Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Jo. Ten iniciální attack je důležitý. Velká dávka (zubaři a aerosol) opakovaná malá dávka (30 letí Dr. z V HAN).
Malou dávku viru člověk dá, pokud není imunosuprimovaný, střední dle kondice a velkou ...... Proto roušky a distanc. Viru neutečeš. Ale jde o dávku....
Studie jsou , Google najde.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

Testovaných(+ 33 445 za 15.10.)
k datu: 16. 10. 2020 v 18.01 h

Potvrzené případy
(+ 11 105 za 16.10.)

Já jsem si už celkem cynicky říkal, že dneska (v tuto dobu už včera) těch 10 0000 dáme, ale že to bude přes 11k... dost hustý.
To nechci vidět příští týden. :(
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Pri vecernich hodnotach jsem si myslela, ze padne 10 tis., ale ze to bide 11,1, to mne nenapadlo... :-( Ted uz zbyva jenom ten zakaz vychazeni...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od JIP »

Ivana píše: 14.10.2020 23:13
JIP píše: 14.10.2020 23:09 tak středa je poslední dobou v týdnu v průměru nejvýraznější.
Odkuď to máš? Nejvyšší čísla v posledních několika týdnech jsou v pátek a jednou byla i ve čtvrtek.
11k...OK. Pátečky asi fakt vedou. No alespoň před víkendem to třeba trochu někoho nového vyděsí, takže salámistů co to mají na háku, poměrově ubude...
Možná zavolám známému, který patří mezi ně a zjistím jestli se u něj něco změnilo. Pěkný víkend všem!
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 346
Registrován: 12.08.2012 19:38
Bydliště: Indie
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od JIP »

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/demo ... domaci_pmk

https://echo24.cz/a/SG72W/v-praze-se-ch ... -narizenim

Kolegové pražáci: Být Váma, tak bych se v menší skupině o šesti v neděli ve dvě v atombordelu na Staromák kouknul a s odstupem pozoroval. Budou tam novináři a jen taková přítomnost by mohla mít na ovce lepší efekt než v akce v obchoďáku.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

osobne nevim moc co si o tom mam myslet. Protože informaci je moc a jsou silne rozporuplne. Navíc mam v okoli nekolik doktoru vcetne z patologie ( mimochodem pitvy na covid se proste nedelaj ) za komancu proslo pitvou cca 70 % pripadu umrti ve spitalu a vždy u toho byl osetrujici lekar. Proste co nebyla tutovka slo na pitvu. Z e covis dokaze byt svine to vi všichni ale zas ti dodaj to ty ostatni viry taky. Mel jsem před par lety chripku a na tyden me naproto uzemnila v posteli a daval jsem z ni dohromady cca 1 mesic.
Takze abych to shrnul me info jsou asi takove a pristup k covidu je asi takovy. Covid existuje a dokaze byt nebezpecny ( ekonomiku vynecham, tam je to katastrofa, ale otázka by také mohla znit, nebyla by ekonomika katastrofa i bez covidu ? ) neni dobře mu jit naproti, tj je zcela rozumne dodržovat doporucene, tj hlavne ruce, pak nechodit mezi lidi pokud nemusíš a pak když uz tam musíš tak s hadrem přes pusu. Ale premejslet o izolacni dychaci technice a atombordelu je podle me silne za hranou. ( jinak izolacni dychaci pristroj tj, nevyuziva nijak okolni atmosféru je tak kolem 10 - 15 kg na cca 4 hodiny provozu :-)
Takze pro ty s rozumem není to třeba dráždit a jit tomu naproti zas sileny zabijak to není a nevybocuje moc z rady znamejch zabijaku mezi viry a pro ty ostatní udržujte paniku a na seznamu je praviodelne aktualizovany seznam celebrit s covidem tak si to uzijte.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

K akci https://www.lidovky.cz/sport/fotbal/spo ... fotbal_atv :

