Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Audis »

kolega studoval příbalový leták jednoho slinového testu, a nejíst a nepít tam v tom konkrétním nebylo. Naopak nejíst nepít nekouřit vyggoglil jako jediný zdroj informace nějakého člověka ze šumperské nemocnice, který odpovídal v jiné věci. Už mi to připadá jako hoax.

Rozumím tomu, že si zrovna vyberu 5 ze 100 těch zrovna vadných testů. pak to pochopitelně nestačí. :chuckle

Teď vážně: bud dělám malou studii nebo velkou: na velkou aspoň 50 vzorků, různé šarže (má to nějaká pravidla výběr statistického souboru). Nebo malou svoji studii, a na to 5 stačí. 5 mělo vyjít jedním výsledkem. Maximálně 4 jedním výsledkem a 1 vadné měření. Nebo 3 a 2. nebo 2 a 3. Ale vždy jedna strana mince. Pokud vychází obě strany mince, ne, zkoumaný soubor je úplně na nic.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

Audis píše: 08.04.2021 19:31 Tím lépe. Sem zvedavej jak to bude probíhat. Moje dítě jde do školy až v turnusu od 19. Dubna. Bohužel nejsem v tom prvním turnusu, abych nasal zkušenosti a inspiraci.
V pondělí dám snad nějaký report, jak to vypadalo u nás ve škole, budu nejspíš pomáhat s touhle akcí v 1.tř. Jako jeden z mála ve škole už naočkovaný druhou dávkou. Na štěstí naše škola dostala ty testy z výtěru z nosu, ale takovou tu kartu a ne s tou zkumavkou, to by asi prvňáci a ani druháci nedali. Tohle vypadá jednodušší. Já si teď po třech dnech po očkování ze zvědavosti udělal test co jsem měl doma ze slin a byl negativní.
Ale bude to ve školách v pondělí asi srandy kopec no... jak říkám, jestli budu někde ve třídě pomáhat, určitě napíšu poznatky.
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Audis »

podle mimořádného opatření č. 2021-1 (omezení maloobchodu) od 12. dubna http://www.mzcr.cz/wp-content/uploads/2 ... %C3%AD.pdf , není zákaz venkovních sportovišt.

Proč nebudou otevřena? (a proč nejsou již 14 dní kde jsem v tehdejším opatření zákaz opět neviděl).
Možná to má něco společného s tím, že prej platí pes5 a musí se plnit pes i opatření současně, ale je to prej. Ví někdo jak to je? A pokud ano, kde visí ve státní správě aktuální uroven pes?
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

U ženy ve škole proočkováno 0 učitelů (kromě nějakých starších, co s to sehnali jinde). Stejně jako v celém, nemalém městě...
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Audis »

Kde sledujete seznam mimořádných opatření a usnesení? Cíl je jedno místo kde je všechno a je to důvěryhodný zdroj (žádná svévolná interpretace, okamžitě uploadováno). není možný, aby lidi a provozovatelé koukali na tři různá místa co zrovna platí. Chtějí-li nepoužívat informace z novin. To je absurdní.

Ted jsem zjistil, že tohle místo to není https://www.vlada.cz/cz/epidemie-korona ... /#posledni . Chybí tam opatření č. Č. j.: MZDR 14600/2021-1/MIN/KAN (https://koronavirus.mzcr.cz/wp-content/ ... %C3%AD.pdf ) . Sice tam je ted na něj připravený poslední odstaveček, ale to opatření tam není uploadováno a není na něj odkaz.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Koukam na dnesni cisla a na vyvojovou radu. Docela nadejne to klesa. Ale jenom do okamziku, nez jsem se podivala na pocet PCR testu. Zatimco jeste pred mesicem se testovalo okolo 45 tis. denne (v pracovnich dnech), od posledniho breznoveho tydne se to drzi okolo 25 tis. testu a setrvale klesa, pricemz % pozitivnich ze vsech provedenych se ustalilo okolo 25 %. Je hezky, ze uz to neni temer 50 %, ale 25 % je porad moc. Nehlede na to, ze kdyby se testovalo tech 45 tis. denne, pak bychom byli neustale nekde mezi 10-13 tis. novych pripadu denne, jen to fikne. A v tehle situaci rozvolnovat, kdyz se na podzim a pred Vanoci vsechno zaviralo okolo 6 tis. denne? Ano, tehdy byla rostouci tendence, ale da se verit te soucasne klesajici? Nejak nam porad jeste umira okolo 150 lidi denne (ano, je tam nejaka setrvacnost...) Takze male shrnuti:

