Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
čimango
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od čimango »

To: Quido
OT, ale když už mluvíš pražštinou - Karlák je Karlovo náměstí, ne Karlův most :D .
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Díky, to jsem nevěděl. Nechtělo se mi to vypisovat celé a teď vidím, že bych snad mohl někoho uvést v omyl. Pražštinsky(?) jsem to nemyslel, ale efekt je stejně mimo, jako kdybych býval byl použil hantec. :D

No, trocha jazykové legrace na odlehčenou a teď si zase můžeme dělat těžkou hlavu z posledního příspěvku od uživatele Ortvar :(
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

kapitan na lodi nemá zadne služby.... jednoduse protože je ve sluzbe porat ..:-) takze sorry hrib v době krize nemá pracovni dobu a tim ani volno...
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

Pod vládou Babiše to dospělo do takové fáze, že žádáme o humanitární pomoc.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/hasic ... ry/1947541

@Quido: to se omlouvám, jen jsem to prolít a myslel jsem, že se bavíte o mostě.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Dneska Babiš perlil:
Poslankyni Olgu Richterovou (Piráti) premiér osočil ze lži. Nelíbil se mu dotaz, že Česko má nejvíce obětí v souvislosti s koronavirem v Evropě v přepočtu na počet obyvatel.
A prý nemáme druhou vlnu ale furt to je ta první :head
Zdroj: irozhlas
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

@Paul: Ano, myslel jsem most. Musel jsem ten výraz 'Karlák' slyšet někdy předtím a nespojil jsem si to s náměstím.

Ad humanitární pomoc: Zpráva o hasičích nepěkně koreluje s předchozím příspěvkěm ve vlákně o vojenském personálu a vybavení.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vy ... a-40339939

jak to nazvat, boj o lůžka v nemocnici?

každopádně z toho mi není moc dobře:
"Sanitka je proto schopná vyjet k novému případu až po celém procesu sterilizace, který zabere třicet minut až hodinu."

co takhle hromadná nehoda autobusu a aut na silnici, požár v paneláku s desítkami zraněných ve vážném stavu apod., Zdravotnictví vážně balancuje na úzké traverze 100m nad zemí bez jištění. A dost lidí to prostě neregistruje. Dnes na náměstí cca 10 lidí bez roušek, vysmátí jak paka, věsměs mladí lidé, míjeli jsme se v podstatě rameno na rameno. V supermarketu se žrádlem 2m odstup znamená cca 50cm max, spousta lidí roušku pod nosem, i starých lidí. No nic no. Jdeme tomu naproti.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od drigon »

Holt, na Titaniku už teče i na velitelský můstek.
Příbuzná, která je lékařka na mateřské byla prý upozorněna na to, že může být v případě nutnosti poslána do služby
Koukej tak, aby jsi viděl.
Jakubski
Příspěvky: 53
Registrován: 24.03.2020 23:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jakubski »

Tak nemají blbnout lidi. Včera jsem poslouchal radio Signal písničky na přání a 2 lidi tam brečeli jak je to strašné. Slabší povahy to nedávaj už teď. Toho magora Flégra už by měli někam zavřít. Mimochodem

Koronavirus unikl z laboratoře v Číně, je to téměř jisté, řekl dnes poslancům ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Zdůraznil ale, že virus určitě nebyl vyroben uměle.

Prohlásil dnes Prymula. Zdroj Idnes. No a je to venku.A Peková tomu nerozumí...

Dál se vším respektem k Ortvarovi a LC - ze které jste nemocnice. Hlídačstatu.cz k 22.10. stále v pohodě. Kde je tedy pravda.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Jak kde je pravda? Na začátku píšeš, že nemají blbnout lidi. Ale ty ses zblbnul sám.
Jak proboha můžeš ze součtového grafu říkat, že v pohodě?
Že je tam v Praze 32 lůžek volných (na kolik miliónů obyvatel?) ještě přece neznamená, že někde už dávno nejsou ...

