Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

a jedna stylová fotka z jednání - podobná sestava a premiér :) to je na nějakou vtipnou úpravu https://prazska.drbna.cz/files/drbna/im ... zolaci.jpg
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

V UK je to na jaře pěkně pokosilo a teď to tam berou lidi vážně. V ČR, ale taky Rakousku, na to lidi dost kašlou a hledají jak s opatřeníma vydrbat. V Rakousku do lanovky (Alpy) člověk musí s rouškou, nicméně místní to respektují tak z 80-90 procent a co mě dostalo, byť na lanovce skoro nikdo nejezdil, tak se našlo pár německy hovořících kréténů, kteří se museli vecpat do naší kabinky, protože nemohli 30 sekund počkat na svoji kabinku - lanovka byla vytížena na 10 procfent, takže každý mohl mít kabinku jen sám pro sebe. Hypermarket v Rakousku - roušky zřejmě povinné pouze v prodejně s potravinami, jinak na to lidi celkem kašlali. Ve fastfoodu měl roušky obvykle pouze personál, vrcholným zážitkem z Rakouska bylo, když si borec obsluhující stroj na zmrzlinu při otevírán kanystru s hmotou na výrobu zmrzliny pomáhal zubama těsně před tím, než tu hmotu nalil do výrobníku zmrzliny ...
ČR a AT si tak nějak mohou podat ruce a koncem podzimu budeme Anglii těžce závidět, jak to hezky zvládli.

Jinak v moravskoslezkém kraji pomáhá hygieně armáda, protože na mém papíru z KHS je uveden jako titul rotmistr - a telefonický rozhovor byl vedený velmi profesionálně (stručný, krátký, jasný). Armáda: :yes
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dr78 »

PeFi, ono je to stejné i u nás. Na vlastní oči jsem viděl toto: prodavačka v Bille s rouškou, ale nos ji z ní kouká, latex rukavice, ... ale když nabírala šunku, tak si rukavicí utřela nos, a pokračovala v činnosti... :oops: Ještě že na šunce nebyly nudle. Brrr. Ikdyž v nudli budou jen max. viry z rodiny bezpečných korona virů a ne NCOV-19. :lol: Více méně nudle jsou vlastně výhra. Takže příště už jen balenou šunku.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Na tom je smutné, že to je hnus i normálně, mají na to školení a stejně se furt olizují prsty, sahá se na nos, pusu atd. I v potravinářství.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Pekla jsem buchty, trochu jsem tu troubu roztopila... Myslim, ze zitra rano se s prirustky budeme pohybovat okolo 600. Prechazim na vyssi stupen FFP.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Trochu jsem projela webovky a FB okolnich mest. Jen tak ze zajmu. V okoli do 20 km ma kazde mesto nad 4 tis. obyv. minimalne 1 skolu v karantene nebo s reditelskym volnem do patku na desinfekci.

Koukam, ze to bude jeste vetsi ficak, nez jsem v cervenci predpokladala. Otazka za 10 bludistaku: co udelaji tisice deti, ktere se konecne po pul roce videly s kamarady a ted maji neocekavane 2 dny volna?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

No už i Vojtěch jde do karantény, jen Andy to odmítl prý měl roušku a seděl bokem a větralo se. Tvl. příklady táhnou. Takže máme důvod,proč na to všichni budou házet bobek, ještě více než teď. :puke
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vrabi »

Sice se mě to netýká, ale mám jeden technický dotaz.
Když je škola v karanténě nebo zavřená, dostatne rodič dítěte 1. stupně v současné době volno a ošetřovné ?
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

vrabi, ano, ale jen 9 dnů, samoživitel 16 dnů
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/os ... u-40332882
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jason »

Neprijde vam to uz trosku pres caru bolat policajty na kaslajiciho cloveka?????
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FMJ »

Spíš mi přijde přes čáru kašlat a jít mezi lidi.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Jason: trochu tu situaci popiš, kde ten tvůj člověk kašle? Venku v parku, venku v lese, nebo v obchodě na volné pečivo, v metru bez roušky do xichtu jinému člověku sedícímu naproti? Nebo jiná situace? ;) Stále si to lidé neuvědomují - svým sobeckým jednáním nyní ovlivňujeme životy ostatních - karanténa, testy (dost nepříjemné), nemocenská, menší příjem, ušlé zisky atd. jen kvůli PÍČUSŮM CO SI NEDOKÁŽÍ NASADIT ROUŠKU na pár minut a nekašlat do xichtu ostatním... V takovém případě ano, sobeckého píčuse musí někdo poučit, že nyní jsme v trochu jiné situaci než běžná chřipečka, pokud to nedokáže pochopit sám.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

@Jason: Jo, to je přes čáru. Pokud stát nenařídí, že každý musí mít v místě xy roušku, tak je to plýtvání zdroji.

