Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Stafliku, me by hlavne prekvapilo, kdyby policie najednou prestala se zneuzivanim svych pravomoci. A je jedno, kdo to tvrdi :)
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Tak jsem to nemyslel, jako teď. Teď na to lidi ještě mají. Ale za pár let, až se tohle přežene a přijdou následky, tak to období jsem myslel. To nezbude nic jiného, než se opravdu sestěhovat nebo do menšího atd.
Mrkva píše: 08.04.2020 22:33 cipis: Jojo, treba moje babicka - po dvou rozvodech uz ji holt nic jineho nezbylo. Pred nejakymi 50-60 lety udelala mozna chybu - odesla z vesnickeho hospodarstvi. Ale to se ji ted mam vysmat?

Jinak, pokud se budou muset lidi sestehovat, stejne to ti nejstarsi chytnou od tech co chodi do prace a mame problem.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

S tou školou to nevidím tak horké, osobně jsem pro, aby už to tak nechali a prostě v září se uvidí, jak se budou muset upravit osnovy nebo přeházet lidi v ročnících, kdo se zvládl doučit, kdo ne atd.
Teď do školy nenastoupí půlka učitelů, protože se budou, zcela logicky, bát. A děcka s rouškou v lavicích? To je utopie, zejména u těch mladších, co to mají 5 minut po vyjití ze dveří domova mokré, protože nemají nic jiného na práci, než to kousat, žužlat atd. A prej, že děti budou rozumné, ha ha ha
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Mrkva píše: 08.04.2020 21:44 Rafaeli, chapu co se tim snazis rict. S nekterymi vecmi, cos napsal souhlasim, s nekterymi ne.
Ja jsem zatim v pohode - kdyby uplne zmizel venkovni svet, vsimnu si toho tak za tyden. Rozhodne ale nejsem takovy boharovny frajer jako ty, abych odsuzoval a odepisoval ty chudaky, ktery se na nejaky prusvih nepripravili - at uz z objektivnich duvodu, nebo protoze to meli na haku. Nebo abych opovrhoval tim, kdo bydli v garsonce v panelaku a ted ....
Mrkva:
...boharovny frajer jako ty, abych odsuzoval a...
*
Žádný frajer nejsem, jen jsem byl v zaměstnání a někdy i v okolí často zesměšňován za mé zájmy a aktivity.
Takovými těmi "bytaři a garzonkáři" kteří nechápali jak může někdo trávit dovolenou na "maltě", v zahradě v dílně, věnovat se doma svým koníčkům místo toho aby se někde camral, věnoval se sportu, chodil na fotbal, hokej, do divadel a chlubil se úžasnými zážitky ze zimních i letních dovolených. Nějakým lyžováním nebo vyvalováním se na plážích nebo koupalištích.
A tak...
Proto jsem psal, co jsem napsal i když ne každému se to mohlo líbit.
(Ale moje výrobky apod. jim práci a úsilím nesmrděly. To jsem "frajer" byl. A teď když už nemůžu, neštěkne po mě ani pes).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MFG »

Nevím jak to presne vystihnout, ale ja nehodlam slepe delat co mi rekne stat. Deti proste do skoly zatim nepujdou, stejne jako prestali chodit uz na zacatku brezna. Do “prace” budu chodit (dokud to pujde) take v omezenem rezimu, stejne jako to delam uz od unora. Necekal jsem az mi Babis rekne “zustan doma, venku je bubak”. Bubaka jsem i diky vam sledoval uz od ledna, diky vam a tomuto foru jsme pripraveni a chranime sebe i sirsi rodinu uz mesice, i kdyz tehdy nebylo snadne je presvedcit co sem prichazi.

Prijde mi, ze tu moc cekame na to, co nam reknou politici atd. Bylo by fajn, kdybychom se vydali cestou mirneho uvolnovani (ekonomika) s vyuzitim propracovane “chytre karanteny”, ale pokud to poserou, ja nehodlam spachat kamikatze. Budeme se dal rozhodovat na zaklade naseho vyhodnoceni situaci, zvazovat ekonomicke dopady atd.

Je potreba “bojovat” na sve urovni a sve socialni bubline. Pracuji pro jednu vetsi firmu, kde byli velike tlaky nahnat lidi zbytecne do rizika. Nebylo to snadne, ale urcitou rezistenci se povedlo nastavit rozumny rezim, kdy vsichni podstupují jen nezbytne riziko. Bal jsem se, ze prijdu o dobreho zakaznika, ale proste jsem do toho sel a ono se povedlo (zatim).

