Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

Pez: Takto zpětně se netestuje a pokud není Covid+, tak se píše konkrétní diagnóza. U nás za posledních 14 dní zemřelo několik do té doby docela dobrých lidí a stihli umřít dřív, než přijela odběrová sanitka. Vzhledem k tomu, že u nás je covid rozlezlý, tak příčina smrti je dosti zřejmá.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Jen dotaz, když znáš konkrétní jedince. To chytili vlastní neopatrností nebo péčí rodin?
Udělám co musím
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Já taky dotaz, jen pro jistotu: Když teda nestihnout otestovat, tak se covid nepíše? A ve statistice není?
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

Germanik1 píše: 04.11.2020 20:19 Jen dotaz, když znáš konkrétní jedince. To chytili vlastní neopatrností nebo péčí rodin?
Těžko říct. Oba důchodci +-70. Bydlí sami, občas návštěva děti. Obchod si nedokázali odepřít, bo slevy. Jinak nikde moc netrajdali.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Já už 2 měsíce nejedu kvůli tomu k našim. Raději. Tak díky
Udělám co musím
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

Já to chytil pravděpodobně přes ženu, která si to dovezla z práce, kde to v malé kanceláři chytili úplně všichni. Doma jsem opravdu v respirátoru či polomasce nechodil 8-).

To Ivana: Do statistiky se nedávají pokud nebyli pozitivní. Trochu to vyrovnává fakt, že při pozitivitě a úmrtí na "normální" diagnózu se zase napíše covid. V našem zařízení ale vede ta první možnost.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

Germanik: U nás to funguje tak, že brácha jednou týdně mámě nakupuje co potřebuje. Vyloží to na verandě chvilku si popovidaji a máma si to pak pomalu vydesinfikuje a uloží. Brácha rukavice, respirátor. Máma respirátor neudýchá a ke všemu v něm má ataky paniky.
Já tam jezdím tak 2x do týdne popovídat si ale jen na chvilku tak 20min. Bydlí teď sama, tak ten kontakt potřebuje. Sice ji skoro každý den volám ale být sama je pro ni hodně obtížné.
Asi bych se toho osobního kontaktu tolik nebál. Když dodržiš základní pravidla, tak by se nic stát nemělo.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Takže ani statistiky mrtvých nejsou spolehlivé. Nejen že se zpětně zvyšujou než se všechno ověří. Bezva. To jsme na těch Flegrovejch 250.
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Del-in »

Maxime, nezkoušeli jste ten isoprinosine, který doporučoval Dr. Beran? Dle jeho vyjádření senioři v zařízení v Litovli měli významně lehčí průběh
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Tak to by mě taky zajímalo. A taky mám dotaz, jestli jste zkoušeli quercetin.
Janko Burka
Příspěvky: 93
Registrován: 10.10.2020 16:59

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Janko Burka »

Za středu potvrzeno 15 729 nových případů. Takze kde je ten optimisticky trend ? A to jak predpokladam pri snizenem testovani. Jaky asi musi byt obri natlak nekterych podnikatelskych kruhu aby to vypadalo optimisticteji, jaky asi obrovsky musi byt zajem Babise a spol. aby nemeli neblahy obraz nejhorsich na svete - a pri tom vsem museli pustit takove cislo...
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/cent ... domaci_knn

Statisticka analyza, jak se na sireni covidu projevilo konani voleb.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Ano.
Dle mého velmi laického a vidláckého názoru velmi dobrý článek a varování před veškerými hromadnými akcemi anebo aspoň účasti na nich!
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

Janko Burka píše: 05.11.2020 1:55 Za středu potvrzeno 15 729 nových případů. Takze kde je ten optimisticky trend ? A to jak predpokladam pri snizenem testovani. Jaky asi musi byt obri natlak nekterych podnikatelskych kruhu aby to vypadalo optimisticteji, jaky asi obrovsky musi byt zajem Babise a spol. aby nemeli neblahy obraz nejhorsich na svete - a pri tom vsem museli pustit takove cislo...
Babiš po volbách nemá důvod uměle snižovat počty nakažených. Naopak potřebuje spolupráci obyvatelstva, aby se to konečně podařilo zlomit. K tomu jsou lepší co nejkatastrofičtější čísla a strach.


Jinak na Izraeli je hezky vidět, že se měl udělat krátkej tvrdej lockdown (ne opravdu tu neni, jak tvrdí Blatný), aby ten virus neměl na koho naskákat a naráz zmizel, pak to nekompromisně trasovat až to bude reálný dělat, tedy když tu budou stovky a ne tisíce nakažených. Ve výsledku by to bylo samozřejmě i levnější než tahle agonie, která buhví kdy skončí, jestli vůbec.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ray »

Izrael ten neblahý stav sice zvrátil, ale musel by zůstat odříznutý od světa, aby se to tam znova nerozšířilo. To platí pro kterýkoliv stát, kdekoliv na světě. Dokud je tenhle mimořádně nakažlivý zmrd mezi lidmi, scénáře se mohou pravidelně opakovat s většími či menšími časovými prodlevami, než zmutuje do nějaké neškodnější formy.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TommyV »

Volby byly jasný riziko, nevím proč se to nevyužilo a neproběhla digitalizace.. Možnost volit přes datovou schránku, či kdo má digitální podpis...

Ale nee, stále retro voličské lístky na papíře poštou a volit jen osobně :(
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Janko Burka píše: 05.11.2020 1:55 Za středu potvrzeno 15 729 nových případů. Takze kde je ten optimisticky trend ? A to jak predpokladam pri snizenem testovani. Jaky asi musi byt obri natlak nekterych podnikatelskych kruhu aby to vypadalo optimisticteji, jaky asi obrovsky musi byt zajem Babise a spol. aby nemeli neblahy obraz nejhorsich na svete - a pri tom vsem museli pustit takove cislo...
Je to tak. Výsledky testů máme k úterku. Minulé úterý bylo provedeno 47 456 testů (15 664 nakažených) a toto úterý 41 756 testů (15 729 nakažených). O 5700 testů méně a o 65 nakažených více. Kdybychom se to pokusili extrapolovat čistě poměrově a bez nárůstu, ke kterému jistě došlo, tak teoreticky by z těch 5700 otestovaných bylo cca 1900 dalších nemocných.

A k předchozí otázce, kterou jsem již včera nezodpověděl. Povede to jen k většímu průseru. Více nemocných = více těžších průběhů = více mrtvých. Akorát spousta lidí asi stihne umřít doma dříve, než se dostanou do nemocnice (jako to bylo ve Španělsku a Itálii) a tak se do "statistik" ani nedostanou.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Cipis: někdy mám opravdu dojem, že tuhle diskusi fakt někdo sleduje a vždy, když se tu začne něco řešit, tak ten "někdo" zavelí, že ti hnidopiši zase na něco přišli a nechá hodit do novin nějakou zprávu, která potvrzuje vypozorované.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

že je to tady sledováno je téměř jistota... proto admini někdy řádí jak černá ruka, pokud se to zvrtne ve sprosté nadávky a dehonestování jistých lidí (což se někdy povede i mě :oops: ) Mohlo by se totiž stát, že by se Rozpad dostal jednoho dne na listinu "závadných" webů...
Odpovědět