Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Jo. Ještě k 12.5. šel ten zeleno cervenej graf na min zdravotnictvi mírně nahoru. Dělal jsem si z toho zvětšení s čísly. Až dnes vypadá jejich graf optimisticky, je z kopce, upraven od začátku května a to nebylo.
Nejdřív jsem myslel, že se mi divně ukazuje v mobilu.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

L.C. píše: 14.05.2020 20:38 Nyní se však objevuje názorový trend, že např. přijatá opatření byla přílišná a že nestála za to, protože stála více životů než samotný koronavirus (https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... _campaign=)
Stephan má možná pravdu v tom, že v německu to tak bylo. Srovnejte si prosím počty mrtvých v německu s počty nakažených.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Upravil jsem trochu styly http://koronagrafy.techbrick.cz/cs/index.html a zvětšil grafy. A hlavně jsem to celé upravil tak, aby to mohlo jet i z disku počítače, nejen z webserveru v rootu. Autoři jsou podle toho zřejmě ještě studenti. Nejde sem nahrát ZIP, tak smažte příponu .DOC a rozbalte to. Soubor Index.htm pak otevřete. Chce to šiiirokou obrazovku.

Historie dat MZČR je pak tady a dají se zkoumat změny https://github.com/kukosek/czech-covid- ... firmed.csv
Přílohy
koronagrafy.zip.doc
(96.54 KiB) Staženo 90 x
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Bacil: možná máte pravdu, jenže podle toho, co vídím, tak srovnávat můžeme ledacos, ale srovnáváme jen ta data, která máme k dispozici a buďme upřímní, nevypadá to, že by byly zrovna košer. Kdyby každá země měla stejnou metodiku zpracování a vyhodnocování dat a stejná přijatá opatření, mohli bychom z toho něco usuzovat, takhle se jen honíme za duchy a to tím spíše, když se nám mění hodnoty přímo před očima, jak tu neustále upozorňuje Bivoj. Opravdu si nedělám iluze, že v Německu, či kdekoli jinde, to bude jiné.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Naopak, vypovídací hodnotu to takto má obrovskou, ale ne pro nás. Kombinují se různé metodiky a různá opatření a potom se z toho vybere to nejlepší - pro majitele FEDu samozřejmě. V Rusku mají nemocnice a hygiena prakticky stejně odmítavý přístup jako u nás. Ale liší se to i tam podle oblasti - někde u hranic s čínou dokonce ani netestují, jen úspěšně podávají velký a proměnný mix léků který si zdejší doktoři ani neumí představit a kombinovat. Prostě všechno je pokus na lidstvu. Dokonce i Bill Gates zkoumá, jestli to má takový průběh, jako při simulaci na konferenci Event201 a navrhuje tu tetovací očkování, tu čipovací očkování... Zjevení Svatého Jana...
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od guntroll »

Super odzdrojovaný článek o covidu - asi některé nepotěší, ale dle je psán střízlivě.

https://swprs.org/fakta-o-covid-19/
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

guntroll: No já bych byl hodně opatrný. Zmiňuješ, že je to kvalitně odzdrojované, jenomže já jako zdroje vidím převážně tiskové agentury, jen zřídka je tam studie, takže nemalá část zdrojů je kvalitativně příšerný balast.

Už to, že je to takový balast v kombinaci s tím, že to je přeložené do 22 jazyků mi podsouvá otázku - kdo tuhle (des)informační kampaň financuje a jaké zájmy tím sleduje?

4. Až třetina všech osob již má určitou předchozí imunitu vůči Covid-19 díky kontaktu s koronaviry (tj. běžnými nachlazeními) v minulosti.

Super, zde se odkazují na studii: https://www.medrxiv.org/content/10.1101 ... 20061440v1
Když si přečtu ten abstrakt studie (celá studie přístupná na odkaze není), tak to podle mě vzbuzuje víc otázek, než odpovědí. Například proč má pouze 84% nemocných protilátky a také jakou míru ochrany reálně poskytuje to, že u 34% zdravých lidí našli protilátky?

