Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Ve svém okruhu znám dohromady asi jen čtyři lidi, co covid neměli. Omikron si pořídil snad každý. Ten kdo ne, tak to jen neví. Otázka neni "Měl jsi?", ale "Kolikrat?"
To propouštění na hygienách není rozumné, na druhou celá ta absurdní šaškárna kolem trasování kdyby se nekonala, tak se vůbec nic nestalo.

Populace je promořená a pokud nepřijde nějaká nová krutomutace, tak je konce covidu. Některým to možná vezme smysl života, ale třeba objeví jiný.
Óðinn á yðr alla
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Tady na Rozpadu to podle statistiky nevypadá. Asi jsme opatrnější
Udělám co musím
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Nebo nechtějí přiznat, že ho měli, když přeci tak vážně dodržovali všechna možná opatření, padly litry dezinfekce, stovky FFP3 respíků, nákupy ozónových generátorů, polo a celomasek, nákupy žrádla jen jednou za měsíc, zřízení dezinfekčních prostor v bytě, kde po příchodu z venku byl nákup a oblečení v "karanténě", atd. atd.
Já to zprvu dělal, ale pak, přiznám se, jsem se na tento způsob života vysral :lol:
A důvodem byly děti. Vše výše uvedené je k hovnu, když pak musíš stejně dát dítě do školy/školky a přinese ti to domů tak jako tak.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Mě to bavilo měsic, nebo dva. Bral jsem to jako cvičení na opravdovou epidemii. Vyhodnotil jsem, že to pro mě riziko není a taky že nebylo.

Pak už jsem to bral jako studií, jak málo naší civilizaci k rozhození a jak jsou lidi ochotni blbnout a střečkovat.
Óðinn á yðr alla
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Mně zůstalo mytí rukou a povinná rouška v MHD. Obsluhoval jsem spoustu nakažených, i doma. A nic. Už ani ten bacil se mnou nevydrží.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Na mě se rádi lepí, ale taky se mnou nevydrží. Sbírku pozitivních testů mám hezkoh, ale že by mi z toho něco bylo...
Někdy si říkám, jestli ten praotec covidový netopýr nejsem já. :? No nic, už musím letět.
Óðinn á yðr alla
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vrb »

Ad Devlop + Ulfhednar
Bohužel ano
Například já:
První 2 měsíce COVIDu nákup 1x za 2 týdny v OM-10 a gumových rukavicích. Poté přechod na respirátory a nákupy dovážkovou službou 1x za týden nebo dva.
Pečivo pečeme doma.
Všechny povrchy baleného nákupu k přímé konzumaci vždy postříkám Isopropanolem a počkám až se odpaří. Suché a trvanlivé potraviny týden+ karanténa a poté zařazení ke konzumaci. Technické nákupy dle potřeby, buď desinfekce nebo karanténa.
Je to teda ty dva roky brutální otrava a manželce už to taky pořádně leze krkem.

Nakonec to před 2 týdny donesla dcera ze školky...
Na očkování jsem moc nevěřil, ale očkovat jsem se nechal a manželka taky. Kupodivu jsem to od dcery nechytil já ani manželka a to jsem ve společné domácnosti a jsem zvyklý po dcerce dojídat kdejaké zbytky.

Navíc se mi projevil Ulfhednarův syndrom - v době kdy dcerka pokašlávala a měla pozitivní testy jsem se cítil fyzicky nejlépe za posledních 5 let, chodil sem do lesa těžit dřevo a dokonce jsem začal cvičit.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

Co vím od bývalých spolužaček z KHS:

Celý ten projekt "Chytré karantény" byl jeden velký tunel, který práci hygieniků v reálu zdržoval - projekt přesně v šlendriánském duchu většiny e-projektů státu.

Propouštění zaměstnanců KHS je střelení ne do vlastní nohy, ale rovnou amputace obou končetin.

