Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od golem »

Babiš už má nového kamaráda. Dokonce je tomu viru podobný, možná dojde na pokus uhrát to na příměří... :lol:
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/komu ... omaci_lesa
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vrabi »

Krásná prognóza, tohle bych vyvěsil jako leták po všech lampách ve městě, aby se lidi probrali ...

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/bliz ... .seznam.cz
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Zajímalo by mě, přemýšlí ti lidi, nebo je to pro ně fakt tak těžké:

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/li ... .seznam.cz
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Propaganda, je to prané teleobjektivem, byly tam velké rozestupy i roušky. Tak se fotí barevné demonstrace.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

teleobjektiv? toto není "teleobjektiv" z nízkého úhlu. To první objektiv tak 80mm max, to druhé je cca širokoúhlý 35mm, sám fotím, takže vím jak to vypadá. Někdo tam vidí 2m odstupy? Kdyby jsi to fotil objektivem s větší ohniskovou vzdáleností, tak ti na té první fotce jsou kromě toho uprostřed rozmazaní (kdyby stáli od sebe 2m a více). Nejsou. Stojí tak max 50cm od sebe. I když sluečno mohlo fotografa přimět k nastavení větší clony.
Obrázek
Obrázek

mimochodem v TV matka s dítětem v náručí, návštěvnice trhů, rouška pod držkou, odpověď na kameru "Když nemusí nosit roušku prymula, tak ji nebudu nosit ani já" ;)

Žádáme o pomoc cizí země, ale pořádáme trhy se stovkami návštěvníků namačkaných na sebe, roušky pod nosem (v tom lepším případě", odstupy sere pes, svinovací metr nikdo nosit nemusí :lol: . Další fatal error. Vánoce budou asi velmi poklidné, mám takový dojem.
Jakubski
Příspěvky: 53
Registrován: 24.03.2020 23:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jakubski »

Tak vždy se to dá nafotit tak, že je splněno zadání. Tzn. jestli chci udělat na Iděsu bomba článek a) nedodržuje se opatření utáhnem šrouby nebo b) dodržujeme nikdo neběhá s metrem a ani rouška ani rozestupy nejsou samospasitelné. Když se promrhalo 500 miliard proč nemá každý doma polomasku ffp3. Pokud se tu teda někdo hrdlí o nedodržování z části funkčních opatření, proč se nechráníme funkčně. Virus je tu nepochybně ale je to jen záminka pro tunelování a ojebávání většinové společnosti. Proč v laboratoři se nechráněj rozestupem a rouškou ale maj celomasku s přetlakem...
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Jakubski píše: 24.10.2020 22:27 Virus je tu nepochybně ale je to jen záminka pro tunelování a ojebávání většinové společnosti.
a to jako fakt? ve všech státech Evropy a světa se domluvili, a jde jen a jen o jediné, ojebat společnost a tunelovat? A tuhle akci jako započal kdo? A co z toho bude mít?
Pro ty "vrchní" je naopak pro jejich kešeni nejlepší zdravý, pracující, konzumně žijící, zadlužený hypo na 30+ let sluha, pracující tak do 80 let, nejlepší dělník nebo ne? Co budou mít ze chcípajících, na dávkách žijícíh lidí? Může mi to někdo z popíračů a konspiračů vysvětlit?
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Možná to ode mně bude hnusné, ale VŠEM co tam byli přeji ten nejtěžší průběh nebo úmrtí. (Než mě budete ukřižovávat, čtěte pls níže.)

Ptáte se proč? Nebo mě chcete hned soudit za takto extrémní názor? Takže, máme tady celosvětovou pandemii, kterou v moderních dějinách nepamatujeme. (Naposledy to byla španělská chřipka, ale z tohoto už nejsou pamětníci.) Zdravotnictví v ČR jede na doraz, dochází doktoři, sestřičky a personál obecně padá na hubu. Vše směřuje do strašné, ale fakt strašné řiti.

A lidi fakt nemají nic lepšího, než v situaci, kterou tady momentálně máme, vyrazit na trhy? FAKT? To nemají ani špetku zodpovědnosti či logickýho uvažování? Z testů je 34% nakaženost - každý třetí to má. A je nenapadne nic lepšího, než se mačkat ve frontách na nějakých trzích...