Jiná situace by byla, kdyby oop byly povinný, např jako je to teď v mhd, a někdo je tam neměl + měl projevy + odmítal situaci napravit. Tam je bohužel/bohudík eskalace konfliktu směrem na patřičný orgán na místě.


Otázka do pléna: kdo máte domácnosti v platnosti tyto body jarního drilu? Jak to snáší vaše rodiny?
- Sociální interakce: nepodávání rukou; odstup od lidí z rodiny či v práci, když se přiblíží; přátelské upozornění na případné nedodržení bezpečnostních postupů
- Logistika: dekontaminace balených potravin; omezení nebalených potravin
- Zdraví: očkování proti letošní chřipce; tablety vitaminu D; vůle nezbláznit se, když si vaši nejbližší myslí, že žádná pandemie není / je to hoax atd.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Já do jisté míry. Tedy zatím držím 1. Stupeň. Ta bezkontaktnost platí mimo domluvený okruh osob, rodinu. Nákupy dělám sám. Roušky a respiratory podle cíle cesty včetně rukavic. Ale synovym nástupem do školy to budu zítra měnit. Jídlo si nosí z domova, pití taky. Ale budeme muset okruh rodiny, tedy starších opustit a oni přejdou na jarní poloizolaci. Prd nadělám
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Grunt »

Vím, že už mi to bylo cca., před půl rokem (při náběhu první vlny) vyvraceno, ale jak je to vlastně se sluníčkem a šířením virových onemocnění? Čím si vysvětlit náběh té druhé vlny pokud ne počasím? Dodám, že od dnešního dne nás čeká přesně půl roku než zas začne trochu svítit sluníčko. Doufám že se zas na půl roku nezavřou hranice a nebudeme tady půl roku běhat s plachtama na ústech.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

Tak Dušek je v tom s Rážovou.
To nevymyslíš, jsem zvědavý kdo bude další.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/dals ... .seznam.cz
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Max »

Quido: Já jsem přez léto pouze doplnil zásoby roušek respirátorů dezinfekcí apod., kdyby se situace zhoršila. jinak momentálně žádná opatření nedodržujeme, maximálně dezinfekci rukou po nákupu v supermarketu.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Dušek nebude jediný, mrkněte na ty fotky z jednání minulý týden co jsrm dával odkaz výše, a to byla jen jedna z mnoha akcí. Maj tam i soupisku :) good luck!
Jednání se zúčastnili prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý, tajemník Úřadu Hospodářské komory Tomáš Vrbík, předseda Sekce zdravotních a sociálních služeb Komory Ivo Hlaváč, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Úřadu vlády Roman Prymula, hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová, ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek a náměstek ředitele VZP ČR pro zdravotní péči David Šmehlík.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Mne dneska pobavila prazska hygienicka Razova na CT.
Redaktorka: Vy jste mela v patek s pani Jagrovou pomerne dlouhe jednani, pujdete take do karanteny?
Razova: Podle nasich metodik je nakazeny clovek infekcni 48 pred testem, takze mne nakazit nemohla.

!!! Smarja, to je logika! Co tam ta zenska na tom vedoucim miste jeste dela?! Jestli se tahle "kecpertka" ridi nejakou blbou ceskou tabulkou, a ne zkusenostma ze sveta, tak uz se nedivim, ze jim Praha exploduje pod rukama. Hlavne ze je vsechno v pohode... Tyhle slepici bych fakt prala, aby si to uzila osobne.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

Nový příspěvek od proforma » 02 zář 2020, 18:41

Pekla jsem buchty, trochu jsem tu troubu roztopila... Myslim, ze zitra rano se s prirustky budeme pohybovat okolo 600. Prechazim na vyssi stupen FFP.
Obávám se, že máš Proformo zase pravdu
https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... .seznam.cz

.. do středy do večera přibylo již 456 nakažených...!
Odpovědět