- pocet novych pripadu neni prukazny, je zavisly na poctu provedenych testu.
- pocet lidi v nemocnicich neni prukazny, protoze je administrativne snizovan vyrazenim z evidence po X dnech, bez ohledu na skutecny stav.
- pocet tezkych pripadu v nemocnicich neni prukazny z tehoz duvodu.
- voditkem by mohla byt snad statistika skutecne obsazenosti intenzivnich luzek.
- podle oficialnich statistik bylo pred 14 dny v tezkem stavu v nemocnicich 1 884, ke vcerejsku 1 311. To je absolutni pokles o 573 lidi, prestoze za tu dobu zemrelo 1 957 lidi (dle upravenych ministerskych statistik: napr. za vcerejsek melo dle aktualnich udaju zemrit 151 lidi, ale v techto ministerskych revidovanych statistikach je jen 60.)
Seznam-za-08042021.png
MZdr-za-08042021.png
Pri velmi kvalitni peci je umrtnost nejtezsich pacientu cca 50 %, takze jestlize 1 957 lidi za tu dobu zemrelo, pocitejme, ze 2 tis. se jich zlepsilo a mohli byt prelozeni na mene intenzivni luzka. Cili do tezkeho stavu se za tu dobu dostalo minimalne novych 1 384 + 2 000 lidi , coz odpovida cca 338 400 tis. nakazenych cca tyden pred hospitalizaci. Rozlozeno do prumeru za 14 dni (protoze sleduju 14denni interval) je to cca 24 tis. nove nakazenych denne (bez ohledu na vykyvy pracovni tyden-vikend).

Cili v dobe T-21 dni az T-7 dni jsme podle poctu tezkych pripadu v nemocnich (T-14 dni az do dnes) ve skutecnosti meli prumerne 24 tis. nove nakazenych denne, zatimco ministerske statistiky tehdy hlasily zhruba polovicni pocty.

Nezavidim doktorum, az se pri techhle poctech od pondelka velka cast naroda utrhne ze retezu...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Kotatko
Příspěvky: 214
Registrován: 13.02.2021 20:38
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Kotatko »

Vyborny postreh. Odpoved zni, ze je to politicka nevyhutelnost s tim lidskym materialem, ktery zde mame... Neni dobrych reseni. Ne za okolnosti ze nelze udrzet cca 40 % blbcu na retezu za pomoci ne-drakonickych opatreni (treba poldove s holemi) a ne za okolnosti ze nemame ani schopnost ani dovoleno ze zahranici udelat tady seriozni ostrovni rezim.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Arenberger prave na tiskovce rekl, ze duvodem, proc se neotevrou skoly v decinskem okrese, je to, ze je tam BRAZILSKA mutace. Jsou tam 2 pripady a jde o dovoz ze zahranici (neupresnil, zda cestovatele, nebo pendleri, ale to je ve vysledku jedno).
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

tak tak, už se ta informace šíří v dalších médiích

„Objevily se tam dva případy brazilské mutace,“ zdůvodnil ministr. Podle něj si dotyční mutaci přivezli ze zahraničí. „Informace je stará několik minut. Budeme dále trasovat,“

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mini ... omaci_vank

z toho pondělního rozvolnění a otevření škol mám skutečně obavy
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Pri tom, jak se u nas sekvenuje pouze 1 % pozitivnich vzorku, jde o objev nahodny. Cili misto 2 uz jich tam muze byt buhvi kolik. Pak mi nedava smysl delat opatreni jenom v okr. Decin, logicke by melo byt i v okresech sousedicich.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
pedro!
Příspěvky: 137
Registrován: 10.03.2018 11:37
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pedro! »

Audis píše: 08.04.2021 22:46 Kde sledujete seznam mimořádných opatření a usnesení?
https://koronavirus.mzcr.cz/category/mi ... -opatreni/

oni to přesunuli, asi aby to nebylo tak na očích

blablabla nařizuje, nařizuje, bla nařizuje
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Vsechno podstatne by melo byt tady: https://covid.gov.cz/
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/dv ... .seznam.cz

Ty 2 brazilske pripady z Decina pry nikam necestovaly. Tak nejak se nevi, kde to chytly.

