Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

Když se jedná o koronavirus tak proti nim zasáhli, ale když Dušek se svými přáteli typu Šula propagují alternativní léčbu rakoviny kde z lidí akorát tahají peníze a ještě je předsvědčujou, aby nechodili k doktorovi, to je stát od revoluce bezbranej. Zajímavý.
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Woody Crafty »

S tím Duškem je to lživá kampaň. Farmaceutická lobby asi pěkně podmazávala. Je to smutné když si tihle šmejdi mohou koupit defacto celý stát. A ještě si na tom přihřálo polívčičku jinak zcela zbytečné CTHH - další předražená trafika pro nemakačenka a politické mrtvoly.

Všechno to bylo poněkud jinak. A teď se obě ministerstva kroutí jako hadi, že takhle to nebylo myšleno apod. Ale to že dokonce zaslali žádost o ztažení z uloz.to je opravdu přes čáru. Ať žije svoboda slova.
Doporučuju shlédnout pořad s Duškem na DVTV:

https://video.aktualne.cz/dvtv/dusek-na ... f6b220ee8/
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

začíná pomalé rozlezání nových ohnisek nákaz

https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... i-40326965

"První vyléčené okresy mají nové nakažené
První oblasti, u nichž jsme před necelým měsícem referovali o nulovém výskytu koronaviru, byly Pelhřimovsko a Českokrumlovsko, v obou se však nyní nákaza objevila znovu. Virus se znovu objevil také v Českých Budějovicích, Písku nebo Kutné Hoře."


https://flo.uri.sh/visualisation/2286726/embed

vše to prostě brzdila opatření, která se jakž takž dodržovala. Po rozvolnění to začne podle mne znovu. Já tedy respirátor zatím rozhodně neodložím, i když už jsem venku všem pro smích.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tomáš »

Já ho zatím také (už snad jako jediný) nosím do práce.
Je to teda fuška v tom být celý den, zlatý home office. Ale co se dá dělat.

V rámci rodiny jsme ale v kýblu, tchánojc na opatrření z vysoka :moon a po třech měsících co se s námi hádali, že jsme zavření, jsme museli trošku ustoupit.
Takže mi to domů zanesou oni,když ne já z práce:(
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Tak absolutně nejhorší výkony mají nemocnice Břeclav, Cheb a pak dlouho nic, Praha a dál by to chtělo hodit do tabulky.

Pane plukovníku, nějak se nám to rozjíždí, zastavte to prosím svým hlasem šířeným pomocí masmédií. Lid na Vás dá.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... u-40327200

V České republice stoupl během středy počet nakažených covidem-19 o 73 na 9824. Nárůst je nejvyšší od 3. června. Zemřel další nakažený, obětí je už 328.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Nechci být nijak zvlášť potměšilý, ale sledujete počty mrtvých? Včera jsem si psal 330 a dnes je jich 328. Navíc na hnojinkách psali, že přibyl jeden nemocný na 328, tak jsem z toho tak nějak zmatený, protože 328 mrtvých bylo již 08. a 09.06. v 09:00. Buď se pacienti jednoduše odpařují, nebo vstávají z mrtvých. To poslední mi přijde nepravděpodobné, protože za posledních 2000 let se to povedlo jen jednou.

Počty testů jsou stále spíše vtip než cokoli jiného a rozhodně nemá tendenci se to lepšit, takže při menším množství testů máme více nakažených, což o něčem asi vypovídá. Moc tomu nerozumím, ale to je možná tím, že jsem z vesnice.

Já mám dnes u jednoho "vyléčeného" z CoViDu instalovat PC a když jsem viděl, jak popadá dech už jen při mluvení, nemám z toho zrovna 2x dobrý pocit. Respirátory FFP3 nejsou, masku jsem si, blbec, zapomněl doma a tak mám jen roušku z nanovláken a nanofiltrem z Liberce. Je to sice lepší než drátem do oka, ale i tak ...
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Počty jsme tu už někde řešily, je to zpožděním a bordelem, lidskou chybou v xls tabulkách apod.
Pokud to nebude lítat jinak než o kusy či řády, tak bych se nad tím nepozastavoval.
Co se týče testů, no, ono totiž není koho testovat. Kdo je indikovaný k testování, už otestovaný byl, a zbytek, co si to platí, tak už asi není tak velký. Úkol není testovat populaci jako takovou. Pokud by takový úkol byl, tak by to rostlo nahoru.
Zvýšení počtu výskytů v tom počtu testů je logické - jsou dohledání ti, u kterých je vysoká pravděpodobnost, že to mají, což následně testy potvrdí.
Takže bych to neviděl zas tak hrozně. S tím tedy, že by bylo lepší plošné testování, to ano.
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od marabu »

https://koronavirus.mzcr.cz/wp-content/ ... ituace.pdf
Situace v ČR není špatná, pokud se očistí o lokální ohniska v Karviné a Praze i tam se R~1 pohybuje kolem jedné. Očištěno ČR pak 0,8.
Karvinou a celý MSK tweetuje přesněji Vondrák:
https://twitter.com/ivondrak/status/12 ... 32544?s=21
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Co chlastaj v tom Frenštátě?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/gene ... 2006130708

Aktualni rozhovors MUDr. Pekovou. Cim dal vic ocenuju, jak neni vztahovacna a veci resi s profesnim nadhledem.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Ta tiskovka z MZČR je perfektní. Sice nevěnuje dostatečnou pozornost tomu nárůstu, ale prezentačně "pro masy" je skvělá. Co však postrádám, je mediální pokrytí, přiznám ale na rovinu, že TV ani rádio doma nemáme, noviny neodebíráme a zprávy čtu jen agregované, ale do těch se to nedostalo.

Nejdůležitější pro vysvětlení aktuální situace je toto:
přírůstky.jpg
případy.jpg
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od marabu »

No je jasné, že něco se zveřejnit musí, otázka je, jaká je vypovídací hodnota těch mapových grafů. Barevný označuje nová ohniska šíření, říká, že by se mělo více preventivně testovat v rizikových skupinách, v těchto oblastech, ok. Co šedivý graf? Myslím pro neodbornou veřejnost, může z něho někdo usuzovat, kde je větší pravděpodobnost nákazy? Přímo určitě ne. Zvýraznění krajů dle pozitivních na x1000 obyvatel?
3A9FD004-F499-45CB-A68A-F41327AC3CDB.jpeg
Například měl bych se obloukem vyhnout Suhdolu a jet raději na Prahu 4? A co aktuální hodnoty prozitivních, např. v centrálních částech je v každé cca 10~15 lidí pozitivních, ale ty asi na ulici nepotkáte, že? Ano, asi je jim nějak úměrný počet nerozeznaných, ale spíše záleží na počtu tzv. klastrů, tj. skupin bez přímého vztahu. Ale vypadá to dobře, takto v mapách, že :)?
sigurd
Příspěvky: 396
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od sigurd »

Nevidím dôvod okolo toho filozofovať-každý neodborný rozpadlík si už za ten čas krízy mohol(tu na fóre)naštudovať vedomosti o epidémii do hĺbky,ktorú považuje za dostatočnú pre svoje potreby.Grafy majú dostatočnú vypovedaciu hodnotu o danom období,netreba riešiť detaily,a vybrať si to,čo sledujem.Laická verejnosť rieši letnú dovolenku,a nie vypovedaciu schopnosť šedých grafov :)
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od marabu »

Předpokládal jsem, že toto vlákno je určeno k diskuzi dle jeho názvu, spletl jsem se tedy :)?
A nepochybuji, že většina lidí které to zajímá, nevychazí pouze z materiálů mzcr a má vlastní představu o daném tématu. Šlo mě o to, že jedna data, se dají zobrazovat různým způsobem a různým účelům. Najdou se i lidé, co si za každou informaci sobě položí otázku "komu to prospívá?".
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Já ti moc děkuji za upozornění na tu tiskovou zprávu, přece jenom člověk má plno jiné práce a není placený novinář, aby se věnoval všem zdrojům a jsme proto vděčni za tematický výběr důležitých informací zde.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

82829918_10157474190142877_6950034063837729679_o.jpg
MUDr. Pekova byla ocenena Cestnym uznanim Mensy :yes
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od marabu »

bacil píše: 14.06.2020 20:02 Já ti moc děkuji za upozornění na tu tiskovou zprávu,...
Není zač, ona vychází pravidelně, vždy když zpracují data z ukončeného měsíce.

@proforma
Byl bych rád, pokud by p. doktorka Peková měla pravdu v té podobnosti konce SARS/MERS, ale dokud to bude ve světě, není vyhráno.
Jsem rád, že své názory publikuje a že u nás fungují ještě média, která nejsou pod politickou regulací. Je fajn, když si můžem udělat vlastní názor, než když někdo určuje, co je vhodné a co škodlivé.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Výsledky několika vědeckých studií ukazují, že nový typ koronaviru může u zdravých lidí vyvolat cukrovku. Podle závěru výzkumu je patrné, že koronavirus způsobuje nevratné poškození buňek, které jsou v lidském těle zodpovědné za tvorbu inzulinu. Díky tomu pak může u jinak zdravého člověka vzniknout tato obávaná civilizační choroba.

https://m.denikplus.cz/technika/1751-ve ... .sznhp.box
Kdo je připraven, není překvapen.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

A stává se to u jednoho člověka z milionu, nebo z deseti? Zase další poplašná zpráva. Už je mi z toho strašení na blití. Jeden student dostal cukrovku a jsou známy ještě nějaké případy. Hmm, takže další dva? Kdyby si ten pisálek rozbalil příbalový leták k ibalginu, může psát články a strašit lidi další dva měsíce.

Nejhorší je, že to čtou lidé, kteří vůči takovým nesmyslům nejsou imunní a s těma se potom nedá vůbec žít.
Odpovědět