Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

Ze včerejší TK
Přílohy
premier_CR.png
premier_CR.png (28.72 KiB) Zobrazeno 2733 x
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

Vir. Všude vir. Ve vzduchu, ve vozidlech, ve výtahu, ve vaně. Vláda ve večerním vysílání varuje: Vycházet ven? Vůbec! Vydržte ve vlastním vakuu, vyhrajeme, vir vyprchá.
Vedle vesele výská Vančurovic Vašek. Válení, videohry, vonanie. Vláda ve vysílání vysvětluje: Vzdělání vyřeší vzdálená virtuální výuka. Vašek vzdychne: Vopruz.
Vrchní Vendelín Vonásek ve vymeteném výčepu vztekle volá: velkopopovický větrá, víno voctuje, vermut vyprchává – všechno vylejt. Vymrzlí vožralové ve výloze vzlykají. Vonásku, vrahu! Vrchní vytře, vyleští výčep, vypne vodu. Vyhlíží výpověď.
Věhlasný veřejný vypravěč Věnceslav Vaňorný večeří vokoralou veku. Vyvolává velikány Vrchlického, Vančuru, Vozku, Vinkláře. Vale vystupování, vale večírkům ve vestibulu, vale výplatě, vale vekám. Vidí velký výkal vůkol. Vyjebaná vláda!
Vášnivý voyer Vích vyjde ven vábit vnadné Veroniky, Valerie, Viktorky, Vojtěchy. Všude vartují vojáci, vrčí vrtulníky. Vích vzrušeně vrní.
Ve večerním vysílání vyskakuje vrchní vůdce: Vážení, vědci ve výzkumáku vyvinuli vakcínu, výsledky vzbuzují veselí. Veni, vidi, vici!“. Vrchní virolog však vzápětí vysvětluje – výzkum vetoval vadný výpočet. Vědci vytahují virguli.
Venku vylétají vrány, větří večeři.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

MarS píše: 13.10.2020 13:30 Ze včerejší TK
Bohajeho, to je blábol
Proba
Příspěvky: 169
Registrován: 22.01.2020 19:47

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Proba »

Jo je to síla, jestli takhle mluví i na zahraničních cestách... Nevím jestli mám brečet nebo se smát. A to je pěkně prosím náš premiér :cry:
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Tak jsem si přečetl to vyjádření nedává to vůbec smysl. Jen jedna věc, že ten borec co je vylekal na jaře z mat. modelem, to zkusil v srpnu znova, takže díky statečné duši. A teď! Kdo z nás přijít měl a nepřišel! K...va, tak ten vir neporazíme!! A kdo z armády, místo aby honila vir, si hraje! A ještě k tomu s nějakým Dzurillou?
drigon
VIP
Příspěvky: 2958
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od drigon »

Dobrý den.
Před chvílí jsem se dozvěděl, že ve třídě ve školce, kam chodí naše malá má matka jednoho z děcek aktivního koronace. Matka děcka je údajně v nemocnici, děcko se zbytkem rodiny v karanténě a jsou po testech. Čeká se na výsledky, všichni jsme napnutí hlavně jak dopadne to děcko.
Je pak otázka, jestli by případný pozitivní výsledek testu znamenal karanténu i pro nás?
Koukej tak, aby jsi viděl.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vrabi »

Metodický návod pro nařizování karantény ve školách a školských zařízeních v souvislosti s onemocněním covid-19

https://www.skolkaduha.cz/wp-content/up ... 9_2020.pdf

Karanténa dětí/žáků/studentůNařizuje se pouze v celé jedné třídě, kde byla potvrzena nákaza za předpokladu,že:•byl zjištěndlouhodobý a úzký kontakt (> 15 minut trvající a na vzdálenost do 2 m) všech osob ve třídě spozitivním dítětem/žákem/studentemvtéto tříděvobdobí dvou dnů před potvrzením nákazynebo rozvojem klinických příznaků a•nebyly používány odpovídajícím způsobem osobní ochranné prostředky dýchacích cest -nosu a úst(rouškynebo respirátor třídy FFP2/N95a vyšší)všemiosobami ve třídě po celou dobu dlouhodobého a úzkého kontaktu spozitivním jedincem vobdobí dvou dnů před potvrzením nákazynebo rozvojem klinických příznaků

Takže třída dítěte do karantény a testy, rodič předpokládám ošetřování a karanténa v případě kladného výsledku testu svého dítěte.
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Vecer jsem se nudil a udelal si sestrih toho "nejlepsiho" ze vcerejsi tiskovky vlady. Je to docela smutne poslouchani.

Tady jsou slajdiky UZISu z 10.10, kdyby to nahodou zmizelo, tak tady je zaloha.
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Jinak, je zajimave, ze zatimco Prymula vcera na tiskovce tvrdil, ze ta opatreni jsou na 14 dni, a pak se bude uvolnovat, a ze se ma R dostat na 0.8. V te prezentaci je zminen R 1.2 jako realisticky scenar, a 1.1 jako optimisticky scenar.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

A ja znam nekoho, komu na to zemreli oba rodice. V rozmezi 2 dnu. Oba lehce 50+ a zadne vyrazne zdravotni problemy.

