Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
sphinx
Příspěvky: 86
Registrován: 13.09.2016 23:59
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od sphinx »

Hodne zajimavy clanek, ktery nabizi jedno z moznych vysvětlení, proc jsou nektere zeme zasažené masivně a jine ne. https://www.aazdravi.cz/sto-let-stara-v ... -chraneni/
Be brave. Be honest. Be free.
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pylorus »

Ahoj rozpadlíci. Přišla mi pozvánka na darování krve (jsem stříbrná plaketa), ale přiznám se, že se mi moc nechce, protože mám pochybnosti o úrovni opatření. Odběrové sety jsou sice jednorázové, ale mění sestra poctivě rukavice po každém odběru? (Těžko). A sedět tam v CM6 :?
Co vy na to?
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Já už se krve nadaroval také až až, ale teď prostě riskovat nebudu. Není válka. (Zatím...)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Jakubski
Příspěvky: 53
Registrován: 24.03.2020 23:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jakubski »

Tak by mě celkem zajímal další vývoj. De facto jsme 14 dní od zavedení přísných opatření. Na jednu stranu chtěli něco “uvolnit” na druhou mi to spíš přijde, že vše zůstane jak je plus se přidá mobilní lokalizace. Na Slovensku jsou nějaké výkřiky o “blackoutu” rozuměj úplný zákaz vycházení na 3 týdny. Co myslíte, jak se to bude vyvíjet u nás. Vidím to teď na vyčkávání se zlomovým bodem Velikonoce.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Jakubski píše: 04.04.2020 17:56...De facto jsme 14 dní od zavedení přísných opatření...
Tzn. teprve následující týden se bude ukazovat jak co a jestli k čemu bylo. A za další 14 dní můžeme porovnat těch nových 14 dní (ode dneška) s těmi, co už uplynyly a bude už na křivkách vývoje celkem vidět, jestli to k něčemu bylo, nebo jestli jsme v řiti.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Novulk

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Novulk »

Tohle je spíš obecnější věc ke koronaviru, ale snad to sem patří a může to někoho zajímat.
V úterý se objevila tahle zajímavá studie: https://www.biorxiv.org/content/10.1101 ... 0.015008v1

V krátkosti: Analýzou genomu SARS-CoV-2 a příbuzných virů se ukázalo, že SARS-CoV-2 a nejbližší známé netopýří koronaviry divergovaly asi už někdy mezi lety 1948 a 1982 (!). Bezprostřední předek SARS-CoV-2 tedy možná koloval mezi netopýry už docela dlouho. Je taky (bohužel) pravděpodobné, že takových linií v přírodě (mezi divokými zvířaty jako jsou netopýři a spol.) nejspíš existuje podstatně víc, než kolik je jich zatím známo.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Jakubski píše: 04.04.2020 17:56 Tak by mě celkem zajímal další vývoj. De facto jsme 14 dní od zavedení přísných opatření. Na jednu stranu chtěli něco “uvolnit” na druhou mi to spíš přijde, že vše zůstane jak je plus se přidá mobilní lokalizace. Na Slovensku jsou nějaké výkřiky o “blackoutu” rozuměj úplný zákaz vycházení na 3 týdny. Co myslíte, jak se to bude vyvíjet u nás. Vidím to teď na vyčkávání se zlomovým bodem Velikonoce.
Mi to připadá, že díky opatřením je denní přístustek pod 10 procenty, což není špatné. Ale taky mám pocit, že si lidi na hrozbu začínají zvykat a tím pádem začínají být méně opatrní, což není dobře. Tento jev pozoruji i sám na sobě.

Když si nechám vykreslit graf a přepnu ho do logaritmíckého měřítka, tak je krásně vidět že v ČR se podařilo počáteční prudký exponenciální nárůst zarazit, což je podle mě skvělý výsledek.
https://www.worldometers.info/coronavir ... -republic/

V porovnání s Finskem, kde jsem startovali podobným tempem, se zdá, že ve Finsku měli velmi dobře našlápnuto, ale něco se jim tam podělalo a začali zase divoce růst. Doufejme, že nás nepostihne podobný osud.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tomáš »

Zrovna jsem dnes s manželkou konstatovali to samé.
Jakoby si lidi zvykli a otrnulo jim.
Sousedi se navštěvují bez roušek. V naší ulici samej běžec bez roušky. Matky s dětma sice roušky mají, ale dětem je nenasazují a nechají je, aby pobíhali až k našim dětem... :head
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Ony to dělají cíleně - mladé baby pokládají za očkování to že si děcko olíže madlo nákupního košíku, aby získalo imunitu. Takže to dělají podobně. Mladí se po večerech slízají na mejdanech a jsou bez roušek.

