Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

Okres na Moravě má teď nejvíc covidu-19 ve střední Evropě

Nejvíce postiženým okresem je Hodonínsko, kde je za posledních sedm dní 61 nakažených lidí na sto tisíc obyvatel. Podle zjištění Seznam Zpráv je to nejvíc nejen v Česku, ale také při srovnání s okolními regiony i v Rakousku a Německu.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/okre ... .seznam.cz

Dá se čekat, že nás okolní státy brzy budou označovat červenou barvou...
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MartinSk »

Telefon z hygieny - je sice hezké, že oni identifikují mně, ale jak mám vědět, že oni jsou hygiena... Analogie - takto volali kolegovi z banky. A on, jak to má vědět, že jsou jeho banka. Že to prý mají na stránkách. On byl ve městě - mimo počítač. Půl hodiny jsme to pak později hledali - přes několik úrovní v menu a bylo to číslo spolupracující organizace. Těch čísel tam bylo několik řádků...
Takže kdyby někdo odmítl dávat údaje na další lidi nějakým pouhým telefonem, s nemožností si ověřit, kdo je na druhé straně, tak bych se ani moc nedivil...
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

cipis píše: 02.09.2020 23:52 To jako fakt? Postou 😁
Jakymkoliv zpusobem, kterym se da overit, ze tu karantenu skutecne narizuje obvodak / KHS. Prumerne vydelavajiciho cloveka bude ta karantena stat 10-20 tisic, to je docela dost na to, aby pak zjistil, ze si z nej nekdo vystrelil... Posta samozrejme neni idealni, proto rikam alespon digitalne podepsany mail (nebo ta datovka)...

MartinSk: presne tak, mit moznost to overit obema smery by se hodilo, bohuzel s tim maloktera instituce pocita... Taky jsem zazil po nejake vetsi platbe kartou mimo CR telefonat udajne "z mbank": "Potrebujeme vase rodne cislo, abychom vedeli, ze jste to fakt vy?" -- "A jak mam vedet, ze jste to vy?" -- "Volame z cisla co je nekde na webu, ale kdyz nam neverite, karta zustane zablokovana a muzete si ji odblokovat na pobocce". Fakt super.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

devlop píše: 03.09.2020 11:06 PeFi: počkej, na testy se musí do místa trvalého bydliště? No tak to je naprostý fail. S tou vzdáleností jako ty to mám totiž podobně. Sranda je, že v místě mého trvalého bydliště je situace s nákazou mnohem horší, než v místě kde žiji, tzn. cestou do "epicentra" bych se vystavoval většímu riziku nákazy, než kdybych nikam nejel.
Na testy se nemusí do trvalého bydliště, ale ještě minulý týden nebyla hygiena z jednoho kraje schopná vygenerovat žádanku na odběry v jiném kraji, takže tě akorát předali hygieně ve tvém kraji a čekal jsi na svou hygienu. Ale přesun mezi kraji pro ně byl problém. Pak se něco v jejich systému změnilo a hygiena ze SM kraje bez problémů poslala žádanku na odběry do nemocnice v mém kraji, poslala dokumenty mé obvoďačce. S hygienou v mém kraji jsem do kontaktu vůbec nepřišel. Jiní lidé (účastníci stejné akce) to ale měli jinak - ti čekali několik dalších dní, až se jim hygiena z jejich domácího kraje ozve a ta jím následně prý řekla, že do karantény už vůbec nemusí :lol:

V podstatě akorát nahlásíš kde v ČR jsi a kam bys chtěl jít na odběry a oni vygenerují žádanku. Do trvalého bydliště určitě nemusíš. (Mě to zastihlo v zahraničí, proto ten přesun 600 km).
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Mrkva: To je nesmysl. Datovku nemá a nemusí mít každý. A mail? Jak já prokážu, že je to můj mail, co jim diktuji do toho telefonu? Že to oni podepíšou, to je krásné, to by se ještě dalo, ale ten zbytek je totální nesmysl. Fikce doručení, nebudeš zrovna na pc atd. atd. Takže pokud by to šlo, jak ty píšeš, tak by se to rozhodnutí o karanténě mohl také člověk dozvědět, až by mu ta karanténa končila.
Dokážu si představit třeba kontaktování přes obvoďáka, ale tam je to stejné, navíc je hromada případů, kdy pacient nenechá u obvoďáka aktuální kontakty atd.
Asi bych to řekl jinak, není čas na hrdinství. Furt lepší tak, jak to je, než aby ses dozvěděl o nařízené karanténě (a tím pádem i jejím porušení) od hlídky PČR, třeba při kontrole v autě.
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MartinSk »

Tady nejde o hrdinství. Máme tady nějaké právní prostředí. A GDPR. A mám rozdávat kontakty na jiné lidi na základě nějakého neověřeného telefonu? Možnost změny zákona byla od března, nebo spíše od konce ledna....
Až uvidím, že stát funguje pružně, neřeší blbosti, dámy na hygienách obdobně, tak to bude pokyn i pro mne... Jsem v rámci možností odpovědný, nechodím ničemu naproti, snažím se předvídat. A totéž čekám, možná marně, i od protistrany... Kouknul jsem na několik webů KHS a tohle tam naprosto neřeší...
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MartinSk »

Plaga kritizuje hygienu, ředitelům má pomáhat. Tak to je asi názorná ukázka, jak to chodí na hygienách.. Doufám, že ne na všech...

