Druhá vlna

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Druhá vlna

Příspěvek od proforma »

@Mars: takze vas bylo 22 ucastniku, z toho 20 nakazenych + 2 imunni po predesle nemoci, rozumim tomu spravne? 100% nakazlivost? I presto, ze jste zrejme pracovali venku a cast opatrnejsich nespala v pokojich (s nekym dalsim), jak pises? No, pekny...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Druhá vlna

Příspěvek od MarS »

Není to můj blog, jsem opatrnej, já bych to uhlí radši dřel sám, než si zvát 20 lidí.

Ano nakažení byli defacto všichni, pokud si autor nevymýšlí. Nakazali se nejspíš až při tom veřerním popíjení v chatě, nepředpokládám, že by v zimě, co byla minulý víkend, někdo trávil večer venku, ale kdo ví.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Druhá vlna

Příspěvek od Jason »

Ja pridam svoji zkusenost s covidem. Predne pisu ze je to ciste moje osobni zkusenost, neni to nic prevzatyho nebo tak neco.

Byli jsme pred nejakym casem na svatbe kamaradu. Ja jsem byl silne proti ale manzelka sla neveste (spoluzacka z vejsky) za svedka tak jsme jeli (pro klid v domacnosti, kazdy kdo ma doma manzelku tak to asi chape). Ve finale nejakych cca 80 lidi, obrad v kostele (tam jsem nevkrocil - zaprve se mi nechtelo lezt dovnitr a hlavne mam maly dite ((sice holcicku)) ale i tak mam husi kuzi z tech uchylaku). Pote veselka na vesnickem sale. Ja jsem travil hodne casu venku s malou, ve finale bylo docela horko (na sale vsechny okna dokoran, pruvan atd) tak nas bylo venku povicero. Vse probehlo uplne normalne, druhy den jsme jeli domu. (rekneme svatba byla den 1).

Za nekolik dnu 3 - 4 den volal kamos uplne hotovej ze jednomu cloveku se udelalo zle a tak testy. Dalsi den vysledek ze je pozitivni. Volal jsem hned doktorce a ta se mi pomalu vysmala jako ze kdyz nemam priznaky nebo tak ze to nemam resit. Tak jsem to oznamil v praci a byl jsem poslan z firmy na testy (v DE). Kdyz jsem to rekl lidem se kterym jezdim do prace tak naraz vsichni ze je jim blbe atd. Tak jsme sli vsichni, plus dobrovolne kolegove se kteryma jsem prisel do styku (vyslo mi to dobre ze jsem byl 1x odpoledne a pak 2x nocni a 2x volno tak jsem neprisel do styku s vetsinou kteri jsou jenom na ranni). Vsichni jsme meli testy negativni a naraz se vsem udelalo dobre (vcetne me).

Po cca tydnu manzelka lehce pokaslavala a nemela dva dny cich. Tak konecne testy (v CR ale po hodne velike urgenci) a nakonec pozitivni. Takze karantena, ja jsem si ji dal taky a snazil jsem se hodne drzet od zeny a dodrzovat zvysene hyg. navyky). Ja jsem nakonec 13. den citil lehke skrabani v krku a uplna ztrata cichu a chut tak na 20%. Test mi potvrdil nakazu, v tu chvilku se mi strasne "pritizilo" - uplne zapracovala hlava. Od 15. dne uplne pohoda, jenom jsem si obcas trosku zakaslal (tak jednou dvakrat denne, jako po krabicce cigaret). Jeste jednu vec co jsem pozoroval ze jsem se hodne potil. Zvysenou teplotu jsem nemel ani jeden den a to jsem se meril kazdou chvilku.

Po 14 dnech, tj. nejaky 27. den testy opakovane negativni a cich se pomalu zacal vracet. Postupne az do normalu. Testy na protilatky pozitivni. Ja jsem se musel nakazit doma od zeny, tak si to privezla. Kvuli maly jsem si bral multivana a spali jsme spolu v aute, ale tam jeste nic neprobehlo.

Dodatecne jsem resil s kamosem jak tam probihala nakaza tak pridam par prikladu pro zajimavost:
zenich, nevesta ++
rodice nevesty +-
mama zenicha -
svedek zenicha -
svedek nevesty +
dva ozralove co spali spolu ve stanu (skoro pod jednou dekou) +-
vsichni kamaradi ze Sumavy -

Nepisu to tady s tim ze hlasim teorii o chripecce ale ciste popisuji svoji zkusenost. Celkove bylo pozitivni cca 15 lidi z 80. Jediny vaznejsi prubeh mela babicka ktera byla s lehkym zapalem plic v nemocnici. Po patrani jak to mohlo byt tak byla nejvice zasazena vetev od nevesty.

Hlavne po oznameni ze je nekdo pozitivni, vsichni cejtili ze maji teplotu a spatne se jim dycha atd. At to byli hoste nebo kolegove z prace. Kdyz prisly negativni vysledky tak se vsem naprosto ulevilo.

A co se tyce procenta pozitivnich testu - sama dokrorka mi rekla ze pokud neni nejaky problem (zdravotni obtize) tak je zbytecne posilat na testy. ze posilaji lidi u kterych je to hodne pravdepodobne a neco jim je.

