Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

PČR má myslím takové možnosti, že i při běžné silniční kontrole o vás zjistí všechno.
Google & jsou proti ním čučkaři.
(Ale to dokázala i kdysi VB i bez internetu. Jen o hodně pomaleji).
*
*
Bez reklamy a s OT - zkuste si jen tak pro zajímavost zadat registrační značku svého vozidla do:
https://www.rixo.cz/pojisteni-vozidel/
......
Co vše ví, nebo věděli.
(Při dnešním pokusu se to mi tam zobrazilo jen omezeně. Ale ta chyba bude asi u mně, v prohlížeči nebo tak nějak).
*
No, a co si pak může PČR rychle zjistit...?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od mart0 »

Existuje nějaká slušná hypotetická studie toho, co by se stalo, kdyby se to nechalo proběhnout?
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Ten kokot (a prej 14 letý kluk a mával tam s těma dvěma celkem dost) poškodil fasádu, škoda několik desítek tisíc. Majitel na něj zavolal policajty, a ti ho až pak dohnali a pak je teprve to sestříhané video. Rouška je jen debilní kec na hovínkách ...

dracekvo píše: 26.02.2021 16:49
A MP zvalchovali v Berouně nějakého kluka, že neměl roušku :D Třeba už jí začne nosit. A ještě mu i nabízeli desinfekci dýchacích cest pepřákem.
Sice video není celé, ale nevím jestli má taková fyzická konfrontace smysl.

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/chl ... i-40352364
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Studie je k ničemu, když se zjistilo, že to ani v té Itálii nefungovalo.
A na Švédsku je jasně vidět, že to opravdu nefunguje.
mart0 píše: 26.02.2021 18:29 Existuje nějaká slušná hypotetická studie toho, co by se stalo, kdyby se to nechalo proběhnout?
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Radeq »

mart0 píše: 26.02.2021 18:29 Existuje nějaká slušná hypotetická studie toho, co by se stalo, kdyby se to nechalo proběhnout?
Důchodová reforma biologickou zbraní ..
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

mart0 píše: 26.02.2021 18:29 Existuje nějaká slušná hypotetická studie toho, co by se stalo, kdyby se to nechalo proběhnout?
Kolaps zdravotnictví, kolaps pohřebnictví, důchodová reforma, ztráta iluzí a ztráta víry ve stát, revoluce, vyloučení z EU, ráj na zemi? :lol: :lol: :lol:
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Ráj na zemi, protože tu nikdo nebude.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od mart0 »

Funguje nebo nefunguje už je hodnocením jestli tím dosáhneš toho, co chceš. Nikoli popisem toho, co se stane.

Když pustíš kámen do řeky, tak řekneš: "Ono to nefunguje.", protože jsi chtěl, aby plaval. Mne ale zajímá informace, že kámen klesne na dno a jakou rychlostí.

Takže i u Covidu by mne zajímalo, že například během měsíce se nakazí 60% lidí, uzavře se na 14 dní polovina továren, 20 dní nebude lékařská péče, zemře 0,05% lidí do 50 let, 2% lidí 50-70 a 10% lidí na 70 let apod. Jen se ptám jestli tohle někdo někde zkusil seriozně zanalyzovat.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Žádný právní předpis neumí reagovat na něco nového, co před jeho přijetím nenastalo. Takže jaká koliv reakce na dosud nezažitou situaci bude kritizována jako něco, co není v souladu s právem, vzniklým reakcí na minulé události. Vždycky se najde nějaký hňup, který to veřejně zdůrazní. A čert Vem ty mrtvé, jen když jsem jim zasolil. A Ústavní soud na ně. Zdravý rozum mi to nebere. Tohle přece není o právních normách, o řádcích na papíře. To je o lidech. Jestli MRKVA dává přednost "ustavnosti", má na ten pohled právo. A nemá právo mi upírat můj názor. Což dělá. Tohle hovoří samo za sebe. Omluva za OT.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Ve zpravach na Nove prave rikali, ze ti 3 nakazeni ze skolky (2 deti, 1 ucitelka) se nakazili nekde v miste, neprivezli si to z cest. To znamena, ze se v Brne ta JAR mutace siri komunitne.

Z Chebu postupuje britska, z Brna africka, az se potkaji na Odre (pardon, v Hradci nebo Pardubicich), to bude pekna mela...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

Tak, aby nepostupovali, za celou dobu od března minulého roku se nijak neomezilo a ani nehlídá letiště a to samé pendleři. Hlavně, že ve vládě idioti navrhují věci typu max. 1 km od baráku.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od mart0 »

Máme pandemický plán (sice je to jak práce z pomocné školy), takže to není nic naprosto nového. Navíc tento argument by se ještě se zavřením očí dal pochopit před rokem, Stát měl další rok na změny zákonů a měl se připravit. Stát situaci totálně nezvládá a ještě k tomu porušuje své zákony.
Kotatko
Příspěvky: 214
Registrován: 13.02.2021 20:38
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Kotatko »

