Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Policie nebude uznávat dokumenty v elektronické podobě
"Dnes a v úterý ještě máme určitou benevolenci. To například znamená, že nám stačí mít potřebné dokumenty jen v e-mailu v mobilu. Ale od středy už budeme vyžadovat, aby lidé měli vše vytištěné na papíře a prokazovali se tím," řekl v pondělí mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zi ... e-40352640

takže tiskárny nažhavit, doplnit tonery, naládovat papíry, odteď budeme vše tisknout/psát na papír. Jen škoda těch zavřených papírnictví, aby se pak tátové nezačali přetahovat s dětmi o poslední stránky vytrhané ze školního sešitu... :lol:

každopádně já tedy originál nájemní smlouvy v kapse bundy s sebou tahat nebudu, bude jim muset stačit fotka z mobilu prohnaná přes PC do tiskárny :head
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dracekvo »

Od teď bude můj účel cesta do nejbližšího copycentra za vytisknutím účtu za plyn, který mám jen v el. podobě. Bo tiskárnu doma nemám.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

dracekvo - tak jen aby měli otevřeno, místní copycentrum je "z důvodu nemoci" zavřeno :D Ne fakt, tohle je zase výmysl chorého mozku. Zavřít papírnictví a chtít po lidech, ať si účely cesty a potvrzení účelů cesty tisknou na papír a přitom druhá ruka vlády se snaží vše digitalizovat a vést elektronické evidence každého prdu. Opomíjím fakt, že se teď lidi naženou houfně do copycenter, protože ne každý má doma tiskárnu a scanner. Prostě opět další "výborný" nápad.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

To napište fixkou na boční okékno auta a je po srandě ...
"Jedu do práce, číslo na mého šéfa je xxxxxxxxx"
:D

Jo aha, fixka - papírnictví ...
Tak vyrejpnout do laku auta na dveře rovnou ...

Ne, teď vážně, kdo za cca. rok si nepořídil domů tiskárnu a dostatečné zásoby spotřebáku, tak je rozpadlík na baterky.
Naposledy upravil(a) cipis dne 02.03.2021 11:58, celkem upraveno 2 x.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MrPorter »

Popravdě, vám by se víc líbila varianta že dáte orgánovi svůj mobil a on si to tam bude šmidlat v ruce sám? Nebo mu dle pokynů přes sklo auta budete na displeji zoomovat a posouvat vy?
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

telefon do ruky orgánovi nikdo nedával, stejný princip jako když lidé ukazují na mobilu (ukazovali) doklad o zakoupení jízdenky online v PDF ve vlaku LeoExpresu apod. Vem si případ, kdy někdo jezdí dělat servis nějakých IT zařízení. Za den navšítíví několik míst v různých okresech u několika různých zákazníků. Pokyn k servisnímu zásahu přijde samozřejmě ektronicky. Teď si bude muset servisák vytisknout N papírů než vyjede a v případě, že v průběhu dne mu přijde požadaelvek na urgentní opravu nový, bude muset shánět kde to vytiskne, nestačí, že to bude mít v mailu/systému v notebooku. Já vím, je to z pohledu současné situace banalita, ale fakt by se nad tím už někdo mohl zamyslet, co po těch lidech chtít a když už chtít, tak alespoň něco, co k tomu potřebují v předešlém kole rozhodnutí nezakázat.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Na každý jednotlivý výjezd?
Já mám potvrzení, že dělám na území celé ČR servis pro naše stavby a zaměstnance.
Nic konkrétně.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

asi záleží, jak to definoval jeho zaměstnavatel, jestli mu tam napsal něco ve stylu "servis zařízení na místě zákazníka" tak se mu život trochu zkomplikuje, protože to místo kam za zákazníkem jede bude muset papírově doložit. Jasně, stačí pak nové, obecnější potvrzení zaměstnavatele, ale stejně, ten požadavek mít to na papíře vytisknuté mi přijde hodně "úsměvný" v dnešní době. Ale už jsme asi OT
EDIT: s ohledem na zprávu o tom, jak se pár českých pendlerů pokusilo o vjetí do DE s falšovanými doklady o COVID testech, tak tady se skutečně úplně nabízí napsat ručně tužkou na cár papíru "Jedu si vytisknout potvrzení do copycentra, nemám doma tiskárnu"... Zajímalo by mne, jak by na to PČR reagovala...
Bakly1
Příspěvky: 107
Registrován: 12.05.2017 11:55

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Bakly1 »

cipis píše: 02.03.2021 10:35 Bakly, tebe s příznaky, ale neg anti neposlali na PCR? U nás to tak funguje, jak máš příznaky, tak pokud jsi neg., tak jdeš na PCR.
ne neposlali (příznaky jsem jim normálně přiznal do toho dotazníku - paní mi pak řekla že se mám pořádně vyležet a kdyžtak se za týden zase stavit), nicméne dostal jsem takovej papír s poučením, že v případě přetrvání příznaků mám kontaktovat lékaře tak dnes přes doktorku na PCR byl a čekám na výsledek
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dracekvo »

Vyvynout app, do které zadáte účel cesty před jejím zahájením a orgán si tuto informaci následně přečte tou samou aplikací v podobě 2D kódu je záležitost pro studenta na jeden den max.

Například.

