Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Argonaut »

Tož čemu se divit. Dneska (sobota) v 7:05 3 volne košiky v Lidlu, narvany k prasknuti. Chmatani na pecivo zasadne bez rukavic a kvanta duchodců.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Já jsem neovbyklý nákupní shon zaregistroval už minulý týden, když jsem musel do lékárny, no zajel jsem naivně ke Kauflandu. Nejenže byl problém zaparkovat, on byl problém vůbec do té lékárny dojít, kolik tam bylo lidí.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od drigon »

Dobrý den.
Dnes to samé potvrzuji v OBI. Jel jsem tam pro OSB desky a parkoviště plné, s károu za autem jsem se chytil až na potřetí. Obchoďák narvany, odstupy u kasy se nekonaly, ještě do mne zezadu vozíkem strkala babka tak 75-80 let s akčními krytkami v vozíku (jestli se chystá na krchov nevím :roll: ) . Byl jsem rád že jsem se dostal s deskami ven a odjel jsem domů.
No, s takovým materiálem to bude fakt zajímavé... . :cry: :(
Koukej tak, aby jsi viděl.
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Woody Crafty »

Tak jsme si tu hezky pohonili ego jací jsme kabrňáci že blahosklonně tolerujeme heretiky popírající dogmata Orthodoxní církve covidové, a neupalujeme je na hranicích jako dříve, ale teď zpátky k faktům.
Na to že je to strašlivá epidemie, má údajně za dobu kulminace hrstku mrtvých co by se pomalu dali spočítat na prstech , přičemž u nás na obyčejnou chřipku ročně umírá přes 1000 (převážně starých) lidí.
To už je krajně podezřelé. Doporučuju přečíst si tento článek: http://dfens-cz.com/spolecnost-zbabelcu/

Celkově bych řekl že by bylo vhodné oddělit diskusi o existenci/neexistenci epidemie do zvláštního vlákna. Vzhledem k tomu že zde na fóru převažují věřící covidové církve, tak by bylo dobré to pojmout jako vlákno pro ateisty, primárně zaměřené na teorie a fakta odporující epidemii. Aby se to nepletlo do ostatních vláken.

O pár desítek postů jsem pod hrozbou banu zakázal nekonečné hádky na téma chřipečka/nechřipečka. Vítej první majiteli týdenního banu! Fab
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
sigurd
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od sigurd »

Crafty,my sme tu rozpadlíci,ktorí dostali možnosť si naživo "užiť" jeden z možných prúserov(aj keď zatiaľ v light verzii),tak nám to tu nekaz.Ateisti tiež nechodia do kostola šíriť "osvetu",tak aj ty by si mohol ísť niekam medzi svojich...
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maric »

drigon píše: 09.05.2020 21:37 Jel jsem tam pro OSB desky a parkoviště plné, s károu za autem jsem se chytil až na potřetí... No, s takovým materiálem to bude fakt zajímavé...
Nechci rýpat, ale svým přístupem jsi byl součástí toho "materiálu". Ve všední den odpoledne tam určitě takové davy nebývají. Jednou ze základních vlastností rozpadlíka je plánovat, a předvídat chování "tupých mas" za účelem vyhnutí se problémům.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od guntroll »

Tak tohle je docela zajímavý, shrnující pohled :

https://www.youtube.com/watch?v=U1fedKt ... e=youtu.be
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

Tak zacinam mit pocit ze korona je pomale u konce. Mozna mu nedela dobre pekne pocasi, ale ve vsech statech evropy se situace stabilizovala (snad krome Ruska kde byl naspup pozdeji a ted se to teprve rozjizdi) a denni pocty mrtvych klesaji. Nekde dokonce vyrazne. Treba v Rakousku eviduji uz jen cca 1500 aktivnich pripadu a to jich meli 15k. Zajimava je treba tahle stranka kde simuluji vyvoj pandemie na zaklade znalosti zavedenych opateni pro danou zemi.

https://covid19.healthdata.org/czechia

Co se tyce druhe vlny, tak cekam ze neco prijde, ale protoze svet uz bude na tento virus pripraveny, tak se s druhou vlnou vyrovname bez vetsich problemu. Kdyz to zhodnotim zpetne, tak si myslim, ze restrikce ze strany statu byly prilis tvrde a sekundarni efekty toho ze se dva mesice jelo v nouzovem stavu budou mozna tvrdsi nez samotny covid efekt. Priste bych nechal skolaky chodit do skoly, obchody a restaurace bych nechal otevrene jen s omezenim pocet lidi na m2, a neomezoval lidi v praci. Co bych naopak ponechal jsou rousky na verejnych mistech, omezeny pohyb pres hranice a zvazil bych take povinnost pouzivat aplikaci erouska.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Který sekundární efekt má větší cenu než lidský život?
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

Jiny lidsky zivot. Je to blby, ale zachrana lidskych zivotu stoji penize. To ze ted budou chybet na lecbu ruznych ne prilis castych chorob je vic nez pravdepodobne a vsichni ti lide zemrou protoze jsme zaplatili prilis vysokou cenu za jeden zachraneny zivot kvuli tomuhle viru.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Prdlajs, přijde jinej bubák a zase budem strachy ztuhlí. Cokoliv nepoznané je třeba zvládnout operativně. Nechtěl bych dneska mít za sebou sebevzdělání Francouzů, Italů, Španělů a podobně. Zatím poznání mechanismu covid-19 není tak daleko, abychom mohli mávnout rukou. Prostě o té věci víme prdlajs, vidíme jen projevy a následky. A jen některé.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ray »

drigon píše: 09.05.2020 21:37 Dobrý den.
Dnes to samé potvrzuji v OBI....
Dneska poprvé po začátku pandemie cca ve 14:00 Hornbach Ostrava Svinov. Jel jsem pro pár věcí na opravu sekačky a ničím se to nelišilo od mých návštěv před SHTF. Zaparkoval jsem jako vždycky, vevnitř žádná apokalypsa, u kasy ani ne za 5 minut hotovo. Asi záleží jak kde a jak kdy. Nějaká dogmata bych z toho nedělal.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Mám pocit, že cenu ještě platit budem, a to tím, jaký přístup k tomu lidi budou mít. Díkybohu u nás umřelo v souvislosti s onemocněním COVID-19 málo lidí, což se nám nejspíš vrátí. Dovedu si představit, že naproti tomu Itálie a Španělsko díky brutálnímu průplesku z posledních dvou měsíců budou velmi opatrní ještě dlouho (ikdýž jižanský laxní přístup ke všemu může znamenat opak).
U nás jsem svědkem toho, jak se někdo z politiků zmíní o nějakém zmírnění a v ten moment ho 30% lidí okamžitě zavádí do praxe, protože nedej bože, aby byli mezi posledníma......
A taky roste počet generálů, kteří po bitvě (u níž si ale pořád nejsem jistý, v jakém jsme stádiu) ví naprosto přesně, že většina kroků byla zbytečně rychlých a přísných. Problém je v tom, že mrtví se počítají jednoduše, zatím co zachránění dost blbě.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od guntroll »

Zambijský prezident trollí WHO, poslal jí vzorky kozy, bažanta a papayi na koronavirus - vrátil se pozitivní výsledek. Tak WHO vypráskal z tanzánie :D Pozor na papayu ! Může mýt rýmu ! :mrgreen:

https://www.zerohedge.com/geopolitical/ ... o-epic-lie
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

od 25.5. - konec povinnosti nošení roušek (venku)... tak co, budete nosit i nadále ;) ? Já ano

jinak dnes, po otevření restaurací s venkovním posezením: venku 8°C, déšť a vítr, ale k mému údivu 3 obsazené mokré stoly s chlapama bez roušek chlastající studené pivo :lol: Ti se asi hodně těšili.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ray »

Tak jak doteď. Venku ne, ale bude ready na blízká setkání covidového druhu...
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

devlop píše: 11.05.2020 17:02 ... Ti se asi hodně těšili.
Nebo prostě norci. :D Já jsem taky pivař, ale odsaď pocaď. Až bude péct sluníčko, tak si po 20km na dvě(tři/čtyři) orosený rád na zahrádku zajdu. Ale abych musel chlemtat pivo v tomto počasí venku, mno, to radši nějaký pivní speciálek na večer...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Jedu od 28.7. na tábor jako zdravotník. Už mám hlavu v pejru, jak poznám alergiky v záchvatu od covid-19 a od stavů vyčerpaní organismu u městských dětských povalečů. Režimove opatření na ochranu 100 letych kuchařek etc. Roušky určitě budou
Udělám co musím
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

Mám úplně stejný problém - tábor pro 50 - 60 dětí + vedoucí, praktikanti, kuchařka a já. Navíc skoro všichni z Prahy :devil . Také řeším preventivní opatření - kromě pátrání po vších budu měřit při nástupu i teplotu :twisted: . Navíc se bude muset výrazně změnit hygiena celého "old school" tábora - mytí či aspoň pečlivý oplach nádobí, pravidelná dezinfekce suchých wc. Je to určitě výzva, jak to udělat co nejvíc bezpečně, ale iluze si nedělám :devil

Uvažuji i provedení rychlotestů u dětí a personálu - 350 kč za test není až tak moc. Už jsem nějaké dělal a jde to docela svižně.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Roušku nosit je zbytečné, pokud nejsi nakažený. Respillon nebo polomasku bude lepší nosit když jsi zdravý. Jsou tu uvedeny zajímavé modely polomasek pro 3D iskárnu, mezi nimi je i jeden, který je pohodlnější než maska, aspoň tedy pro náš ksichtík doma. Na rouskylidem prodávají 81% materiál, tím se dá vylepšit i ten respillon.

Dezinfekci ve spreji s sebou, a chovat se jako by bylo všechno kontaminované. Ono i tak bude (to co bude i na slunci ve stínu).

Maxi, ještě dostatek vitamínů.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Odpovědět