Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od step »

Aktuálně bych řekl, že tento týden opět aspoň u nás začínáme zase zrychlovat, více nemocných, více kontaktů, do konce týdne bude viditelný vzestup i v číslech. Místní nemocnice už je téměř plná, hlavně intenzivní péče. Jede to dost nadoraz. Zdravotnictví se z toho bude dostávat dlouho. Teď COVID, na jaře a začátkem léta navíc očkování, dovolenou si nikdo nevybral, protože nebylo kdy, tedy celé léto zřejmě také nebude žádná velká plánovaná péče a podzim to už nevytrhne. Jestli má někdo kýlu, tak bude muset minimálně rok počkat.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

step: když už tady zmiňujeme ten větší počet kontaktů, co říkáš na tohle...

Iniciativa Chcípl PES vymyslela nový způsob, jak i přes nařízení vlády otevřít restaurace a obchody. Rebelující hospodští zakládají politické hnutí Otevřeme Česko. V provozovnách tak budou probíhat schůze jednotlivých buněk strany, na které se podle představitelů iniciativy vztahuje výjimka z vládních opatření. Policie tak podle nich už nebude moci zasáhnout. „Těžko budou moci zakázat politickou práci v těchto buňkách. Je to odpověď na restrikce vlády, která s námi nejedná a zachraňuje pouze sebe,“ dodal Janeček.


https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koro ... omaci_chtl

my Češi vymyslíme ochcávačku na cokoli, vedlejší efekt tohoto skvělého nápadu je pouze to, že tito chcíplí psi akorát dodělají již dnes přetížené zdravotnictví... :head
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Superpes? :-)

Mne neni jasny, proc to delali zrovna na 5 stupnu, pricemz cast jich je po 20 bodech, cast po 15, cast po 25 bodech. Divny, nekonzistentni. Kdyby tam dali 10 stupnu po 10, byl by prostor jak pro prakticky nulovy stav = zadne nebezpeci a pro velmi mirna opatreni bez nutnosti nouzoveho stavu, tak na prisnejsi a take opatreni kriticka. Protoze kdyby sem prisla treba ebola s daleko vyssi smrtnosti nebo novy kmen spalnicek s daleko vyssi nakazlivosti, pro kazdou novou hrozbu budou delat noveho psa? To je na budku. Univerzalni system by byl lepsi. Kdyz bude v Plzni povoden, taky se bude resit, jestli je voda 2 nebo 3 m nad normal, ne jestli se rozvodnila Radbuza, Mze, Uhlava nebo Uslava...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
pimpo
Příspěvky: 6
Registrován: 04.01.2021 19:21

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pimpo »

Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Pěkné, budeme je pojmenovávat jako tajfuny: N501Y Nelly, E484K Erika.
Aspoň to bude srozumitelnější.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

seriál mrtvých příbuzných? tak tady ho máme

https://www.idnes.cz/revue/spolecnost/v ... idicky_zar

teta, sestřenice, bratranec, máma, táta

„Kdybyste to přátelé viděli, nikdy už nebudete tvrdit, že je covid rýmička! Je to strašná nemoc a lékaři i sestřičky v Náchodě mě prosili, ať se o tyto dojmy dělím, kde se dá. Považuji to tedy i za svou povinnost a způsob, jak jim alespoň něčím pomoci. Proto ještě jednou prosím... vydržme to ještě a nepodceňujme neviditelného nepřítele,“ dodala."
Oberstrimpfen
Příspěvky: 43
Registrován: 17.01.2021 21:58
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Oberstrimpfen »

pimpo píše: 19.01.2021 20:00 Konec tunelu zdá se v nedohlednu:
http://www.osel.cz/11558-nova-nebezpeci ... zraku.html
Naprosto zasadni clanek, ten by meli znat vsichni.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Milí "programátoři", data se v databázi nikdy nemažou, ale udělá se sloupeček "bacil", kde je 1 smazáno a 0 objednáno, jedno jestli je to bit, nebo smallint, protože všechny berou velikost jednoho bajtu a dá se na ně levně hodit indexace (u vytížení databází se počítá s cenou dotazu).
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od JIP »

vrabi píše: 19.01.2021 11:53 Včera jsem byl na AG zdarmatestu v místní obecní nemocnici, původně jsem se chtěl jen kouknout, jaký je o tyto testy zájem a ono to nejde bez registrace a objednání :(
Zájem je velmi nízký, prý tam chodí hlavně lidi, kteří potřebují potvrzení kvůli vycestování a tak jsem byl asi za exota, když jsem potvrzení nechtěl ;)
Co mě ale dost znechutilo je, že podle všeho (minimálně u nás) je stejná odběrová místnost pro AG i PCR, takže ve stejné místnosti se šťourají v nose těm, co tam poslal doktor s příznaky, i těm co chtějí jen potvrzení, že jim nic není.
Zvládnul jsem to bez nadechnutí a okamžitě jsem vypadl, ale víckrát tam "bezdůvodně" nepůjdu.
Nechápu, že jdou lidi na test jen v roušce...