A bude to rychlejší jak když bude zkoumat nějaký papír, kterej má stejně každej v nějakém svém formátu. Nebo nejde bože, když tam bude luštit nějaké doktorské písmo.
Naposledy upravil(a) dracekvo dne 02.03.2021 13:20, celkem upraveno 1 x.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od mart0 »

Jídelny zavřely zbytečně, vláda včerejší nařízení dnes po obědě zrušila
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ji ... a-40352668

Smát se, nebo plakat?
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Ani jedno, jít se najíst :D
honzasl
Příspěvky: 323
Registrován: 10.03.2016 10:13

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzasl »

Ne, teď vážně, kdo za cca. rok si nepořídil domů tiskárnu a dostatečné zásoby spotřebáku, tak je rozpadlík na baterky.
Hlásím se dobrovolně, na papír jsem (na rozdíl od wago sworek, co mi na jaře chyběly) zapoměl :)
Uživatelský avatar
richard.r
Příspěvky: 72
Registrován: 06.02.2016 6:56
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od richard.r »

Pěkně se nám vybarvuje, v pravém světle, ten učebnicový psychopat:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/byva ... ier-144957

Z článku:
Největší jeho starost byla, aby byl vyfocený při přebírání první zásilky vakcín v Motole. Divil jsem se, že nedal přednost válečné veteránce paní Emilii Řepíkové. To je naprosto elementární, že takové dámě s takovou zásluhou o tuto zemi dá přednost. On si tam jak naprostý chrapúň sedl jako první a nechal si to píchnout jako první.

A to byl vlastně i celý ten problém, který strašlivým způsobem znechucoval i jiné lidi než mě. Protože on samozřejmě rozhodoval, kdo dostane kolik vakcíny...
Příkládám ilustrační obrázek, který jasně prezentuje celou věc. Psychopat, nějaký základy empatie, to tam prostě není...
Nechápu celou tuhle aféru, co se tu vleče už X let. To je takový problém tohoto pána zastřelit? Když teda nikdy neodstoupí (opět, chybí soudnost, pokora, sebereflexe).

Trvalý ban. O střílení politiků se ani nežertuje. Už vážně nemám chuť kohokoliv vychovávat, aby nejdřív přemýšlel a až potom psal, takže ban je nafurt. Fab
Přílohy
GglG.png
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Tak sleduju, že se nám i na rozpadu šíří takový nešvar. Vše jakákoliv žádost musí býti napsaná na PC. Paní na úřadu byly velmi mrzuté, když jsem žádal o popelnici na plasty: To musíte mít žádost!
Ano, pujčite mi papír, já vám ji napíši, razítko mám v kapse. :shock: ale to musí být na počítači! Pošlete mi to e-mailem. Tak jsem jim to napsal rukou, vyfotil a poslal na e-mail přímo u okénka.
Tiskarna není třeba. Vemu papír napíšu potvrzení, čestné prohlášení, případně tam buchnu ve firmě razítko a je to.
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TommyV »

Přesně tak, tiskárna v domácnosti dávno není nutnost.. Spíše scanner aby člověk naopak digitalizoval co mu přijde poštou.. Ale vůbec nechápu proč by ručně psaný papír měl jinou hodnotu při stejnym textu..
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MartinSk »

A nemusí být i ruční papír? :D :D To by ale asi většina tiskáren stávkovala.

A ten nešvar má jaké R? Nějak rychle se množí,asi je také nakažlivý - máme další kousek. Třítýdenní karanténa pro rodinu vydržela dva dny, vláda ji zase zrušila...

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/da ... .seznam.cz
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

„Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil.“
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

Drtivá kritika vlády. Očkování učitelů znamená tisíc mrtvých navíc, říká matematik

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/mate ... .seznam.cz

V pátek schválená opatření jsou nedostatečná: bez omezení průmyslu nebudeme moci do června vrátit děti do škol, otevřít služby a neulevíme nemocnicím. Alespoň to tvrdí odborníci z Centra pro modelování biologických a společenských procesů (BISOP). Proč? ...odpovídal jeho ředitel, matematik René Levínský.

16:20 – Premiér Andrej Babiš minulý týden říkal, že jsme na hraně katastrofy, a pak se nic nedělo…

Vláda dělá spoustu chyb. Například očkování učitelů, což je věc naprosto tragická a zoufalá. Ze čtvrt milionu učitelů naočkujeme 125 000, což je naše týdenní kapacita očkování. Očkování učitelů tak víceméně znamená tisíc mrtvých navíc s tím, že zachráníme deset učitelů, kteří jsou mladí.

19:59 – Jaký vliv má to, že více než milion Čechů už si nemocí covid-19 prošlo? Ukazuje se teze o promořování v tomto smyslu jako platná?

Samozřejmě. Dokonce si myslím, že tohle nepřiznané promořování je skutečnou strategií České republiky, akorát o tom nikdo nemluví. Vlastně kdyby se nakazilo každý den třeba 50 000 lidí, tak by se číslo R denně snižovalo o procento. Tím, že ty lidi zabíjíme, vytváříme jistou šanci pro nás ostatní. Je to absurdní a jsme v tom jediní na světě.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dracekvo »

TommyV píše: 02.03.2021 16:10 Přesně tak, tiskárna v domácnosti dávno není nutnost.. Spíše scanner aby člověk naopak digitalizoval co mu přijde poštou.. Ale vůbec nechápu proč by ručně psaný papír měl jinou hodnotu při stejnym textu..
Třeba že proto, že k doložení aktuálního pobytu je potřeba např. vyúčtování za plyn. Pokud to člověku chodí mejlem a nemá tiskárnu, tak ti to těžko napíše rukou.


Zajímalo by mě, kolik mil. kč stálo dnešní prohlášení o zákazu jídelen. U nás ve firmě to začali řešit, aby se následně po obědě dozvěděli, že půl dne práce úplně zbytečně.
Asi vláda zjistila, že by zavřeli kantýnu i jim.
Odpovědět