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pl ... .seznam.cz
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tonda »

Takže oni stále špehují telefony?
Ok, přecházíme na režim letadlo. To je síla tohle. Chceš někoho odstranit, pošleš k němu do kanclu někoho s tou hroznou nemocí a firma je zakleknutá.

To volání je taky dobrý vtip. Nikomu bych do telefonu neřekl ani rodné číslo.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Rakovník - 1 třída z prvního stupně ZŠ jde celá do karantény, všechny děti musí na testy (chudáci) - důvodem je potvrzená nákaza jednoho rodiče žáka. 1 záři totiž proběhla uvítací "hodina" prvňáčků, které se účastnili i jejich rodičové (všici namačkáni v jedné malé třídě se zavřenými okny). Díky tomu, že roušky ve třídě nejsou povinné, a rodiče je také neměli, to bude zajímavé. A jedeme dál...
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Tondo, podle čeho jsi vydedukoval, že někdo sleduje telefony?
Já jsem pochopil, že Pefi byl na nějaké akci, která měla seznam účastníků. Dnes jsem byl na něčem podobném a byl tam seznam, kde se psalo Jméno, název společnosti, telefon a podpisem jsi stvrdil souhlas GPDR. Jestli to bylo něco podobného, tak to dohledávku a kontakt účastníku velmi ulehčuje. A v spoustě úřadů, podniků, jede recepce, kde se každá návštěva zapisuje.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Marty: Byl jsem jako host na venkovní akci, která měla evidovaný seznam účastníků a definovaný zasedací pořádek. Zatím se ví o jednom přenosu, kdy se nakazila osoba sedící u stolu hned vedle nakaženého, jinak všichni ostatní zatím negativní. Výsledek prvního testu mi přišel jako SMSka za 32 hodin po odběru.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

% pozitivnich vysledku z celkoveho poctu testovanych (jo, podobny graf jsem se davala pred par strankami). Aktualni stav ukazuje, ze hygienici tezce nezvladaji, prestali s preventivnim trasovanim a v podstate se ted jen snazi neztratit stopu...
Screenshot_20200903-192743_Samsung Internet.jpg
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Argonaut »

no hlavně si nemyslím, že hygiena někdy stíhala a dobře fungovala, možná tak za komára. Poslední leta to bylo odkladiště kontrolorů a kontrolorek restauraček a nemají tam schopné lidi. Stačí příběhy lidí, co coronu řešili...
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

no už to začíná nabývat prvky (tragi)komedie - vláda se začíná přesouvat do karantény, díky svým poradám bez ochran a nákazami mezi sebou, vrchní velitelka hygieny chytla to, proti čemu má bojovat, školáci a jejich rodičové chytaj covid jak na běžícím páse, protože neschopnost ministerstva školství dodat jasná a REALIZOVATELNÁ pravidla. Za chvíli budeme všem pro smích. K tomu dělňasi s IQ tique z hnůjdaje, kteří odmítají nosit roušky, bo je to strašně moc maminko moje, obtěžuje a já to nosit nebudu bo mi smrdí z huby a musím to s rouškou dejchat. 650 nových nakažených denně, více než v okolních státech. Jestli si někdo plánuje letošní návštěvu vánočních trhů někde v Německu nebo Rakousku, ať si nechá zajít chuť. Budou nám zavřeny hranice, ne kvůli naší vládě, ale z rohodnutí vlád ostatních států, protože budeme někde na úrovni čínského Wuhanu. Díky moc všem antirouško a jetojenchřipkařům, mrdající na všechna pravidla. Díky vám budou letošní vánoce prostě "skvělé". Jste spokojeni? Toho jste chtěli dosáhnout?
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Ano, přesně toho chtěli dosáhnout při simulaci pandemie koronaviru loni v říjnu... Myslím, že se jim daří plnit plány., byť se zpožděním díky zavedeným opatřením. Pravda dehonestována, skuteční odborníci umlčeni - není jim věnována pozornost, kdopak si dnes vzpomene na Pekovou? Ne to co o ní psali vytrhané z kontextů, ale to co skutečně sama říkaka, kolik z vás ji slyšelo?

Naštěstí se objevily další osobnosti - Flégr, Šerý, Palkovič, ale opět jim není dán patřičný prostor. Jestliže jedno médium uveřejní plno manipulativních blábolů jako od Žaloudíka a pak tam dá Flégra, no tak co si průměrný vohnout vybere? Prapodivného vědce?

Armáda, ne vláda, měla řídit krizový stav.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MartinSk »

Skvělý rozhovor s prof. Jaroslavem Flegrem. A jenom taková drobnost hned v počátku rozhovoru v 2.25 min - otázka pana Strakatého: "Co říkáte že i velmi exponovaní lidé (Rážová a spol...) se tímto virem nakazí?" - Odpověď: "No..., jsou stejně lehkomyslní jako ostatní..."

https://www.youtube.com/watch?v=60kuUDoz7LI
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

devlop píše: 03.09.2020 20:16 Jestli si někdo plánuje letošní návštěvu vánočních trhů někde v Německu nebo Rakousku, ať si nechá zajít chuť. . Díky vám budou letošní vánoce prostě "skvělé". Jste spokojeni? Toho jste chtěli dosáhnout?
Trochu tomu nerozumím - četl jsem tu tuny nadávek na ty, co jeli na dovolenou do Chorvatska, Rakouska, nebo Itálie, že sem přitáhli mor, kvůli kterému, nebude asi možné jet na Vánoce "nach Dresden Schnaps zu trinken".
Já nevím, mně osobně jsou Vánoce v Reichu nebo Österreichu stejně u prdele, jako dovolená v Chorvatsku. Tj. kvičení dovolenkářů antiletních, leč Vánočních, že kvůli letním si neužijí Vánoce v Říši mě přijde nerozlišitelné a komické. Možná snad radši to upocené Chorvatsko, než muslimské Drážďany... Ale nejlépe ani jedno.
Takže pro mě rozhodně budou letošní Vánoce skvělé, protože je strávím s lidmi, které miluji :D :yes a nějaké zasrané gumové Weihnachtsmanny za betonovými zátarasy obklopené muslimy k tomu vůbec nepotřebuji. Ba naopak. Tenle příspěvek mi přijde, jako když zimní paštikář nadává letnímu, že kvůli němu si tu zimní paštiku bude muset sežrat ve Stromovce a ne v Prátru.
bacil píše: 03.09.2020 20:59 Pravda dehonestována, skuteční odborníci umlčeni - není jim věnována pozornost, kdopak si dnes vzpomene na Pekovou?
Jednak nevím, kde je skutečná pravda (to ví bezpečně většinou jen pologramotní blbci, jak by volně řekl pan Werich), druhak mám pocit, že nemůžu ani otevřít plechovku s tuňákem, aby na mě nevybafla MUDr. Peková, takže asi taková disidentka nebude. Navíc pořád nevím, čím je povolanejší k hodnocení COVIDu, než jiní. Jen proto, že byla první, komu z analyzátoru, k jehož obsluze je potřeba vzdělání šimpanze, vypadlo SARS2 positive?
Óðinn á yðr alla
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

To Argonaut: Myslím si, že lidem na hygieně hodně křivdíš - znám tam dost šikovných a schopných lékařů, lékařek i asistentek hygienické služby, kteří pracují od začátku Covidu na hranici svých sil a není jejich chybou, že porevoluční politici systematicky ořezali naši světově uznávanou hygienickou službu až na kost. (Prof. Raška se podílel na založení WHO i významně na eradikaci pravých neštovic)
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4246
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Lyster »

Tak já jsem se dnes (je tedy po půlnoci) takže už vlastně včera, po cca půl roce vrátil zpět do svého bytu na ZŠ. Sice ještě stále oficiálně marodím (kvůli té operaci oka, kdyby někdo nevěděl,) ale přeci i tak budu otvírat a zavírat školu atp. Aby to chudák kolega nemusel dělat za mě a nebo to doslova od rána do večera. Tak jsem vážně zvědavý, jak se ten koronavirus na ZŠ rozjede za týden -14 dní. Když jako celkem mladý člověk, tak ale s diabetem prvního typu z toho nemám zrovna radost. Ikdyž diabetici druhého typu na tom budou asi hůř. Přeci jen, nějakou komplikaci bych mohl mít. Ale na druhou stranu, raději bych kdyby jsem to prodělal, než aby jsem se nechal očkovat nějakým sajrajtem, který není ani řádně otestovaný. Tak snad to nebude tak horké. Ale když si vezmu průměrné stáří učitelů a učitelek na zdejší škole, jestli se to tu vážně rozjede, bude to docela masakr.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MarS »

proforma píše: 02.09.2020 11:02
cipis píše: 02.09.2020 10:59S tímhle přístupem "radši jdu pryč" toho moc nezmůžeme. Brečíme tu na fóru, jací jsou lidé hovada, jací jsou magoři tady a támhle, ale to je asi tak všechno. Výsledek nula nula nic. Potom je opravdu nejjednodušší se připojit ke zbytku stáda a nedělat vůbec nic ...
Ne, Cipisi, ja jsem to vyhodnotila jinak: zakladni obrannou strategii je vyhnout se problemum, pripadne utect. Presne to jsem udelala. Jednoduche, ucinne.
Uz jsem si od tech ne-rouskaru uzila dost, nemam potrebu si nechat nadavat kazdy den.

Tak pokud to bylo podobný hovado viz video, tam toho moc neuděláš...btw řekl někdo tomu policajtovi, že ten obušek se dá i použít? :head

https://twitter.com/StopComplying/statu ... 5842998272
Odpovědět