Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Hodně mi to připomíná crp test
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Právě jsem se dozvěděl že v případě že budem bez příznaků, zajistím ff2, desinfekcí traktorů, zajistím že tam bude sám, tak můžem robit. Info od mojí obvoďačky. Tak aspoň dobrá zpráva.
gemini
Příspěvky: 74
Registrován: 02.03.2020 12:14

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od gemini »

Na webu mají uvedeno, že se jedná o český výrobek...
Přílohy
obr.jpg
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

no jasně ;) Safecare Biotech, Hangzhou, China. Ale co no, když tady u nás nejsou schopni vyrobit 15minutový test na Covid z kapky krve, respektive asi jsou, ale stát jim to nezaplatí, tak se hold musíme spolehnout na komunistickou Chinu...
Přílohy
IMG_20201002_163327.jpg
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

Martysedlak píše: 02.10.2020 18:21 Právě jsem se dozvěděl že v případě že budem bez příznaků, zajistím ff2, desinfekcí traktorů, zajistím že tam bude sám, tak můžem robit. Info od mojí obvoďačky. Tak aspoň dobrá zpráva.
No vidíš, můžeš rozjet i postcovidový byznis. Můžeš zaměstnávat na tom statku covid pozitivní...

14. denní turnus, myslím že všichni budou spokojení... oni nebudou zalezlý v karanténě někde v paneláku a tobě to pomůže...
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

gemini píše: 02.10.2020 21:47 Na webu mají uvedeno, že se jedná o český výrobek...
Také jsem, tedy spíše ze zvědavosti dva testy objednal, to jsem zvědav.
Jak dlouho to vydrží? (Expirace)
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

na tom co mi poslali je 03/2022
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Ani ten covid-19 se mnou nevydrží. Test negativní
Udělám co musím
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Překvapivý rozhovor s anarchistou
Jakože staré a nemocné můžeme obětovat, protože stejně umřou?
Myslím, že všichni jsme neustále ohroženi na životě; každý z nás může kdykoliv umřít a nikdo neví, kolik času mu zbývá. Pro každého ten čas znamená něco jiného. Jsou sedmdesátiletí lidé s velkou radostí ze života; a oproti nim znudění dvacetiletí.
Ano, jistě, statisticky zbývá starým a nemocným méně času než mladým a zdravým, ale to je jen otázka míry; a kde chcete udělat tu čáru?
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r ... ani-639061

Naštvaný nakažený
Tlamka o svém stavu prý informuje z důvodu, že se toho ostatní nemocní bojí a potom se mohou šířit konspirace o neškodnosti nemoci. „Já nechci být jako jiní, kteří se bojí jít s pravdou ven, aby se na ně lidé nedívali skrze prsty. Toto téma je dost vážné a když se zeptáte každého, tak vám řekne, že nikoho nezná, ale ti lidé jsou mezi vámi, jen se to bojí říct,“
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... vim-638809

Naštvaný už je i kavárník
No a minulý týden sem přišla rodinka, která si roušky odmítla nasadit. Se všemi se tu zhádali. A my byly bezmocné. Nemohly jsme s nimi udělat nic...
Víte, co bych takových sobcům a hlupákům s IQ houpacího koně sjíždějícím konspirační weby a šířícím hoaxy udělal? Vymáchal hlavy v kýblu, do kterého by předtím naflusali všichni covid pozitivní a odmítl jim pak jakoukoliv lékařskou péči. Ať se svobodně léčí alobalem na hlavě na placatý Zeměkouli.
Nebo je rovnou poslal na dva roky do Valdic.
https://www.facebook.com/jan.tuna.5/pos ... 3853989744
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Vzpomínáte si na to haló kolem 1600 lidí zázračně uzdravených dne 26.7.2020? No, tak včera, ve skrytu povyku kolem voleb, se "uzdravilo" přes 3000 pacientů s Covidem... (v pátek bylo 35029 uzdravených, v sobotu pak najednou 39073). Nejhorší je, že na aktuálně prezentovaných datech to už neuvidíte (pokud si nestahujete jako já denně), protože zpětně byly pochopitelně extrapolovány tak, aby to nevypadalo tak moc blbě...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Mě nejvíc překvapuje ten rozdílný průběh. Snad u dvou lidí, pozitivně testovaných, to není stejné. Mám to teď doma a v práci v přímém přenosu. U mé ženy, 51 let, se jedná o sérii teplot od 38,5 do 37,5, kupodivu ráno vyšších než večer. Po dobu 10 ti dnů. Potom z hodiny na hodinu teploty spadly a už 2 dny normál. Bez jakých koliv dalších příznaků covid-19. Proto ji lékařka poslala na testy až 5 den teplot, tedy tak 8-10 dnů po nákaze.
Moje nadřízená, mimochodem 43 let, původně zdravotní sestra, leží doma 3 týden, horečky přes 39.C, těžký suchý kašel a ztráta čichu. Po 10 ti dnech údajně antibiotika a pořád nic moc.
U nás doma ani já, ani syn jsme nezaznamenali žádné obtíže a přes obrovskou expozici jsme oba negativní.
U šéfové padla celá rodina, manžel vážný průběh taky doma, 2 děti slabší, ale chytli všichni.
V obou případech nereagovali obvodní lékaři správně, buďto pozdě a nebo vůbec. Třeba se šéfovou jsme seděli u stolu hodinu na poradě, když už srazila teplotu a nikomu nic neřekla. Pravda, měl jsem ffp2 a rukavice a brýle. Na druhou stranu na poradě bylo 6 lidí, 4 bez ochranných pomůcek, a nikdo neonemocněl. Sám nevím, jestli to mám za sebou, nebo se můžu nadále těšit. Každopádně aktuální test je negativní.. Tolik moje čerstvé zkušenosti
Udělám co musím
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vrabi »

Buď rád, že tě aspoň na test poslali, mě obvoďák řekl, že u lehkých průběhů se test nepředepisuje.
Takže pokud máš "chřipečku", nevíš kde jsi k ní přišel a chceš otestovat, musíš tvrdit, že máš horečky a nic necítíš na jazyku ani v nose ...
Dostal jsem paralen s kodeinem a 14 dní neschopenku.
Je fakt, že to může být jen nějaká běžná viróza, po pěti dnech už je mi o dost líp, ale nechám si udělat za 14 dní protilátky v laboratoři, těm internetovým rychlotestům moc nevěřím :|
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Testovali mne ve Vojenské, ale jen na aktivní virus. Takže vím stejný prd jako předtím. Kromě slova negativní.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

tak mě napadá, není takdy nějaky dobrovolník, který má v okolí nebo příbuzenstvu aktuálně potvrzený případ covid pozitivního (čerstvě po testech), aby na něm vyzkoušel funčknost těch rychlo testů z krve, které lze koupit na internetu? Jestli by jej rychlo test označil za negativního, může se to akorát vyhodit do koše ;)
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

bivoj

to je zajimavý, ví se už co to znamená? Nemůže to nějak souviset s tim, jak Prymula v týdnu tvrdil, že 42% hospitalizací jsou lidi, který to snad ani nepotřebujou? Osobně jsem z toho měl spíš pocit, že si připravuje půdu pro situaci, kdy bude přetíženej systém a bude třeba vybírat kdo půjde do nemocnice a kdo ne.

Jinak procento hospitalizací se drží na 3%, což taky nedává moc logiku, když neustále stoupá pozitivita testů (dnes 17%). Mělo by jít adekvátně nahoru.


jo devlop to je dobrej nápad :yes , mám objednáno 6ks testů, že bych to nevyzvedával ze zásilkovny :angel

Germanik se prej hlásí :chuckle
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Moje hubatá polovička. Je k mání v Praze pod Vyšehradem 🙂
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Pozitivní test ze čtvrtka
Udělám co musím
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

MarS píše: 04.10.2020 19:29 ...Jinak procento hospitalizací se drží na 3%, což taky nedává moc logiku, když neustále stoupá pozitivita testů (dnes 17%). Mělo by jít adekvátně nahoru...
Pozitivita testů stoupá nyní celkem příkře, dobře je to vidět na následujícím grafu (hlavně ten dolní), kde jde krásně rozpoznat třeba OKD (26.6-8.7.), Techtle Mechtle (24.7-1.8.) a pak ten raketový nárůst od září...:
cases-to-tests-201004.png
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vrabi »

devlop:
Někdo čerstvě po PCR testu je ti k ničemu, rychlotesty prokazují až obsah protilátek a v začátku infekce nefungují spolehlivě, IgA vzniká nejrychleji, cca 5. den nákazy, na ten ale rychlotest netestuje. IgM cca 8. den od nákazy a vrchol IgG je cca 14-21 dní od nákazy.
Takže strašně záleží, v jakém stadiu byl nemocný PCR testem testován, pokud ho testovali do týdne od nakažení nebude výsledek Rapid testem průkazný.
Ideální kandidát Rapid testu je tedy někdo, kdo už se "uzdravil" a má po karanténě.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

To tak nějak vychází, šla na testy v úterý, to už měla 5 dnů horečku. Takže nejméně 2 dny před tím infikována, tak je to 14 dnů od nákazy. 2 dny už je bez teplot. Karanténa ji skončí ve čtvrtek. Asi
Udělám co musím
Odpovědět