Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Janko Burka
Příspěvky: 93
Registrován: 10.10.2020 16:59

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Janko Burka »

Kdyz se tady zminila mozna zdravotnicka cast AZ, tak sem dam (i kdyz tematicky je to off topic v tomto vlakne) tento prispevek, kdyz admin chce, at to presune :
Ve Francii jsou v loji z jinych duvodu, ale toto maji mnohem lepsi nez my : Maji az 3 stupne zaloh : 1. na stejne urovni vycviku a naroku jako profesionalni vojak - obdoba nasich AZ. 2. vojakuje se mene, fyzicke naroky mensi, vhodne pro strazni sluzbu a teritorialni obranu - asi podobne je Narodni garda v USA, kde vidime i nadsene strejdy s pupkem a brylate :) 3. nevojakuji vubec, ale je to dejme tomu sedlak co ma vykonny traktor a v pripade potreby se dava i se svym strojem k dispozici. Je treba si uvedomit ze pri tvrdosijnem zachovani jednostupnovych AZ u nas, nikdy nedosahneme vysokych poctu - byt s nizsi bojovou hodnotou. A ty vysoke pocty budeme sakra potrebovat, az bude konflikt nizke intenzity, asymetricky, dlouhodoby, neco jako izraelske pomery. A k tomu vyvoj smeruje. V zapadni Evrope ke guerilove valce, u nas (doufejme) k obcasnym udalostem, ale nutne vysoke bdelosti. Plosne nasazeni desitek tisic domobrancu bude nutne a vyssi stupne (AZ, vojaci, policiste) mohou delat velitele. A mimochodem, ten II. stupen by mohl byt i velmi levny, mohli by zajemci mit vlastni vyzbroj a vystroj, s nejakymi predepsanymi zakladnimi standardy. . Probuh nepripravujte se pani lampasaci zas na minulou valku, jak je vasim zvykem... A pak se nedivte nekdy podivnym spontannim lidovym iniciativam – ktere by temer nevznikali, kdyby obcane citili zajem a snahu statu.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Kombinace zdravotní části AZ, plus zdravotní sekce dobrovolných hasičů by fungovat mohla. Podle mně nejvíc co pomáhá je ta aplikace, co mají v Izraeli, situační povědomí a rychlá aktivace dobrovolně složky, která je nejblíže místa události. Plus školení a výpomoc při větším maléru v nemocnicích.
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzaH »

Tak dokud se nic neděje, povodně zvládnou hasiči, tak se nikdo nehrne navyšovat takové zálohy, protože peníze. Akorát jakmile se něco podělá, tak není pořádně odkud brát bez nějaké hurá akce :(
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Možná by to mohlo vklouznout do zákona o branné povinnosti jako alternativa
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Vladimir »

Zaujíma ma ako to funguje v Čechách ohľadom karantény a trasovania. Na Slovensku je to tak, že ak má niekto príznaky covid, objedná ho lekár na PCR test a musí dodržiavať karanténu. Ostatní s ním žijúci v domácnosti ale karanténu nemajú, nemajú ani nárok na karanténnu PN, majú normálne ďalej chodiť do práce. Až keď sa testom potvrdí covid, až potom majú ľudia žijúci s danou osobou karanténu a sú posielaný na testy - a takisto osoby s ktorými bola daná osoba v úzkom kontakte. Ako je to u Vás?
Vladimír
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Osobní zážitek. Moje paní měla příznaky od soboty, ležela s teplotou +-38,5. V úterý šla k obvodní lékařce, kterou máme společnou. Ta ji poslala ve středu na testy. Ve čtvrtek večer dostala oznámení, že je pozitivní. Lékařka mi zavolala, že okamžitě nastupuji do 11 denní karantény a v pátek jdu na testy. Dobrá tedy. V pátek jsem šel. Na testy, v sobotu info negativní. Z karantény ve společnosti s nakaženým mne lékařka nepustila a nařídila další test na pátek následující týden. Test opět negativní, od pondělí do práce. Při ukončení karantény jsem lékařku za tohle poslal mezi půlky a po 25 letech ji oznámil, že si výslovně nepřeji být její pacient.
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Moje paní na druhý test již nemusela
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Teal'c
Příspěvky: 106
Registrován: 21.10.2020 18:25

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Teal'c »

Nechci se hádat, ale co přesně ti na tom jejím přístupu vadí? Ze zkušeností lidí kolem mě jsem to pochopil tak, že pokud jsi Covid pozitivní a máš příznaky, tak jsi v karanténě. Z ní můžeš až za nějakou dobu, asi 3 dny, po odeznění příznaků, kdy se má za to, že už nejsi infekční (snad je to nečím podložené). Nicméně můžeš být infekční i bez příznaků, a aby to u tebe vyloučili tak musíš mít dva negativní testy s určitým odstupem. Předpokládám, že kvůli možnosti false negative výsledku u první testu a také se můžeš, když sdílíš domácnost s infeční osobu, nakazit později a chvíli trvá než je virus detekovatelný testem.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Vadí mi, že mne i syna zavřela s nakaženým na 2 týdny. Že jsme to úředně nedostali ani jeden, je náhoda a organizace života v bytě. Ale karanténu jsme my zdraví mohli trávit na záložním stanovišti, řádně vybaveném, bez zvýšeného rizika nákazy. Samozřejmě bez kontaktů s jakoukoliv další osobou. Pokud mne moje lékařka ohrozí, a existuje přitom jiná možnost, ať jde mezi půlky. Tu nechci. Smutné je, že učí praxi mediky. Že neumí vyplnit ani neschopenku, moji první od r. 2003, bych ji i odpustil, nejsem hnidopich.
Udělám co musím
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

