Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

Právě jsem se dozvěděl, že jedna p. učitelka od nás z práce je odedneška na covid oddělení a není na tom moc dobře, ale zatím to ještě zvládá bez přístrojů.
Tak snad to zvládne. Už je to taky paní před důchodem. :(
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Škola v přírodě jako boj proti koronaviru. Prymula podporuje oddělení dětí od rodičů

https://cnn.iprima.cz/skola-v-prirode-j ... dicu-11592

jako držím se, ale tady se asi NĚKDO dost nepěkně posral v kině, slušněji to říci nedokážu. Takže děcka naženeme všechny dohromady, do nějakého schitového hotelu, žrát budou pospolu, v krásném deštivém počasí budou lítat venku, učitelský sbor dohlížející 24h denně na děcka pospolu, rodičové doma v karanténě natažné nohy na stole a pivko v ruce. Po té se všechny nakažená děcka vrátí po měsíci na vánoční svátky domů, aby rozdaly své covid dary všem babičkám a dědečkům, zatímco učitelé budou chcípat na JIPkách. Primuláč, to fakt myslíš vážně?? :head
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fabulous »

Děti by se krásně promořili a přestali by znamenat zdravotní riziko.

Devlope, dlouhodobě se mi nelíbí tvůj agresivní způsob vyjadřování.
Jakubski
Příspěvky: 53
Registrován: 24.03.2020 23:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jakubski »

Prymula již zcela otevřeně lže. Nemělo se čekat na vliv opatření? Teď čtu, že chce zase zavřít obchody. Já nevím ale kapacity nemocnic na hlídači státi stále ok, žádný armageddon. A jede se furt masérka nový rekord, Flégra vytáhnou vždycky odněkud aby podpořili mediálně obraz zkázy...
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Zkušenost z druhé linie. Je to virulentní jak prase. Dnes vyšly výsledky stěru. Zatím 6 pozit s personálu a 5 pacientů na 26 lůžkách. Kontakt dny, ale nejkratší 10 minut. 1 smrt. 1 dychac ostatní chřipka že pomalu nedojdou na WC. A to včetně 30 letého nabuseného zdravého rehabilitaka. Všichni respik ff2, rukavice...3r. Žádná prdel.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Miluji tyhle kydy.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

Dneska mi psala známá z covid odělení z místní nemocnice, lůžka mají všechny obsazená, nejmladší hospitalizovaný ročník 92, do teď jinak zcela zdráv...
Fakt jim to nezávidím, jak lékařům, tak pacientům.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Covid odd. Z 8 dýchací volnych 1. Standard na 20 místech 22 lidí. Okolní nemocnice neberou nic. Mají plno. Padá personál po desítkách denně. Já to nečtu na novinkách. Já to vidím v práci na vlastní oči. Proberte se. Není to sranda.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Uživatelský avatar
Equestrian
Příspěvky: 139
Registrován: 26.01.2020 15:55
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Equestrian »

Bohužel mám stejnou zkušenost od známých z nemocnic, jedna velká fakultka postupně zvětšuje prostory pro covid, všechen personál, včetně účetních museli podepsat papír, na výpomoc do odběrových stanů a pro koordinaci, mají problém s nedostatkem personálu.
Větší okresní nemocnice, téže se začínají plnit lůžka, ale co hlavně, opět nedostatek personálu.
Lituji a hlavně obrovský respekt všem lékařům a vlastně všem ze záchranných složek, tohle není vůbec dobrý, že bude polní nemocnice to je sice hezký, ale když do ní nebude personál, bude k ničemu.
Fakt nechápu na co ty lidi čekaj, fakt nechápu, kdy to všem fakt dojde, že už to není prdel..
"Je lépe být připraven na příležitost a nemít ji, než příležitost mít a nebýt na ni připraven"
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Dnes mi psal kamarád, dělá v jedné státní akciovce 700+ zaměstnanců. Že jim Bulovka nabídla, že je tento týden otestuje zdarma. Že by měli moc marodů nebo karantény a bylo kvůli tomu neví. Trochu divné, když na testy čekáte i týden při kontaktu... Mohou je brát jako strategický podnik aby jel chod, ale to by je spíš poslali na homeoffice, nebo aby se snížilo procento nakažených při testech, těžko říct.

Od zdravotníků samé špatně zprávy, odpadají velmi rychle. Tento týden se taky ještě uvidím s hygienou, tak dám vědět.

Současné raketové šíření je ještě dojezd školy a všech akcí ve městech a na venkově, co se stihly než se omezily...
Zkusmo jsme projeli facebook některých obcí, co měly teď nejvyšší nárůst v té mapě na novinkach... je to masakr co tam vše měli, vinobraní, dětské dny, závody, fotbalové turnaje, srazy motorkářů, městské oslavy, koncerty, zpivani, jarmarky, myslivecka akce...občas i vic.takovych akci v jednom týdnu, podle fotografií bez roušek.