Jak znám fanoušky, dojedou vlakem a "nasucho" to nebude - riziko šíření vcelku slušné. Nedělám si iluze, že účastníků bude pouze do 500 ks a v nějakých rozestupech. Takže si teď hoši budou moct ověřit šíření nákazy v davu. Ostraváci (organizátoři) vyzývají k účasti bez klubových barev, doporučují ujednocení vzhledu - "black bloc", což není nic jiného, než demonstrační taktika, mající za cíl ztížit případnou identifikaci jednotlivých osob pro protistranu či bezpečnostní složky (zajímavá bude aplikace zákazu zahalování obličeje při demonstracích). Když už teda chtějí "black bloc", tak evidentně předpokládají, že by mohlo dojít k situaci, kdy ztížení identifikace by mohlo být žádoucí. Tak jako tak si myslím, že popcorn v neděli k televizi určitě, protože nás nejspíš čekají "zajímavé časy". Bezpečnostním složkám držím palce, protože do tohodle bezpečnostního opatření bych dobrovolně nešel ani za zlaté prase, oni ale musí. Rizika jsou zde vcelku slušně vysoká.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MFG »

@Viktor

Nam to prinesli v zari deti ze skoly ... ja byl tri tydny utahanej s mirnou teplotou, suchy kasel, asi sedmy den jsem pozoroval ze se to zacina zhorsovat, ale nakonec bubak zmizel. Pro me to byla takova lehci virozka az na ten kasel. Zena viditelne nic, jakoze vubec, mensi dite try tydny unava, ale jinak bez priznaku, vetsi asi tyden a potom OK.

Rozhodne to ale nebyla hezka zkusenost. Meli jsme asi stesti v nakoupenem mnozstvi, muselo byt fakt minimalni, protoze telo se s tim dokazalo vyporadat.

Do te doby jsme si vsichni davali bacha asi na urovni rozumneho rozpadlika, od te doby jsem jeste pritvrdil. Ta fyzicka zkusenost jak po tobe ta svine jde a zkousi to postupne na ruznych mistech v tele me jasne presvedcila, ze naplno to koupit proste nechci a hlavne nesmim.

Shrnuto ... nechci to znovu dostat a urcite to nechci roznaset a ublizit tak nekomu dalsimu, bez ohledu na to jakou procentualni sanci komplikaci ma.
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MartinSk »

Tož je to ještě horší, než jsem myslel - ale opět se ukazuje, že matematické modely pojišťoven jsou na úrovni a dovedou odhadovat rizika. Státní aparáty můžeme pustit k ledu a vždy počkáme, kdo nám o průšvihu řekne...

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/taje ... .seznam.cz
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Je to horší, ta tabulka není žádný model pojišťovny. To je jednoduchá matematika. Je škoda že vtom článku se nepopisuje situaci v létě, jak a proč ho poslali do háje.

Mám pocit že to v létě řídil sám nejvyšší Belzebub a rodil se podle těch svých fejsbičkovych anketek. No ale povedlo se Best of Covid. A teď u jeho fandů, které v okolí znám jede může za to opozice 🤮.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Jestli to je pravda, a já o tom nepochybuji, tak by kartáč měli dostat:
- Ministerstvo zdravotnictví jako celek
- vedení hygienické služby (to není jen hlavní hygienik, to vedení musí být shnilé jako celek)
- armáda taky měla bít na poplach To chrápali ? Nebo tam nemají analytiky?
- co dělali v BIS? Taky chrápali ? Nebo bojují pouze s vnitřním nepřítelem? To tam nemají analytiky?
- Minimálně VZP jako největší zdravotní pojišťovna měla také bít na poplach, ale ti dobře ví, že daňový pollatník všechny díry v rozpočtu zalepí a čím víc peněz systémem proteče, tím víc se dostane na správná místa.
----
Přesně 2.března dopoledne jsem několika desítkám lidí promítal na jedné půlce prezentace "exponenciálu" z worldometru (jak se to šíří mimo Čínu) a na druhé půlce jsem ukazoval toto:
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/hama ... omaci_remy