Napadlo nekoho uvazovat nad tim co by bylo kdyby tady doslo k takovemu rozkladu, ze by prestala fungovat elektrorozvodni sit ? Ted nemyslim na domaci, lokalni dusledky, ty zde byli rozebirany x krat, ale mezinarodni. Dejme tomu ze v Nemecku by jeste stat fungoval. Bez nasi rozvodni soustavy by byla tma i v pulce Nemecka. Co by delali ? Prisli by to sem vojensky obsadit aby to fungovalo ? Nebo jsou to zbytecne uvahy, pac neni predstavitelne ze v CR by byl rozklad o tolik rychlejsi a vetsi nez u sousedu ?
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Germanik1 píše: 26.02.2021 19:50 Jestli MRKVA dává přednost "ustavnosti", má na ten pohled právo. A nemá právo mi upírat můj názor. Což dělá. Tohle hovoří samo za sebe. Omluva za OT.
Ja ti neupiram tvuj nazor, jen s nim nesouhlasim. A ne, nedavam prednost "ustanosti", ale principum. To je trochu rozdil.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Dobrá tedy, chceme stejně oba totéž. Aby tahle bezmoc skončila. Omlouvám se.
Udělám co musím
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Germanik1 píše: 26.02.2021 19:50 Žádný právní předpis neumí reagovat na něco nového, co před jeho přijetím nenastalo. Takže jaká koliv reakce na dosud nezažitou situaci bude kritizována jako něco, co není v souladu s právem, vzniklým reakcí na minulé události. Vždycky se najde nějaký hňup, který to veřejně zdůrazní. A čert Vem ty mrtvé, jen když jsem jim zasolil. A Ústavní soud na ně. Zdravý rozum mi to nebere.
Tentokrát to ústavní soud odargumentoval celkem dobře. Navíc dobrý právní předpis něco vydrží. Akorát my jsme si zvykli akceptovat mizerně napsané předpisy jako něco úplně normálního. Taky nemáme problém akceptovat vysvětlení, že se taková mimořádná situace nedala čekat a jiné lži. Hrabali prachy a kašlali na to, že dlouhodobě mizerně odvádí svou práci, a navykli si, že jim to voliči tolerují, protože se naučili voliče vodit za nos.

Vdyť je to furt to samé dokola:
- mizerný pandemický plán
- zákaz míchat desinfekce
- nenoste roušky, nefungují
- noste roušky, fungují ale pouze jako ochrana ostatních
- povolení míchat desinfekce pro lékárny, ale jediný povolený "recept" je těžce suboptimální a povolené suroviny jsou nedostupné
- povolení míchat desinfekce pro vybrané subjekty, ostatním hrozí extrémní pokuty
- trasovat smí pouze hygienici, je to vysoce kvalifikovaná práce, call centra nejsou potřeba
- noste roušky, chrání i vás
- hygiena nestíhá, trasování selhalo
- když všechno selže, trasovat můžou najednou i nehygienici
- trasujeme, ale důležité výstupy z trasování tajíme
- ...

To, že opatření jako celek postrádají dlouhodobě smysl, tušíme všichni. Soudy zadupaly, že se opatření musí zdůvodňovat, a hned při první příležitosti se na nesmyslu se dvěma rouškama ukázalo jak kvalitní jsou ty argumenty, na kterých ta opatření stojí. Kdyby kvůli těm zatraceným soudům nemuseli zdůvodňovat, tak by jim jejich nekompetence prošla mnohem snáz.

Ten mizerný a nepoužitelný pandemický plán stále ještě nebyl aktualizován. Pandemický plán spoléhá na plošné očkování jako téměř jediné funkční opatření, nicméně očkování se začalo chystat pozdě a přesně jak se dalo čekat - provází to chaos.

Slovy filmu Avatar: "Chčijou nám všem na hlavy a ani se to nesnaží vydávat za déšť".

Z ústavního soudu tentokrát celkem nečekaně zazněl hlas rozumu - elementární principy jsou důležité a už dávno pominul důvod je zcela nehorázně porušovat.
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od JIP »

Poznatek z dnešního týdenního nákupu (2xLidl v různých městech, Tesco, autodíly) v mojí celomasce Shigematsu GX 02 - Po letní pauze tak řeším týdenní nákupy zase od podzimu a dnes je něco jinak. Tolik reakcí jsem za celou dobu nezaznamenal.
Většina nákupů předtím se obešla (mimo personál) zcela bez interakce nebo do 3 dotazů/reakcí od okolí. Už jsem si pomalu začínal připadat neviditelný. Dnes to nespočítám, ale odhad určitě přes deset + dva somráci před oběma Lidly.
Přes výdechové ventily mám černé ubrousky jako filtry. Dají se odklopit, kdyby chtěl někdo důkaz, že přes výdechové ventily filtry mám. Kdyby to bylo málo, tak jsem začal vozit balík roušek pro další překrytí dle požadavku nějakého cipa. V nanošátku chodím jen v místech minimem rizik, což pro mě markety nejsou.
Prodejci OOP musí mít žně. Tolik Respilonů jsem v obchodě ještě neviděl.
Nemyslím si, že je reálné, že by mě kvůli celomasce chtěl někdo v dohledné době jakkoliv prudit.
Lidi mají dost starostí sami se sebou. Čekali rozvolnění a do reality alá začátek postapo videohry se jim nechce.

Jsem zvědavý kdy zas potkám někoho dalšího alespoň v polomasce. Situace si to žádá.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Příteli, to slovo od "c" se zcela netradičně píše s "y"....tedy "cyp".....aneb " nepříliš zručný pomocník havíře".....
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od JIP »

OT - cyp byl ten koník :) Jj myslel jsem nadávku. U nás to psalo s Y i I (viz. poslední věta - https://cs.wikipedia.org/wiki/Hav%C3%AD%C5%99#Cyp)

Jo a z mého pohledu půjde poznat, že se epidemie začne nějak řešit až jakýkoliv člověk s podezřením bude moct na test do druhého dne. Testovací centra musí mít kapacitu vždycky vyšší než je zájem ze strany lidí jinak jsou to jen haus numera. Teda pokud se do kýženého stavu dostaneme než se stihne rozšířit ta finská, co umí obcházet testy.
Teď je běžné, že než se člověk dostane k testu, tak je negativní. Stát zatím nemá zájem to změnit.
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od JIP »

Tak máme nová pravidla hry vážení:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nova ... tru-144628

A chci vidět jak si to uhlídají.
Odpovědět