Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

U Prymuly a dalších vládních šašků mě zajímá jedno, kdy nastoupi do vězení.

Stát zakazuje vyrábět dezinfekce lidem, kteří na to mají vybavení, znalosti a suroviny, jen proto, že nemají nějaké stupidní povolení (viz. kauza Zufánek a další), ale když se jedná o defakto neexistující firmu, tak jí cpe dotace na pořízení výrobních kapacit. O co lépe, že jde o firmu Prymulovi dcérušky - https://www.novinky.cz/domaci/clanek/fi ... cle-detail
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

No vlastně jsme v podobný situaci jako když Stalin škrtil vlastní generály. Maďar už leží bradou vzhůru a Prymula ještě kope nožičkama. V ČR zbejvaj ještě tak 2-3 lidi a jsme personálně na dně.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Ale houby, odborníků na epidemie jako je Prymula a Maďar jsou nás desítky, akorát nemají ambice lézt do médií a do prohnilého prostředí, kde se točí miliardy a nerozhoduje se podle odbornosti, ale podle toho, co se momentálně hodí miliardářům, kteří tahají za provázky mediálních loutek.

Prymula s Maďarem jsou zajímaví akorát tím, na koho mají číslo v telefonu, protože to je to co fakticky rozhoduje - viz tajemný muž, co na jaře přišel za Hamáčkem. Vzhledem k tomu, že jsme se dostali na světovou špičku, tak o moc hůř než pánové, kteří od jara exhibují v médiích, by to nedokázal řídit snad nikdo.

S pár státem placenými odborníky jsem se na jaře potkal (a velmi dobré rady a informace sypali z rukávu, stačilo se jich jen slušně zeptat), takže vím, že existují.

Byť s d-fensem ohledně epidemie v mnohém dost zásadně nesouhlasím, tak o moc lépe než on, bych to tento odstavec neformuloval:

Krizový management je regulérní povolání, které má svoje zásady a které na špičkové úrovni zvládá jen nemnoho jedinců. Dost pochybuji, že by kterýkoli z nich hodlal spojit svoji kariéru s hnutím ANO. Prymula vůbec o krizovém managementu nemá ponětí, je to jak sledovat dítě hrající si na vojáka nebo jako když Abrhám ve Vrchní prchni hrál na housle.

Řešení krizí představují dvě prolínající se aktivity. Práce se scénáři a management rizika. Prymula nemá plán. Je to zcela zjevné. Improvizuje ze dne na den a z hodiny na hodinu. Zavřeme školy. Otevřeme školy. Zavřeme školy. Možná otevřeme školy, ale jen první a druhé třídy. Nechci zavírat obchody. Zavřeme obchody. Pošleme všechny na testy. Vlastně ne, nepošleme všechny na testy. Pošleme všem roušky. Vlastně ne, nepošleme. A tak jo, pošleme. My vlastně vůbec nevíme, co budeme dělat zítra, kromě toho, že budeme mít tiskovku a do té doby musíme navymýšlet nějaké další zákazy. Jsme trapný. Jsme amatéři. Jen máme kliku, že to lidi nevidí a moc o tom nepřemýšlí, jinak by nás vyházeli z oken.

Zdroj: http://dfens-cz.com/dog-eat-dog-facemask-edition/

Nepoteřebujeme odborníky na epidemie, potřebujeme manažery schopné naslouchat odborníkům a následně dobře řídit. Bohužel jsme to dopracovali tak daleko, že bychom nyní potřebovali krizové manažery.
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Do současný situace jsme se dostali hledáním rozumných kompromisů - svatý krávě všech manažerů. Teď hoří a je třeba hasit a né čekat na nějakýho manažerskýho Ježíše z přiblblejch příruček pro VŠ ekonomickou.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

mám takové tušení, že dalším omezením bude uzavření hranic...

https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek ... u-40340360

"Když nemůžeme nakoupit v České republice, vyrazíme do Polska. To si o víkendu řekla řada Čechů v pohraničí a vyrazila na nákupy k severním sousedům"

"„Česko je na tom teď skoro nejhůř na světě, dokonce nedoporučuje cizincům vstup, pokud k tomu nemají například pracovní důvody. A Češi k nám přitom jezdí nakupovat, jako by se nic nedělo, to nemá logiku,“ řekl Právu prodavač v polském hobbymarketu."
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Jediné, co by pomohlo, by bylo, kdyby lidé konečně přestali hledat způsoby, jak s omezeníma vydrbávat a používali rozum. Bohužel, ze stádia "jaro - poučme se z chyb druhých" jsme se dostali do stádia "podzim - nedokážeme se poučit ani z vlastních chyb". Jak jednou kdosi poznamenal, někteří potřebují seriál "Mrtví přïbuzní", aby si uvědomili, že tahle nemoc sice není mor, ale má velkou schopnost působit kolaterální škody. Existují moudře se chovající náctiletí i dementně se chovající důchodci, samozřejmě NEJEN. Jako vlastnost umět si poradit v každé situaci a improvizovat je fajn, ale takhle nás čeká uzavření hranic zvenku.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Polsko je v podstatě jediná země v sousedství, která nevyžaduje test na Covid při vztupu.
Takže spíše dojde k zavření ze stran Polska, ale je tu faktor Polských pendlerů, proto je na nás ještě Polsko hodné.
Jo a zjišťují, že máme nového nepřítele šířícího Covid. Hipster který místo nákupu v Kauflandu jel na náplavkou pro biomrkev.
Dotaz pro Pražáky, vážně to tam byla taková hrůza? Namačkáni lidé na sebe bez roušek? Nebo něco jak den slev v marketu? Hlava na hlavě, nevrlí důchodci a 10 min fronty u pokladen?
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Piston »

Opravdu tam bylo lidí jako opic, courali se bezcílně sem a tam, často bez roušek, bo přece konzumují. Kamarádka to viděla z nedaleké lávky, kdepak fotomontáž.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Odjinud.
Eastern Virginia Medical School
https://www.evms.edu/media/evms_public/ ... otocol.pdf

Doporučuju sledovat aktualizace, vstupní stránka zde: https://www.evms.edu/covid-19/covid_car ... linicians/
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Zrovna jsem se díval na 168 hodin, reportáž jak to vypadá v nemocnicích. docela mě zarazila, úroveň ochrany personálu.
Na covid oddělení jednorázové ff3 s štít, ukázka jak si je páskou oblepují na tváři aby jim to těsnilo :tmi. jinde rouška max ff2. to jim ta nemůžou poslat něco pořádného? Už ta polomaska wpa je oproti jednorázové o level výše, lepe to těsní, jen se v tom hůře mluví. Celomasku jsem tam neviděl ani jednu.
To mě štve, že nemají možnost maximální ochrany.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

Sputnik trip: pražský podnikatel nabízí výlet do Ruska na očkování
https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... lanky-home
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

Martysedlak píše: 26.10.2020 11:54Celomasku jsem tam neviděl ani jednu.
To mě štve, že nemají možnost maximální ochrany.
Se podívej, co jsem dával na stranu 242, ty masky se šnorchlem. :head
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Lyster píše: 26.10.2020 12:15 Sputnik trip: pražský podnikatel nabízí výlet do Ruska na očkování
https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... lanky-home
Pascalova sázka
Uvažme obě možnosti: pokud vyhrajete, získáte všechno, pokud prohrajete, neztratíte nic. Vsaďte tedy na to, že je, bez váhání.“ (citace z Pascalových Myšlenek (Pensées), převzato z Wikipedie, překlad koroptew)
http://koroptew.blogspot.com/2011/11/pa ... sazka.html

Ono je to ale kapku složitější. Zaprvé ztratím těch 30 litrů, cesta mě zvýší pravděpodobnost nákazy. Zbývá několik otázek:
1. Co se stane, když se nakazím ještě před očkováním.
2. Jaké mám riziko podvodu.
3. Jaké jsou možné vedlejší účinky této konkrétní vakcíny a jakou mají pravděpodobnost.
4. Jakou mám pravděpodobnost následných účinků (včetně smrti) po koronaviru.
5. Hledisko časové: Jak dlouhá je doba, kdy mám pravděpodobnost že se nakazím na 100%. (Tato doba se podle mě neustále zkracuje. Zejména v ČR.)
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

jo Ivano, to je problém :D
s samotnym vakcinam, covid 19 a ) neustale mutuje, b) u tech co prodelali covid 19 nekdy jsou protilátky jako po ockovani u nekoho nejsu vůbec, u koho jsou je to odhadem na max 1/2 roku. Prodelani nemoci je " ockovani " .
na tve otázky pravdepodobne neexitsuje rozumna odpověď. Ale zas to muze byt zajimavy vylet.
jen me tak napada proc ma snad každý stat svoji vlastní vakcinu a proc třeba my netestujeme tu ruskou ?
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

Taky nosím na oddělení jen respirátor FFP2 + brýle + klasický lékařský plášť, protože mě v polomasce staří klienti velmi špatně rozumí a lidi s Alzheimerem děsím.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fraktál »

viktor píše: 26.10.2020 13:39 covid 19 a ) neustale mutuje
Každý virus neustále mutuje. Kromě A by se mělo říct i B - zatím nezmutoval nijak významně, čili vakcína by mohla být zacílena dobře.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Martysedlak píše: 26.10.2020 11:54 Zrovna jsem se díval na 168 hodin, reportáž jak to vypadá v nemocnicích. docela mě zarazila, úroveň ochrany personálu.
Na covid oddělení jednorázové ff3 s štít, ukázka jak si je páskou oblepují na tváři aby jim to těsnilo :tmi. jinde rouška max ff2. to jim ta nemůžou poslat něco pořádného? Už ta polomaska wpa je oproti jednorázové o level výše, lepe to těsní, jen se v tom hůře mluví. Celomasku jsem tam neviděl ani jednu.
To mě štve, že nemají možnost maximální ochrany.
Celomasku mám u nás ve špitálu jen já a jsem za exota, ale bude tam hrát roli i to, co píše Maximus. Pokud se stará o staré lidi, tak tam by to mohlo být opravdu kontraproduktivní. Když jsem šel u nás na LDN, tak jsem si vzal také jen respirátor.
Jinak zaměstnanci i u nás fasují standardně jen ffp2. FFP3 + štíty, brýle apod., skafandry jen pro infekční oddělení.

Edit: pozor na tu pásku. To nemusí být vyloženě špatně. Správný postup, pokud jdete to podobného prostředí, je alespoň oblek třídy 3/4 s odpovídající certifikací proti bioriziku. Celoobliřejová maska, rukavice i nohavice se spojují buď speciálními manžetami, nebo olepují páskou a páskou se olepuje k obleku i ta celomaska. A pozor na tzv. véčko pod krkem, kde hrozí, že se Vám oblek odchlípne. To musíte také přelepit. Samozřejmě potom v tom vydržet je fakt challenge.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Fraktál píše: 26.10.2020 13:59 Kromě A by se mělo říct i B - zatím nezmutoval nijak významně, čili vakcína by mohla být zacílena dobře.
No, z toho, ze se muzes v pohode nakazit podruhe (viz u nas napr. reditel posty), soudim, ze ty mutace jsou tak vyznamne, ze telo, ktere ma protilatky proti A, nepozna, ze jde o A´, tj. bojuje s tim jako s novou nakazou. Tohle - a prave tohle - ve mne vyvolava otazky, nakolik muze byt vakcina ucinna. Protoze kecum o tom, ze vakcina je delana na nejakou soucast viru, kterou maji vsechny mutace shodnou, neverim. To by snad odhalilo i to telo, ktere to uz jednou prodelalo, a vyrobilo by si nejakou imunitne-pametovou stopu, ne? Coz ale evidentne ne zcela funguje...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
jipii
Příspěvky: 100
Registrován: 12.01.2019 8:42

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od jipii »

Zajímavý graf týdenní nemocnosti chřipky a akutních respiračním onemocnění v ČR z let 2000-2010. Je tam krásně vidět pokles přes léto a o vánocích. Pokud by se covid choval stejně tak jsme v půlce nárustu před vánočním poklesem.
chripka2000_2010.jpg
zdroj: pandemický plán ČR
https://www.mzcr.cz/pandemicky-plan-ces ... Z7T-g2-unM
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Denní report. Ze 40 lužek 4 volná, Z 8 dýchačů 0 volných. Každý 2. příjem do nemocnice je Covid +. Zítra další úraz C+. Pokusím se to udělat v celomasce. Problém je že se musíš chránit a zároveň vnější vrstva musí být sterilní. Toho lze dohromady velmi těžko docílit. Natož aby člověku zůstal cit a jemná motorika. Plán je nevyužité sály převést na čisté ARO/JIP, vše ostatní Covid. A jsme bez velení, ministr out, ředitel a hlavní sestra Covid +. Tož tak na Moravě.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Odpovědět