Ta lekarka to udelala presne jak mela. Kdybys teoreticky byl nemocny a nekoho nakazil, byla by to jeji zodpovednost. A jeste jedna vec me napadla. To kde stravis karantenu ti nekdo naridi (fakt to nevim a zajima me to)? Znam jeden pripad kdy znami travili karantenu mimo bydliste.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Zapadlo »

zeptají se tě, kde budeš trávit karanténu. Místo trvalého pobytu není nutnou podmínku, ale budou chtít konkrétní adresu. Alespoň u mě to tak bylo.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Přihořívá. Vadí mi, že mne moje lékařka bez symptomů nemoci zavřela na 2 týdny s nakaženým pacientem, včetně syna ve stejné situaci a nedala nám jinou možnost. Pro mne nepředstavitelné. Moje lékařka má chránit moje zdraví a ne udělat maximum, abych to chytil. Pro tohle nemám lidský pochopení. Přitom jsem jí upozorňoval, že mám další nachystanou izolaci bez kontaktu s lidmi i bez kontaktu s nakaženým. Pro mne a za mého syna dvojnásob zas.. sv... Už nikdy nehodlám za takové situace s lékařem komunikovat. Zařídím se po svém
Udělám co musím
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Germanik: Ona dodržela oficiálně stanovený postup, takže má krytá záda. Že ten postup nedává příliš smysl je věc jiná. V humánní medicíně toho smysl nedává víc, ale dodržením předepsaných postupů má doktor vždy krytá záda, když by postupoval podle zdravého rozumu a něco nevyšlo, tak má doktor problém. Na tom je založeno celé naše zdravotnictví. Najít lékaře, který nějak nadstandardně přemýšlí a vnáší do postupů vlastní invenci není zrovna triviální, protože systém je nastaven tak, aby se takoví v systému pokud možno nevyskytovali.
Germanik1 píše: 02.11.2020 18:37 Moje lékařka má chránit moje zdraví a ne udělat maximum, abych to chytil.
Pokud ji platíš ty, tak je to tvoje lékařka. Pokud ji ale platí zdravotní pojišťovna, tak ty nejsi zákazník, jehož potřeby by uspokojovala. Zákazníkem, který platí a který musí být spokojený, je zdravotní pojišťovna.

Doporučuji výše uvedené interpretovat v kontextu tohoto citátu nositele nobelovy ceny za ekonomii (akorát místo "vláda" bude "zdravotní pojišťovna"):
https://citaty.net/citaty/267396-milton ... ze-muzete/

Sorry za off-topic, ale ono je docela dobré uvědomit si jak se věci mají, když jde o zdraví obecně, nejen o koronavirus. Mi to definitivně docvaklo, když jsem od zubaře (měl smlouvu s pojišťovnou, kvalita průměrná, bolest občas příšerná) přešel k mému zubaři (neměl smlouvu s pojišťovnou, kvalita špičková, bolest přinejhorším mírně nepříjemná, mnohdy téměř žádná).
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

Místo karantény si můžeš vybrat - já také nejsem doma, ale ve služební garsonce v našem zařízení, kde z lůžka papírově a řešením služebních telefonátů podporuji poslední fungující pracovníky.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PaF »

2Germanik
Nestačilo lékařku upozornit, že budeš v karanténě např. na chatě? Vždyť ona o té možnosti patrně ani nevěděla, ne? Pobyt doma ti nařídit nemohla, jen tu izolaci.
btw Mamku byste tam nechali samotnou??? :roll:
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Já nemohl, napálila to do systému sama, měla moji adresu. Přitom stačilo jediné, poučení pro příště, vůbec ji nekontaktoval a na ní nereagovat. Potom by mi možná zavolala hygiena na chatu. A fertig. Já přece vím, že milá MUDr konala podle nějakého pokynů či předpisu. Ale zkuste si to představit, jaká je to sr..a, když vás takhle i s klukem sestřelí. Samozřejmě jsem našel řešení. Ale už systému, představovaným kýmkoliv, nedám šanci
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Znali jsme se s doktorkou 25 let, celá rodina, prostě byla vysr... víc než my a blbla. A tohle učí mediky
Udělám co musím
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od gravedigger »

Za mne jsi byl vysranej ty a teď tady děláš pod vlivem ramena. Stačilo se s ní domluvit/nahlásit jí to a vypadnout z baráku.

Je kolikrát jednodušší naříkat na internetu než chvíli někomu vysvětlit situaci.
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzaH »

Mě se teda při nařízení karatentény z hygieny nikdo neptal, kde budu. Ještě, že jsem nevolal doktorovi :)
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od honzaH »

Jinak info z jč nemocnice, kulminace se očekává do 14 dnů, tak snad se to podaří.
Odpovědět