Lidi, kteří jeli a stále jedou v době covidové na 150 % a stejně nestíhají, protože jich zoufale málo, tak je stát za odměnu propustí. Asociálnost a hloupost takového postupu je přesně v duchu Fialovy vlády o které jsem neměl valného mínění, ale u tohoto mi zůstává rozum stát. Minimálně to bude příležitost, jak se vedení KHS zbaví "potížistů", kteří neměli konformní názory ze "stranickou linií" :puke :puke :puke :puke :puke
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

A co se proti tomu dalo dělat? Proč lidé tuhle zmrdskou koalici spletence hovad vlastně volili? Protože chtěli změnu? Hlavně Babiše do koše a o tom to celé je? Babiš off = ráj v českých luzích a hájích a hlavně corona problém vyřešen? Ano je, na papíru a v TV ;) Dokud lidé nebudou myslet hlavou místo análním otvorem, bude tato naše krásná zem zmítána v kafemlejnku samozvaných rádoby zachránců a nositelům nového údělu.

OT!!! Maximus
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Já si myslím, že vláda ví, že za platnosti pandemického zákona nebudou hygienu už vůbec potřebovat.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

V jedné studii v Nature jsem našla krásný obrázek (doufám, že se podaří vložit). V kostce jde o to, že číňani mají účinné protilátky. Podobné obrázky v odborných článcích nejsou zrovna časté.

Závěrem lze říci, že tyto nedávné studie zhodnotily neutralizační aktivitu aktuálně povolených nebo schválených protilátek a schválených vakcín proti variantě Omicron a poskytly významné vodítko pro budoucí individualizovanou protilátkovou terapii a hromadné očkování: (1) U pacientů infikovaných variantou Omicron léčba protilátky skupiny E/F by měly být brány jako priorita a jsou nezbytná izolační opatření, aby se zabránilo vzniku a přenosu imunitních únikových kmenů proti protilátkám proti epitopům E/F během léčby; (2) Pro návrh vakcíny proti SARS-CoV-2 by měla být sekvence semenného kmene aktualizována podle varianty Omicron a smíšená vakcinace, aby se zabránilo úniku imunity, si zaslouží klinické zkoušky; (3) Pozitivní vakcinace je nezbytná bez ohledu na anamnézu infekce SARS-COV-2 či nikoli a posilovací dávka by měla být podána včas, aby byla zachována účinnost;6 (4) Kontinuální mutace spike proteinu by mohly oslabit účinek současného očkování, zatímco plošná vakcinace v kombinaci s vysoce účinnými perorálními léky proti COVID-19 zaměřenými na konzervativní regiony (např. 3CL, RdRp) výrazně přispěje k ukončení epidemie.7
https://www.nature.com/articles/s41392-022-00880-9
omikron protilátky.jpg
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Co ten omikron vychrchlat během týdne doma, jako to s úspěchem aplikuje 99% populace?
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Problém je že další koronavirus buňku napadenou koronavirem nenakazí, ale chřipka, nebo RSV ano. Kombinace těchto pak spolehlivě položí i zdatnou samici.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

Ivano a ty tomu vsemu co si napsala vazne veris ? Po tom vsem co je venku a bylo zverejmeno, probrano a podlozeno a to jak po teoreticke, prakticke tak pravni strance viz : https://covidkon.cz/program-konference/
informace ktere ty a tobe podobni naprosto ignorujete ve smyslu sve nejake "ockovaci" pravdy. Dnes kdy je uz dost jasne ze vakciny, pokud se to da nejak tak vubec nazvat zdaleka nesplnily slibovane ale ze jsu spise zdrojem rady problemu a to se jestze nevi co bude vse nasledovat. Vazne by me zajimal tvuj a dalsich "ockovacu" nazor na vyse uvedenou konferenci. Vazne ano.
viktor
ps. to ze si nacpec hlavu do pisku, ci ignorujes jine nazory to fakt neznamena ze nejsou.
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

Tak já jako diabetik 1, typu a člověk pracující na ZŠ po třetí dávce Moderny se zatím držím a to tu minulý týden byla tak polovina dětí a tak 20 z cca 50 personálu školy, toho 15 z těch 30 bylo pozitivních a tak polovině z pozitivních bylo fakt dost blbě ale, ve špitále snad nikdo neskončil.
Nejvíc mě drtí ty roušky u těch mrňat z 1.stupně. Už jsou z toho chudáci úplně zblblý. :?