14.Země bez zákazu vycházení a zákazů kontaktu, jako je Japonsko, Jižní Korea nebo Švédsko, nezažily negativnější průběh událostí než jiné země. Světová zdravotnická organizace (WHO) dokonce ocenila Švédsko, které nyní těží z vyšší imunity ve srovnání s zeměmi s o
mezeními.


Super, o imunitě se pořád neví skoro nic, ale chválíme Švédsko, které má na milion obyvatel 361 mrtvých, tj. 12x víc než ČR. 12x víc mrtvých je podle mě celkem masakr a podle nich to není nic?
Japonsko (87 místo) a Korea (93 místoú s disciplínou, dohledáváním, rouškami na každém kroku hodíme do jednoho pytle Švédskem (8 místo). Umístění dle mrtvých na 1 milion obyvatel.

16. Na rozdíl od původních předpokladů různé studie ukázaly, že neexistuje důkaz o tom, že by se virus šířil aerosoly (tj. částicemi proudícími se vzduchem) nebo prostřednictvím povrchových infekcí (např. na klikách dveří, smartphonech nebo v kadeřnictví).

Důkaz neexistuje, nicméně zase tak úplně růžové to není
https://www.scientificamerican.com/arti ... w-so-far1/
Ale než by citovali Scientific American, který se jim nehodí, tak radši budou citovat Daily Telegraph, že ...

Dále např. bod 17 - tímto jsem se celkem zabýval tak jsem si ho proto vybral:
"17. Neexistují ani vědecké důkazy o účinnosti roušek u zdravých nebo asymptomatických jedinců. Naopak odborníci varují, že takové masky narušují normální dýchání a mohou se stát „nositeli nákazy“. Přední lékaři to označují za „mediální humbuk“ a „absurditu“."

Blbý je, že jsem si zcela jistý, že jsem studie, které mapovaly účinnost roušek (během epidemie chřipky), četl a to minimálně dvě. Takže bod 17 je lež jako věž.

Střízlivě píše ten Scientific American. Tohle je brutálně nevyvážená výborně napsaná manipulace jako hrom.
Mi ten text přijde celkově extrémně podezřelý a manipulativní a tak mi nezbývá než si položit otázku Qui bono?
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Pane plukovníku, neházejte národ přes palubu kvůli několika ...ehhm... ve vládě! Myslím, že to máte v hlavě dobře srovnaný a víte moc dobře co a jak, jenom vás brzdí nějaká krákora.

https://echo24.cz/a/SKPEA/prymula-na-mi ... e-podminky
Náměstek ministra zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula premiéru Andreji Babišovi oznámil, že na konci května z resortu odejde. Jeho rozhodnutí by mohly změnit jen dvě podmínky, které si stanovil.
...zdůraznil, že odchod je podmíněný. Podmínky ale nechtěl přiblížit.
Milá vládo, jestli to pečete za mrzký peníz z něčí ambasády, tak se vám to šeredně vymstí a příští premiér bude Prymula! Co premiér... Tak makejte dělat pro dobro voličů!
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

bacil píše: 15.05.2020 12:31 Naopak, vypovídací hodnotu to takto má obrovskou, ale ne pro nás. Kombinují se různé metodiky a různá opatření a potom se z toho vybere to nejlepší - pro majitele FEDu samozřejmě. V Rusku mají nemocnice a hygiena prakticky stejně odmítavý přístup jako u nás. Ale liší se to i tam podle oblasti - někde u hranic s čínou dokonce ani netestují, jen úspěšně podávají velký a proměnný mix léků který si zdejší doktoři ani neumí představit a kombinovat. Prostě všechno je pokus na lidstvu. Dokonce i Bill Gates zkoumá, jestli to má takový průběh, jako při simulaci na konferenci Event201 a navrhuje tu tetovací očkování, tu čipovací očkování... Zjevení Svatého Jana...
Pokud je to takto tak se shodneme. Musím ovšem napsat bohužel, protože je to opravdu masakr. A on to je masakr, pokud se chválí Švédsko s dvanáctinásobným počtem mrtvých (podle mně je o hodně vyšší, protože staří lidé v těch jejich povedených statistikách nejspíše nebudou vůbec ani zahrnuti) a haní země, které se k tomu postavily celkem rozumně, jak tu předestřel PeFi.

