Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Já teda nevím, jestli za to může Gates, bohyně Gaya, Reptiliáni, vesmírní lidé nebo Klingoni. Ono je to celkem jedno. Já vidím, co to dělá. Každá pitomost která to trochu zpomalí, je dobrá. Ale každý má nárok na svůj názor.

Jinak třeba Tomáš Dušek , Třetí vlna. 2013. On to věděl, určitě je s Gatesem a ilumináty kamarád. Ach jo....
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Přiznám se, že stránky jako hlídač státu a podobně mám mírně řečeno u prdele. Donedávna jsme neměli ani vlastní infekční oddělení. Nyní je téměř plné a na infekční JIP (vzniklo ze standardní JIP) je poslední volné lůžko (původně jich bylo 5, nyní je tam šest pacientů). Během dneška, či zítřka bude plné i to. Jasně, chystá se navýšení lůžek. To je moc hezké. Jenže ono se to svinstvo šíří jako stepní požár i mezi personálem a to jak zdravotnickým, tak i nezdravotnickým. Můžeme tu mít papírově třeba stovku UPV jednotek,ale k čemu to bude, když se o ty lidi na nich nebude mít kdo starat.

UPV, nedej Bože ECMO není plug and play mašina. To spotřebuje poměrně hodně personálu a hodně péče, aby to běželo a člověk na tom měl alespoň minimální šanci přežít. A personál dochází. Každý den přibývají jen u nás další a další nakažení. Nezáleží na tom, jaká bezpečnostní opatření příjmete, stejně se to šíří.

Je to zlé a je to jen začátek.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

Neměl by někdo (bivoj) srovnaný v jednom grafu diagnostikovaný, hospitalizovaný a těžký případy? Že by tam bylo vidět to zpoždění.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MrPorter »

Zajímavé, na tiskovce Prymuly zaznělo, že zatím nemají zájem dávat roušky venku. Nechápu...jednoduché opatření které by určitě pomohlo. Pod pojmem venku si představuju rušnou městskou ulici, ne prázdný les.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od DeadMan »

Tak jsem si včera ráno nainstaloval eRoušku, když už mě MZČR prostřednictvím SMS o to poprosilo.

No, večer jsem okamžitě mazal, takový žrout baterky se opravdu jen tak nevidí :ne
You cannot kill me as I am already dead!
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

U nás nosí někteří starší roušky i když jdou prázdnou ulicí.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vrabi »

DeadMan:
Modrozuba vypínám když ho nepotřebuju, t.j. doma a žádný velký nárůst spotřeby jsem po nainstalování eroušky nepozoroval, odhaduji to na max 10-15%, jinak mám modruzuba tak jako tak zaplého kvůli handsfree.
Asi to bude dané typem resp. stářím telefonu.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

MarS píše: 16.10.2020 10:10 Neměl by někdo (bivoj) srovnaný v jednom grafu diagnostikovaný, hospitalizovaný a těžký případy? Že by tam bylo vidět to zpoždění.
Seznam zprávy má nějaké grafy tady: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koro ... skem-92585
Osobně bych uvítala ještě něco lepšího, ale nic lepšího jsem nenašla.

Edit: A už se možná zase jede nějaké administrativní snižování nakažených: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zazr ... ert-115071
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

L.C. a všichni lidé v nemocnicích, zdravotnictví, čeká Vás strašné období. Držte se :yes :yes

Takový dotaz, je pravda, že jedete na provizorních potápěčských maskách, a jednorázových FF2? Mám tu krabici ještě tři kusy WPA Nanomask plus filtry cena za kus je 1000 kč. filty i masku lze sterilizovat, Tak přemýšlím jestli je mám vzít a zanést do špitálu, ale bojím se aby to skončilo tam kde má. Jo a je to polomaska.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

FFP2 běžný provoz, na COVIDU FFP3 + brýle + skafandr.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Hdm »

DeadMan píše: 16.10.2020 10:36 Tak jsem si včera ráno nainstaloval eRoušku, když už mě MZČR prostřednictvím SMS o to poprosilo.

