Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Jeste dnes by mohl byt vyhlasen nouzovy stav, a to s platnosti od okamziku vyhlaseni, nejpozdeji od zitrka.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Tak mi právě přišlo od hygieny, že mám pozitivní PCR. Letos už po druhé, očkován jsem. Je to sranda s tou breberkou. Předtím mi vyšly dva negativní Flowflex AG. :D
Óðinn á yðr alla
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Ulfe, pokud to není příliš osobní otázka - co bylo ve Tvém případě indikací k PCR testu, pokud jsi měl AG test negativní?
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Dcera v pozitivní třídě (ma negativní vysledek) + páteční porada s pozitivním kolegou, a k tomu tchán s těžkou CHOPN, který aktuálně nemůže na třetí dávku. Kvůli němu se extra testujeme.
Myslím, že došlo k záměně testů. V centru zmatek nad zmatek, s ampulkama se vzorky a papíry k nim tam hráli hotové skořápky. Cítím se výborně.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

EMA prave doporucila schvalit Pfizer pro ockovani deti 5-11let.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Ibex píše: 23.11.2021 13:36 proč se neuznávají protilátky v těle?
Protože je to odborně velmi složité. Jsou tři jednotky, ve kterých se uvádí výsledek testu, a moc se nedají převádět navzájem. Naše laboratoře používají několik testů, kterými se to měří, a každý z nich má jiný rozsah, takže číslo 500 znamená v každém tom testu něco jiného.
Navíc (a říkal to Válek na jedné z těch tiskových konferencí, myslím na té druhé), protilátky musí být neutralizační, což znamená, že musí mít schopnost virus zablokovat, a takové nejsou všechny protilátky. Říkal i to, že zná případ člověka s hodnotou protilátek 10 000 a ten leží na JIP.

Amíci mají antivirovou žvýkačku
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/evrop ... wn/2122321
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Ulfhednar píše: 25.11.2021 12:37 Myslím, že došlo k záměně testů. V centru zmatek nad zmatek, s ampulkama se vzorky a papíry k nim tam hráli hotové skořápky. Cítím se výborně.
no tak to je ale fatal error toto, záměna vzorků? Takže tě bezdůvodně pošlou do karantény + další hygienická opatření díky tomu, že na nějakém odběrovém centru mají bordel...parádní. A ten, co je skutečně pozitivní, byl vyhodnocen tvým negativním vzorkem, a bude to roznášet skvěle dál. Já už nad tím fakt lámu hůl.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Klid. On to neví. Jen si to myslí.
Uživatelský avatar
Montezuma
Příspěvky: 378
Registrován: 08.06.2021 19:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Montezuma »

Lehce si dovolím OT v tomto vlákně. Ale obecně mi přijde, že projevem jakéhokoliv rozkladu ve společnosti a nadcházejícího průseru je rozhádanost způsobená vyšším stresem. A můžeme se bavit o pandemii, můžeme se bavit o ekonomické krizi nebo o čemkoliv podobném, ale rozjitřené emoce rozpad takového charakteru doprovázejí.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Devlop, Ivana: Šel jsem tam s dcerou, v odběrové místnosti šest kusů (vzhledem k zátěži obdivuhodně veselého a milého) personálu. Dva "papírují" a lepí štítky na tubičky se vzorky, dva odebírají, dva tak všechno kolem. Vešel jsem s dcerou, hned si jí vzali na odběr, mě si zavolali k jednomu ze dvou "papírovacích stolů" Pán něco dopisoval v PC. než dopsal, dcera otestována, poslána ven, vzoreček dán na "papírovací stůl č. 2". Já přicházím na řadu ke stolu. Pán si bere doklady od dcery, vypisuje formulář, a jde popisovat ampulku. Já na něj, jestli popisuje ampulku mé dcery, tak že ta je na druhém stole (v tu chvíli na každém ze stolů cca 3-5 ampulek). Pán jakože "aha", někdo přináší nějakou nepopsanou ampulku od stolu č. 2 a ta dostává nálepku mé dcery. Možná její ampulka, možná ne. Skořápky mi nikdy nešly Já odvlečen k odběru, pán zatím klove do systému (asi) moje údaje. Můj vzorek putuje tentokrát na "náš" stůl. Pán ho popisuje, a dává mi zpět doklady dcery a někoho jiného, řekl bych toho, koho právě psal. A co šel za mnou. Já na něj, že to nejsou moje doklady, dává mi správné a posílá mě ven. Už jsem se jen zeptal, jestli si je jistý, že popsal můj vzorek mými údaji. Že prý jo.
Tak posuďte sami.

Story 2: o kamarádce a dcery třídní, která teď měla druhý Covid (pokaždé s lehkochřipkovým průběhem) a je očkovaná jsem psal.

Story 3: Kolega, od kterého jsem to teoreticky mohl chytit (pokud to mám) . Vyšel mu v práci pozitivní AG autotest. S rodinou se objednal na PCR. Manželka s děckem na mateřské. Zlomila si ruku -> nikam nechodí, nakupuje a vše dělá kolega. Výsledek: manželka a dcera pozitivní, kolega negativní. Hodinu předtím, než dostal výsledek náhlá a totální ztráta čichu a chuti.
Naposledy upravil(a) Ulfhednar dne 25.11.2021 14:14, celkem upraveno 2 x.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Montezuma : No, lidé jsou stále schopni se spojit a jít společně za jednu věc, jen je tak nějak otázkou, zda je ta věc správná a ve vhodnou chvíli...

Tohle je nový "projekt" s názvem prostefungujeme. Komentářů se zdržím.
https://otevremecesko.cz/restaurace-bez-podminek/
Screenshot_241.jpg
Screenshot_241.jpg (60.19 KiB) Zobrazeno 1170 x
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od JIP »

Volné zóny jsou s námi už pěkně dlouho. Vzhledem k tomu jak je to řízeno vcelku logický důsledek. Stejně tak je zbytečné mediální fňukání nad tím, že se lidi dobrovolně a teď už ve velkém i cíleně promořují, když systém nedává jinou alternativu k pro mnohé neakceptovatelnému očkování.
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pylorus »

Dev: díky za Info. Volna zóna je hezký počin. Jakmile někde takový podnik ve svém okolí objevím, rád do něj zajdu (bez ironie). :yes
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Ivana píše: 25.11.2021 13:38 Klid. On to neví. Jen si to myslí.
Za předcovidového stavu jsem se kdysi doslechl, že poměrně vysoké procento vzorků dorazí do nemocniční laboratoře znehodnoceno (padlo i konkrétní číslo). Menší část znehodnocena při transportu, větší část znehodnocena při manipulací a skladování mezi odběrem a svozem. Osobou více než kvalifikovanou mi bylo kladeno na srdce, že když budu chtít udělat rozbor, tak si mám nechat dělat rozbor přímo v nemocnici kde je laboratoře a to v takový den a hodinu, aby byla jistota, že se můj vzorek nebude někde válet ... To je prosím normální stav.

Ptal jsem se co s tím dělají: Prý výsledky odešlou, ale do poznámky uvedou, že vzorek dorazil pravděpodbně znehodnocený.

Nemám problém Ulfovi věřit, že chaos byl na první pohled viditelný, protože úroveň procesního řízení je v našem zdravotnictví obecně spíš bídná, takže trpí jak personál, tak pacienti.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

To opravdu vypadá na velmi slušný bordel.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

No kombinace pekelného návalu se dvěma paralelně běžícími linkami na "zpracování" klientů IMHO přináší možnost vzniku chyb. Na druhou stranu fakt jsem v pátek seděl dvě hodiny s kolegou, který je papírově negativní a reálně pozitivní. Podotýkám, že kolega a jeho rodina testováni jinde (ale oba jsme byli přímo v nemocnici). Jinak já i kolega jsme oba prodělanci, očkovanci a dva dny předtím i AG samootestovanci.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nicotinick »

Čísla v nemocnicích k dnešku:
Hospitalizace. Celkem 5886 (84 reinfekcí), na JIP 837 (5 reinfekcí) z toho:
3182 neočko, neprodělali (578 JIP)
2620 očko, neprodělali (254 JIP)
35 neočko, prodělali (1 JIP)
49 očko, prodělali (4 JIP)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Audis »

:-D:-D já v těch číslech vidím, že vakcína u neprodělanců moc nepomáhá a u prodělanců škodí. :idea:

Taky mně republikově vadí, že kromě perzekuce prodělanců neočko, jsou perzekuovani neprodělanci neočko. Ti lidé jen neměli čest kovid potkat v poslední době sami a poprat se s ním. Jaký hanebný člověk si může hrát na Boha tím, že jim to má za zlé. Čili ano, uznávání protilátek je také neetické. Řešení je nezvyhodnovat prodělance a očko. Takto by to bylo spravedlivé vůči všem. Realita v republice je jiná, špatné rozhodnutí vládní garnitury nebo něčí zájmy.
Naposledy upravil(a) Audis dne 25.11.2021 16:02, celkem upraveno 2 x.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tazi »

A já to vidím uplně obráceně.
Každopádně takovýto graf nic nevypovídá o funkčnosti vakcíny.
Pouze ukazuje kolik lidí je hospitalizovaných. To už se tu probíralo, a probíralo, ... a je to marné.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Nouzovy stav zacne od dnesni pulnoci a protahne se pres Vanoce.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět