Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
salám
Příspěvky: 107
Registrován: 17.07.2013 8:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od salám »

Chytl jsem to v Říjnu 2020. PCR negativní. Žádné příznaky, pouze ztráta chuti a čichu, což bohužel trvá až do teď. Rozeznám slané od sladkého a občas i hořkost jinak vůbec nic. Pár měsíců se mi hůř dýchalo při sportu, ale to přešlo.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

@Tazi: Ale jo, pokud to opravdu bude "ryma" a neprehlti to nemocnice, tak to asi uz lze nechat na odpovednosti lidi.

Jenom se pak nesmime divit, ze se redukujou spoje, ve skolach nema kdo ucit a v tovarnach kdo vyrabet. Ale to je docasne a da se to prezit. :)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Ve školách stejně už nema kdo učit, ale hlavně kvůli karanténám a izolacím, ne kvůli potížím. Moje pozitivní žena se, plná elánu, nudí doma a nutí mě uklízet. :cry:
Kdyby nebyla omezení, bude mít kdo učit a Ulf bude mít klid.
Óðinn á yðr alla
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Neškodná rýmička to zatím není, Motol má áro plné dětí.
https://magazin.aktualne.cz/elbel-dceru ... f6b220ee8/
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Ivana píše: 27.01.2022 16:48 Neškodná rýmička to zatím není, Motol má áro plné dětí.
https://magazin.aktualne.cz/elbel-dceru ... f6b220ee8/
Zase taková katastrofa to asi nebude. Statistiky ukazují, že za celý leden byly ve věkové skupině 0 - 19 let v kategorii "těžký stav" evidovány celkem 4 osoby, na umělé plicní ventilaci skončily 2 osoby v této věkové kategorii - data za celou ČR.
https://www.covdata.cz/cesko-vek.php

ARO klidně může být "plné dětí", ovšem podle čísel to vypadá, že Covid nebude ta hlavní příčina :roll:
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

No jo, ale to jsou covidaci. V Ivaninym odkazu se mluvi o hospitalizacich kvuli PIMS. A otazka za 10 bludistaku: jaky je vztah mezi covidem a PIMS?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

proforma: Máš pravdu.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

V tom odkazu jsem nějak nenašel, kolik je tam děti striktně kvůli PIMS, ani jaká je kapacita a vytíženost toho ARA. A svým způsobem je otázka spojitosti PIMS a Covidu neuzavřená... Resp. ne kazdy projev podobny PKMS musí byt PIMS. Prostě rozhozená celebrita povídá... to není věda a nedá se na tom stavět ani odvozovat. Připomíná mi to výlev syna Horké.
Óðinn á yðr alla
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

V mém blízkém okolí. Chlapec věk 8 let. Covid průběh lehká rýma.(varianta delta). Pak kolaps 10 dní ARO cukr 30. Prokázána cukrovka 1 typu.

Otázka je jakou, a jestli měl Covid na toto vliv. Dle primáře je výskyt děti s tímto problémem po prodělání Covidu častější. Statistiku nemám a neznám souvislost z covidem a zvýšením cukrovky 1 typu u dětí, nehledě na variantu Covidu (omikron versus delta...).
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Vzhledem k tomu, ze diabetes 1. typu
- vznika nejakym typem autoimunitniho zanetu, ktery naprosto odboura cinnost inzulinotvornych bunek v Langerhansovych ostruvcich,
- manifestuje se nejcasteji u teenageru a mladych dospelych,
- zakladni charakteristikou covidu jsou nepredvidatelne hratky s imunitou a zanety,
vidim vazbu mezi prodelanym covidem a vzniklou cukrovkou jako pomerne silnou. Ona ta cukrovka u deti v poslednich 2 letech roste vic nez statisticky v letech pred covidem, takze tam nejspis pricinna souvislost bude.

Ale detem to prece nic nedela... :?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TomSmith »

Odolnější omikron přežívá na plastových površích a kůži déle než předchozí mutace
... Zatímco varianta delta vydrží na plastovém povrchu až 114 hodin, v případě omikronu je to o celých 70 % déle – konkrétně 193,5 hodin (tj. zhruba osm dní). Na vzorcích kůže z mrtvol byla průměrná doba přežití viru v původní verzi 8,6 hodiny, v případě delty 16,8 hodin a u omikronu je to dokonce 21,1 hodiny.
Testy ukázaly, že k inaktivaci všech verzí viru stačí 15sekundové působení dezinfekčních prostředků na ruce na bázi alkoholu.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Martysedlak píše: 28.01.2022 11:59 V mém blízkém okolí. Chlapec věk 8 let. Covid průběh lehká rýma.(varianta delta). Pak kolaps 10 dní ARO cukr 30. Prokázána cukrovka 1 typu.

Otázka je jakou, a jestli měl Covid na toto vliv. Dle primáře je výskyt děti s tímto problémem po prodělání Covidu častější. Statistiku nemám a neznám souvislost z covidem a zvýšením cukrovky 1 typu u dětí, nehledě na variantu Covidu (omikron versus delta...).
Ví se, že jedním ze spouštěčů je oxidační stres/záněty - a to virová onemocnění umí. Lze tomu nepochybně čelit vitamínem C a dalšími zcela "zbytečnými" vitamíny, jako je i vitamín D.

