Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

Tipuju, že dneska se neudělalo víc jak 10 tisíc testů. Jestli uděláme 1300 nakažených tak to je 13% pozitivita :clap Zatloukám okna.
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Tyjo, 1541, neni to nahodou poprve, co padl rekord o vikendu?
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fraktál »

Tonda píše: 12.09.2020 12:53 Napadá mě otázka. Myslíte si, že aktuálně nastavená opatření jsou v rámci možností ok, nebo byste postupovali jinak, kdybyste měli možnost to ovlivnit? Případně jak? Pořád čtu nějaké narážky na to a ono, ale máme snad nějakou možnost postupovat jinak, než současné pomalé promořování se zajištěním bezpečnosti ohrožených skupin?

Včera jsem shlédl rozhovor se Šmuclerem, který si myslí, že oddálení vrcholu té pseudo epidemie a přesunutí do zimního období je spíš na škodu. Souhlasím s tím názorem a myslím si, že kdybychom to prodělali už v létě (zdraví lidé), měli bychom větší šanci to prodělat bez vážnějších komplikací. Zimní období a jaro je na takové nemoci nejhorší.
Tady je otázka, JAK zajistit bezpečnost ohrožených skupin. Nejedná se zdaleka jen o důchodce koncentrované hromadně v důchoďácích, ale o tutéž skupinu lidí, žijící normálně v populaci v domech/bytech a o nižší věkovou kategorii, která má trápení v podobě velké obezity, vysokého krevního tlaku, cukrovky atd. Pokud by se jednalo pouze o určitou věkovou skupinu a ta by byla navíc soustředěna pouze těch důchoďácích, dalo by se uvažovat o ochraně typu "personál bydlí s nimi a za 14 dnů se za vystřídá s jinou grupou (otestovanou + v karanténě)", ale takhle to do těch ohrožených skupin při volném průchodu populací naleze tak, jako tak. Navíc i opatření, které jsem zmínil, mi přijde při současném poslechu tiskovek a vyjádření kompetentních osob jako těžké sci-fi.

Jinak já bych postupoval tak, že bych minimálně už od půlky srpna zavedl roušky v obchodech a MHD všude, a na prvních 14 dní na školách.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

rekord za celou koronu v sobotu, kdy je vždy propad testů i zjištěných případů nákazy výrazný, znamená, že to jede nejspíš už nekontrolovaně.
Pokud se prosere dohledávání dalších kontaktů pro karanténu, přidáte ty různé oslavy a velké akce, co teď furt ještě jedou, přenos ve škole a tyto idioty https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/odmi ... domaci_knn tak bude trvat docela dlouho, než to začne aspoň trochu klesat. V dalších evropských zemích to teď skáče taky zostra.

A těm z toho článku nedochází, ze rouškou ze záclony ze sebe dělají nejen debily, ale i porušují to opatření min zdrav, protože těžko vymyslíte to chytře občůrat, když nedočetete tu větu z opatření do konce... zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének...
Nejde tedy o to, zda projde virus, ale o kapénky.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Zdá se nevyhnutelné tím projít. Nebo alespoň se s tím setkat. Přehlédl jsem někde informací o procentech přirozené imunity na covid-19? Nebo za ní mohu považovat tu bezpriznakovost? Vůbec se mi do tohohle nechce😳
Udělám co musím
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

já bych se už nebál tyto "nenosiče" označit za duševně choré jedince...

Fotky z hromadné dopravy bez roušky, ústenky s odpáranou vnitřní částí i rady, jak se vyhnout postihu za nedodržování nařízení o povinnosti mít zakrytý nos i ústa. Sociálními sítěmi se šíří příspěvky lidí, kteří vybízí k nenošení roušek.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/odmi ... domaci_knn

proč někdo vynakládá energii a úsilí na to, vypárat vnitřní stranu roušek, šít je ze síťoviny atd... Nebo paní, která se bije v prsa a tvrdí, že "babišovu" roušku nosit nebude. Kdyby paní žila v Německu, tak ty roušky budou také "babišovy"? Neskutečná paka a kreténi, žijí mezi námi :head

edit: a podnikatele, kteří si hrdě na vstupy svých obchodů lepí tuto nálepku, bych poslal do prdele, až budou opět natahovat ruce pro finanční pomoc od státu
Přílohy
Screenshot_18.jpg
Naposledy upravil(a) devlop dne 13.09.2020 8:44, celkem upraveno 1 x.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Klídek, to je exhibicionismus zoufalého jedince. Ani v centru Prahy jsem se s tím nesetkal. Ale obecně není to dobrý 🙃
Udělám co musím
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Ad "Vstup do soukromých prostor bez roušky" - respirátor, polomasku či celomasku ten zákaz opomíjí. Třeba jen chce, ať se lidé náležitě chrání....
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