A po pravdě, ti co kolem mě mají Modernu tak se drží, ti co měli Pfizer nebo Astru tak odpadávají. (To jen má domněnka z pozorování okolí.)

Taky beru vitamín D (teď mi zad dorazily testy, tak si jeden udělám a pošlu do laboratoře, chci vědět jak na tom po půl roce jsem., nerad bych se předávkoval.)
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Radeq »

Předpokládám, že zdravotníci a hygienici konečně pochopí, že tu o ně nikdo nestojí.
Naše moudrá vláda přidá k chladným měsícům několikanásobné ceny plynu a elektřiny a tak každý uvědomělý občan snadno zvládne i vysoké horečky ..
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Třikrát očkovaný kolega si užívá ne zrovna lehký průběh omikronu. Kolega věřil na očkování a taky věřil v systém zdravotní péče, takže nebyl připraven. Bohužel, v rozporu s jeho očekáváním systém dělá vše proto, aby si vyrobil pacienta, kterého bude potřeba hospitalizovat. Předhospitalizační péče je tradičně blízká nule. Ach jo.

Na druhou strany se systém diví, že je přetížený - taky aby nebyl. Prevence se zcela ignoruje už druhým rokem. Plošná informovanost o svépomoci pro lidi věřící oficiálním zdrojům je nulová (kontaktujte svého lékaře nebo linku 155), po telefonu doporučen především ibuprofen ...

Neměl by náhodou systém obsahovat prvky, které budou těžkým průběhům u zjevně rizikových skupin předcházet? Jo já zapomněl, třetí dávku dostal, takže vše je v pořádku a nic mu nehrozí. :head
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

To je holt ta ruská ruleta.
Péče se snad malinko zlepšila, kdo si řekl dostal monoklonální protilátky a ke konci delty, když už bylo jasné, že se zbytek bude vylejvat to snad dávali každému. Kdo si řekne (ale musí si říct) dostane molnupiravir. Když už jsme u toho, nevíš něco o jeho vedlejších účincích?
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od DanBlack »

Jenom drobné zjištění ohledně funkčnosti antigenních testů... (PCRkem potvrzený pozitivní)
.
1644346089688.jpg
.
Ráno mi skoro nic nebylo a v poledne (po téhle testovací sérii) jsem sotva dojel z práce domu. Prospal jsem zbytek dne a dneska už to celkem ujde, asi jako když chlapa drtí rýmička.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Ivana píše: 08.02.2022 19:47 To je holt ta ruská ruleta.
Péče se snad malinko zlepšila, kdo si řekl dostal monoklonální protilátky a ke konci delty, když už bylo jasné, že se zbytek bude vylejvat to snad dávali každému. Kdo si řekne (ale musí si říct) dostane molnupiravir. Když už jsme u toho, nevíš něco o jeho vedlejších účincích?
Nevím, našel jsem jen malformace kostí a chrupavek - nepoužívat u těhotných a mladších 18 let. Teoreticky pokud pacient nesprávně bere (vynechá dávku) nebo je z jiného důvodu koncentrace malá, tak to může urcyhlit vývoj nové mutace viru, nemusí dojít k zastavení replikace viru zanesením dostatečného množství chyb do nových kopií, ale ke vzniku životaschopné zmutované kopie.

Samozřejmě pak taky asi jako skoro každé antivirotikum se mezi vedlejší účinky uvádí "drobnosti" jako: bolesti hlavy, nevolnosti, zvracení, průjmy, svědění pokožky, ...
Odpovědět