Já od března dodržuji taková opatření, že kdyby je dodržoval každý člověk v ČR, tak už žádný Covid neexistuje (jak si myslela bláhově Peková, že lidi budou zodpovědní). Ale díky takovýmto salámistům, kterí si prostě nemůžou odpustit jít se do davu promořit, si projdeme peklem.

Dobře nám (jim) tak...
Naposledy upravil(a) bivoj dne 24.10.2020 23:00, celkem upraveno 1 x.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

To máš marné, na to oni odpovídají, aby si za levno koupili podniky.
Akorát už zase pak nevysvětlí, co bude někdo s těma ruinama dělat.
Chtějí, aby šli všichni zpátky do škol, ale neřeknou, kdo je tam bude učit, až učitelé odpadnou.

Bivoji, další oblíbený dotaz je "a kolik jich doopravdy znáš s těžkým průběhem?"
Na to se prostě nedá odpovědět. Bublina člověka je nějakých 100-500 lidí, což stěží vystačí na nějaký reprezentativní vzorek, obzvlášť, když se tím nikdo nechlubí, že něco dostal. Nejvíc jsou slyšet ti, co tvrdí, že to už měli a pohoda ...
Někdy si říkám, že by měli dát místo na zakázku vyfoceného Primuly do novin fotky a příběhy těch obyčejných, co to neustáli nebo těžko ustáli. To by bylo zase povyku, jak se plaší lidi ...
Janko Burka
Příspěvky: 93
Registrován: 10.10.2020 16:59

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Janko Burka »

Ja skopiruju z jedne diskuze na serveru kde rozebirali invazi tzv. uprchliku. Sice jine tema, ale jako preneseny priklad se hodi. Jeden diskutoval o tom se starsimi nemeckymi manzely, a ti se chovali "slunickove"
„Proc jsem mu neodporoval ci ho nesnazil seznamit s holymi fakty ? To je celkem jednoduche. To proste nefunguje, je to jen plytvani casem. Staci jen malej priklad a to holokaust. Nerikam ze to vedeli vsichni ale to ze je s zidy zachazeno velice brutalne vedeli. Stejne ted vime ze to nebude zadna prdel a zivot bezi vesele dal. Nakupaky praskaji ve svech atd.. Reagovat se bude az v posledni vterine, pro mnoho lidi bude uz pozde, ale tak to proste je. Bylo tak tomu vzdy. je prilis mnoho svedectvi na to aby tomu bylo jinak. Klasika byla vychodni fronta. Rusove jsou jeste 500km v pohode, rusove jsou 250km v pohode, rusove jsou 2,5km a byl poplach...Lidsky rozum se proste brani prijeti neprijemnych faktu, tak dlouho jak jen to jde. Takova mozkova sebeobrana. Teprve kdyz uz je naprosto jasno, ze je to v prdeli se zacne neco dit.“
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ray »

bivoj píše: 24.10.2020 22:58 .....Zdravotnictví v ČR jede na doraz...
Bivoji, tyvole, a ty jim ještě přeješ takovou brutální nálož chcípáků z Náplavky?! :lol:

Sorry za OT, musel jsem :angel
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MFG »

Umite se nekdo dostat k cislum “vsech” zemrelych treba za tyden, idealne den?

Nekde jsem zahledl, ze u nas (dloudobe) prumerne odejde 300 lidi kazdy den. V soucasnosti mame cca 100+ mrtvych jak rikaji “s Covidem”. Zajima me, zda se pouze stihla nakazit tretina tech co by stejne umreli, pripadne jak veliky prekryv tam je. Ten “soucet” by lepe vypovidal o tom, jak veliky dopad ta epidemie ma.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Koukám, že jste se pohledem na Náplavku na Výtoňi všichni pobavili. Tam poblíž bydlím a pracuji a chodím nakupovat. Věkový průměr obyvatel je asi nejvyšší v republice. A tyhle komedie s nákupem se tam trvale odehrávají i na Tylově náměstí. Nic tam není levnější, v okruhu 1 km jsou Lidl i Albert i Tesco. 99 %nakupující h a 100%stankařů nejsou místní. Radnici na Praze 2 vede ODS, starostka je poslankyně Parlamentu Černochová. Proto raději dojíždím ze Slap. Tohle přemýšlení, že se někdo postará, proč bych se měl starat já, je v Praze normální.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

MFG píše: 25.10.2020 5:51 Umite se nekdo dostat k cislum “vsech” zemrelych treba za tyden, idealne den?