To je nejaky pologramotny debil, ktery nechape ani tu cast LZPS, na kterou se odvolava.
Hnit: Rousky jsou narizeny podle par 69 zakona 258/2000.
Snad by mel pravdu, kdyby zkousel tvrdit, ze ve verejne casti prodejny bydli😁
Angelus
Příspěvky: 37
Registrován: 27.05.2017 15:43
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Angelus »

No já to třeba chápu. Když se někdo bojí, může nosit respirátor, polo/celomasku/skafandr. Prostředků osobní ochrany je dost. Nošení roušek bych zařadil do stejné kategorie jako daň ze vzduchu, tj. státní zvůle a nesmyslná buzerace.

Pokud s tím nesouhlasíte, tak si všimněte jak lidi tu povinnou roušku nosí - nasadit roušku / sundat roušku několikrát za den. Většina lidí má tu roušku jednu a používá ji týdny. Když ji nepoužívají, tak ji zmuchlají do kapsy a pak si ji zase nasadí. Tohle Vám přijde zdravotně nezávadné, tim míň prospěšné?

Důvod proč šijí zbytečné roušky je ten, že riziko z nákazy je zanedbatelné. Riziko postihu a represe je naopak hrozba.

Spousta lidí se prostě kouli na statistiky, meziroční umrtí a došli k názoru, že je to chřipečka.

Mimochodem, jedna věc je zakazovat diskutovat na téma Covid = chřipečka. Druhá je vyhledávat si lidi na internetu s opačnými názory a nadávají jim do debilu, duševně chorých atd. :puke

Za mě, ať se chráni ti co chtějí a nechají ostatní na pokoji.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Jsem pro svobodu. V tomhle případě klidně prostor bez roušek. Jak píše, soukromý prostor. Tedy ovšem bez přístupu veřejnosti. Žádný obchod, kavárna či galerie. 😆Má na soukromí právo. Mimochodem, pak nepodniká, takže žádná podpora Covid etc. Ale má skutečně právo se rozhodnout. Pokud ale pojede živnost apod, pak odstihat za šíření nakažlivé choroby, hromadným způsobem, peněžitý trest, náhradu škody nakaženým a zákaz činnosti na 5 let. Ale právo se rozhodnout, třeba blbě, má.
Udělám co musím
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

@Angelus - to, že s rouškou lidi neumí zacházet a nosit, není chybou nařízení nebo politiků či "buzerace", ale toho jedince, který se k té roušce takto chová. Způsobů, jak roušku nasadit, sejmout, dezinfikovat a uchovat, jsou všude k nalezení tisíce. Řekl bych, že v tomto směru nevdělaných je většina. Hledat důvod je lepší, než najít způsob, že?
A velmi rád bych, pokud by se "skorochřipečkáři" a "nerouškové" všichni sestěhovali dohromady a užívali si svých svobod. Sdílená radost = dvojnásobná radost.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

Princip rousek je ten, ze jako ochranné pomucky nejsou zdaleka 100 %, ale jejich účinnost je mezi 50 - 80%, coz není take zanedbatelné. Zasadni je, že výrazně snižuje šanci šířit virus kapenkovou cestou a tak chranit ostatní.
Ano, byl bych za jistych okolnosti pro svobodu nošení rousek, stejně jako očkování. Zakladni podmínkou by však bylo, ze dany "odmitač" by byl plně finančně odpovědný za lecbu svoji a lidí, které svou svobodnou volbou nakazil. Jsem presvedcen, že až by někteří dostali obsilku od zdravotní pojišťovny s fakturami někdy i v peti až sesti cifernymi částkami, tak by svobodomyslnych odpiracu bylo naprosté minimum.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Angelusi, nezlob se, ale jsi take jeden z tech idiotu, kteremu vubec nedoslo to, ze zakladni ochrana spociva v tom, ze ti ostatni nenaplivou na me. To je zakladni princip ochrany rouskou. Takze kdyz se nekdo chce chranit (pred tebou), tak to znamena, ze ty musis mit zakrytou pusu/nos.
A s tim je spojene to vyhodnoceni, ze je to jenchripecka - kdyz to tak vyhodnotis tak ty, tak to znamena, ze ten druhy nemusi mit rousku, ale ty stale ano, protoze ten druhy to vyhodnotil jinak!
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

