Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Ja vim... :-) Mne jenom prislo, ze psat neco tak naprosto zrejmeho, je tady zbytecne...
Naposledy upravil(a) proforma dne 07.10.2020 22:21, celkem upraveno 1 x.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Bill Masen »

Jenže ona tam mluví o tom, že rouška nechrání toho, kdo ji nosí. To ale snad všichni vědí. To, že jako dopravní prostředek ty viry používají kapénky, které přes ten hadr už neprojdou, nebo alespoň nedoletí tak daleko už v rozhovoru neříká. Nebo ano? Ten rozhovor jsem neposlouchal a v článku to není. Navíc napsat
Rouška je věc, která určitě nezabrání přenosu viru ... Je to možná taková psychologická věc, že si připadáte chráněni
to mi přijde docela nebezpečný.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5346
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

MartinSk píše: 07.10.2020 20:27 A k věci - nechápu proč v médiích není alespoň od léta masivní kampaň pro posílení imunity organizmu. Céčko, déčko, béčko, vápník, zinek, hořčík... tak jak je to v různých útržkovitých článcích. Kdo to ale z normálních lidí si to z těchto různých zdrojů dá dohromady...
:yes
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Bill Masen »

Protože lidi by pak udělali run na lékárny a vitamíny skončily jak těstoviny v březnu. :yes
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Ty nájezdy už dávnou jsou a je to neskutečný kšeft pro ty lékárny, distributory a výrobce. Výrobní cena nula nula nic a každý v lékárně uvalí min. pětistovku ...
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Doktorat v oboru molekularni biologie, genetiky a virologie, a presto jeji nazory muze vyvratit clovek s maturitou...

Velikost koronaviru se radove pohybuje okolo 100nm. To je pravda. Oka v latce jakekoliv rousky budou urcite vetsi nez tech 100nm - cekal bych tak o rad, tzn. 1000nm a vetsi. To je taky pravda.

Nez pridam rozuzleni... Napada nekoho, proc se respirator FFP2/3 - tedy neco, co je schopne zachytavat castice o velikosti radove 1um - pouziva jako ochrana proti azbestu (coz jsou molekuly o velikosti radove jednotek nm, tedy o 3 rady mensi.

Ale k veci, tome... Co treba Nature? Nebo tenhle preprint? Nebo tahle? Nebo Oxford?
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Bill Masen píše: 07.10.2020 22:20 Jenže ona tam mluví o tom, že rouška nechrání toho, kdo ji nosí. To ale snad všichni vědí.
Nezabrani, ale i ta pitoma rouska to riziko docela snizi (a kazdopadne snizi finalni mnozstvi viru, ktery ten clovek vdechne). Za me tohle vazne uz neni tema k diskuzi.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

Tu Pekovou ještě někdo poslouchá?
Chová se stejně jako SARS a MERS a vše nasvědčuje tomu, že řekněme domete epidemiologicky populace, kde se to nevyskytlo, a zmizí. Já v to věřím a vlastně v posledních dnech s tím i už, dá se říct, počítám.
https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... i-40326320
Přílohy
coronavirus-data-explorer (12).png
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Bill Masen »

Mrkva píše: 07.10.2020 22:45
Bill Masen píše: 07.10.2020 22:20 Jenže ona tam mluví o tom, že rouška nechrání toho, kdo ji nosí. To ale snad všichni vědí...
Nezabrani, ale i ta pitoma rouska to riziko docela snizi (a kazdopadne snizi finalni mnozstvi viru, ktery ten clovek vdechne). Za me tohle vazne uz neni tema k diskuzi.
Musíš přečíst a pochopit celý, co jsem tam napsal.
Bill Masen píše: 07.10.2020 22:20...To, že jako dopravní prostředek ty viry používají kapénky, které přes ten hadr už neprojdou, nebo alespoň nedoletí tak daleko už v rozhovoru neříká.
Tedy daleko větší riziko pro mě je, když tu roušku nemají ti okolo.
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TomSmith »

Na Oslu je zajímavý článek: Také na viru SARS-CoV-2 se dá najít něco pozitivního - zmírňuje bolest
Lze to považovat pro virus za evolučně výhodnou strategii? Získal znecitlivěním svého hostitele nějakou výhodu? Ano a hodně velkou! Takový „zdravý nemocný“ snáz roznáší virus na další osoby. To je rozdíl od napadení chřipkovým virem, kdy hned na začátku nás začne bolet celý člověk, což nás zažene do peřin.

Jen chřipečka tedy může být geniální strategie viru, nic necítíte a tak netušíte jak jej pěkně roznášíte.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

https://www.idnes.cz/praha/zpravy/wifi- ... omaci_kzem

Psal jsem to v září, že by to bylo šikovné drobné opatření. Prymula si roušku se škrtlým logem wifi do telky sice nevzal a zdejší hardcore mě to zdrblo, ale třeba to trošku pomůže :D

"Řídí se tím, co napíšeme" :D ;)
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Obávám se, že Peková mluví, protože lid si ji žádá a přitom má náhubek (soud za něco co ani nemohla udělat), tedy už zpívá "podle not".