Z okolí vím o různých svatbách a oslavách narozenin ze září, kde uz to kdejaké seniory odeslalo do špitálu.

Naprostá nepoučitelnost a nezodpovědnost.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Equestrian píše: 20.10.2020 21:47 ...Fakt nechápu na co ty lidi čekaj, fakt nechápu, kdy to všem fakt dojde, že už to není prdel..
Některým to nedojde nikdy, zvlášť když je to nepostihne nebo jen lehký průběh. Ostatním chřipečkářům pak snad v okamžiku, kdy si těžkou formu prodělají sami nebo někdo z jejich blízkého okolí, případně v nejhorším případě "seriál mrtvých příbuzných".

V mojí přízni, jedna vzdálená větev, byli taky odmítači a chřipečkáři. Poté co si jedna osoba z této přízně prošla před cca třemi týdny celkem ošklivým průběhem covidu otočili o 180 stupňů a dle přísloví "Poturčenec horší Turka" jsou z nich teď tvrdí bojovníci za nošení roušek, odstupy atp... Holt není nad vlastní zkušenost...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Lepší je učit se z cizích chyb než z vlastních. bohužel lidská psychologie je jiná. Já bych takovou chybu přece neudelal. Já jsem totiž daleko chytřejší než ten debil přede mnou......NENI TO TAK.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Re Farmář Jan Nemohlo by to být kvůli penězům? Stěry a testy, rychlý příjem? Drahé operace se budou odkládat, tak náhrada?
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Patrol »

Mám pár kamarádů v nemocnicích na Liberecku a říkají podobně jako Ortvar "Kapacity lůžek a přístrojů na hraně, ale kapacity lidí jsou velkej problém.Stavět polní nemocnice nemá smysl, když tam nebude mít kdo sloužit."

Bydlím na samotě nedaleko malé obce, kde se všichni znají. Minulý pátek 16.10. měli 9 potvrzených nakažených. Našel jsem to i ve statistice na zobrazené Covid-mapce. V pondělí už jich bylo přes 20, ale na žádné statistice v tabulkách, ani na mapkách dodnes žádná aktualizace. Pořád píšou 9 osob. Takže těm zveřejňovaným číslům se moc věřit nedá. Pokud má Primula přesnější data k dispozici, tak se nedivím, že chce hned zpřísňovat opatření.

V sobotu máme mít naháňku na prasata. Dopředu bylo avízováno, že bez poslední leče i vítání. Sraz na hřišti v rouškách, nástup s rozestupy1,5-2m. Přechod, nebo přejezd na stanoviště sólo, ošetření zvěřiny v rukavicích s rouškou. Už teď víme, že ze sedmi domácích dva určitě nebudou kvůli Covidu. Tak to jsem na to zvědav. Odlovit se musí, jinak se zase zvednou stavy černé, přitáhnou z Polska mor prasat a bude další pohroma.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Proba
Příspěvky: 169
Registrován: 22.01.2020 19:47

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Proba »

Zrovna nad tímhle sem přemýšlel hodinu zpět. Jestli bude zákaz vycházení, bude to platit i pro myslivce k výkonu práva myslivosti? Co s bažantama v bažantárnách? Společný lovy off. Co budoucí škody na porostech atd. To pak je veškerý myslivecký plánování....
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Je to prace nebo zabava?
Ja myslim, ze prace, takze klasika. Rouska, ruce, rozestupy.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Patrol »

Je to spolková činnost, ale to vlastně dobrovolnej hasič taky, tak to snad bude mít výjmky. :roll:
A že musí být každá honitba myslivecky obhospodařována dle zákona je taky dost ultimátní.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
gemini
Příspěvky: 74
Registrován: 02.03.2020 12:14

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od gemini »

Na jaře se mohlo chodit i rybařit. Stejně tam člověk nikoho nepotká. A práce to není.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

Hony, naháňky a plesy v kontextu současných hygienických opatření
https://www.myslivost.cz/Pro-myslivce/A ... 0Y2D9B3swo
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fraktál »

Nevím, kdo Prymulovi radí ohledně těch zábavně-informativních videí, ale tohle už je trošku s křížkem po funuse a nadělá to víc škody než užitku, protože to nutně v určité části společnosti vzbudí spíše dojem výsměchu než dobře míněné rady (kdo na to kašlal, kašle stále a kdo RRR dodržoval, pro toho se nic nemění). On to asi myslí dobře, ale to načasování nesedí, to už se propáslo.

Takováhle videa se měla tvořit na jaře, nejlépe jednoduchou kreslenou formou (aby to nenabádalo spíše k parodiím a další lidové tvorbě) a mělo by to smysl, na rozdíl od někdejší propagandy ohledně nově postavených školek a dalších slibů ve spotu k EET pár let zpět.
Odpovědět