Chci tim jen rict, ze tu mozna zbytecne moc resime, co udela nekdo jiny a nasi reakci na to. Na Rozpadu se přece vzdy resilo co udelat jako spravne, bez ohledu na to co si mysli government
Uživatelský avatar
neviditelny
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2020 22:16

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od neviditelny »

Jak vidíte tento zdroj informací?
www.michalapetr.cz
Bez ohledu na to, že ČR měla informace, aby uzavřela hranice a zavedla karanténu, Miloš Zeman situaci zlehčoval a 4. února 2020 přirovnával SARS2-Cov19 k neškodné chřipce.
....
Tedy lidem lhali ačkoli měli informace o nebezpečí, ale sami si už 27.února 2020 objednali stovky kusů nejfajnovějších ochranných masek té nejvyšší kategorie u českého výrobce. Ty masky jsou ještě lepší než FFP-3 pro zdravotníky, jde o normu P-3, čínská N-100, a používají je úředníci Správy Hradu Miloše Zemana a svou objednávku odůvodnili nebezpečným stykem se zahraničními turisty!
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od step »

MartinSk píše: 08.04.2020 20:22 Fakt jen zírám... A šéf ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Takový ústav si fakt platíme?
Ano, UZIS existuje a prof. Dušek je člověk na svém místě. Díky jeho přístupu se odstranilo mnoho zbytečných statistických hlášení a data byla získána jinde, jednodušeji a přesněji. Díky jeho tvrdým datům a modelaci budoucnosti začala vláda navyšovat počet studentů lékařství abychom pomyslné personální dno jen lízli. Pokud chceme relevantni modely a grafy, tak je dokáže dodat. Kde asi vezmete přehledy o počtu lůžek, ventilátorů, lékařů, efektivitě screeningovych programů apod?
prof. Chlíbek je také člověk, kterému věřím ze ví co dělá.
Ostatní neznám tak, abych se k nim mohl vyjádřit.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Neviditelny: štaflík má pravdu. 27. února již bylo znát, že se blíží potenciální průser. To bylo v Itálii teprve cca 453 nemocných a 12 mrtvých. Respirátory ffp3 již dávno nebyly dostupné. Masky (1x OM-90 a 3x CM-6 + filtry) jsem objednával na Klimafil.cz již 25. února ráno a večer. Podotýkám, že den na to již nebylo možno v tomto obchodě tyto masky objednat. Je to kombinace více faktorů. Štěstí je jedním z nich, druhým faktorem je používání selského rozumu. Kdyby ho „absolvent Vojenské politické akademie Klementa Gottwalda“ použil, nemusel by fňukat, že nyní nemá nic. Navíc první věc, kterou se člověk naučil na vojně, byla věta: „voják se stará, voják má“. Číňani lhali kdekomu včetně WHO, takže v tom bych nějakou konspiraci vážně nehledal.

Nakolik je pořizování protichemického vybavení smysluplné, je otázka diskuse. Já osobně OM-90 (novou mám zabalenou, používám starší z armádního výprodeje) nosím. Upřímně, jak pozoruji situaci u nás, myslím si, že je to víceméně zbytečné (zatím). Na druhou stranu, pár lidí si mě vyfotilo, někteří mi řekli, že je dobře, že neztrácím humor a další si bezpochyby myslí, že jsem magor. Každý z nich může mít část pravdy. ALE! Beru to zatím zejména jako trénink, jak se to naučit používat, jak provádět dekontaminaci a tak dále. Kdyby se nic nedělo, vypadal bych s maskou na hubě vážně divně. Takhle jsem maximálně za toho magora. Podstatné však je, že se učím a že člověk naseká chyb, až z toho jde hlava kolem, to se vsaďte.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od hrd »

Beru to s maskami úplně stejně, zatím trénujeme. Abych vás pobavil, poprvé jsem měl OM90 na sobě tak, že jsem z ní nevyndal tu plastovou U rozpěru pro skladování.
jipii
Příspěvky: 100
Registrován: 12.01.2019 8:42

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od jipii »