Tohle by meli zazit tu odpiraci, podivat se takovemu diteti do oci a rict mu, ze o nic nejde...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Nitnelav
Příspěvky: 9
Registrován: 18.08.2020 7:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nitnelav »

VIDEO: Česká televize odpálila nechtěnou bombu, uveřejnila počet zemřelých na chřipku v ČR v roce 2019 a spustil se poprask! V České republice totiž dosud zemřelo na COVID-19 o několik stovek méně lidí než na chřipku v roce 2019! Jak je možné, že kvůli obětem chřipky nebyly v roce 2019 spuštěny karantény, lockdowny, uzávěry? Proč nebyly vyhlášeny Nouzové stavy? Proč nebyly zavírány hospody, restaurace, školy, muzea a stadiony? Proč nebyly zranitelným ročníkům rozesílány roušky? Proč se toto všechno děje až při COVID-19 s menší mortalitou než má chřipečka? COVID-19 je totiž ekonomickou krizí, nikoliv virovou! https://Ruský lžiserver.cz/news/video-ceska-tel ... ovek-mene/

Je to jen chřipečka. Ban. Fab
Uživatelský avatar
Ludo
Příspěvky: 133
Registrován: 22.07.2012 0:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ludo »

@Nitnelav zase tato hovadina? COVID ma za neukonceny rok so vsetkymi obmedzeniami 2 tretiny obeti chripky, kolko obeti by mala chripka s tohtorocnymi obmedzeniami? sucasnym tempom COVID predbehne chripku do konca tohto mesiaca
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od BiSon »

Tak mi eRouska hlasi kontakt s nakazenym. Akorat si zaboha nemohu vzpomenout, co jsem delal minulou stredu... Mozna kdyby reakce byla rychlejsi, byla by i daleko efektivnejsi.
Takhle sice funguje, ale nicemu to moc nepomaha. Takze mi sice pani hlavni hygienicka pise, at si eRousku nainstaluji, ale pokud bude testovani a trasovani probihat podobnym tempem, je to celkem zbytecne. Bohuzel.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

@Nitnelav : S tím jděte prosím do míst, kam slunce nesvítí. :head

1) Ruský lžiserver je totálni dezinformační žumpa.
2) Mícháte hrušky s jabkama.
3) Stačí pročíst toto vlákno; cca každých 20-50 stran tu někdo trousí podobné názory, které jsou obratem s obdivuhodnou trpělivostí místních veteránů vyvráceny.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Hoši co s ním diskutujete. Je to troll, nepřesvědčíte ho. Teda myslím Valentina (=Nitnelav).
frantacech
Příspěvky: 7
Registrován: 19.03.2020 22:22

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od frantacech »

proforma píše: 13.10.2020 16:14 A ja znam nekoho, komu na to zemreli oba rodice. V rozmezi 2 dnu. Oba lehce 50+ a zadne vyrazne zdravotni problemy.

Tohle by meli zazit tu odpiraci, podivat se takovemu diteti do oci a rict mu, ze o nic nejde...
Byla by zajimava statistika, kolik lidi zemrelo psychosomaticky z vydeseni rukou medii a dochtoru

Presne jak popisuji... kolega sel na testy... strasne se mi pritizilo, Byl negativni, strasne se mi ulevilo.

Zejmena u starsich , kteri maji spousty dalsich nemoci se psychicky po medialni masazi a koncentraku se zakazem vychazeni s domova pro seniory rovna pozitni test psychicky rozsudku smrti.

Ale to samozrejme nikomu zejmena novinarum nevadi

Ale na druhou stranu byt vama, nic bych si nedelal z neslavnejsiho dezinformacniho zdroje za penize pitomcu... ceske fasisticke televize
Udalosti-CT.jpg


Je to jen chřipečka. Ban. Fab
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Kdyz tady vidim ty komentare, napadla me jedna paranoidni myslenka... Rekneme, ze se po svete rozsirilo nove onemocneni, schopne za urcitych okolnosti zpusobit znacne ekonomicke skody (napr. pri pretizeni zdravotnictvi). A rekneme, ze z pozice statu X chci ziskat vyhodnejsi postaveni, aniz by to bylo vylozene na ocich.
Bylo by naprosto jednoduche rozsirovat ruzne zavadejici informace a zvysit tim pocet pripadu v "konkurencnim" state.

Nerikam, ze se to deje, ale je to naprosto klidne mozne.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Ano, hybridní válka. Věnují se tomu poslední dvě výroční zprávy BIS, které jsem četl.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Nedělejte paniku. To je v populaci naprosto běžný Bacillus debilis.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

No, právě si na mne sehnala číslo Rážová, abych si přej nainstaloval e-roušku. Zdá se, že se někdo dostal ke všem číslům operátorů. Tady někde mizí dobrovolnost
Udělám co musím
Odpovědět