Co se týká toho čipovacího očkování, tak pořád naivně doufám, že tu technologii nemají ještě dostatečně zmáknutou. Navíc si nedovedu představit, že bych se něčemu podobnému podrobil dobrovolně.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

guntroll píše: 15.05.2020 16:21 ...odzdrojovaný článek o covidu... - asi některé nepotěší, ale dle je psán střízlivě.
Střízlivě psaný článek si fakt představuji jinak, jak tuto údernou agitku (uznávám, pro neznalé chytře napsanou). Asi nejzásadnější věci a nesmysly už pěkně shrnul PeFi...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od guntroll »

Jasan, nečetl jsem všechny odkazy a určitě jsou lepší a horší zdroje. I když se osobně víc kloním k tomu že covid není tak hrozný jako jeho ekonomické dopady.

Ostatně - je vůbec nějaký celosvětově nastavený mustr co je a co není smrt díky COVIDu? Protože pokud ne, to nám trošku rozhazuje čísla, samozřejmě oběma směry.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Tak prý se reprodukční číslo vrátilo zpět na číslo 1 a zřejmě poroste... a to od 25.5. padá povinné nošení roušek na veřejných prostranstvích, tak to jsem tedy na ten další průběh zvědavý.

S tím mustrem co je a co není úmrtí na COVID - těžko říct, to máš jako kdyby jsi chtěl mustr pro klasifikaci na úmrtí způsobené virem HIV. Nic takovéh není, Freddie Mercury zemřel v podstatě na zápal plic. ;)
Uživatelský avatar
Dweit
Příspěvky: 5
Registrován: 12.03.2020 11:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Dweit »

Tak se stalo co jsem nechtěl a ležím v nemocnici v SČ kraji. Ozval se slepák. Při příjezdu mě umístili do “Covidaria” , kde nebyl kromě doktorů nikdo. Tady v nemocnici prý měli tři pacienty s Covid. Já dojel s teplotou 37.8 a nic se nekonalo. Změřili mi ji a poté rovnou na chíru. Doktoři pouze roušky na jedno použití a podle jejich slov je to za námi a jsou celkem klidní. Lékařka co mě brala měla navíc po operaci srdce. Màm z toho rozporuplné pocity.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Brzké uzdravení přeji 👍🙂
Udělám co musím
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Tvrzení, že je to za námi, je několik týdnů až měsíc stará informace. Momentálně se stav "je to za námi" změnil na "je to před námi", neboť kdyby to bylo za námi, tak dnes máme třetinový přírůstek, než nyní je. S tím uvolněním roušek a zvýšením Ro to nevypadá dobře a bude nutné opravdu nasadit filtry a dekontaminační postupy, které dřív (když to nosili všichni) nebyly vůbec nutné.
c193.png
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

mám také obavy z toho, že i když se teď bude situace zhoršovat, vláda se už neodváží k žádným velkým restrikcím. Předopkládám i o dost menší informovanost o aktuálním stavu v médiích, a co není omíláno v telce, pro spoustu lidí jako by neexistovalo. Všichni to už berou jako vyřešené, vše se naplno rozjíždí. Dnes nám zaměstnavtel oznámil, že končí homeoffice, všici urááá do kanclu, prý máme dodržovat jen odstupy 2m :chuckle Nevím jak to řešit ve výtahu, když se tam klasicky narve 10 lidí. Co jsem sledoval, tak venku ve městě spousta lidí už bez roušek, na zahrádkách u restaurací narváno, lidi sedí namačkání půl metru od sebe. Pohoda, klídek, všechno v píči maj, léto přichází.

Doplňuji repirátory (zrovna mi dnes jeden 3M odešel, praskla gumička, nejslabší místo) a latexové rukavice. Dokupuji dezinfekce. Teď už to podle mne dospělo do fáze, kdy už je to každého vlastní boj, jak se k tomu postaví. Asi pak budu jeden z ojedinělých exotů, co bude "respirátořit" i v létě.
Angelus
Příspěvky: 37
Registrován: 27.05.2017 15:43
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Angelus »

A není to jednoduše tím, že to už vyřešený je? Ono totiž nebylo co řešit. Jestli se někdo bojí něčeho 0,08% lidí, tak má možnost nosit respirátor / celomasku / atombordel. Nechte lidi žít.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Angelus: jen taková šťouravá otázka: podle čeho soudíš, že "to už vyřešený je" ;)
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Tak možná se lidi bojí toho, že skoro 1 z 1000 obyvatel Belgie to nepřežil (790 mrtvých na milion obyvatel).
Možná se lidi bojí toho, že se s virem u nás setkalo méně než 5 procent našich obyvatel (tj méně než 500 000 obyvatel a 300 lidí to nepřežilo, tedy zhruba 1 z 2000 lidí dostatečně exponovaných viru to nedali a bůh ví kolik dalších lidí má vážné následky).

Pokud se očekává, že by bylo potřeba exponovat 60% obyvatel (6 mil), tak to možná znamená že pokud vše půjde v rámci druhé vlny tak dobře, jak to šlo během vlny první (kdy jsme zastavili ekonomiku) tak to nepřežije pouze 3000 lidí, pokud v rámci druhé vlny padne zdravotnictví na ústa, tak těch mrtvých může být i o "nulu" víc.

Ono je potřeba nechat lidi žít a ekonomiku fungovat, ale některá opatření by bylo vhodné zachovat a taky musí být připravenost jiná opatření rychle vytáhnout z klobouku.

Tohle bylo jen cvičení, dopadli jsme při něm dost mizerně, ale zdá se, že zodpovědná místa se plácají po zádech jak jsme to hezky zvládli. Takže pár ošklivých otázek:

1a. Máme reálně v ČR schopnost dělat masové testy (10 000 vzorků za den)?
1b. Máme na to připravenou logistiku, materiál na odběr vzorků a suroviny na analýzy?
1c. Co z toho co může chybět vyrábíme u nás a co dovážíme ?

2. Jsou nyní špitály připraveny (materiálně i organizačně) o řád lépe, než byly v únoru, nebo se zase budou používat šnorchlovací masky z dekathlonu?

3. Jsou naše farmafirmy připraveny produkovat potřebné léky a léčiva pro podporu života na JIP, nebo zase dojde i "paralen" a to nejen v lékárnách, ale i nemocnicích?

4. Jsou posunuty kompetence a finanční zdroje tak, aby nákupy neprobíhaly centralizovaně z Číny, ale regionálně od lokálních producentů?

5. Zásobují naši výrobci naše sklady (státní hmotné rezervy), nebo jde naše domácí produkce OOP i léčiv na export, protože stát ještě ani nevypsal VŘ? (Od jednoho z výrobců jsem slyšel, že jsou vyprodaní až do prosince a to náš stát ještě nakupovat nezačal ...)

6a. Probíhá hromadné testování rizikových skupin na hladinu vitamínu D jako prevence druhé vlny?
6 b. Umí praktik předepsat správné dávkování tak, aby tito lidé dosáhli koncem léta optimálního rozmezí?

V ČR to "skončilo", ale na mnoha místech světa to zatím pokračuje solidní silou, tedy OOP z dovozu nejsou a hned tak nebudou.

Podle mě je na výše uvedených 9 otázek jednoduchá odpověď: Ne.
A to je toho, čeho se bojím já ...
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Patrol »

Včera naše rodinná lékařka objížděla své svěřence a některým dělala testy na protilátky. Dvě rodiny z blízkého okolí byly pozitivní. Šlo o rodiny, které si to přitáhly ze společné dovolené z Rakouska už ve druhém týdnu v prosinci. Sami jsou rozumní a ohleduplní, takže nikam nechodili, aby někoho nenakazili, i když v té době ještě nikdo nevěděl, co to je. Od té doby nikdo z nich nebyl nemocný, takže je vyloučeno, že by protilátky získali až později. Není jisté, jestli to dostali od někoho z Rakouska, nebo jestli jim to předala jedna jejich známá, co tam byla s nimi, a která jako humanitární pracovnice stále lítá všemožně po světě.
Takže není pravda, že by první nemocní byli až z konce prosince v Číně, u nás to bylo dříve. ;)
Moje rodina bez protilátek, my měli pořádnou chřipku už v listopadu, ale ne Covid.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Odpovědět