Minimálně je to hezká přehlídka toho, jak tento stát (ne)funguje, normální je lhát lidem, a je velká škoda, že ať dopadnou volby jakkoliv, tak se na tom nic nezmění, protože nikde není vůle připustit, že takhle to dlouhodobě fungovat nemůže.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Spíš to shrň na větu "stát moc nefunguje". Z toho poplynou věci příští.
Udělám co musím
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Lze to i zkrátit na: Stát nefunguje.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Hrozné na tom je, že v pozici pěšáků jsem i v rámci státního aparátu potkal spoustu slušných a snažících se lidí. Ale systém je totálně dokřivený a nahoru se dostávají hlavně bezcharakterní šmejdi a ti pak řídí pěšáky dole.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Dobrý den PeFi, dovolte mi prosím reakci na zmíněné body:
PeFi píše: 17.10.2020 11:29 Jestli to je pravda, a já o tom nepochybuji, tak by kartáč měli dostat:
- Ministerstvo zdravotnictví jako celek
- 100% souhlas. O erudici pana Kena 'určitě není pochyb'. Navíc politickým problémem je to, že vládě došli lidi, co za něco stojí. Vnímám to jako důsledek dlouhodobého podkopávání důvěry v právní stát.
Zdroj: ČT.
- vedení hygienické služby (to není jen hlavní hygienik, to vedení musí být shnilé jako celek)
100% souhlas: opět dlouhodobý problém.
Zdroj: iRozhlas
- armáda taky měla bít na poplach To chrápali ? Nebo tam nemají analytiky?
50% souhlas: Armáda si nemůže dělat co chce. Myslím si, že odborníci na dané téma by mohli uvést, že armáda řeší ochranu státu před vnějším nepřítelem. Na druhou stranu si z jara pamatuji, že vojáci pomáhali hlídat hraniční přechody.
Zdroj: Šumperský deník
- co dělali v BIS? Taky chrápali ? Nebo bojují pouze s vnitřním nepřítelem? To tam nemají analytiky?
- 0% souhlas. BIS je špičková rozvědka. Mrkněte na poslední 2 výroční zprávy a najdete tam varování před aktivitami mmj.Číny na našem území. Paralelně k tomu musím dodat, že BIS toto v merku měla moc dobře. Což je prd platné, když máme prezidenta a premiéra s takovou geopolitickou orientací, jakou ti dva mají.
Zdroj: Aktuálně
- Minimálně VZP jako největší zdravotní pojišťovna měla také bít na poplach, ale ti dobře ví, že daňový pollatník všechny díry v rozpočtu zalepí a čím víc peněz systémem proteče, tím víc se dostane na správná místa.
- K VZP a tomu, co dělala na jaře, bohužel dodat nic nemůžu. Oblast pojišťovnictví nesleduji.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

BIS jsou čučkaři co jen jedou podle not a to z čeho obviňují jiné, sami dělají jinde. Stačilo jak se odepsali s novičokem. To sem ale nepatří.

Patolog Michal Pavlovič provádí pitvy nakažených a mluví o tom, jak nyní covid působí v těle už jinak, než na jaře. Obsahuje i záběry z pitvy.

https://youtu.be/vS0GD0uNAeU
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
SkritekP
Příspěvky: 191
Registrován: 14.07.2015 15:45
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od SkritekP »

Co se týká covidu/vlády/zodpovědných tedy těch co mají analyzovat následně vyhodnotit a pak konat:

Nechci to zobecňovat a ani nikoho urazit. Ale ve státních službách moc schopných lidí neskončí. Pokud je člověk odborník umí samostatně jednat a má analytické schopnosti tak ke své povinné práci vždy přidá něco navíc. Tyto schopné lidi velice rychle přetáhne soukromý sektor. Každý už se pohádal se státním úředníkem (řidičák, techničák OP, pas, stavební úřad, hygiena, finančák, památkáři) ti lidé tam prostě dělají jen svou práci a nějaká motivace... ani náhodou. Když už se někdo schopný najde tak je vnímán jako konkurence. V neposlední řadě ve státním sektoru se každý bojí cokoliv rozhodnout. Vždy se čeká až se vyjádří ten a ten pak se čeká na posudek všude je nějaká lhůta(kdo žádal o stavební povolení to musí znát já kolaudoval nerez komín bez základů půl roku).

Tak teď když už máme obrázek typického úředníka který musí dodržovat byrokratickou mašinérii tak je asi každému jasné proč je kolem covidu tolik chyb. Proč ta opatření přicházejí pomalu. Proč je to stylem zavřeme pak nezavřeme a nakonec zavřeme napůl.

PS: ještě jedna věc boj ztěžuje do problému covidu se promítá politika což vše ještě zhoršuje. Opozice se chce zviditelnit a tak na jaře bojuje za lidi a chce rozvolňovat(mimochodem proč to neplní titulní stránky). Babiš před volbama ustrašeně couvne a to je taky blbě.