Ve svém okolí mám minimálně jeden případ, kdy se lidi zřejmě nakazili na testu:
23/12/2020 - test jednoho páru pro bezpečné vánoce - oba negativní 25/12/2020 - příznaky a následné testy obou pozitivní.

V okamžiku kdy budu muset pracovně často mezi lidi mám v plánu se nechat testovat co nejčastěji.
Zatím jsem podstoupil jen 2xAG a bylo zajímavé jak byl postup jiný a není to sjednoceno.
1) Pusou do krku a pak do jedné nosní dírky.
2) Hodně hluboko do nosu oběma dírkami a točit

Obě akce se daly v pohodě vydržet na jeden nádech v masce, sundat na test a maska zpět, takže mám za to, že test je i v kovidovém prostředí mini riziko.
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TommyV »

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koro ... omaci_chtl

Těžko říct jesli je to dobře, kdo chce tak už včetně mnoha z nás nosí, kdo ne tak čert ví co si koupí a stejně nos daj ven, vymáhání dodržování nefunguje teď tak nejspíš nebude ani pak..
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Už vidím vágusy, kteří teď chodí pro pívo a krabicák s vyžebranými drobnými v ruce s šálou přes xicht, jak si schánějí FFP2 respirátor :chuckle Toto je nevymahatelné, a vůbec kdo to bude u vstupu kontrolovat, jestli je to FFP2? Leda že by respirátory rozdávali každému u vstupů do obchodu, pak ale bude zajímavé sledovat sundání roušky a nasazení respi bez nadechnutí. Do MHD se bude nastupovat jen předními dveřmi a řidič bude kontrolovat označení FFP2 na respirátoru u každého? Jako pro nás, co nosí FFP3 pořád to není žádná změna, ale dost ostatních, kteří horkotežko bojují s odporem k roušce se na toto nařízení z vysoka....
Naposledy upravil(a) devlop dne 20.01.2021 12:15, celkem upraveno 1 x.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od step »

JIP píše: 20.01.2021 12:00 Nechápu, že jdou lidi na test jen v roušce...
Ve svém okolí mám minimálně jeden případ, kdy se lidi zřejmě nakazili na testu:
23/12/2020 - test jednoho páru pro bezpečné vánoce - oba negativní 25/12/2020 - příznaky a následné testy obou pozitivní.
To nebude nákaza při odběru. Inkubační doba do příznaků je cca 5 dnů, tedy nákaza zhruba 20.12. Antigenní test byl tedy zřejmě v inkubační době falešně negativní.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Liqid »

Jen počkej, oni to určitě zmrví, takže FFP3 budeš muset sundat a nasadit FF2, protože nic jiného nebude přípustné :lol:
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Uz me ty jejich politicke tanecky stvou. Az bude po vsem a bude se delat "pouceni z krizoveho vyvoje", mela by se stanovit nejaka univerzalni tabulka pro epidemie jako takove: od zloutenky, spalnicek, chripky, pres tuberu nebo covid az treba po ebolu. Pocitat i s normalnim stavem, definovat, kdy se jeste nemusi a kdy uz ma vyhlasit nouzovy stav, zamyslet se nad kriterii, ktera zahrnout do vypoctu, a jejich objektivni meritelnosti (tj. pokud napr. lidi nehlasi kontakty a nepouzivaji eRousku, takovy parametr musi bud z hodnoceni vypadnout, nebo musi byt meritelny nejak nezavisle na vuli lidi) apod. Schema, ktere by z toho vzniklo, bylo detailneji skalovane a melo by platnost neceho jako povodnovy plan - proste nutna opatreni bez ohledu na to, kde a co se zrovna rozlilo. A s tim, ze ode dne, kdy by byl vyhlasen nouzovy stav, by rizeni epidemie prebrali vojaci; a politici by si mohli v klidu domova lestit sva ega...
UniPES.png
UniPES.png (85.2 KiB) Zobrazeno 2032 x
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Hej, odkud ten duhovej pes je?
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od JIP »

Tento PES vypadá líp, ale i kdyby jsi znala někoho z vlády a donesla jim to pod nos, stejně jako “muž, který nepřišel”, tak fakt, že by velení nad zemí převzala armáda přes ty egoisty neprošel.
Byť by to bylo nejrozumější - Nezvládneš to uřídit v nižších úrovních? Předej velení!
Takto může země být klidně v troskách a oni můžou tvrdit, že na tom makají a řešit hlavně PR.
Opozice by se měla spojit přesně za prosazením podobného plánu.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Ivana píše: 20.01.2021 14:17 Hej, odkud ten duhovej pes je?

To je muj navrh :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vrabi »

JIP: Měl jsem variantu obě nosní dírky a zašťourat.
Bral jsem si respirátor, kvůli absenci výdechového ventilu a jinak jsem aplikoval stejný postup jak ty t.j. nádech, rychlé posunutí respirátoru na bradu, odběr a pak nasazení při současném výdechu.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Proforma: A má to nějaký cíl? Jiný než ten vládní, který kupodivu není zachránit co nejvíc lidí a uchránit co nejvíc fungující ekonomiku?
Odpovědět