@Angelus : vůbec to nechápeš
a) dohledávat názory lidí, kteří nesdílí názor můj, je snad základ k tomu, jak se dozvědět o situaci "na bojišti". Hledat jen názory lidí, kteří sdílí názor můj, praktikují jen sebestřední volové
b) napsat svůj názor na lidi, kteří nesdílí můj názor, je základní svobodou projevu
c) ale co je hlavní, tady vůbec nejde jen o "názor". Názor ať má každý jaký chce. Tady jde o jejich chování ve společnosti, dalo by se říct už i "vědomým šířením nákazy". Toto mě sere, ne něčí internetový názor.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Hodina logiky? 👍🙂
Udělám co musím
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Kdyby to byla zpráva z Dubna, ale o o je to z dneška :puke
Kdyby nešlo o životy tak je to fraška: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/kr ... 130659_onz

K nošení roušek. Já se řídím nečiň druhým to ce nechceš aby druzí činili tobě. Tudíž i když se mi hůře dýchá když mám nasazen respilon nosím ho. A ono nošení roušek se brutálně zpolitizovalo. Uvidíme co bude dál páchat Andrejův marketing. :envy
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

Celou dobu se tady na foru nadavana na levicaky, ale v okamziku kdyz je pruser, tak by vetsina svorne prosazovala ciste levicove reseni. Naridit, kontrolovat a postihovat. V zajmu civilizace. Az vam nekdo ze stejneho duvodu bude odebirat zbrane, narizovat inkluzi a spravne zahnute banany, tak ocekavam ze ho prijmete s otevrenou naruci. Ja rousku nosim a nosit budu, nicmene se mi prici predstava ze mi to nekdo narizuje.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

Svoboda v nezodpovednosti končí u penezenky daňových poplatníků :devil
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Angelus píše: 13.09.2020 9:14 Mimochodem, jedna věc je zakazovat diskutovat na téma Covid = chřipečka. Druhá je vyhledávat si lidi na internetu s opačnými názory a nadávají jim do debilu, duševně chorých atd. :puke
Pokud to je mířeno na mě, tak já vůbec nezpochybňuji to, že majitel prodejny má právo na svůj názor. A dokonce souhlasím s tím, že majitel prodejny má právo si vybírat koho obslouží a koho ne.

Ale pokud si všimneš, tak na té ceduli má jako důvod uveedenu tuto větu z LZPS:
LZPS čl. 2 odst 3: "Každý může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá."

Roušky jsou nařízeny Mimořádným opatřením, kde je napsáno:
"... nařizuje postupem podle § 69 odst. 1 písm. i) a odst. 2 zákona č. 258/2000 Sb....
Všem osobám ... ve všech vnitřních prostorech staveb, mimo bydliště nebo místo ubytování ..."

A v tom zákoně se píše, že:
" Mimořádnými opatřeními při epidemii nebo nebezpečí jejího vzniku jsou ... zákaz nebo nařízení další určité činnosti k likvidaci epidemie nebo nebezpečí jejího vzniku."

Takže ten, kdo si na prodejnu vylepí, že se roušky nosit nemusí, je buď pologramotný (neumí číst a vnímat složitější větné konstrukce), nebo je lehce mentálně retardovaný (dříve indikováno jako debilita), protože nechápe smysl toho co čte a na co se sám odkazuje.

Roušky jsou nařízeny jako mimořádné opatření na základě zákona a mimořádné opatření se vztahuje i na osoby mentálně retardované, pokud se pohybují mimo svoje bydliště :lol: .
Odpovědět