O tom jak funguje filtr, že to VŮBEC není principem čeřen, jsme se bavili už před půl rokem. O účinnosti jednotlivých materiálů také. I o tom, že roušky jsou velmi účinné, to dokonce už někdy v únoru či začátkem března, jak se ztrapnilo WHO.

Proto, než budete pokládat zcela základní otázky, které tu už byly kvalifikovaně několikrát zodpovězeny, najděte si je projitím všech příspěvků v odpovídajících vláknech:

- Wuchanská blokáda
- koronavirus v ČR, EU atd...
- všechna témata o respirátorech a maskách
- germicidní zářivky
... a mnoho dalších

Myslím, že tu chybí smajlík STOP! UŽ TO TU BYLO. HLEDEJ ŠMUDLO!

Dost věcí mám v podpisu, víc tam narvat nešlo. ČUM SEM ===VVVV
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
gemini
Příspěvky: 74
Registrován: 02.03.2020 12:14

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od gemini »

Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

TomSmith píše: 07.10.2020 23:09 Na Oslu je zajímavý článek: Také na viru SARS-CoV-2 se dá najít něco pozitivního - zmírňuje bolest
Já jsem teda četla spoustu opačných vyjádření nemocných. Například bolely všechny vlasy na hlavě. A tady je už z jara jedno lámání v kole. A ještě jedna bolest co nejde dva dny vypnout.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Jak jednoduché - někdo vyzve člověka bez roušky, ať predloží doklad o očkování. Nepředloží = nebude očkovaný = flastr jak prase. Bič na protestní nerouškaře.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Jo a jen tak mimochodem, měli bychom poděkovat vládě, že poslední dobou jsme slavní v USA. (Hopkinsova univerzita zobrazuje grafy jen pro 20 nejzasaženějších zemí světa)
hopkins8_10.jpg
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Vzhledem k tomu, jaká je ve společnosti rouško-hate nálada, tak nějaké dobrovolné očkování narychlo spíchnutou vakcínou, nebude probíhat podle mne s takovým zájmem, aby se na to někde čekaly fronty Tondo ;)

Jen mne napadá otázka: ruku na srdce, udělali by jste před několika měsíci něco jinak (a tím mířím hlavně na protirouškaře a protiomezovače), respektive, byli by jste raději, kdyby vláda přes léto zavedla obdobné light restrikce, jako byly v okolních zemích, kdyby jste v kryšťálové kouli viděli, že v říjnu bude 5000 denně přírůstek a bude na pořadu dne lockdown některých měst, vypnutí škol, kin, divadel atd? ;) Necítíte podíl viny na současné situaci?

Protože nás zřejmě čeká podle mne nepěkná "bitva" a závěr roku s Vánoci, jaké ČR ještě nezažila, možná by nebylo od věci si připomenout a sepsat důvody šlamastiky (otevřeně, bez pocitů), do které jsme se zde dostali, a svítíme jak největší špíny v grafech Hopkinsovy univerzity. Jako varování pro "další generace".
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Brno: FN v Bohunicích a u Svaté Anny omezují plánované operace. ČT se odvolává na zdroj tiskové zprávy paní Dany Lipovské. Publikováno před hodinou na FB. Ať dělám, co dělám, nemůžu tu tiskovou zprávu najít.

Nejbližší jsem našel tohle: https://www.fnbrno.cz/luzka-pro-covid-p ... alsi/t6979

Má prosím někdo odkaz na tu zprávu, na kterou se ČT na FB odkazuje :?:
Naposledy upravil(a) Quido dne 08.10.2020 14:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

devlop píše: 08.10.2020 13:13 ...Necítíte podíl viny na současné situaci?...
Je to marný, je to marný, je to... ...marný. Jak je velmi dobře a názorně vidět i zde ve vlákně, popírači a jetojenchřipkaři to budou zlehčovat až do samotného hořkého konce. Že by propadli sebereflexi a přiznali si, že především oni a idiotská vláda vezoucí se na populismu mají majoritní podíl na současné situaci, to se nikdy nedočkáme. Ani až jim někdo v rodině umře ať už na Covid nebo kvůli zahlcení zdravotnického systému, tak ani pak nebudou ochotni přiznat svoji chybu. Jen budou řvát, jak se stát nepostaral. A neuznají ji, ani když umřou sami.

Mám kontakty v nemocnicích a od nich mám informace, že to, co se na nás žene, není vůbec, ale fakt vůbec nic pěkného. Takže apeluji na kohokoliv kdo toto čte: Vyserte se na ty, kteří současnou situaci nejen tady neustále zlehčují a bagatelizují. Chovejte se zodpovědně tak, aby jste vy osobně měli minimální podíl na šíření epidemie. V opačném případě pak ale neprskejte, až se s nějakým, jinak běžným onemocněním či úrazem vůbec nedostanete do nemocnice ani k ošetření!
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět