Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
TomSmith
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TomSmith »

Jak v praxi vypadá "chytrá" karanténa:

Od Eva Galaczová. Tuto zprávu posílám na ministerstvo zdravotnictví. Byla bych ráda, kdyby se to dozvědělo, co nejvíce lidí, aby se začala situace KONEČNĚ řešit. Za sdílení děkuji.
Vážení,
Ráda bych tímto podala zprávu o tom, jak se v našem regionu na Třinecku postupuje v případě nákazy koronavirem. Matka pracuje v malém obchodě s potravinami. Jedna z prodavaček měla pozitivní test na koronavirus z pátku minulého týdne (manžel, horník, také pozitivní). Byla v kontaktu se všemi ostatními prodavačkami, ale nikomu kromě ní nebyla nařízena karanténa, potraviny fungují v běžném režimu. Od neděle minulého týdne má matka vysoké teploty, bolesti zad, kloubů, kašel, zvracení. O den později podobné příznaky vykazuje i otec. Od pondělí každý den volají na KHS Ostrava, jediná odpověď: čekejte. V sobotu (den před prvními příznaky) byli rodiče na oslavě, které se účastnilo 40 lidí. Od Včerejška (čtvrtek) už někteří z nich mají horečky. Stále se nikdo nestará, i když tito lidé mohou být v kontaktu s desítkami dalších lidí (někteří si pro jistotu z vlastní iniciativy vzali v práci dovolenou, spoustu z nich ale musí chodit do zaměstnání). Včera, tedy týden od doby, kdy měla matčina
spolupracovnice pozitivní test, měli rodiče telefonát, že v rámci chytré karantény by je rádi INFORMOVALI, že byli v kontaktu s nakaženou osobou a že posílají odběrovou sanitu. Sanita už druhý den stále nedorazila. Otec si zařídil testování u své obvodní lékařky, dojel si tedy dnes na test, matce lékařka vypsala žádanku na test po několika telefonátech až na příští týden, a to 50 km od bydliště, kam si mají sami dojet s vysokými horečkami. Na jednu stranu chápu, že případu v našem regionu je spoustu, co nechápu je, že se přednostně neřeší lidé s příznaky a jejich kontakty. Rodiče prožívají kromě nepříjemného průběhu nemoci (s velkou pravděpodobností koronaviru) také velké stresy a tlak z toho, že nakazili návštěvníky oslavy, kteří každý den volají, jaké mají výsledky testu, na což jim nemohou odpovědět.
poloventilator

Příspěvek od poloventilator »

No bohovske vyhlidky. Matematika je neuprosna. Exponencialni vyvoj bude. Je dobre se na nej pripravit uz dnes.
marabu

Příspěvek od marabu »

marabu píše:
29.06.2020 23:00
... Otázka je, jaká je opravdová kapacita tzv. chytré karantény? Neboli, jsme schopni ve stavu 300 pozitivních, vyhledat jejich další kontakty včas, než infikují více než 1 člověka? Tohle bych v prezentacích viděl raději, než obarvené mapy.
Neuběhl ani týden a odpověď je v součastnosti jasná. Bylo na konci měsíce jasné, že pro takové množství nové infikovaných nemá karanténa kapacitu?? počítám že ano. KHS také ministerstvo v danou chvíli informovala o stavu a že je třeba udělat rozhodnutí o plošných opatřeních pro okresy a možnosti izolace. Někdo musel rozhodnout NE, ať to byl kdokoliv, odpovědnost je politická.
Výmluvy tipů horníci jsou nezodpovědní, jsou dost mimo, lidi potřebují pracovat a dokud jim to oficielně nezakáží a tím nedají šanci na nějakou náhradu) nemohou počítat, že zůstanou doma, když budou mít rýmu.
Martysedlak

Příspěvek od Martysedlak »

Výsledky stále neznámé 😥.
Snad nevolají proto, že jsme negativní a přednost mají ti, kteří jsou pozitivní.
Na krajské hygienické stanici se člověk nedostane přes automat, "volejte praktickému lékaři", a típ. Konec hovoru.
Zpráva z Facebooku synovec a jeho rodina stále čekají. Myslím že trasování narazilo na limity. Jinak v MS Kraji jako by se nic nedělo. Doobjednal jsem respilony navíc pro strýčka náhodu.
bacil

Příspěvek od bacil »

Pro srovnání s týden starým, stejně upraveným obrázkem (křivka - RGB barvy stažené na 242)
viewtopic.php?p=218632#p218632
c2.png
FarmářJan

Příspěvek od FarmářJan »

Vojtěch: "nedochází k masivnímu šíření". "Není důvod k panice" https://www.lidovky.cz/domov/zive-odbor ... _domov_sei

A pro ty co si všímají, všichni na té tiskovce mají včetně ministra roušky, když už týden se nemusí nosit(blbci si to dnes překládají nesmí nosit) a jsou podle záběrů na konci záznamu mnoho metrů před novináři.
devlop

Příspěvek od devlop »

Jan: jj, taky jsem si říkal, jestli se najde nějaký novinář, a zeptá se jich, proč mají roušky, když ti stejní lidé odsouhlasili zrušení povinnosti nošení roušek i v uzavřených prostorách hypermarketů, MHD, kinech, divadlech atd. se stovkami lidí, protože to již přeci není nutné a nákaza ustupuje :chuckle
FarmářJan

Příspěvek od FarmářJan »

a ještě pro jistotu se nebudou dělat denní souhrny, aby to nemátlo lidi...
"Skóre už nebudeme vyvěšovat v denních profilech, jelikož je dost citlivé a často se proměňuje. To potom vedlo k řadě nesmyslných debat, jestli něco znamená když se nějaká hodnota za den zvýší ze čtyřky na pětku a tak dále. Ode dneška už tak na webových stránkách vyvěsíme týdenní shrnutí skóre za uplynulý týden. Týden je přeci jen období, které shrnout lze, zatímco denní výkyvy nejsou pro nějakou sumarizaci vhodné," dodal Ladislav Dušek, ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky

Tak to jo, to je opatření hodné odborníků.
mukl

Příspěvek od mukl »

Ty "statistiky" snad někdo sleduje? :wasntme
Statisticky jsme všichni "tak napůl" mladí, zdraví a bohatí..... :kiss
L.C.

Příspěvek od L.C. »

Nám šlo hlavně o člověka soudruhu Dušku.
Kefalín, tydle starosti můžete pustit z hlavy. Lidí je na světě jako sraček ;-).

Nejděsivější na tom všem je, že TOHLE se podílí na řízení státu. Pak mají mít na něj navázané instutuce, potažmo stát sám, nějakou úctu, není-liž pravda?
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Paul

Příspěvek od Paul »

To by tak hrálo, abychom věděli kolik je nakažených a aby vláda měla nějaký koncept.

A jinak ono je už zase vše při starém:

Babišova starost o obyvatelstvo a republiku je nulová. Udělal si PR na začátku, teď už to je cajk. V rozpočtu udělá klidně bilionovou díru, protože proč ne.

Vojtěch je úplně mimo už od začátku. Vždycky se mi líbí jak v televizních debatách řeší jestli má dané ministerstvo řídit odborník a nebo manažer/ekonom. No a Vojtěch klasicky není ani jedno a navíc je to blb.

Al Hamajda se opět přeorientoval na hledání nenávistných projevů na internetu, k aplikování cenzury, k prosazování migrantů. Ono co nevidět přijdou noty z Reichu vzhledem k jejich předsednictví v EU od 1.7.
PeFi

Příspěvek od PeFi »

Vyřešení otázky jestli "manažer nebo odborník" je celkem jednoduché, když se podáváme na krajní případy:
a) schopný manažer a nulové odborné znalosti,
b) celkem neschopný manažer, ale zato odborník,

Asi se bez problémů shodneme, že varianta a) přinese mnohem lepší výsledky, než varianta b).
----
Dušek na mě při rozhovorech v TV působil poměrně rozumně, otázka však je, jaké dostává zadání.

Na vrcholu první vlny jsme dle worldometers měli cca 5200 aktivních případů, pak to kleslo na 2400 aktivních případů a nyní máme cca 4400 případů a vesele si stoupáme.
https://www.worldometers.info/coronavir ... -republic/

Celkem podobně jako my si jednu doby vedlo Finsko, ale je vidět, že oni, na rozdíl od ČR, zvládají zatraceně dobře držet R<1:
https://www.worldometers.info/coronavir ... y/finland/
pedro!

Příspěvek od pedro! »

Na worldometers jsem zaregistroval v posledním týdnu v ČR 3 vzkřísení. Mám to otevřené v tabu a pamatuji stav 353, pak 351, včera 350 a dnes 351. Ovšem že to může být měněním metodiky, ale měnit metodiku v průběhu nějaké studie či sběru statistických dat, hm taková diplomka by asi normálně neprošla.
Martysedlak

Příspěvek od Martysedlak »

Ty vzkříšení to už Andy avizoval že to umí 😂.
Ale vážně mě spíš sere jak nám lítají denní nárůsty. Kdyby to klesalo postupně (nebo stoupalo) ale ono to lítá. Po víkendu máme zázračný pokles klidně o 50% a od středy to že se skočí nahoru. To je pro mě známka že nám sytém moc nefunguje a o víkendu se testování moc neděje.
viktor

Příspěvek od viktor »

neboj az prazaci udelaj na karlovo moste spolecnou zranici ted s nazvem vitej ( před tim bylo louceni ) s koronovirusem tak se to zas srovna :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Equestrian

Příspěvek od Equestrian »

Ono jsme p. Koronu nestačili ani pořádně přivítat a v Praze se s ním loučili, však ono všeho do času, tímhle stylem "mám to na salámu" bude vítání tak rychlý, že se to dorovná co by dup. Tož v té Prahe pak nebudů stačit nosit na stól :)
"Je lépe být připraven na příležitost a nemít ji, než příležitost mít a nebýt na ni připraven"
Rafael

Příspěvek od Rafael »

Ostrava!!!
Celý den se tomu ČT24 z Dolní oblasti věnuje a stává se dočasně "slavnou".
*
(Část Valašského království zasahuje i do Moravskoslezského kraje.).
Tak hlásím svou zvýšenou možnost toxicitity a čtěte mě s max. opatrnosti!
*
SM kraj zavádí přísnější opatření proti viru. Asi už se nějaké "rozvolňování" dočasně ruší.
*
Já tomu nerozumím, tak nemůžu nic chválit a ani kritizovat....
*
Ale srandu si z toho udělat musím.
Restaurace a hospůdky můžou otevřít až od 08:00hod.
*
To si kuwaaa, lidé pracující na směny, noční, musí počkat a ostatní normálně ne?
Kdy a kde si můžou něco dát aby do dalšího nástupu do práce "vystřízlivěli"?
*
Neberu to přímo z pohledu nějakého alkoholika, ale i z hlediska pár zoufalců co ještě provozují takové dělnické hospůdky.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Pez

Příspěvek od Pez »

Bylo by to celé k smíchu, kdyby to nebylo k pláči.
Oni to vyhlásí klidně s okamžitou platností i když už to měli nachystané 13.7. Kur....y jedny. To je neschopnost, že by člověk 🤮
Navíc už zakazují používat respiratory s výdechovým ventilkem a nařizují použití ffp2 při návštěvě nemocnic.
Screenshot_20200717-161319.png
Celá vyhláška
Přílohy
mimoradne_opatreni_2020_15_2.pdf
(2.68 MiB) Staženo 38 x
Wdog

Příspěvek od Wdog »

Pez píše:
17.07.2020 15:29
...
Navíc už zakazují používat respiratory s výdechovým ventilkem a nařizují použití ffp2 při návštěvě nemocnic.
...
Tak ono to určitou logiku má, nechtějí si nechat nakazit nemocnice a LDN, takže tam nesmí nechránění lidi z venku, a to i pokud mají respirátor s výdechovým ventilem.

Ale nikdo ti (zatím :? ) nezakazuje nosit respirátor s výdechovým ventilem kdekoli po venku dle tvého uvážení.
Pez

Příspěvek od Pez »

Mě osobně to nevadí, myslím respiratory, já jsem vybaven. Bohužel znám spoustu lidí, kteří ne.
Na jaře, bylo doporučení překrýt ventilek, teď je to už zákaz.
Je spousta lidi, kteří musí do nemocnic často chodit a opravdu nemají respiratory ffp2 hned teď. Co ti, kteri tam mají jít třeba zítra?
Ještě nedávno stačily dle vlády rousky,.
Vadí mi právě ta nekoncepčnost.
Zrovna jsem koukal na tiskovou zpěváka a on to normálně hodil na krajskou hygienu, já nic já muzikant, za vše můžou oni. Pomalu byl stejně prakvapeny jako já.
Odpovědět