štaflík_new píše: 09.04.2020 9:27 Mimochodem ten zdroj postovany Neviditelným ve svých blabolech třeba píše o DNA Coronaviru... Ten samozřejmě žádnou nemá. Tolik k úrovni webu, abyste neztráceli čas.
"Genome sequencing" k analýze virů je běžná technika, takže to jen tak k úrovni znalostí některých kolegů, abyste neztráceli čas:
https://www.sciencedirect.com/science/a ... 2219300728
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MartinSk »

Step -
UZIS existuje a prof. Dušek je člověk na svém místě.
Tak to je tedy super. Teď ty data jsou fakt potřeba. Dobrá zpráva. :-) Jinak já první objednávky materiálu pro rodinu dělal 26. ledna - tehdy cena za respirátor byla 50 korun. A do půlky února pokračoval s dolaďováním. Pak už jen drobnosti. Ale když jsem tehdy příbuzným poslal odkazy, tak si neobjednal nikdo nic...
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
gemini
Příspěvky: 74
Registrován: 02.03.2020 12:14

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od gemini »

Něco pro hračičky :-)

https://covid-19.nic.cz/cs/

Na tomto webu najdete grafy týkající se koronavirové pandemie. Parametry těchto grafů můžete velmi flexibilně nastavovat nebo si můžete vytvořit graf vlastní. Data, ze kterých se grafy vytváří, se aktualizují každý den.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

hrd píše: 09.04.2020 9:44 Beru to s maskami úplně stejně, zatím trénujeme. Abych vás pobavil, poprvé jsem měl OM90 na sobě tak, že jsem z ní nevyndal tu plastovou U rozpěru pro skladování.
Ty jo, to jsem rád, že v tom nejsem sám ;-).
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MartinSk »

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch pro ČRo: „Vydali jsme mimořádné opatření, které umožňuje naplňovat kyslík i do jiných lahví než do těch registrovaných". On ten kyslík při nevhodné manipulaci rád bouchá. Doufám, že se to bude dělat aspoň trošku s rozumem...
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

Promiň ale kdyby sis to lépe přečetl, tak jsou povoleny lahve a další nadoby pro technický kyslík. Nemusí být medicinální. Jinak vše ostatní zůstává.
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od skafloc »

Další rozumně-střízlivý názor:
https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/ ... -internetu

A Vy všichni vyděšení, aspoň si to poslechněte a zkuste nad tím trochu pouvažovat.
Sovy nejsou, čím se zdají být..
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od BiSon »

Ja jsem optimista, nejake ventilatory navic budou:
https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/meo ... pravy_mike

Blby je, ze FIRMA to musi nabizet vlade, misto aby vlada aktivne firmy s takovymi schopnostmi oslovovala. Jo, ja vim, ruslan je medialne zajimavejsi...
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Vláda ví o schopnosti firem kulový. To ví obchodníci - nákupčí, ne vláda.Možná tak BISka má nějaké profily firem, ale to by museli být ochotní to vládě udělat - a naše BIS slouží hlavně nejmenovaným zahraničním demokradům.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

štaflík_new píše: 09.04.2020 8:55 Neviditelný: Mě ten soudruh nedostal. Mezi 4. a 27. únorem je zatraceně dlouhá doba k prozření. A masky si mohl objednat každý.
Hned dalsi veta:
V této své politice o neškodnosti SARS2-Cov19 dokonce svorně s Janem Hamáčkem a Andrejem Babišem pokračovali 24. února 2020, kdy uvedli, že epidemie v ČR nehrozí a jediným nebezpečím je propad čínské ekonomiky a v důsledku toho české ekonomiky!
Mezi 24. a 27. uz moc dlouha doba neni...
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://www.lidovky.cz/svet/koronavirus ... ranici_ele

Koronavirus může být znovu aktivován v těle již vyléčeného pacienta, tvrdí korejští experti

Podle korejského Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) může být koronavirus reaktivován u lidí, kteří se již z nemoci covid-19 vyléčili. Přibližně 51 pacientů, kteří se v Jižní Koreji uzdravili, byli znovu testováni pozitivně, uvedlo CDC. Nový výzkum zpochybňuje kolektivní imunitu. Nejméně protilátek na covid-19 zjistil u mladých lidí. ,,Virus u těchto pacientů mohl být znovu aktivován, než aby byli znovu infikováni,“ sdělil generální ředitel korejského Centra pro kontrolu a prevenci nemocí Jeong Eun-kyeong.


Korejcum bych verila. Takze s nejakou 2. nebo 3. vlnou to nemusi byt jenom sezonni zalezitost. A cilene promorovat se nebudu.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět