Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

jo, už to doplnili, vychází to zase krásně baťovsky pod 3000 aby nestrašili, dokonce kousek už přidali do dnešních čísel :) https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19

Jinak k volbám. Na našem městečku dostali všichni členové komise respirátory a plexi přepážku, takže na doklady nikdo šahat nebude. Většinu lidí znají, jsou z jejich obvodu, tak se nebude ani rouška sundavat. Dovnitř pustí po jednom a po dezinfekci rukou. Řekl bych, že to bude nejbezpečnější místo kam o víkendu jít.
V nedalekém městě mají dokonce do všech komisí nějaké uv ozonové dezinfekce, co mohu jet i za přítomnosti osob.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fabulous »

MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

FarmářJan píše: 01.10.2020 9:37 jo, už to doplnili, vychází to zase krásně baťovsky pod 3000 aby nestrašili

No je otázka, jestli ty čísla někdo manipuluje nebo ne. Na jednu stranu před volbama je tam obrovská motivace ty čísla ohýbat k menším počtům a ukázat, že to neni tak hrozný, opatření jsou účinná, zvládáme to. Proti tomu působí ale skutečnost, že čím horší čísla jsou, tím víc se lidi bojej a dobrovolně dodržujou opatření, vládě to pak usnadňuje epidemii zvládat. Pokud to po volbách začne nějak dramaticky růst, tak se pravda asi ukáže.


devlop

to neni sejčkování, ale úplně legitimní obava. Můžeme jenom doufat, aby k něčemu podobnýmu nedošlo, protože i tak bude mít zdravotnictví problémy. Zatim si myslim, že se to neděje, ten skokovej nárůst hospitalizací prostě dorovnává skutečnej počet nakažených, ale ruku do ohně za to dávat nebudu, třeba se děje obojí.
Naposledy upravil(a) MarS dne 01.10.2020 10:24, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Fabulous: Předtím u nich bylo explicitně napsané, že jsou pouze pro lék.personál, zajímavé. Evidentně jiný dodavatel.

Co na to místní právníci? Bylo něco takového nařízeno z vlády / z ministerstva? V první vlně si to vybavuji zřetelně u oop ffp2+. Když tak nad tím dumám, tak neupravuje-li prodej daného typu produktu zákon (např zbraně, chemikálie, léčiva, výbušniny...), tak to může být jen zbožné přání prodejce.
DŮLEŽITÁ INFORMACE:
Test je určen pro profesionální použití. Není určen veřejnosti pro sebetestování. Provedením objednávky stvrzujete, že produkt určený výrobcem pro profesionální použití, bude použit výhradně zdravotnickým pracovníkem dle návodu k použití.
*oprava. Použil jsem fci. /code a text se zabarvil do zelena. Takovou kulišárnu jsem nečekal
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Já jsem to teda raději NEobjednal, už vůbec ne pro celou rodinu, a vůbec ne do zásilkovny, natož abych si to šel v pondělí vyzvednout. Raději pak budu v zimě čekat ve frontě kašlajících koviďáků před odběrným místem nebo v přeplněné, nevětrané čekárně a nechám si strčit 20cm špejli do krku a nosu nějakým amatérem ze střední zdravky, abych se pak po týdnu dozvěděl, jestli jako jo nebo ne :chuckle A raději si zaplatím 1700kč za torture test, než tento moderní test z kapky krve prstu za 3 stováky...
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dr78 »

Akorát běží živý přenos z tiskovky Hamajdy. Někdo na pozadí (asi mezi novináři) tam pěkně pokašlává. :o Tak můžeme čekat do týdne šefíky policie, hasičů s Hamajdou v karanténě. Nechápu, že někdo s respiračním onemocněním je vpuštěn na tiskovku.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

Jelikož se kolem mě začínají objevovat známý a spolupracovníci kteří přišli do styku s nakaženými koronavirem, tak jsem pátral po nějakém přírodním přípravku, který by mohl aspoň teoreticky pomoci při léčbě.
Objevil jsem Pelyněk roční (Artemisia annua), který by měl napomoci s léčbou. Využíván je především v boji proti malárii.
Nejsem žádný odborník v tomto ohledu, ale bylinkám jako takovým věřím. Nemáte někdo zkušenosti? Nebo nějaké informace o této bylince? (myslím co se koronaviru týče)
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Mně známý doporučil Coriolus. Dle čínské medicíny má tato houba antivirové účinky.

Je toho spousta. Já osobně preferuji tento:
https://www.mycomedica.cz/eshop-coriolus.html

Snad to nebude bráno jako reklama.

Jinak na CoViD zkoušeli Číňani různé směsi, ale ty neznám, protože neexistuje univerzální řešení, ale minimálně 4 směsi, která se každá musí použít ve specifické fázi nemoci. Na to musí být někdo, kdo se v tom orientuje.
Coriolus může brát každý (kdo na to nemá alergii) bez toho, aby to na něm napáchalo nějakou škodu.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

PŘEHLEDNĚ: Nouzový stav. Nesmí se zpívat, 6 u stolu, zápasy bez diváků
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/preh ... domaci_vlc

Vtip v diskusi:
V dnešním tahu Covidky byla vylosována tato čísla:
30
6
10
20
130
500
a dodatkové číslo 100.
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

Zákaz zpívání :) Prymula má zřejmě nemalou obcesi vydávat absurdní nařízení místo toho, aby ukázal zcela jasný koncept. Od Vojtěcha se tady moc neliší, akorát Babiš potřeboval někoho obětovat a ukázat staronový xicht, aby si lid řekl, že "ano, bude lépe", když budou ty volby. Ještě zbývá zakázat sexuální styk, chtělo by to všude billboardy typu: "Kdo souloží je šířič viru a nepřítel státu!"

Zatímco stále nikdo nevyřešil pohyb lidí přes hranice, na pendlery se už od začátku z nějakýho tajemnýho důvodu nesmí sáhnout a na zahraniční dělníky, kteří mají i normálně problém dodržovat základní hygienické návyky, také ne. Taky není možný zabezpečit letiště kde nikdo nikoho neodchytával ani když to načínalo (zcela jasně jeden z důvodů proč je Praha rudá).
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Max »

Jaké absurdní nařízení, vždyť je vše naprosto logické a jasné ;)
Přílohy
jasne_vysvetleni_opatreni.jpg
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

Téměř polovina lidí s koronavirem v českých nemocnicích tam vůbec nemusí být
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/te ... t-40337992
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

devlop píše: 01.10.2020 17:28 Pyšná Prymula
https://www.youtube.com/watch?v=3x7sN0CQYbQ
Našel jsem lepší verzi, ale je asi jen na FB.

https://www.facebook.com/HospodanaKoupa ... 340611951/
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ray »

Nevadí mi opatření, snesu dost. Sere mě, že to nahodile řídí parta demagogů formou z prdele vycucaných hoven bez dostatečně opodstatněné souvislosti a špetky systémovosti. Fakt se už přestávám divit těm, co to bojkotují. Dost velká část z nich to dělá jen z toho důvodu, že místo vzorového vystupování a vedení, na jehož přípravu byla spousta času, všude čouhá jen trapnost toho nejhrubšího zrna.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

Absurditám z obrázku dává multidimenzionální rozměr to, že můžeš letět do zaplivanýho Tunisu kam vládní mamlas vyjednal výjimku (https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-koro ... jimku.html) a nejspíše tam můžeš dělat úplně všechno, včetně největšího zla, tedy zpěvu. Po návratu letištěm projdeš, že si toho ani nevšimneš a bez jakéhokoliv následného omezení typu testy a 14 dní karanténa.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

Ray píše: 01.10.2020 17:56 Fakt se už přestávám divit těm, co to bojkotují. Dost velká část z nich to dělá jen z toho důvodu, že místo vzorového vystupování a vedení, na jehož přípravu byla spousta času, všude čouhá jen trapnost toho nejhrubšího zrna.
Krom času mám problém i s tím deficitem 500 000 000 Kč státního rozpočtu... sakra to je číslo, kdybych ho nenapsal dobře, tak mě prosím opravte, přeci jen netuneluji miliardy, tak takováto čísla se mi na účtu jen tak neukážou. :)
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Lystere plus 300 miliard na příští rok celkem 800 a hodně nul. Systémové opatření 0. nějak mi to nesedí na jedné straně se udává R je 1,1, 42% pacientů jsou babičky a dědečkové kteří čekají až se můžou vrátit do domova důchodců. A na druhé straně nouzový stav. Tady něco hoodně smrdí :puke
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Ještě tři nuly přidej ;)
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

Já jsem si myslel, že je to málo, jj máš pravdu...
Odpovědět