Souvislost funkčního deficitu D vitamínu a diabetu prvního typu samozřejmě žádná "není". To jen ti blázniví finové do dětí cpali 2000 IU/den:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11705562/

Když už je neštěstí hotovo, tak není vše ztraceno: vzhledem k souvislosti diabetu prvního typu s NAD lze prý diabetes 1 typu potlačit a občas i zvrátit pomocí prekurzoru NAD, tedy niacinu (B3) - zejména pokud lze pozorovat i příznaky typické pro pellagru by to fungovat mělo. (A škodit pochopitelně nebude, když se hladina D dostane nad 75 nmol/l.)

Záněty jako takové umí niacin potlačovat taky - to mám ověřeno i na sobě. Bouhužel niacin byl objeven až po inzulinu, takže výzkum přínosů B3 pro diabetes prvního typu nikoho moc nezajímá. Jestli bude na diabetes fungovat kromě niacinu i nikotinamid (dvě různé chemické formy vitamínu B3) ovšem netuším.

Zde si lze počíst o souvislosti některých B vitamínu a covidu, sekce o vitamínu B3 je tam taky:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7428453/
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

TomSmith píše: 28.01.2022 17:54 Odolnější omikron přežívá na plastových površích a kůži déle než předchozí mutace
Zajímavá studie, dík za odkaz. Originál tady: https://www.biorxiv.org/content/10.1101 ... 8.476607v1
Jo, a je nutno si uvědomit, že doba přežívání má charakter poločasu. Ale stejně mejt a furt.

PeFi:
Dík za další porci vitamínů.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Kde nejspíš chytíte covida (s mapkama)
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/fakt ... stu-186868
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Ivana píše: 29.01.2022 14:48 Dík za další porci vitamínů.
Není zač.
Ono je to fakt těžký - mladý šikovný kolega, počínající diabetes a hromada jiných chronických nepříjemností, pod odborným dohledem praktika začínající perspektivní sponzor farmaceutického průmyslu, horký kandidát na případný těžký průběh covidu, v jeho případě naštěstí hrdý nositel třetí dávky mRNA, ... (a pak že jsem antivaxer).
Naštěstí tento kolega není ani blbej ani línej, tak mu došlo kam to pod tím odborným dohledem spěje. Začal pátrat sám a dokonce se nechal trochu nasměrovat. ... Vitamín D zjištěn poblíž 15 nmol/l - pak mu má něco v těle fungovat.

Druhý kolega měl před rokem velmi podobnou hodnotu, nechal si odborně poradit a poctivě užíval 400 IU. Jelikož jsem ho nahlodal svou propagandou a o dávkých jako 400 IU/den a těch, kdo tyto dávky doporučují, jsem se vyjadřoval hodně nelichotivě, tak si po roce poctivého užívání vitamínu D nechal udělat test znovu - měl stále stejnou hodnotu. To i jemu už přišlo divný a tak to šel k odborníkům reklamovat (ne rozbor krve, ale předepsanou dávku). Vrátil se s předpisem na 2000 IU/den. Odborník na péči o zdraví (ten co mu předtím dobře poradil těch 400 IU) ho naštěstí uklidnil sdělením, že on sám samozřejmě bere mnohem víc než těch 2000 IU, ale svým pacientům víc nepředepíše. ... Fakt by mě zajímalo, jestli se kolega někdy dostane přes 50 nmol/l, já si myslím, že téměř nemá šanci. Třetí dávku samozřejmě už má :lol:

Já myslím, že se není čeho bát. Nové mutace covidu v ČR prostě nemají šanci :lol:
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MartinSk »

Velice názorné video o dávkování déčka od doktora Bukovského:

https://www.youtube.com/watch?v=tHZE8I9wSu8
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://www.zdravotnickydenik.cz/2022/0 ... dit-mozek/

I mirny covid muze mit dlouhodobe neurogenni a psychicke nasledky v podobe kognitivnich disfunkci, uzkosti, depresi a jinych psychiatrickych poruch, ktere v budoucnu mohou vyrazne zatizit zdravotnicke systemy, pricemz v case se mohou nasledky jeste zhorsovat, cituje Zdravotnicky denik studii ve Science.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

A psychiatrické poruchy budeme samozřejmě léčit pomocí antidepresiv a budeme je tlumit metodou pokus-omyl, protože smysluplný rozbor krve u psychitrických pacientu se co? Rozbor krve se nedělá. A nedělá se až tak důsledně, že se jeden diví, že i psychiatři mají titul MUDr. ... Zkušený psychiatr se od nezkušeného liší v tom, jak rychle metodou pokus-omyl najde něco, co pacientovi zabere.

Jeden ze čtyř diabetiků* má diagnostikované i psychiatrické potíže, ale souvislost na úrovni biochemie tam samozřejmě žádná "není".
*Zdroj https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25851098/
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Když se jim někdo podívá na zdravotní způsobilost k řízení vozidel, budou druhé Lourdy
Udělám co musím
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Vzhledem k tomu, že některé typy poruch vedou na sebedestrukci a jiné na agresi, tak může jako důsledek covidu vzrůst počet sebevražd, násilná trestná činnost i množství dopravních nehod.
Odpovědět