Cim dal lepsi...

Proc se mi vybavil Blatny na posledni tiskovce? "Kdybychom v prosinci vedeli, ze tu mame britskou mutaci, jednsli bychom jinak..."
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Kotatko
Příspěvky: 214
Registrován: 13.02.2021 20:38
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Kotatko »

Z nynejsi diskuze na seznamu, ma to 150 like a je 7 nesouhlasu. Tim je receno vse..
Milan Trojánek
Před 1 hodinou
Musím říct že tomu tedy absolutně nerozumím. Pandemicky zakon neumožňuje zákaz shromažďování. Tak budeme vymýšlet podle čeho to zakazeme. Soud to sitce pak zruší ale do te doby to lidé musí dodržovat. No tak to jděte fakt do háje!! Veřejně říkám co bude v mých silách porušit to porusim. A to je pouze reake na vaši absolutní aroganci milá vlado!!!
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Audis »

ohledně testovacích sad pro školy jsem studoval a situace se zdá býti buď zmatečná, nebo jako film Limonádový Joe.
1) nejprve prosba: ví někdo z jeho školy, jaký test (výrobce typ) se bude (jeho škola) používat? Viděl krabičku kterou přivezli koncem tohoto týdne? Dejte prosím celý název nebo foto krabičky

A ted ta kovbojka a oxymorony:
2) dle článku https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/an ... 261913_btk má být užit test Singclean GOOD TEST IVD COVID-19 Test Kit (Colloidal Gold Method). Dle fota v článku varinta nasonpharylgeal swab - odběr z nosohltanu. Otázka k dnešnímu dni je , jestli foto krabičky v článku je autentické.

3) manuál k testování pro školy a rodiče od MŠCHT https://testovani.edu.cz/files/msmt-man ... 4-2021.pdf uvádí 2 druhy užívaných testů:

a) LEPU test .... (...) zasuňte tyčinku zcela do nosu (...) . Příbalový leták LEPU jsem zatím nehledal.

b) SINGCLEAN (to je ten viz bod2) (..) zasuňte 2,5 cm hluboko do nosu (..) . Identicky ve videonávodu firmy GT GOOD. Ted nevím, zda nosohltan je v této vzdálenosti nebo až dál. Zjistím si.

ad 2 a ad 3b: běžně se prodává pod stejným (skoro!) názvem GOOD TEST IVD COVID-19 Test Kit (Colloidal Gold Method) slinová varinta (např zde https://www.zapakuj.cz/antigenni-testy/ ... in--1-ks-/ ) , ale na krabičce je uvedeno (SALIVA SWAB).

4) požádal jsem školu mého dítěte k zaslání příbalového letáku nebo názvu testu. čekám na odpověd.
==============

kovbojka k zamyšlení:
A) hamáček zajistil dva druhy testů? Dobrý, ale to to nemohl říct? Podvraťáci! Takhle u zadku jim lidé jsou.
B) to hamáček a vláda nemohli 2 týdny předem říct "koupili jsme to a to výrobce typ varinta". Podvraťáci fakt už!
C) na 94. schůzi poslanecké sněmovny (https://www.psp.cz/eknih/2017ps/stenpro ... 047.htm#h5 úplně dole) Poslanecká sněmovna ukládá vládě otevření mateřských škol prvního stupně základních škol a části dalších škol nejpozději od 12. 4. 2021, a to spolu se zajištěním šetrného testování žáků. Návrh byl přijat hlasování č. 15 https://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=75813 .
bod2 a současně bod3 LEPU i Singclean varianta nasonpharylgeal není šetrné testování! Je to stěr nosohltan minimálně LEPU. Lháři. Teď si nejsem zcela jist, zda jsem i neviděl posléze usnesení MZ o zajištění výslovně šetrného testování.
====