Politikům je vaše zdraví u zadku protože pokud by jim šlo o vaše zdraví tak by pro jednou zapomněli na koryta a začali spolupracovat nebo by alespoň chyby/úspěchy které musí nutně vzniknout netahali do volebního boje.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Quido píše: 17.10.2020 11:57 - 0% souhlas. BIS je špičková rozvědka. Mrkněte na poslední 2 výroční zprávy a najdete tam varování před aktivitami mmj.Číny na našem území. Paralelně k tomu musím dodat, že BIS toto v merku měla moc dobře. Což je prd platné, když máme prezidenta a premiéra s takovou geopolitickou orientací, jakou ti dva mají.
Já nehodnotím BIS v oblasti o které nic nevím, což je boj proti vnějšímu nepříteli. Mě jenom silně zaráží, že za premiérem musí dojít soukromá osoba s konexemi (ex manažer pojišťovny), aby premiér dostal materiál, podle kterého se může rozhodovat. Mimochodem, to fakt nebyl žádný sofistikovaný pojišťovnický model, to byla obyčejná exponenciála. Že BIS varovala před tím, že čínská ambasáda skupuje ochranné prostředky je sice hezký, ale čekal bych, vzhledem k dopadům epidemie na bezpečnost státu, od BIS poněkud víc. Zejména v době, kdy se o Covidu a smrtnosti nevědělo vůbec nic, a čísla Číny vypadaly hrozivě.

Na druhou stranu tuším v jaké jsou pěšáci pozici - já jsme se taky snažil směrem nahoru upozorňovat a doporučovat, ale je to házení hrachu na zeď. Vím, že některé složky už koncem února reagovaly velmi dobře, ale na tom všem je vidět v jak otřesném stavu je krizové řízení jako celek. Můžeme být rádi, že Covid není žádný sekáč. Je děsivé, že stále ještě vedení těch složek, které jsem vyjmenoval, nedochází, že jsme vlastně měli víc štěstí než rozumu a že se to může opakovat.

Chcete se zasmát ? Stále ještě je platný původní pandemický plán, přičemž že ten je naprosto k ničemu jsem poznal hned, jak jsem ho v únoru dočetl. Očividně to nikoho nepálí.

Posláním BIS je chránit stát – a v důsledku každého občana – před nejzávažnějšími anticivilizačními riziky. Bezpečnostní informační služba získává, shromažďuje a vyhodnocuje informace o rizicích ohrožujících bezpečnost a strategické zájmy České republiky, demokracii a svobodu. ... BIS odhaluje, popisuje, hodnotí a otupuje rizika v předstihu.


To si v BIS koncem na přelomu/leden únor nikdo nevšiml, že náš pandemický plán je k ničemu? Nevěřím, že jsou to takoví čučkaři, fakt ne. Pouze tady zcela fatálně nefunguje komunikace.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Dovolím si navázat ještě jedním OT: Tajná služba pozoruje, sbírá data, pak přijde za vládou a představí je.

Za činnost BIS odpovídá vláda České republiky, která zároveň koordinuje její činnost. Oprávnění ukládat úkoly službě v mezích její působnosti náleží i prezidentu republiky s vědomím vlády. BIS nespadá pod žádné ministerstvo, je samostatným státním úřadem.

A protože nechci vyvolávat flame, tak bych rád nechal na vážených čtenářích, co z výše uvedeného plyne. Některé příspěvky na mě totiž působí tak, že jejich autoři nemají jasno v tom, jaká instituce má jaké kompetence.

Pro ilustraci volně navážu opět k tématu koronaviru v ČR: Když uvidím někoho s ledabyle nasazenými oop či bez nich v místě, kde je to nařízené, můžu danou osobou požádat o zjednání nápravy. Na rozdíl od PČR / MP a obdobných nemám pravomoc toto nařízení vynutit a stejně tak na rozdíl od revizora či řidiče nemám pravomoc vykázat danou osobu z přepravy.
A osobně doufám, že nebudeme jako společnost směřovat k takovému selhání institucí, kdy vnitro prohlásí: 'Nezvládáme to, hledáme dobrovolníky pro vymáhání vládních nařízení.' - Prosím o povšimnutí, že tento názor zde ve vlákně již několikrát zazněl.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

PeFi
Ten člověk z venku měl kontakt šel na to přes Hanácká.
To je smutné že i pro spoustu úředníků je dostat něco výše je problém. To je dlouhodobá věc.
Plus Osobní jednání, chování
Andreje vyžaduje od okolí značnou míru masochismu. Jednat a přesvědčit sprosté, arogantní hovado je pro většinu neřešitelný úkol.
T
Odpovědět