No, večer jsem okamžitě mazal, takový žrout baterky se opravdu jen tak nevidí :ne
Mě zase požaduje zapnutou GPS jinak je neaktivní. Sice se dušují, že to nepoužívají, ale ostatní aplikace to samozřejmě na pozadí začnou používat a to mě žere baterku.
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

Hlidac statu prestal aktualizovat stav volnych prostredku v nemocnicich. Posledni aktualizace z 13.10. Rad bych si myslel ze to neni tim ze situace je tak vazna ze zverejnit pravdu neni politicky unosne.

https://www.hlidacstatu.cz/kapacitanemocnic
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dracekvo »

Já mám v tel. Možnost nastavit, kdy může která aplikace používat GPS. Některé třeba jen na popředí a na pozadí nemohou.
Data ani GPS nevypínám z důvodu, když ho ztratím, tak ho mohou lokalizovat.


Co myslíte, kdy dojde k uzavření čr? Já bych to viděl na pondělí. Maximálně do středy pokud bude pokračovat nárůst nemocných tempem posledních dní.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

aktuální epidemiologická situace

https://koronavirus.mzcr.cz/wp-content/ ... ituace.pdf

roste procento nakažených lidí nad 65
Přílohy
rijen.png
Naposledy upravil(a) MarS dne 16.10.2020 12:12, celkem upraveno 1 x.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

To je neveřejná prezentace, která lítá po netu od doby krátce poté co byla odprezentována. A navíc je už silně neaktuální.

Přesto vysoce oceňuju Prymulu, že to zveřejnil.

Aktuálnější pro obsazenost nemocnic by měla být tato čísla (jen pro celou republiku): https://www.seznamzpravy.cz/clanek/onli ... ych-124604

A ještě Edit:
Mapa šíření po obcích: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/unik ... rus-124624
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

Mohly dát do prezentace "Jsme v prdeli, děkujeme za pozornost" , vyšlo by to na stejno. Je jasný, že se bude odpojovat, smrtnost vyletí několikanásobně na úroveň jakou měl jih a západ Evropy na jaře.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Já jsem našel na Uzis toto je to od prof. Černého a datum tam je 16.10:
https://www.uzis.cz/res/file/covid/20201016-cerny.pdf
edit: 15.10
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Martysedlak píše: 16.10.2020 11:21 L.C. a všichni lidé v nemocnicích, zdravotnictví, čeká Vás strašné období. Držte se :yes :yes

Takový dotaz, je pravda, že jedete na provizorních potápěčských maskách, a jednorázových FF2? Mám tu krabici ještě tři kusy WPA Nanomask plus filtry cena za kus je 1000 kč. filty i masku lze sterilizovat, Tak přemýšlím jestli je mám vzít a zanést do špitálu, ale bojím se aby to skončilo tam kde má. Jo a je to polomaska.
Díky za tu podporu. Asi jsem sračka, ale z přštích dnů a týdnů mám vážně obavy a přiznám se, ač nerad, že i dost strach.

Provizorní masky zatím ne, ale personál má FFP2 a ohrožených pracovištích již kompletní obleky, brýle + minimálně FFP2 (doufám, že snad FFP3). Na odběrové místo jdu dnes stěhovat PC, ale beru si svou vyzkoušenou OM-90. Dnes jsem vyměnil výdechový i nádechový ventilek, tak by měla být jako nová.

Kdybyste to chtěl někomu věnovat, tak bych radil zajít si na pohotovost/urgentní příjem. Je to tak trochu dvojsečná situace, protože se tam nejspíše potkáte s někým, kdo již CoViD má. Na druhou stranu si myslím, že většina lékařů, nebo sester tam sloužících, by to gesto uvítala. A na pohotovosti/urgentním příjmu máte jistotu, že se to dostane tam, kde je to třeba.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

dík za tip, hodím jim to tam. Ale mory mě berou 1000 kč za opakovatelně nanomasku, maloobcodní cena. Velkoobchod bude o cca 30-50% nižší řekněme 800 kč komplet to je 10 000 masek za 8 000 000 kč. Ochrana sestřiček, doktorů k nezaplacení :head
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Taky mě to překvapuje. GuZu toho vyrábí celé vlaky a ty jejich masky nejsou vůbec špatné. Jasně, můžu si koupit Shigematsu, ale proč bych za to vyvalil ty prachy, když ubyčejná CM-6 udělá tu samou službu.

Na druhou stranu, jeden kamarád, který slouží pohotovosti mi říkal, že přes celomasku mu zejména starší lidé nerozumí, tak je i přes vyšší riziko v respirátoru. Jenže stejně nakonec bude muset přejít na celomasku (jednu jsem mu věnoval).
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Odpovědět