Až tam budou konkrétní nemocnice a jejich konkrétní stavy, tak si myslím, že v pohodě určitě nebudeš.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dracekvo »

Mě by zajímalo, co by slabší povahy dělali v případě vážného průseru.
Tohle sice není sranda, ale většině populace stačí jen sedět doma a nijak moc se jí to nedotkne.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Hlídač státu byl v pohodě - těsně po půlnoci. Podívej se na trendy dostupnosti ECMO, UPV a dialýzy v některých krajích a extrapoluj co se asi tak mohlo dít dnes a co se bude dít v nejbližších pár dnech ... Fakt je to tak těžký ?

Tohle je dost vážnej průser už teď, protože stále ještě jedeme po exponenciále.
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Max »

Devlop: mám ze včerejška a dneška podobné dojmy. Zatímco od minulého týdne do tohoto úterka bylo město a okolí relativně vyprázdněné, s vyhlášením "lockdownu" je najednou venku plno. Odpočívadla, dětská hřiště parky apod. jsou najednou plná skupinek školáků a opilců, kteří na veškerá opatření z vysoka kašlou.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Já na volná místa na hlídači státu taky čuměl jak puk. Pak mí to došlo. Ty "volné" kapacity jsou teoreticky možné volné lůžka a dýchace co by byly k dispozici kdybychom přestali léčit vše, úplně vše ostatní a léčili jen a pouze covid. Jasně máme v nemocnici cca 12 ventilovaných lůžek na kterých neleží Covid. Ale leží na nich lidi s infratktem,po úrazech,po mrtvicích. Volné bylo v pět 1 ventilované lůžko na 2 okresy. Kapacity navysime. Cca od pondělí. O 30 procent. To už bude pomalu strop. A není vyškolený personál.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

cipis píše: 22.10.2020 20:17 Jak kde je pravda? Na začátku píšeš, že nemají blbnout lidi. Ale ty ses zblbnul sám.
Jak proboha můžeš ze součtového grafu říkat, že v pohodě?
Že je tam v Praze 32 lůžek volných (na kolik miliónů obyvatel?) ještě přece neznamená, že někde už dávno nejsou ...

Až tam budou konkrétní nemocnice a jejich konkrétní stavy, tak si myslím, že v pohodě určitě nebudeš.
Oni uz tam ty konkretni nemocnice jsou a opravdu z dat nevi videt ze by nastal problem. Bylo by docela zajimave porovnat hlaseni cloveka ktery v nemocnici je a odpreportovany stav.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Jakubski píše: 22.10.2020 20:12 ...Prohlásil dnes Prymula. Zdroj Idnes. No a je to venku.A Peková tomu nerozumí...
Peková tomu bohužel skutečně nerozumí. Vpomíná někdo na tento její rozhovor a předpovědi?:
3.6.2020:
Molekulární genetička Soňa Peková, která vede laboratoř Tilia, je jednou z největších českých odbornic na šíření nového typu koronaviru. Podle ní nastal čas si říct, že jsme to zvládli, a uklidnit se, žádná druhá vlna nebude. Peková dokonce odhaduje, že do Vánoc covid-19 zmizí z celé planety.
Dále ty její fantasmagorie zde: https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... i-40326320

Každý si ten článek může přečíst a sám usoudit, jak velkou odbornicí na epidemiologii je...
(Pozn.: - To, že má někdo papíry na molekulární genetiku z něj fakt ještě nedělá epidemiologa...)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Otvar: A co to kloktání, zkoušejí to doktoři někde i u nás?

Jo a mimochodem trestní oznámení: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/advok ... ha/1949328
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Nevím. Nevím ani o co jde.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Myslím tohle:
https://academic.oup.com/jid/article/222/8/1289/5878067

Podobnou studii dělají myslím v Pákistánu s nimbovým olejem.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od step »

V jedné z nemocnic dochází kyslík do centrálního rozvodu. Spotřeba je ukrutná. Při průtoku 5l/min je to 300l/hod, tedy 7200l/den/pacienta. x50 pacientů :cry:
Odpovědět