A to ještě není všechno, ve firmách se roušky taky prostě nenosí, musí se najít kverulant, který všechny veřejně sprdne. Nemají žádný plán od CO ani BOZP pro tuto situaci, tak to řeší po svém - nejpohodlněji, takže nijak. Z doslechu vím o firmách, kde se to řeší, ale je jich nějak málo.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tomáš »

Já teď zrovna vyslechl jednoho známého, co jezdí pracovat do německa, že už před měsícem chtěl nosit respirátor a že mu bylo vedením řečeno, že jestli to bude nosit, tak padák..., že jen děsí kolegy :moon :moon
hulvath
Příspěvky: 107
Registrován: 28.10.2013 22:36

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od hulvath »

Tomáš píše: 05.04.2020 13:12 Já teď zrovna vyslechl jednoho známého, co jezdí pracovat do německa, že už před měsícem chtěl nosit respirátor a že mu bylo vedením řečeno, že jestli to bude nosit, tak padák..., že jen děsí kolegy :moon :moon
Kdyby hloupost nadnasela, je to tam samy luftballon. Tupa stadovitost, pohanena co 40 let ideologii nake barvy, aktulne duhove - zelene. Dobre to rekl soudruh Stalin : Fasisticka zver...
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Hohepa »

Na druhou stranu , ten známý je tam ve výkonu trestu, ve vojenské službě ?
Ne , jezdí/jedil tam kvůli penězům.
A zřejmě jezdil dál .
Tedy peníze jsou mu evidentně přednější, než vlastní zdaví a zdraví blízkých :head :punch

To je jen k zamyšlení, když se tu probírá hloupost a Tupa stadovitost :angel
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nicotinick »

Kamarádka "pendlerka" pracující v německé něco jako LDN s paliativní péčí, tedy ve zdravotních službách. Minulý pátek ošetřovala pacienta zrovna přeloženého z nemocnice, rouška, rukavice, ochranný plášť. Jestli byl nebo nebyl testovaný, nikdo neví. V pondělí rychlý nástup onemocnění, pozitivní test na koronavirus, tři dny "mimo", už je v cajku. Na oddělení se za pátek/sobotu nakazilo 6 sester. Naštěstí je rozumná, měsíc nevytahuje paty z domu a jezdila jen do práce.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Rozhovor z Prymulou - "budeme populaci promořovat, proto rozběhneme ty školy..." např min 18 a 27 . Ale doporučuji shlédnout celé. (Dotazy zejm. na začátku trochu tendenční. )
https://video.aktualne.cz/dvtv/zive-rom ... c47ab5f122/

Signalizuje to změnu přístupu, že to nechtějí držet dál kvůli ekonomice, což tam říká, a tak se to pustí.

Což mě s rodiči cca 70 a prarodiči 90+, zatím aktivními, vůbec netěší.
A když vim, kolik lidi ma děti s astmatem, zdrav.problemy apod. tak taky dost hrozné.
hulvath
Příspěvky: 107
Registrován: 28.10.2013 22:36

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od hulvath »

A jeste mu za to chteli dat metal. Ja byt na miste pana prezidenta, po tomto mu odkazu : Tak lituji, pane Primula, az napresrok... :)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fabulous »

To, že nelze nákazu zastavit, ale jen zpomalit, je jasné. Prymula chce nákazu akcelerovat na nejvyšší možnou mez danou schopnostmi našeho zdravotnictví. Proto povoluje lůze opratě. Osobně si myslím, že potřebuje tak 1000 - 2000 případů denně. V dané chvíli je to asi nejlepší cesta a pokud se mu povede řízeně promořit celou společnost, tak by měl dostat řádů plnou nůši.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Změna přístupu? To si nemyslím, od začátku říkal zpomalit, ne zastavit, protože to zastavit samozřejmě nejde.
hulvath
Příspěvky: 107
Registrován: 28.10.2013 22:36

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od hulvath »

No ale podle prevladajicich vedeckych nazoru nevznika imunita po onemocneni ! Takze sice ano, jednorazove se zdravotnicti neprehlti - ale to je tak vse, ceho tim dosahneme...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fabulous »

hulvath píše: 06.04.2020 1:41 No ale podle prevladajicich vedeckych nazoru nevznika imunita po onemocneni !

Odborné zdroje?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fabulous »

hulvath píše: 06.04.2020 1:41 Takze sice ano, jednorazove se zdravotnicti neprehlti - ale to je tak vse, ceho tim dosahneme...
Ale to je jediný cíl, kterého jsme schopni dosáhnout.
Odpovědět