mno doufám, že v tomhle bordelu bude v bordelu i testování dětí. A po česku to zvládneme děti rodiče pedagogové bez vlastního ohrožení existence a identity.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Uživatelský avatar
CZ01
Příspěvky: 142
Registrován: 19.03.2021 0:18
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od CZ01 »

devlop píše: 08.04.2021 17:35 jenže většina covid+ dětí příznaky nemá...
To byla pravda na podzim. Dnes už většinou příznaky mají. Každopádně příznaky jsou stejně až cca šestý den od nakažení, takže to stejně šíří bezpříznakově.

To mě na tom děsí. Sice bolest hlavy a mírná horečka dítěte není nic hrozného, nicméně ukazuje se ten vliv té mutace. Dřív to měly děti bez příznaků, dnes s nepříjemnými příznaky. To vím jednak z internetu a druhak přímo od dětí v mém okolí (je mi 19).

Takže u dětí se bezpříznaková nemoc změnila na příznakovou. Další mutací se může změnit třeba na smrtelnou. :cry:
Žijeme v době, kdy se rozhoduje o osudu našeho národa. Zda nám zůstane náš demokratický stát či budeme provincie totalitní bruselské říše.
Uživatelský avatar
CZ01
Příspěvky: 142
Registrován: 19.03.2021 0:18
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od CZ01 »

Fraktál píše: 01.04.2021 22:15 BiSon: To je přesné. Oni umí jen lockdown (a to ještě takový nedomrlý = delší, dražší, více demotivující) anebo rozvolnit.

Jinak případ v širší rodině: Už měli dávno nárok na očkování (85+), ale nechtěli, protože "čekali na Sputnik", tak čekali tak dlouho, až se dočkali a teď leží doma v horečkách s kašlem. :head Čtenáři řetězových mailů a "alternativních zpravodajství".
Nějak jsem to nepochopil, zda leží v horečkách s Covidem nebo se Sputnikem.
Žijeme v době, kdy se rozhoduje o osudu našeho národa. Zda nám zůstane náš demokratický stát či budeme provincie totalitní bruselské říše.
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Audis »

Audis píše: 10.04.2021 1:34
a) LEPU test .... (...) zasuňte tyčinku zcela do nosu (...) . Příbalový leták LEPU jsem zatím nehledal.
studoval jsem příbalové letáky LEPU test. Pouze studováno a hojně prodejné v ČR. Příbalový leták vždy totožné pdfko v čestině. Lékárny v popisu uvádějí šetrné z kraje nosu. V příbalovém letáku je vždy odběr z kraje nosu nebo nosohltanu

Tzn. manuál pro školy a rodiče v mém prvním postu odkaz tam uvádí v omyl (uvádí zasunte tyčinku co nejdále do nosu).

Bůh nám pomáhej co budou mít kantoři za pokyny. A jak jim vysvětlit, že tohle a tamto mají pokyny vadné. Zcela přesně chápu co to je za bordel, neboť ty návody státní správy nepíšou nějací spešl odbornícy a pak 2x korektura. ale to psané na rychlo s chybami typicky jako probíhá bysnys v jakémkoliv odvětví při dodávce čehokoliv. Píšou to jen lidi a aby to někdo 3x kontroloval, to se jen vykazuje ale nikdo to reálně nedělá, protože na to není čas a peníze. (generální dodavatelé větších celků ví o čem mluvím).
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od step »

Kolegyně v práci prodělala v říjnu covid, bez větších příznaků. Protilátky po nemoci nízké. A už ho má zase. Dle sekvenace jde o Britskou mutaci s masivní náloží viru, tedy značně nakažlivý a nebezpečný jedinec. Sama má jen lehkou rýmu, jinak zcela bez obtíží. Takže takhle se to klidně šíří, mám jen rýmičku, to mám na jaře běžně, beztak to bude alergie.
Odpovědět