Jeste jednou opakuji, netvrdim ze to byla chripecka (od polsedniho negativniho testu je to nekolik tydnu tak je jeste asi brzo soudit jestli se to na me nejak nepoznamenalo) ale u nas byl prubeh vazne mirnej. Do ceskych statistik jsem neprispel, vsechny testy jsem mel v DE. Veskerou karantenu jsme poctive dodrzovali abychom co nejvice eliminovali moznost nekoho nakazit. V nasem okoli uz dalsi pripady (o kterych bych vedel) nebyly.
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Druhá vlna

Příspěvek od MarS »

...
Přílohy
kontext.png
kontext.png (5.2 KiB) Zobrazeno 4233 x
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Druhá vlna

Příspěvek od Grunt »

Má někdo predikce kdy může druhá vlna projít? Pokud aktuální šílenství opravdu souvisí s počasím, tak varuju že od Dušiček je to do prvního pořádného slunce je to cca půl roku. Půl roku téhle šílenosti tato země psychicky nezvládne.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá vlna

Příspěvek od Fabulous »

Počítej, že do jara se v tom budeme plácat.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Druhá vlna

Příspěvek od step »

Už to asi bylo v jiném vlákně, navíc je to už starší, ale zatím to odpovídá. Bude to dlouhé.
615DC3DA-3AD7-47F3-9423-0EF2A36408A7.jpeg
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Druhá vlna

Příspěvek od PeFi »

Bude to podle mě plošší (R se podaří dostat pod 1,5), vrchol tím pádem nebude tak vysoký a přijde později. Přiznám se, že jsem i v září čekal, že to pojede pomaleji a že R udržíme kolem 1,2. Že jsme kolem 1,5 je celkem průšvih.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Druhá vlna

Příspěvek od Ivana »

Kulveit na Seznamu má spočítané 1,3: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koro ... nfo-118492
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Druhá vlna

Příspěvek od step »

Do včerejška jsem myslel, že R0 je 1,2. Ty opatření to musí oploštit, bude to delší, ale snad to nebude až takový masakr. Scénáři s hromadou mrtvých se už asi nevyhneme.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Druhá vlna

Příspěvek od FarmářJan »

Grunt: pandemická křivka jde ve většině případů stejně jak nahoru tak dolů, jenže zatim nevíš, kdy se to bude lámat. Každopádně, když si dokreslíš kdykoli ten tvar zrcadlově jak klesá, máš cca minimum, do kdy to bude. Když to udeláš v době kdy uz to začalo klesat, bude to presnejsi vysledek. Prostě druhou půlku křivky za vrcholem.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Druhá vlna

Příspěvek od Ivana »

Vztah hostitel - parazit je dynamický. Něco jako bezpečáci vymyslej novej zámek a zloději se rychle naučí, jak na ho prolomit. Pak vymyslej něco novýho a zloději zase rychle .... a tak dál.
Takže to záleží hodně i na nás. Mutuje docela rychle. Jakýho parazita si vychováme, takovýho budeme mít. Když bude mít všude žrádla dost, tak nás šetřit nebude. Když pro něj žrádla dost nebude (takový to blbý zůstaň doma, rozestupy atd.) tak si nás začne šetřit.

A sražení reprodukčního čísla je taky na nás. Opatření máme, takže teď už jen na nás. Hodně blbá zpráva je, že na nás všech jako celku, takže ti odpírači a chřipečkáři budou reprodukční číslo kurvit nám všem.

Takže jak dlouho to celé bude trvat a jak zlé to bude máme ve svých rukou. My všichni jako celek. Bohužel. A může to být i o hodně horší než to bude za tři týdny. A za tři týdny to bude menší masakr, to máme už teď jisté.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Druhá vlna

Příspěvek od MarS »

Máte někdo propočet, kolik lidí bude přibývat do tydne na hospitalizace? Nemůžu si pomoct, ale vidim to na 1500+, moc mi hlava nebere, kam se to všechno dá.

Volná kapacita covid+necovid lůžek s kyslíkem je 7500?

Podle naší hygieny kolaps lůžek nehrozí, tak možná mam jenom blbý odhady :?
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Druhá vlna

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Petr Ludwig to spočítal takto:
20201017_175411.jpg
Kdo je připraven, není překvapen.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Druhá vlna

Příspěvek od MarS »

Jestli tomu dobře rozumim, tak v optimistický variantě předpokládá 24.10. míň hospitalizovaných než je te%d aktuálně (3400). To mi přijde prakticky nemožný
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Druhá vlna

Příspěvek od bivoj »

Asi tak... Netuším, kde vzal těch 3300 pro 24.10... Stačí se podívat na graf níže, kde je stav ke včerejšku:
hospitalization-201016.png
I když si udělám hloupou lineární aproximaci, tak vidím, že toho 24.10 se spíš dostaneme někam k těm 5000...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Druhá vlna

Příspěvek od MarS »

nedivil bych se 24.10. 7k a 31.10. 14k...
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Druhá vlna

Příspěvek od step »

Tady to myslím Flégrovi zatím docela vychází.
23435C50-E3C1-4495-91F8-8C0F9DB5518D.jpeg
23435C50-E3C1-4495-91F8-8C0F9DB5518D.jpeg (20.8 KiB) Zobrazeno 3021 x
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Druhá vlna

Příspěvek od L.C. »

Vychází skoro dokonale. Dnes je 24. října a hospitalizovaných je 5044 (751 v těžkém stavu).
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Druhá vlna

Příspěvek od marabu »

Jj taky jsem na to koukal, pokud to bere ke konci daného dne, bude to řádově odpovídat, jen ten graf mohl useknout dříve, pak už je to jen teorie, protože se překročí personální kapacity, nemocnic si můžou stavět kolik chtějí...
Vlak je rozjetý směr Itálie na jaře.
Odpovědět