať jim dá stát nějaké kompenzace.... Beztak dá, ale jen z daní těch nejchudších, skutečně smysluplně pracujících kteří neumí, nebo se stydí, tak hlasitě řvát....).

P.S. Zpočátku se ta akce konala na Černé louce, poblíž Slezskoostravského hradu apod.
To je další z důvodů proč tu akci totálně nesnáším.
Nějaké vazby, zlodějny, likvidace a vůbec aktivity tzv. super podnikatele a OV "mecenáše".
Dokonce dostal od hlavy státu i nějaký metál.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Druhá vlna

Příspěvek od Koniáš »

S Colorsama s tebou z duše souhlasím.
Možná to ode mne špatně vyznělo.
Mi jde o tu nebetyčnou neschopnot a nekoncepčnost.
Už 2 týdny je tu spousta nakažených. Prokazatelně lidé, kteří se domnívali, že mají Covid, (pak se to potvrdilo) se chtěli nechat testovat. KHS je poslala do háje. Pak se nechali otestovat přes obvoďáky. Jak měli pozitivní test, tak to hygieně psali (po nemožnosti se na hygienu dovolat) v mailu i s kontaktama na ostatní lidi co s nima byli ve styku. S podezřením odkud to mají (také se to posléze po cca 8 dnech potvrdilo). Hygienu to nezajímalo. A následné obvolávání těch osob se kterýma byli v kontaku trvalo několik dní. Prostě neschopnost x nekompetentnost.
A najednou zavírají vše okolo. Z okamžiku na okamžik.
To je to co mne štve.
Mi vadí jak těm úředníkům je úplně jedno jak ničí podnikatele.
Já ty multikulturní propagační koncerty nesnáším. Ale vadí mi, že s náma takhle zametají.
PS: Pokud to bude mít výsledek zaník Colorů, tak je to pro mne pozitivum.
Jak bylo v básnících.
Neschopnost může taky způsobit pokrok. Ale pouze jako vedlejší produkt.
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zrušena.
Koniáš
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Druhá vlna

Příspěvek od Rafael »

Myslím, že jsme si rozuměli dobře :yes
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Druhá vlna

Příspěvek od Grunt »

Druhá vlna už je oficiálně považována za započatou nebo ještě vše v klidu?
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Druhá vlna

Příspěvek od FarmářJan »

Vše je přece v nejlepším pořádku a Ken to jistí s Rážovou z karantény.
Ale my, co víme jak vypadá v grafu vlna, vidíme, že ta druhá uz dávno jede. A vzhledem k neklidu v jiných zemích, omezenim atd. jede skroro všude.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Druhá vlna

Příspěvek od Grunt »

FarmářJan píše: 11.09.2020 21:49 A vzhledem k neklidu v jiných zemích, omezenim atd. jede skroro všude.
Je to tak. Ale čím to kurňa?

Dle ECDC na tom (na 100 000 obyvatel) nejsme zas až tak úplně nejhůř (mimo okres Praha-západ):
Obrázek
Jenže z týdne kdy se jen strašilo z téměř vymizelé nemoci takový raketový narůst, čím si to vysvětlit?
Obrázek
Chce se mi říct, že počasí, jenže sám moc dobře vím že zrovna toto léto bylo jedno z těch slabších a pokud by v tom počasí (sluníčko) hrálo roli proč se to týká jen Evropy a ne ostatního světa?:
Obrázek
V tom je je víceméně oproti Evropě nárust lineární. Čím si takovou epidemiologickou křivku vysvětlit? Může za tím stát to že v Evropa se v létě přepíná do dovolenkového módu a všichni víceméně míří válet si šunky na pláže (s čímž tento rok naprosto nesouhlasím). Pokud ano čeho se pak obávat třeba v takovém prosinci kdy všichni pro změnu míří za rodinami?
Dovede situaci někdo logicky popsat?
[ Zdroj grafů a dat ]
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Druhá vlna

Příspěvek od FarmářJan »

Bude to podobné jako v zimě. Navraty z dovolené, promíchání kmenů, začátek školy v mnoha zemích už v srpnu. Uvolnění těch zákazů, letní akce atd.

Jinde ve světě často jede teprve první masivní vlna.
Odpovědět