Nekde jsem zahledl, ze u nas (dloudobe) prumerne odejde 300 lidi kazdy den. V soucasnosti mame cca 100+ mrtvych jak rikaji “s Covidem”. Zajima me, zda se pouze stihla nakazit tretina tech co by stejne umreli, pripadne jak veliky prekryv tam je. Ten “soucet” by lepe vypovidal o tom, jak veliky dopad ta epidemie ma.
Nemam cisla za CR, ale daji se dohledat cisla za cast evropy sledovvanych na serveru https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps

Z dat je videt ze zdruba 40% lidi kteri jsou ve statistice jako "zemrel na covid" by v tomto roce zemrelo na jinou pricinu. Taky jde videt, ze zatim ve sledovanych oblastech kde zije cca 300mil obyvatel zemrelo ve vekove skupine 0-44let asi 1700 lidi vice nez je prumer za roky 2018 a 2019 pro prvni tri ctvrtleti .

Tim nechci zlehcovat vaznost situace u nas. Je vazna a jepotreba byt zodpovedny k sobe i svemu okoli.
Angelus
Příspěvky: 37
Registrován: 27.05.2017 15:43
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Angelus »

Nevim co řešíte. Sám tam sice chodím v 7 ráno kdy jsem tam jen já a prodejci a v 11 bych tam nešel, ale lidí je ve městech prostě moc a žrát něco musej. Ty "davy" na farmářských trzích na fotkách jsou slabej odvar toho jak to vypadá v průměrném supermarketu ve špicce.
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TommyV »

Ono je rozdíl nakoupit jednou tejdne treba dva plný batohy nebo tašky (když by někdo nejel autem) a pak si doma chystat jidlo do práce, doma péct chleba.. Nebo kazdej den pro novy pecivo, do alberta pro svacinku a tak... Kvalita veci a hlavne puvod ma farmrskych trhach je na jinou dlouhou diskusi..
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MFG »

@tom384

Diky … tedy cca 50% jde ciste za Covidem s tim, ze se ten pomer bude zvetsovat tak jak budou stoupat pocty vaznych pripadu a nemocnice nebudou stihat.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Dnes jsem mluvil z kolegou. Dcera jim to přivezla od Máchače. Rodina 6 lidí spolu pozitivní 5. Z pěti pozitivních 1x dítě 12 let bez příznaků, druhé 20 astmatička, kašel lehký příznak, něco jak jarní pylová sezóna. 2x rodiče lehký průběh totální ztráta čichu a chutě, silná horečka, kašel. 1x tchýně těžší průběh 1tyden na kyslíku.
Mě z toho plyne že je ten Covid pěkně rafinovaný hajzlík. Tchán jehož manželka ležela na kyslíku měl tři negativní testy a to dostal největší nálož. Někdo pozitivní bezpříznakový.

Jinak dozvuky tajné schůzky je údajně příprava plošného testování v MS kraji.

Můj poznatek k fotkám lidí na trhzích, kdyby byla vedle fotka lidí z Lidlu, Tesco atd. Není vidět rozdíl. U nás výletní hospoda, prodej přez okno, okolní louka a les plná lidí, po nich bordel jak sviňa, plno kelímků a sáčku po lese. Jo lidí se chovají nezodpovědně, a kdyby se chovali aspoň jak prasata, je to horší. Je otázkou času kdy se to zavře tvrdě, kompletně. Důvěra ve vládu 0. Bude to mazec.
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tajfun »

v dnesnich otazkach Vaclava Moravce zajimavy rozhovor s Prymulou. Koho to zajima tak urco mrknete
Odpovědět